X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, naprawiło się ;)

    Karo są foteliki, które można rozłożyć do pozycji leżącej podczas jazdy autem. Np. Kiddy evoluna isize, który mam ja. Chociaż tak naprawdę nie jest to pozycja całkowicie płaska, to i tak lepiej niż pozycja siedząca. Reszta się zgadza, powinno się robić przerwy tak jak piszesz i taki też mam zamiar. 2-3 godziny jazdy i przerwa. W ten sposób zejdzie mi do teściów około 7-8 godzin. Muszę tam zrobić 2 dni postoju żeby małego nie wymeczyc. Jakbym chciała pojechać prosto do moich rodziców to pewnie zeszło by że 16-18 godzin. Nie dziękuję, wolę już tych teściów przez kilka dni ;) Zresztą sama nigdy takiej trasy nie robiłam więc i teraz nie będę zgrywac bohatera.



    Buko ja zawsze po spacerze wystawialam małego w wózku na taras i zawsze spał dalej. Łącznie że spacerem potrafił spać 4-5 godzin ciągiem. Teraz jest to max 3 godziny ale za to kolejne dwie drzemki robi po godzinie. I u nas się sprawdza to, że im lepiej śpi w dzień, tym lepiej śpi w nocy. Ale twoja Agatka rządzi się swoimi prawami więc nie wiem jak doradzić ;)

    Buko lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moll wrote:
    Czy wasze dzieci dotykają kolankami podłoża jak leżą na plecach?


    Nie. To było możliwe tylko przez kilka pierwszych tygodni życia, teraz mu michelinki na to nie pozwalają ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo doczytałam że nie można rozkładać podczas jazdy.

    A jak robicie że dzieci wam w wózku leżą na spacerze u mnie nie ma opcji:-/

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katberry wrote:
    Nasza nadal robi kilka kupek dziennie. Najmniej to bylo 2x w ciagu dnia ale sie meczyla. Ostatnio policzylam ile pieluch schodzi w ciagu 24 h i wyszlo mi 17 sztuk! Ja zbankrutuje. Mala wrazliwiec po kazdym siku kaze sobie zmieniac pieluszke.
    Co do snu do spi w nocy 23/24 - 8/9 z dwoma godzinnymi przerwami, co daje 7 godzin i do tego na spacerze i po nim 1-3 h, czasem zdarzy sie jakas wieczorna godzinna drzemka..wiec wydaje mi sie ze za wiele to nie spi.
    My dzis po wizycie u osteopaty. Jestem ciekawa efektow. Bylismy u ortopedy i bedziemy rehabilitowac mala.


    Aż tyle pieluch? U nas nawet na początku szło mąż 10 na dobę A teraz idzie około 5-8 .

    Jakie macie wskazania do rehabilitacji? My też jesteśmy pod opieką fizjo-osteopaty bo mały układał główkę tylko na jedną stronę i ma trochę opóźnienia z rozwojem psychomotorycznym.

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    orchidea33 wrote:
    Karo doczytałam że nie można rozkładać podczas jazdy.

    A jak robicie że dzieci wam w wózku leżą na spacerze u mnie nie ma opcji:-/


    Pisałam już wcześniej że są foteliki które można rozłożyć podczas jazdy. Np kiddy

    Mój lubi poprostu wózek i spacery

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 17:11

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie czytam o tym kiddy ale znowu na innej pisze że jednak nie powinno wozić się na lezaco się tak dzieci no i sama nie wiem.
    16 godz? To gdzie Ty jedziesz..?
    Chociaż ja z przerwami to pewnie też z 12 będę jechać.chyba jednak mąż będzie musiał nas zawieź A wróci sobie autobusem bo ja chce mieć auto do dyspozycji bo ja już bym pojechała na jakieś 1.5 miesiaca
    Ja mam ricaro ale on tak jakoś wysoko siedzi i bardziej w pionie .ogólnie wydaje mi się że on za duży już na ten fotelik ;-)

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchidea tak jak Akilegna pisze Kiddy evoluna (nie evolution) mozna rozkladac podczas jazdy i jest jedynym na rynku do tego przystosowanym...
    Pozycja nie jest plaska jak w lozku, a fotelik ma zabezpieczenia w razie wypadku w pozycji rozlozonej...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie Cccierpliwa mnie wyprzedziła z odpowiedzią ;)

    Orchidea33 muszę pokonać trasę z południa Niemiec do północnej Polski to będzie jakieś 1100km. Do tej pory jeździliśmy około 12 godzin z kilkoma szybkimi przerwami na toaletę i tankowanie. Z dzieckiem nie mogę sobie pozwolić na takie krótkie przerwy i tak długą trasę na raz

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    orchidea33 wrote:
    Karo doczytałam że nie można rozkładać podczas jazdy.

    A jak robicie że dzieci wam w wózku leżą na spacerze u mnie nie ma opcji:-/
    Ja włączam w telefonie aplikację do usypianie dzieci z szumem i wrzucam do wozka (sprawdza się też w domu lepiej niż miś szumis, który na agatke nie działa). Mała wtedy przestaje plakac (a przy ubierania jest zawsze wrzask), tylko rozgląda się na boki dopóki szum + ruch jej nie uspi.

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko a co to za aplikacja? Jak się nazywa? Na Kingę szum z YouTube nie działa, uspokaja ją suszarka albo włączona pralka- ale pod warunkiem, ze jest marudna, bo w trakcie histerii nie zwraca na to uwagi. No i nie ma szans, żeby przy tym zasnęła- zazwyczaj po prostu sobie siedzi cicho.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam "usypianie dzieci - biały szum" taka z fioletowym logo. Mąż ma inną, ale działa na tej samej zasadzie. U nas sprawdza się dźwięk wentylatora :) pewnie dlatego też najlepiej na Agatke działa okap kuchenny, a szumis nie. Mąż sprawdzał różne szumy i mówił, że są takie których Agatka nie lubiła :)
    Oczywiście tylko przy tym nie zaśnie, ale w wózku jak dochodzi ruch to już zasypia. Czasem też jak zaśnie w bujaczku, a się wybudza, to wrzucam jej telefon i to ja wycisza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 18:53

  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna to ja z północy na południe musze;-) muszę się rozejrzeć za tym fotelikiem
    Moje dziecko usnelo od tak i leży sobie sam nie wierzę..A jednak da się;-)

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchidea, my właśnie z mężem debatujemy nad kołyską czy przyjdzie kiedyś taki moment, że będzie sobie leżał, leżał i nagle zaśnie :P

    Ogólnie usypianie u nas spoko, jak poje wieczorem to praktycznie sam się "odcina", ewentualnie trochę się pokręci i zaśnie sam. Wczoraj tylko jakies miał pomysły na życie nocne i mąż go nosił prawie do 23. A ja po ostatnich dwóch nocach padłam wcześniej i nawet nie wiedziałam ile go usypiał :P przy czym jedna noc to z mojej winy, bo się widziałam że znajomymi haha :D

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    15 min pospał..
    Po mleku Comfort kupki są zielone i śmierdzące?
    Mnie siewydaje że to boli gorzej brzuszek..

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usypianie dziecka. Taaaaaaa.. książkę bym mogła o tym napisać. Bujanie, noszenie, śpiewanie, okap, suszarka, szumis.. i tak do usranej mogę wymieniać. Nie mam jednego skutecznego sposobu. Czasem od razu a czasem po 2 godzinach. Nigdy przy cycu. Teraz śpi na klacie. A mi się chce siku. I nie pójdę bo go obudzę i potem będzie płacz do północy. Nie pozostaje mi nic innego jak tez zasnąć.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi coś o tym foteliku kiddy Evolunia.ta funkcja leżenia wygodna jest dla dziecka i ogólnie jakie macie opinie.moj jest dużym dzieckiem i czy ta buda jest wystarczająco duża?

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • Nika312 Autorytet
    Postów: 455 280

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuziaaaa wrote:
    Usypianie dziecka. Taaaaaaa.. książkę bym mogła o tym napisać. Bujanie, noszenie, śpiewanie, okap, suszarka, szumis.. i tak do usranej mogę wymieniać. Nie mam jednego skutecznego sposobu. Czasem od razu a czasem po 2 godzinach. Nigdy przy cycu. Teraz śpi na klacie. A mi się chce siku. I nie pójdę bo go obudzę i potem będzie płacz do północy. Nie pozostaje mi nic innego jak tez zasnąć.

    Przepraszam pomyliłam wątki:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 21:16

    3jgxgywluivf3b0i.png
    atdc2n0aevz3e5ts.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchidea, sa zielone kupy. I polozna i pediatra potwierdzily.

    U nas usypianie in progress.. Ale po zmianie mleka jest 2 dzien bez kupy i pewnie jutro bedzie armagedon.

    Moja mama ja nosi, ja wzielam na chwile zeby ja odciazyc i tak sie rozdarla ze hej. Wiec leze na kanapie bo mama stwierdzila zr u mnie jej niewygodnie bo za twardo. Coz..

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też nie śpi, lekarz twierdzi że to skok i stres .tylko tyle że nie płacze..
    Chico ty masz to mleko comfort i dobrze znosi to mleko? Ja mam wrażenie że wzdec nie ma tylko jednak ten brzuszek coś nie tak może że przestawia się na nowe mleko?

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas były śmierdzące kupki i zielone też ale sporadycznie po Hipp Comfort. Organizm dziecka potrzebuje około tygodnia czasu żeby przyzwyczaić się do zmiany.

    I my mamy dziś problem że snem eh może to skok, a może nie, nie wiem. Mam tylko nadzieję że to jednorazowy wyskok :/

    Orchidea33 to jest fotetelik do 13kg. Beni też jest duży i się mieści jeszcze. Pozycja leżąca nie jest całkowicie na płasko ale na pewno wygodniej niż pozycja siedząca. Jedyne co mi przeszkadza chwilowo to waga fotelika. Razem z Benim trochę do dzwigania mam i mi już plecy siadają. Poza tym nie zapniesz tego fotelika na pasy, tylko na bazę więc nie do każdego auta będzie pasował

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 22:54

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
‹‹ 889 890 891 892 893 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ