X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moll wrote:
    Czy wasze dzieci dotykają kolankami podłoża jak leżą na plecach?
    Nie. Ale wiem o co pytasz. Zapewne o graniczenie odwodzenia nóżek.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z fotelika zadowolona... fakt, ze jest z tych ciezszych, ale mysle ze w porownaniu do innych fotelikow wagowo, to przy ciezkim maluchu te 0,5-1kg nienrobia wielkiej roznicy...
    Jak Akilegna juz pisala, fitelik mozna zapiac tylko na baze, ja nie mam duzego dziecka, wiec u nas jeszcze spokojnie miejsce jest, pozycja nie jest calkiem plaska, ale mala ma wygodnie, a i ja spokojna glowe jak mamy np 150km do pokonania, ze aobie wygodnie lezy i spi...
    Czasem zasnie w drodze w.samochodzie i spi nadal jak wejdziemy do domu wiec jej rozkladam.i nie martwie sie, ze spi powykrzywiana...
    Zdecydowalam sie na niego miedzy innymi z mysla o podrozach do pl oraz do mojej rodziny 150km w jedna strone... do pl napewno postoje dluzsze bedziemy robic, ale mimo to, bede miala swiadomosc, ze moja corka wygodnie ma... no ale przede wszystkim wazne bylo tez to, ze fotelik przeszedl swietnie testy, wiec lepszego sobie wymarzyc nie moglam...
    No i teraz uzytkujac go od 3,5 miesiecy moge powiedziec, ze w praktyce tez bardzo dobrze sie sprawdza...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mleko comfort było w porzadku, mala bardzo lubila ale od 4 dni mamy znowu inne, bebilon opti dha, apteki przez ta wysypke na skorze.

    U mas spoko nocka. Nawet obyło sie bez duzej ilosci placzu wieczorem. Spala od 21 do 6 i teraz jeszcze z nami w lozku dosypia.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chico to ten płacz spowodowany byl jednak nie kolka i tylko alergia pokarmowa?
    Mój też ma wysypka na plecach i brzuchu ale leksrz nic nie mówiła o alergi ehh

    Dzięki dziewczyny za opinie fotelika szkoda że wcześniej nie kupiłam bo jeden mam A ten jest dość drogi . Muszę podjechać do sklepu i przymierzyc

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozliwe, ale wydaje mi sie ze placz nie jest kolkowy. Kolkowy jest taki inny, histeryczny. Teraz placze jakby z nudow. Sama juz nie wiem. Ale podobno to wievzorne porykiwanie niemowląt i nie ma rady.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic, wiem o czym mówisz. Taki płacz na zasadzie: chce mi się spać, ale nie będę, więc mnie nie usypiajcie, ale spokojnie leżeć też nie chce, w sumie, to nie wiem czego chce, więc będę plakac.
    U nas sen trwał do godziny 4, oczywiście z przerwą na karmienie o 24 i 2.30, a jak o 4 zaczął się płacz, to ani jeść, ani spać nie chciała. dopiero ją odlozylam, a tak to przysypiala tylko na rękach i się budziła do płaczu.

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olinkowa mi też wlosy wypadają. Są takie cienkie i liche. Zastanawiam się nad tabletkami z solgara na wlosy. Podobno bardzo dobre.

    Byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa. Wszystko dobrze,ale blizna trochę brzydka.

    Nasz malutek dziś ma 9 tygodni ❤

  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina no to w ogóle bym padła, a myślałam że moja teściowa, która dziecko z rąk mi wyrywa to fenomen :P

    A to nie będę przejmować się ta kupka, pediatra mówiła, że potem będzie mniej, ale myślałam, że to dopiero koło 3 m.ż. :)

    U Nas po spacerze też przeważnie długo śpi, na początku budzilam, ale jak piszecie był ryk na całą ulicę, więc przestałam, potrafi tak spać nawet 4-5h :)

    zpbnroeqnmec200u.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    ChicChic, wiem o czym mówisz. Taki płacz na zasadzie: chce mi się spać, ale nie będę, więc mnie nie usypiajcie, ale spokojnie leżeć też nie chce, w sumie, to nie wiem czego chce, więc będę plakac.
    U nas sen trwał do godziny 4, oczywiście z przerwą na karmienie o 24 i 2.30, a jak o 4 zaczął się płacz, to ani jeść, ani spać nie chciała. dopiero ją odlozylam, a tak to przysypiala tylko na rękach i się budziła do płaczu.

    Oj też znam ten rodzaj płaczu, u Nas ostatnio coraz częściej :/

    W ogóle zazdroszczę dziewczynom, które dzieci tak długo śpią w nocy, kiedy u Nas to nastąpi :P Bo póki co regularne pobudki na karmienie dwa razy w nocy :P

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia, 13:46

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog no właśnie u Nas też... jeszcze jakiś katar się przypaletal. To możliwe by 4 dni po dziecko jeszcze reagowało na szczepienie? :(

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Ewel. Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog, mala_misia łącze się z Wami w bólu. Mój do tego stał się nieodkladalny.

    mhsv2n0agpm4d5s2.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu to współczuję Ewel.

    Dziewczyny, dwa szybkie pytania :) czy któraś używała kropelek Delicol? Jakie opinie? A drugie - dobry szampon na wzmocnienie włosów po ciąży? Poleccie coś :)

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Ewel. Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwszej ciąży używałam szamponu dermena przeciw wypadaniu włosów i pomógł.

    mhsv2n0agpm4d5s2.png
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używałam delicol u syna. Na pewno był spokojniejszy, ale wszystkie objawy nie minęły. Ogólnie polecam, po co się tak męczyć.

    Mała Misia, na wypadanie włosów po ciąży nie ma rady. Chyba muszą wypaść i już. U mnie jeszcze nic się nie dzieje, bo zawsze zaczynało się około 3 miesiąca.

    Moja mała spała dzisiaj w nocy ciągiem 8 godzin. Chyba wie, że ma starą matkę i nie chce mnie dobijać.

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam delicol do teraz, do każdego karmienia na łyżeczce bo ja kp. Zauważyłam poprawę dopiero po 10 dniach stosowania do każdego karmienia bo tu liczy się systematyczność. Jest lepiej, nie ma kolek. Czasami męczą go tylko baki przy wypuszczaniu. Kupka normalna, czasami ze śluzem, ale z tych do zaakceptowania.

    marudny po szczepieniu był 3-4 dni. Nie gorączkował mi. Pod koniec stycznia druga dawka, zobaczymy co będzie wówczas.

    Teściowa mi dzisiaj przeszła sama siebie. Skrytykowała mnie za Szumisia, ze dziecko będzie od tego cofnięte umysłowo. Nie powiem jakie słowa cisnęły mi się na usta.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Jesteśmy po wczorajszej wizycie u ortopedy. Generalnie nie jesteśmy pocieszeni, bo jakoś wielkiej poprawy nie ma zapisał 2c przechodząca na 2a i bądź tu człowieku mądry. Sam do końca nie wiedział, ale polecił kupić flanele u jakiejś kobiety koniecznie wersja <tutaj nazwa miasta w którym mieszkam>. Chyba współpracuje z tą kobietą, która tworzy flanelowe pieluchy. Tamten wynik z prywatnego USG uznał za zły, jestem zła, bo faktycznie dla mnie ten wynik też był podejrzany, a opinie ten lekarz miał dobre. Jeszcze w książeczce ortopeda pomylił bioderka i zapisał, że to złe jest lewe, a złe jest prawe bioderko.
    Oczywiście będziemy pieluchować, ale mam naprawdę przeczucie, że bioderka są jak najbardziej ok.

    Nasza księżniczka wczoraj miała atak histerii, ale na szczęście nie trwał długo i nastąpiła mega zmiana przesypia pięknie noce i nie budzi się co 2, a co 4h.

    Powiem Wam dziewczyny, że szczerze podziwiam, że chcecie się wybrać w tak długą podróż. My to się boimy jechać z nią w dwugodzinną trasę. Ale myślę, że u Was z przerwami i dacie radę. Czy tylko ja nie lubię jak dziecko wygląda w foteliku samochodowym?

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka u nas też problem z bioderkami, tak jak Ty kładę do spania na żabę, wychodzi ok 2 godziny dziennie tego spania . Zostawiam też gołe nóżki żeby sobie swobodnie fikala. Podłamana jestem strasznie, nie wyobrażam sobie tych aparatów ortopedycznych :-(

    km5si09kuaztknwb.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas dziś niefajny dzień, Poluszka od wczoraj ma katar.. W nocy miała 37.5, w dzień już koło 37, ale tak mi jej szkoda jak się męczy z tym noskiem :(

    zpbnroeqnmec200u.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka my już próbną dłuższą jazdę mamy za sobą. Byliśmy w Czechach i zajęło nam to 5 godzin. Jestem też zmuszona z malym czesto przemieszczać się autem, wuec przyzwyczajony już jest i nawet lubi jeździć. Nie podoba mi się pozycja siedząca w foteliku jeżeli mały jest grubiej ubrany. Wydaje mi się wtedy że ta główka jego opiera się za bardzo na klatce piersiowej. Ale jak ma samo body to to już inaczej wygląda, tak normalnie. Do tego jak pisałam, mam fotelik rozkładany więc na pewno mu aż tak niewygodnie nie będzie. Postaram się wyjechać z domu tak aby przypadało na jego pierwszą dłuższą drzemkę (około 3 godziny) A później średnio co 2 godziny przerwa. Damy radę ;)

    Mała misia odciagaj jej często gile, kładź częściej na brzuszku jak się da oczywiście i świeże powietrze powinno dobrze zrobić. Są też jakieś kropelki na pizamke i plastry na katar aby ulżyć. Albo nawilżacz powietrza z olejkiem eukaliptusa. Mam nadzieję że katar szybko minie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 19:36

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
‹‹ 890 891 892 893 894 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ