X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5371 6252

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to jest z tymi zaleceniami do szerokiego pieluchowania? U mojego małego oba biodra są Ib i ortopeda mimo to zalecił profilaktycznie pieluchowanie. Oczywiście tego nie robię, bo raczej przemawiają do mnie argumenty fizjoterapeutów, którzy to odradzają. Bo albo dziecko ma chore biodra i wtedy używamy konkretnego leczniczego narzędzia do jego naprawy, albo ma zdrowe i pozwalamy dziecku swobodnie ruszać nóżkami. Takie niepotrzebne ograniczanie ruchów dziecka na pewno nie jest korzystne. Moja mama i teściowa żadnego dziecka nie pieluchowały szeroko. Moje babcie nawet o czymś takim nie słyszały. I jakoś każdy z nas chodzi.

    NiecierpliwaKarolina lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • kamkam Autorytet
    Postów: 656 577

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała misia, mój Adaś miał lekki katar jak miał 6 tygodni. Lekarz polecił stosować krople nasivin baby- mimo iż na ulotce jest napisane od 3 miesiąca, oprócz tego Sol fizjologiczna i na brzuszek odwracac i po paru minutach odciągać katarek.

    gg64j48a867cxnry.png
    1usasg18efbg4zod.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze brzuchy są już płaskie ? Ja wszędzie już jestem szczupła ale brzuch jeszcze mam :/ mam nadzieję że mi tak nie zostanie :P

  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mial dzien spiocha dzis nie spi i nie moze zasnac cos go meczy ..ja juz sama nie mam pomyslow:-/

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • Odeta Ekspertka
    Postów: 170 93

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    A jak to jest z tymi zaleceniami do szerokiego pieluchowania? U mojego małego oba biodra są Ib i ortopeda mimo to zalecił profilaktycznie pieluchowanie. Oczywiście tego nie robię, bo raczej przemawiają do mnie argumenty fizjoterapeutów, którzy to odradzają. Bo albo dziecko ma chore biodra i wtedy używamy konkretnego leczniczego narzędzia do jego naprawy, albo ma zdrowe i pozwalamy dziecku swobodnie ruszać nóżkami. Takie niepotrzebne ograniczanie ruchów dziecka na pewno nie jest korzystne. Moja mama i teściowa żadnego dziecka nie pieluchowały szeroko. Moje babcie nawet o czymś takim nie słyszały. I jakoś każdy z nas chodzi.

    Hej, dziewczyny rzadko się teraz udzielam, bo nasza malutka Ala organizuje mi każdą minutę doby ;)
    Edka być może babcie i mamy nas nie pieluchowaly, tylko pozostaje pytanie dlaczego tak wiele osób musi mieć endoprotezy stawu biodrowego. ( bardzo często są to mołde osoby)

    U mojej Ali w trakcie usg bioderkowego stwierdzono zwichnięcie lewego biodra 3a i dysplazję prawego 2a. Leczymy się szelkami pavlika (nie jest lekko) i lewe bioderko już się nastawiło, a prawe jest już zdrowe.
    Nie chcę Cię straszyć, bo nie w tym mój cel, ale lepiej jest pieluchowac profilaktycznie niż ryzykować, że się pogorszy i później leczenie starszego malucha to już nie taka łatwa sprawa. (a pogorszenia się zdarzają)

    Piszę, to bo nikomu nie życzę takiej przeprawy. Szelki możemy zdejmować tylko do kąpieli, ale i tak musimy jej w trakcie kąpieli trzymać nóżki, by ich nie wyprostowała. 21go mamy kontrolę, liczę, że Ala będzie mogła choć na kilka godzin być bez szelek.
    Pozdrawiam wszystkie październikowe mamusie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 22:21

    2018 nasz wyczekany cud z nami :) II IVF
    2019 nasz kropek niespodzianka - rośnij zdrowo :)
    iUWop1.png

    16uds65get28u929.png
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co to moze byc on usypia a zachwilke sie rzuca ,rekami wywija i nogami i brzuchem kreci jak waz..

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ewa robi tal czasami we snie ale przewaznie jej to nie wybudza.

    9 grudnia zapisze sobie w kalendarzu bo to dzien w ktorym zapomnialam ze mam dziecko i mialam ochotę ja budzic zeby pomarudzila.
    Zasnela o 11 w poludnie i spala do 19.30 z przerwami na butelke. Potem o 21 zasnela snem nocnym. Spi caly czas jedzac o 0.30 i 4.30 na spaniu.
    Moja mama sie martwila nawet cz y sie nie pochorowala! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 07:29

    mala_misia lubi tę wiadomość

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moll na spokojnie do tego podejdź, dla mnie wizja wszelkich ortez też jest/była przerażająca. Po pierwszej wizycie popłakałam się. Ostatnia wizyta też nie była jakoś pocieszająca, ale skoro każą pieluchować, a jeszcze nie ma zalecenia ortezy to należy się cieszyć.
    edka85 przy Ib kazali Tobie pieluchować ? Powiem szczerze, że przy Ib też raczej bym nie pieluchowała, bo to fizjologiczne z tego co wiem.
    Odeta współczuję bardzo. I zgadzam się z tym, że skoro jest zalecenie to nie zaszkodzi, aczkolwiek myślę, że od 2a można takie coś zastosować. Trzymam kciuki, aby Ala mogła zdjąć te szelki!

    Ortopeda powiedział wprost, że nie mamy panikować i, że będzie dobrze. Kazał kupić tą pieluchę i stosować. Kontrola za 4 tygodnie. Strona na której można kupić to bubibaby.pl, może którejś się przyda (choć mam nadzieję, że nie) :)

    monika30 mój brzuch jest płaski, ale nadal miękki. Jestem po pierwszych ćwiczeniach, żeby ujędrnić. Ogólnie nie spinałabym się z tym, ale w lipcu czeka mnie ślub (mój własny), więc chcę wrócić do formy :) .

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beni odleciał wczoraj o 18.00 i spał z przerwami na jedzenie i jedno kompletne przebranie, aż do 8.00 rano. Teraz też zaczyna przysypiac mam nadzieję że to nie jakieś choróbsko.
    I muszę chyba przejść na pampersy rozmiar 4 bo te 3 już nie dają rady w nocy.

    Orchidea mój też tak robił kiedy to brzuszek bolał i też się wybudzal. Teraz zdarzy się raz na jakiś czas że się wije ale się nie wybudzal z tego powodu

    Od rana wali ostro śniegiem :) ciekawe czy w tym roku będą białe święta :)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wygląda to szerokie pieluchowanie? Bo pamiętam mojego małego braciszka, kiedy pieluch jednorazowych jeszcze nie było i mama zakładała mu dwie tetry. Jedna złożona wzdłuż A druga na to w sposób kopertowy i te nogi to siła rzeczy były na żabke. I to nie było z powodu złych bioderek tylko tak się poprostu zakladalo pieluchy

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika30 wrote:
    Czy wasze brzuchy są już płaskie ? Ja wszędzie już jestem szczupła ale brzuch jeszcze mam :/ mam nadzieję że mi tak nie zostanie :P


    Mój nawet przed ciążą płaski nie był, duży ale zbity A teraz jest duży ale miękki.
    Teraz mam takie zachcianki na słodkie, że jeszcze chwila i wrócę do wagi z ostatniego tygodnia ciąży ;) muszę przystopowac ale tak potrzebuję bardzo cukru, że nie umiem się powstrzymać ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna składa się pieluszkę (ja używam flanelowej bo jest sztywna i grubsza) w taki prostokąt i wkłada między nogi na pampersa,zapinam body i się trzyma. Dokładnie tak, żeby była żabka. Z tym pieluchowaniem to wiele razy słyszałam, że kiedyś to był standard. Do tego kładzenie na brzuchu i układanie nóg w żabkę. Przy noszeniu też trzeba pamiętać, żeby nóżki były szeroko.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę się pochwalić, że mój brzuch już prawie płaski jest, a przecież to trzecia ciąża. Wcześniej chodziłam z brzuszkiem do roku czasu po ciąży. Jednak ta rehabilitacja i plastry działają cuda, mam takie wrażenie.

    My to chyba jesteśmy "nocne Marki", bo kładę małą około 22:00. Wcześniej to nawet nie ma opcji, bo zaraz ją starszaki wzbudzają swoimi szaleństwami.

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia, 13:46

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1Malinka1 wrote:
    akilegna składa się pieluszkę (ja używam flanelowej bo jest sztywna i grubsza) w taki prostokąt i wkłada między nogi na pampersa,zapinam body i się trzyma. Dokładnie tak, żeby była żabka. Z tym pieluchowaniem to wiele razy słyszałam, że kiedyś to był standard. Do tego kładzenie na brzuchu i układanie nóg w żabkę. Przy noszeniu też trzeba pamiętać, żeby nóżki były szeroko.


    Tak jak myślałam. Kiedyś to był standard wychodzi na to, przynajmniej w mojej rodzinie

    Beni na szczęście problemu z bioderkami nie ma uff

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy raz slysze o tym pieluchowaniu.nie znam tego.
    Ja podejrzewam tez ze to gazy i dlatego tak go mecza.ale i masuje i kropelki i mleko comfort a mimo to jeszcze tak sie meczy .mam nadzieje ze magiczne 3 miesiace i wszystko odejdzie.
    Akilegna u mnie slonce ,sniegu jeszcze nie bylo..

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chico jak nazywa sie to mleko na alergie?
    Jestem pewna ze moj tez ma a oni kompletnie ignoruja ta wysypke

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5371 6252

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Beni na szczęście problemu z bioderkami nie ma uff
    Rozumiem, że ty nie stosujesz żadnego profilaktycznego pieluchowania. A jaki typ bioderek wyszedł wam na usg?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie stosuję. Bioderka za każdym razem były Ia

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5371 6252

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Nie, nie stosuję. Bioderka za każdym razem były Ia
    No właśnie. skoro wynik bardzo dobry, to nie ma potrzeby krępowania dziecka "profilaktycznie" - a przynajmniej ty nie dostałaś takiego zalecenia. Moje Ib jest uznawane również za prawidłowe, więc nie będę tego robić.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 891 892 893 894 895 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ