X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję Karmi. Pokarm jak również napoje są wchłaniane z jelit i wraz z krwią z żyły wrotnej idą do wątroby, gdzie są filtrowane. Przecież to nie idzie bezpośrednio do piersi.

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeśli już to piję warkę radler 0%. Teraz wypiłam kilka łyków sommersby arbuzowego na sprobowanie, ale to tylko dlatego, że dziecko nam się naprawiło ostatnio i wg wszelkiego prawdopodobieństwa obudzi się dopiero koło 2 :-)

    W ciągu dnia ma zwykle ok. 3 drzemki, z czego 2 po 30 min, a trzecia to zwykle u mnie na rękach i dlatego dłuższa (nawet 2h) bo tak to też max pół godziny by pospał.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, moja tez tak ma. Wytrzyma max 2h i oczka trze. Czasami zasypia bardzo sprawnie a czasami trwa to dluzej.
    Zazwyczaj plan jest taki: spi od 20-21 do 6. O 6 je, bawi sie do 7 i jest senna. Usypiam ją i w 3 minuty spi. Klade do mojego lozka. Spi do 9.
    O 9 je, o 12 znowu je i kolo 13 idzie spać. Czasami tu ide z nia na spacer bo wtedy lepiej spi.
    On15 pobudka na mleko i od 17 do 18 znowu spi. I to juz ostatnie spanie przed noca.
    Mowie: zazwyczaj tak to wygląda. Ale mam wrazenie ze mam wrażliwe dziecko bo wystarczy ze wstanie o 7, potem nie umie zasnac i wiem ze mam cały dzień do d.... Cos ją wytraci z rownowagi i jest gorzej.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały się zepsuł ze spaniem m .. niby śpi do 6-7 rano ale od 23... 23.30 no i ma w nocy takie momenty ze się lekko wybudza po smoka czy coś i ja nie mam przez to płynności snu ..
    Ale od 20-21 do 6 ciągiem bez butli .. piękny sen ! Zazdroszcze :) u nas mało kiedy są takie noce :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 18:11

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie mogę nic wygooglac bo tez nie bardzo wiem co wpisać, czy któraś z dziewczyn podczas karmienia dziecka ma takie dziwne uczucie w żołądku ? Kojarzy mi się to dość mocno z taki uczuciem jak siedzisz czekasz na egzamin i pada twoje nazwisko i wtedy w żołądek się przewraca ? Wiecie o co chodzi ? Co to jest ? Jakos z tym można sobie poradzić ?

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiusza ja to miałam i jakoś samo mi przeszło ale długo się męczyłam :/

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mialam. Między innymi przez to przestałam tez karmić. U mnie bylo to silne uczucie mdlosci, myśli depresyjne i ogolnie zle sie czulam.
    Porownywalam to do pocalunku dementora jesli znacie Harrego Pottera :)
    Ja zle znosilam karmienie:( to sie jakos nazywa... Syndrom D Mer czy jakoś tak..

    Megsss lubi tę wiadomość

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja młoda też już się w nocy zepsuła i budzi się dwa razy. Poza tym dzisiaj pierwszy raz przekręciła się na brzuszek, tylko ręki nie potrafiła wyciągnąć spod siebie. Już wcześniej próbowała, ale jej się nie udawało. Dziwi mnie to, bo ona nie lubi leżeć na brzuchu, wręcz nie cierpi. Z tego powodu umówiłam się do fizjoterapeuty.
    Dzisiaj oficjalnie rozpoczęłam ferie z całą trójką. To znaczy ferie, to oni będą mieli, a ja orkę na ugorze. Życzcie mi powodzenia i rychłego powrotu do zdrowia psychicznego.

  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hihi to ja chyba mam ciągle zepsute dziecko. spi od 22-23 do ok. 7 z 3-4 pobudkami i jeszcze wydaje mi sie ze nie jest tak zle. lepiej bylo tylko jak dostawala mm na noc to spala ciagiem 5h.
    ostatnio po szczepieniu spala wyjątkowo 5h pod rzad i wtedy mialam problem z piersią, zatkany kanalik, ale na szczescie szybko sobie z tym poradzilam.
    my mamy 3-4 drzemki ok 30 min a jedna dluzsza 1.5-2 h.
    Justynuszek biedne malenstwo. Oby jak najszybciej wrocil do zdrowia.

  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flavia u nas też dziś samodzielny przewrót na brzuch. I też był problem z rączką :-) Na szczęście było to przy mężu i stwierdził, że Nela już nie jest taka mała i nieporadna i trzeba coraz bardziej jej pilnować. No w końcu...

    Trochę mnie martwi to, że ona podnosi się jakby próbowała wstać. Jak leży w bujaczku to wyciąga się do przodu, odrywa sobie ramiona i głowę, żeby sięgnąć po zabawkę, bierze ją sobie w rączki i pakuje do buzi. Jak jej się znudzi to podnosi się jakby chciała usiąść.
    Mamy w rodzinie fizjoterapeutkę, więc chyba ją poproszę o obejrzenie Neli.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możliwe że jest to ten syndrom ale szczeze ja zadych innych jego objawów nie zauważam tylko ten ściągnięty żołądek nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe nie występuje tez za każdym razem, no cóż z hormonami człowiek się nie dogada robią co chcą, bardziej wiazalam to z tym ze jestem na diecie, wkoncu samo się nie schludnie, ciekawe ile ważą mi piersi ...

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6235

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały jeszcze nie przekręcił się sam na brzuch. Próbował, ale mu nie wychodziło i chyba się zniechęcił :(

    NiecierpliwaKarolina, mój synek także czasami wyciąga się do przodu jakby chciał usiąść. Myślę, że to nic niepokojącego.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polecam grupe na facebooku mama fizjoterapeuta+prostujemy dzieciaki - sa tam omawiane rozne przypadki i wlasnie ostatnio byl przypadek takiego podnoszenia sie do siadania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 09:22

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6235

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katberry, a z tym podnoszeniem to coś nieprawidłowego?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, czy to grozne?
    Bo ewa sama sie podnosi non stop i bardzo sie z tego cieszy. Od rana trenuje. Ja jej nie podnosze i nawet ciezko mi ja nosic na rękach bo nie chce w ogole leżeć.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobnie, rwie się do góry jak leży w bujaczku. Podnosi ramiona i głowę. Przewraca się póki co sam tylko na boki, głównie prawy. Na brzuch jeszcze sam nie potrafi. Nie wyciąga tez jeszcze rak po zabawki. Jak mu podam grzechotkę to chwyci, trzyma i chwile skupi na niej uwagę. Po chwili nieświadomie puszcza.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiuszaaa ja mam podobnie. Tzn jak przystawiam małego to czuję tak jakby mi się robiło niedobrze, ale tylko przez pierwsze kilkanaście sekund. Już się przyzwyczaiłam, ale był moment, że mnie to bardzo dziwiło, myślałam, że coś mi jest.

    Szymek ma dwa pomysły na noc ostatnio - albo budzi się dwa razy i wtedy o 6:30 już jest rybka, albo budzi się 5 razy i śpi do 8. Nie wiem co gorsze, ale już ostatnio nie wyrabiam. Gdzie te czasy kiedy spał po 6-7 h?

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katberry mój też tak się budzi w nocy i uważam że super śpi w porównaniu jak bylo.nie oczekuje że przespal całą noc ;-)

    Flavia hehe siły życzę, mam rozumieć że cale towarzystwo w domu zostaje na ferie ..

    Mój też glowke podnosi tak jakby chciał wstawac ,jeszcze się nie przekreca raz mu się udało i na tym koniec.

    A ja przestalamnkarmic po i źle się z tym czuje :-(
    Dziś 3 miesiące za nami..jak ten czas zleciał:-)

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierniczka u mnie podobnie od około tygodnia. Wczoraj zasnął o 21, ale budził się w nocy 4 razy. Teraz odsypia przy cycku. Nakręcił mi laktację tym nocnym wstawaniem. Ale uwaga, musiałam zmienić pozycje karmienia i teraz je tylko jak ja leżę z nim. Na siedząco już nie bo był krzyk.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • neska7 Ekspertka
    Postów: 211 114

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też na początku karmieniami mam takie dziwne uczucie i gdzieś kiedyś czytałam że jest nawet jakaś nazwa tego stanu.
    Mój synuś też od jakiegoś czasu podnosi się jak leży w leżaczku , oraz jak go noszę to nie leży oparty na mnie tylko odgięty do przodu. Pewnie to nie najlepsza poza do tak małego kręgosłupa, ale on za chiny nie chce się położyć na mnie.
    Jeśli chodzi o obracanie z brzuszka na plecy to jeszcze się nie przekreca, jedynie buja jak foka ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 11:23

    erj7q7y.png
‹‹ 938 939 940 941 942 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ