X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne przebieg ciąży
Odpowiedz

przebieg ciąży

Oceń ten wątek:
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    L

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2015, 15:03

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    martek wrote:
    she:) ależ mnie uceszył Twój wpis:) jak widać dziewczynki walczą o siebie mocno:) widze też ,że rejestr głupich snów ciążowych forumowiczek się rozwija.
    u mnie waga wskazuje 67 kg ( zaczynałam z 59kg), więc chyba nie jest źle, pępek mi się spłaszczył a czasami gdy Natka wsadzi w niego rękę albo nogę, to robi się wypukły i sterczy....:)
    Wczoraj zaczęłam myślec o pamiątkowej sesji z brzuszkiem.... co wy na to? macie coś takiego w planach???

    Najlepiej takie momenty nagrywac na kamere ;) ale nie zawsze jest pod reka albo jak juz jest to dzidzi sie odechciewa i wtedylezy :P

    Martek ja jestem za sesja w ciazy,bardzo mi sie podobaja!!
    Sama nawet tak owa planuje ale nie wiem czy wypali....
    u mnie by przypadal 7 .miesiac na lipiec a ja sie boje ze napuchne i bede wygladac jak beka... :( plany sa ale co z tego wyjdzie...

    Masz juz jakiegos fotografa na oku w Szczecinie??? Ja znam tylko jednego ale w Stargardzie Szczec.

    Mój brat zajmuje się fotografią, prawie profesjonalnie ( tzn czym innym zarabia na życie) , więc mam zamiar do niego się zgłosić- a mieszka obecnie w Szczecinie:)
    Mam nadzieję, że nam nie odmówi bo wiem, że ma fajne pomysły i na plener i na zaaranżowane w domowych pileszach zdjęcia


  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martek to nie ma co trzeba brata zagonic ;)
    ja jestem straszna fanja zdiec plenerowych <3
    natura,piekna pogoda i tylko ty i brzuszek,u mnie jeszcze mezusia wcisne na fotki bo on tez lubi obiektyw ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:24

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rika mamy ten sam plan na lipca ;)
    Wkoncu rowno z suwaczkami gnamy ;)
    Masz juz jakiegos zaufanego fotografa?

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:25

  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, macie może bolący ucisk na żebra szczególnie jak siedzicie?

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuska: Jak siedze, to strasznie mnie bola plecy, ale nie na w okolicach krzyza, tylko wyzej, tak pod lopatkami. Pytasz o ucisk na zebra, wiec pewnie chodzi Ci o przod..mnie boli na wysokosci zeber, ale z tylu. Strasznie sie mecze w pracy, a siedze caly dzien przed komputerem...

    0ylvqca.png
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaBania no właśnie z przodu i nie mogę długo siedzieć bo już boli :( pewnie mała się źle ułożyła

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuska, ja wczoraj i przedwczoraj miałam kłucie pod lewym żebrem, jak tylko usiadłam albo troszkę się zgarbiłam, kłuło jak nie wiem co. Nieprzyjemne uczucie, ale widocznie mała była tak dziwnie ułożona, bo dzisiaj jest juz ok.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie dokucza kosc ogonowa przy siadaniu i jezdzie na rowerze ;(
    mial ktos cos podobnego??

    aila lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivien, ja jak dłużej posiedzę to potem nie mogę wstać bo mnie własnie w okolicach kości ogonowej boli, no a przede wszystkim to krzyże...

    Ale zapomniałam wam powiedzieć, że wczoraj byłam na akademii "Mama puya" były to różne wykłady, itp. Stowarzyszenie douli w Polsce mówiło o niefarmakologicznych metodach łagodzenia bólu porodowego. Np. ucisk miejsca (takie wypukłe) między kciukiem a palcem wskazującym,albo ucisk nad kostką zewnętrzną nogi (ok 4 palce nad kostką), albo - to juz zadanie dla naszych chłopów - ucisk naszych talerzy miednicowych przez cały okres trwania skurczu lub masaż, a wręcz muskanie całego ciała podłużnymi ruchami dłoni... Sporo tego jest, ciekawe czy to pomaga;))) No i wypowiadała się tez połozna, że 80% sukcesu przy porodzie to NASZE NASTAWIENIE do niego. Na koniec było najfajniej bo był p. Zawitkowski (ten z programu i książek "Mamo tato co ty na to") i naprawde przedsatwił wiele cennych wskazówek i informacji. Polecam jego filmiki na youtube:)

    vivien, Adka lubią tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agga dzieki za cenne wskazowki napewno sie przydadza ;)

    Moj tatusiek zajmuje sie medycyna chinska i masazami i to co pisalas ten punkt nad kostka i nie tylko przyciska sie tez wczesniej przed porodem zeby kanaly byly odblokowane ns czas porodu ;)

    Nie pisalam o tym bo duzo ludzi w to nie wierzy... ja mam szacunek do medycyny naturalnej i wiem ze pomaga ;) ja dzieki ziolka zaszlam bardzo szybko w ciaze... :P

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam na wizycie żeby sprawdzić serduszko od małej i jak to gin powiedziała, że serce książkowe :) aż z uśmiechem od niej wyszłam na twarzy :D

    xcarolinex, agga84aa, anilorak, MADZIULA13 lubią tę wiadomość

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • aila Ekspertka
    Postów: 230 289

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    mnie dokucza kosc ogonowa przy siadaniu i jezdzie na rowerze ;(
    mial ktos cos podobnego??

    Vivien,jak za duzo zrobie w dzien np.sprzatanie albo chodzenie po miescie albo calodzienny wypad z synkiem na duzy plac zabaw(czynny) itp.itd. to wieczorem nie moge wylezej ani wysiedziec w zadnej pozycji,tak mnie krzyze i kosc ogonowa boli.Nastepnego dnia juz jest lepiej.Takze uwazaj,zeby sie nie przeforsowywac;)

    Czekamy na Ciebie Adrianku!!!:)
    [link=https://www.suwaczki.com/]82do3e5eiide99pv.png[/link]
    tb733e5ezrvezdb0.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    mnie dokucza kosc ogonowa przy siadaniu i jezdzie na rowerze ;(
    mial ktos cos podobnego??

    Vivien w II trymestrze chyba nie powinno się jeździć na rowerze. Raz że wstrząsy, dwa że się uciska macice :) Tak czytałam :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivien ja czytalam gdzis ze sie szyjka skreca..ale nie wiem dokladnie.mnie lekarz akurat zabronil :-(

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuska - u mnie takie bóle pod prawym żebrem zaczęły się ok. 16 tc. Aż poszłam z tym do lekarza bo zaczęłam się martwić czy to przypadkiem nie wątroba. A że nigdy wcześniej wątroba mnie nie bolała, to nie potrafiłam odróżnić tego bólu. Zrobili mi USG jamy brzusznej i wszystko było ok. Lekarka powiedziała, że to może być ból promieniujący od bólu pleców. Tak jak u Ani Bani bolało mnie też pod łopatką, obok kręgosłupa. Nawet nie wiem kiedy mi te bóle pod żebrem przeszły. Ale czasami tak bolało, że jadąc autobusem jeżeli nie usiadłabym to bym chyba zemdlała.

    201306215365.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aila to widze ze nie jestem sama ;) ale u mnie jest peoblem ze nawet jak malo robie to czuje kosc ogonowa ale tylko jak siedze :\

    Kleopatra,Pasia co do jazdy na rowerku hmmm sama teraz nie wiem czy mozna czy nie.W nastepnym tyg w czwartek mam wizyte na polowkowe to sie podpytam doktorka ;)
    A do tej pory i tak pewnie bede siedziala w domu i sie uczyla za dwa tygodnie mam egzamin :( :(

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien no najlepiej jak zapytasz sie lekarki o ten rowerek gdzies tak doczytalam i moj lekarz akurat powiedzial mnie ze nie za bardzo :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
‹‹ 180 181 182 183 184 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ