X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne przebieg ciąży
Odpowiedz

przebieg ciąży

Oceń ten wątek:
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też pytałam o rowerek stacjonarny - lekarka powiedziała, że nie mogę. Zaproponowała raczej basen albo fitness dla ciężarnych

    201306215365.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia,she kurcze stracha mi robicie :\
    w takim razie wstrzymuje sie do czwartku z jazda na rowerze :( a jak to jest z lekkim joggowaniem???

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivien ja ogolnie uwazam ze nie powinno sie w ciazy uprawiac cwiczen silowych oraz takich jak lekkie nawet biegi i trzesienia brzuszkime podskoki itp.mysle ze marsz nawet z kijkami starczy jakis basen joga i raczej delikatne plynne sporty.nie ma tez co nadwyrezac cwiczeniami organizmu bo teraz wykonuje prace za 2osoby i raczej wiecej wypoczynku mu potrzeba:-) ale to tylko moje zdanie :-) ja bynajmniej sie tego stosuje:-)

    vivien lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwigania siatek tez sie oduczylam i albo robie tylko delikatne zakupy to co sie zmiesci do torebki albo zostawiam wieksze w bagazniku i moj przynosi ale raczej nie wybieram sie sama na duuuze zakupki :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze zapisze sie chyba na yoge dla ciezarnych albo na aqua trening :\
    wychodze juz z siebie jak sie nie ruszam :\

    Co do zakupow to tez tak robie jak ty pasia.Mezusia zabieram na wieksze zakupy a sama tylko drobince kupuje ;)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:25

  • asiek Koleżanka
    Postów: 38 7

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rika, ja mam skurcze od 18t+1d i lekarz powiedział, że to za wcześnie na Braxtona, poza tym skurcze Braxtona są bezbolesne. Mi nie pomógł ani magnez, ani no spa, ani luteina. Od 2 tygodni jestem na Fenoterolu i Isoptinie (to na skutki ubuczne Fenoterolu, bo strasznie mnie po nim trzepie) i jest dużo lepiej. Prawie cały czas leżałam, a teraz mam już pozwolenie na spacerek :). U mnie skurcze pojawiły się właśnie w okresie, gdy maluszek zaczął strasznie świrować w brzuchu. Okazało się, że mam dwurożną macicę a do tego nadwrażliwą.
    Radziłabym ci zostać dzisiaj w łóżku, a jak skurcze się nie uspokoją to zgłoś się do lekarza. Bolesne skurcze mogą skracać szyjkę macicy.
    Nie martw się na zapas, będzie dobrze :).

    nzjdvfxmugydadu3.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam odczuwać pobolewanie podbrzusza ok 20 tyg. Podejrzewano u mnie skracanie się szyjki, ale po badaniach okazało się, że jest w normie. Zrezygnowalam jednak ze specjalnej gimanstyki dla kobiet w ciąży, na którą uczęszczałam 2-3 razy w tyg od 14 tc. Przerzuciłam się na spacery. Pobolewanie nie jest uciążliwe, ale pojawia sie od czasu do czasu. Prawdopodobnie jest spowodowane większym wzrostem dziecka w tym czasie, bo do 20tyg mało co było widać, a teraz już brzusio jest mocno widoczny. Z dnia na dzien robi sie coraz wiekszy i to widać gołym okiem.Podczas usg połowkowego wyszło,że Leoś waży o 250g więcej niż powinien wg tygodnia ciąży, dlatego też od razu odstawiłam sztuczne witaminy - te naturalne z posiłków powinny mu w 100% wystarczyć.
    Rika może u Ciebie te bóle tez zwiazane sa teraz z wiekszym wzrostem dziecka?

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    pasia,she kurcze stracha mi robicie :\
    w takim razie wstrzymuje sie do czwartku z jazda na rowerze :( a jak to jest z lekkim joggowaniem???

    Hej, ja przed bylam baaardzo aktywna codziennie 2godz na silowni + 30min basen. Na poczatku pytalam polozna czy moge dalej chodzic, powiedziala, ze nie ma przeciwwskazan, a przeciez ruch w ciazy to nam na zdrowie wychodzi :) Teraz chodze tylko na basen, i na bieznie, zadnych innych maszyn, rowerków, ciezarow, nawet na jaccuzzi nie chodze, bo nie wiem jaka mamy temp :/
    Wiec na biezni biegam ok 5-7 minut, potem 30min marszu i basen :)

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapisalam sie na yoge dla ciezarnych :D
    A dzisiaj ide na nauke medytacji :P :P
    Ma byc bardzo dobre dla dzidziusia,odprezajace ;) ;)
    czego sie nie robi zeby dzidzia miala dobrze ;)

    pasia27, Ella lubią tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:25

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivien mam nadzieje ze medytacja Ci sie spodoba, ja bardzo lubie uwazaj bo czasem zdarza sie usnac :-)

    Q82doi09kub0318v3.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rika odpoczywaj duzo!!Szkoda zeby juz zteraz cie przykolo do lozka :(
    Jak by cie dluzej meczyly te bole to smigaj do lekarza ;)
    Ja jak czasami za duzo smiagam poza domem mam tez czasem tak jakby skorcze miesni... czuje sie tak jak nieraz podczas plywania na lydce brrrr
    nie przyjemne :( wcale :(

    Ella zdam relacje po dzisiejszej sesji jak mi sie podobalo ;)
    A jaka medytacje ty robisz??Wiem ze sa rozne i kilka szkol juz odwiedzilam.. Ostatnio odwiedzilam szkole co kosztowala 1500€ myslalam ze spadne z krzeselka jak cene uslyszalam :O :O takie drogie bo niby jakas mentre daja :\

    Rika lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian ja chodze na yoga nidra i w czasie medytacji sie lezy, a w sali przewaznie jest ciemno, wiec na pierwszych kilku klasach zapadlam w drzemke.
    Najlepsze sa te osoby, ktore zasypiaja i chrapia i nie budza sie przez dlugi czas.
    Moja nauczycielka mowi, ze to tez jest ok, przynajmniej na poczatku.
    W czerwcu mam warsztaty z medytacji i moze uda mi sie zapisac na zajecia dla ciezarnych. Na razie chodze na "normalne" zajecia, ale dziewczyny mi powiedzialy, zeby sprobowac, tez tych prenatalnych, bo pomagaja przy porodzie.
    Napisz jak bylo na zajeciach.
    1500 czegokolwiek, to jakies oszustwo, mantry sa za darmo dostepne w ksiazkach albo necie. :-)

    Q82doi09kub0318v3.png
  • asiek Koleżanka
    Postów: 38 7

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rika mam nadzieję, że przejdzie. Postaraj się dużo odpoczywać i leż na lewym boku. Jeżeli to tylko ból podbrzusza to może naprawdę Krzysiu tak się rozpycha :). Może spróbuj wziąć no spe.
    Trzymam kciuki.

    Rika lubi tę wiadomość

    nzjdvfxmugydadu3.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie dla odmiany od dwóch dni ciężko się oddycha, czuje tak, jakby brzuch rozrastał mi się w górę i uciskał przeponę i pewno tak właśnie jest. Natka jest ostatnio bardzo aktywna- wczoraj większość popołudnia przesiedziałam na krześle bo na grillu byliśmy, to mała spała, ale jak tylko w domu się położyłam- to zaczęła się gimnastykować , rozciągać i tak do rana....:)


  • justa24 Autorytet
    Postów: 4388 3748

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny moze mi cos doradzicie jestem w 14 tygodniu ciazy i od kilku tygodni boli mnie posladek takie dziwne to wiem ale boli tak jakby kłuje w środku czasem aż ciezko mi sie idzie dopiero jak rozchodze,przypominam że przed ciążą nigdy niemialam czegos takiego.czy któras z was miała coś podobnego?

    bhyw2n0a5n2aiq1p.png

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa miewam taki bol od dolu kawalek pleca i posladek jakby ucisk po lewej stronie.czasem ja za duzo leze to mam zastane i boli a czasem jak sie za duzo narobie i tez boli ale nie jest to dlugotrwaly bol tylko chwilowy moj mnie masuje dosyc mooocn i puszcza bol:-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myslalam ze mam skurcze ale od kilku dni zauwazylam ze to maly sie napina i chyba robi jakis koci grzbiet bo mi brzuch staje..twardniej ale moge wyczuc malego glowke i to jest chwilowe i nie boli..myslalam ze to te slawne skurcze ale to raczej Kacperek :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane:) wracam już jako mężatka;) jutro przejże i nadrobię wątki :) wstawię też foteczke :)

    Rika, pasia27, anilorak lubią tę wiadomość

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
‹‹ 181 182 183 184 185 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ