X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzicielstwo bliskości - łączmy się ;)
Odpowiedz

Rodzicielstwo bliskości - łączmy się ;)

Oceń ten wątek:
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 1 września 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, Zgredko, że cały czas na siebie wpadamy :)

    zgredka lubi tę wiadomość

    relgi09k7rgp63rp.png
  • zgredka Autorytet
    Postów: 7045 3728

    Wysłany: 1 września 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też to zauważyłam właśnie na kwietniowych. I zaczelam się zastanowić jak to się witam jak ją już Cię kojarze

    JoD lubi tę wiadomość

    acwrp8b.png

    w0x7889.png
    *******Gang 18+*********

    Pl - Krk
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 2 września 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :)
    Fajnie, że jest nas coraz więcej.

    Dobry pomysł z tym byciem nianią i jednoczesną opieką nad swoim dzieckiem. Może poszukam kogoś takiego u mnie, tylko chciałabym "kogoś RB" a nie surową panią, która krzyczy i stawia do kąta :( Ehhhh...
    JoD - a skąd jesteś? ;)

    Dongina lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 2 września 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warszawa :)

    Z tego, co wiem, to niektórzy rodzice mają opory przed taką opieką głównie dlatego, że boją się, że dziecko niani będzie faworyzowane i niania będzie się na nim bardziej skupiać. Ale jeśli trafi się dobrze (patrz: na mnie :D), to myślę, że to naprawdę fajna forma opieki. Dla wszystkich stron :)

    Dongina lubi tę wiadomość

    relgi09k7rgp63rp.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 2 września 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoD wrote:
    Warszawa :)
    Szkoda, ja Gdańsk ;)
    No nic, pozostaje mi na razie realizować swój plan a martwić się będę jak drugi maluszek będzie miał kilka mies. i wtedy poszukam kogoś zaufanego do opieki. Trzeba myśleć optymistycznie :)

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 2 września 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wszystkie opiekunki to wredne jędze bez podejścia do dzieci, chociaż niestety takie też się zdarzają. Ale jak już dojdzie co do czego, to na pewno znajdziesz kogoś godnego zaufania :) Trzymam kciuki :)

    Gosiak lubi tę wiadomość

    relgi09k7rgp63rp.png
  • salomea Autorytet
    Postów: 268 311

    Wysłany: 3 września 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy i ja mogłabym dołączyć? Wprawdzie do rozwiązania jeszcze daleko, ale już teraz wiem, że RB to jedyna słuszna dla mnie droga. Stąd pytanie - od czego zacząć? Jaką lekturę polecacie na początek? Jaką lekturę dla męża, żeby go przekonać (już kilka razy wspominał, że nie wyobraża sobie spania z dzieckiem, bo boi się, że je przygniecie)? Jak wytłumaczyć o co chodzi z RB rodzicom czy teściom (teść ostatnio porównywał dwa style wychowywania swoich wnuków i podsumował, że jak się śpi z dzieckiem czy usypia na rękach to trzeba poświęcać więcej czasu i ma się "problem" jak to określił, a im szybciej zaczyna uczyć się dziecko odkładania do łóżeczka, tym lepiej).

    gg642n0aww2rhqzn.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 3 września 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od czego zacząć? Hm, może od księgi rodzicielstwa bliskości?
    Na pewno można znaleźć ciekawe artykuły na http://dziecisawazne.pl

    http://dziecisawazne.pl/5-zalet-spania-z-dzieckiem/
    http://dziecisawazne.pl/czemu-dzieci-sie-budza-po-odlozeniu-lozeczka/
    http://dziecisawazne.pl/chusta-do-noszenia-dzieci/
    http://dziecisawazne.pl/o-placzu-niemowlat-malych-dzieci-czy-potrafia-nim-manipulowac/

    itp, itd :)

    Flakonik lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 4 września 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam, dobry tekst i warto obejrzeć krótki filmik na końcu:
    http://www.blogojciec.pl/dzieci/dlaczego-nie-zamierzam-hartowac-wlasnych-dzieci/

    Flakonik lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje maleństwa jeszcze są w brzuszku ale też na pewno bede chciala wychowywac tym sposobem.
    Pozdrawiam :)

    JoD, salomea, Kourtney lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oferta USG 3D/4D z pełną diagnostyka stanu płodu.

    Witam serdecznie :)


    Jeśli mogę chciałbym zająć Wam chwilkę :)

    Powstała bardzo szlachetna akcja pomocy Maciuś walczy o życie, która utworzyła wydarzenie jakim jest Bazarek dla Maciusia.

    Na licytacji pojawiła się oferta USG 3D/4D z pełną diagnostyka stanu płodu :)
    Można licytować wizytę która odbędzie się w "Vill-Med" W Giżycku u Dr Jarosława Leśniczaka.
    Pomagamy w ten sposób Maciusiowi, a przy okazji to wielka korzyść dla Naszej maleńkiej pociechy :)


    Szczegóły oferty i link do licytacji:
    https://www.facebook.com/974773962544992/photos/gm.928954200514136/981813911840997/?type=1&theater

    A oto strona bazarek Maciusia gdzie mieszczą się wszystkie licytacje:
    https://www.facebook.com/events/924899807586242/

    Pozdrawiam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w końcu wystartował nasz blog - będzie dużo o RB, karmieniu piersią, chustonoszeniu :) trochę fotek, trochę tematów bardziej osobistych :) Zapraszam serdecznie, może Wam się spodoba :)

    http://poprostumy.pl/

    Gosiak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    salomea wrote:
    Hej, czy i ja mogłabym dołączyć? Wprawdzie do rozwiązania jeszcze daleko, ale już teraz wiem, że RB to jedyna słuszna dla mnie droga. Stąd pytanie - od czego zacząć? Jaką lekturę polecacie na początek? Jaką lekturę dla męża, żeby go przekonać (już kilka razy wspominał, że nie wyobraża sobie spania z dzieckiem, bo boi się, że je przygniecie)? Jak wytłumaczyć o co chodzi z RB rodzicom czy teściom (teść ostatnio porównywał dwa style wychowywania swoich wnuków i podsumował, że jak się śpi z dzieckiem czy usypia na rękach to trzeba poświęcać więcej czasu i ma się "problem" jak to określił, a im szybciej zaczyna uczyć się dziecko odkładania do łóżeczka, tym lepiej).
    Hejo :)
    Czasem też się spotykam z takim podejściem, że jak się będzie nosić na rękach/spać z dzieckiem/dawać pierś na żądanie/reagować na każdy płacz itp. to "będzie problem". Wtedy pytam się jaki problem - i zwykle wychodzi na to, że problemem dla rozmówcy jest to, że dzieckiem w ogóle trzeba się zajmować. Wtedy prosto z mostu mówię, że gdybym chciała nie zajmować się dzieckiem i mieć święty spokój, to bym się na dziecko nie decydowała. Działa ;)

    Jeżeli chcesz nie tylko zbyć rozmówcę, ale też przekonać go do swojego stylu wychowania (co w sumie nie zawsze ma sens, czasem nie warto tracić na to sił), to opowiedz teściowi co daje dziecku poświęcanie mu czasu, bliskość fizyczna i emocjonalna - jak wpływa na jego poczucie bezpieczeństwa, rozwój emocjonalny i społeczny, tworzenie więzi z rodzicem, późniejszy rozwój społeczny, poczucie własnej wartości i tak dalej ;)

  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 21 września 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się po urlopie.
    Powiem tak - ten wyjazd dał nam potwierdzenie tego, że RB owocuje radosnym, zadowolonym dzieckiem. Janeczka cały wyjazd była uśmiechnięta od ucha do ucha, zaczepiało nas mnóstwo ludzi, zagadywało małą, zarówno Hiszpanów, ale też Anglików, Francuzów, Włochów. Mówili: amazing, joyfull, happy child.
    Dodatkowo była dla nas bardzo wyrozumiała i z uśmiechem na ustach zniosła rozregulowany plan dnia.
    Wyjazd super, akumulatory naładowane i mam nadzieję, że teraz będę się częściej udzielać.

    JoD lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 21 września 2015, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, a gdzie byliście? Lecieliście samolotem?
    My w listopadzie wybieramy się na Wyspy Kanaryjskie i zastanawiam się, jak synek to zniesie. Będzie miał wtedy ok. 7 miesięcy.

    relgi09k7rgp63rp.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 22 września 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoD wrote:
    O, a gdzie byliście? Lecieliście samolotem?
    My w listopadzie wybieramy się na Wyspy Kanaryjskie i zastanawiam się, jak synek to zniesie. Będzie miał wtedy ok. 7 miesięcy.
    Byliśmy w Hiszpani, Costa del Sol. Lecieliśmy samolotem, Janeczka lot do Hiszpanii zniosła super - zasnęła przy starcie, pospała z 45 minut tylko, ale resztę czasu się bawiła, zaczepiała pasażerów z tyłu i była bardzo radosna. Lot się zaczął o 8:00.
    Powrót był trochę cięższy - nie mogła zasnąć i troszkę popłakała a jak już ją ululałam, to ją babka koło mnie obudziła szeleszczącymi papierkami. Jak udało mi się po raz drugi, że zasnęła, to ludzie zaczęli klaskać jak pilot wylądował. No ale nie było naprawdę tak źle.
    Z takich rad, które wykorzystałam, to wchodzić do samolotu jak najpóźniej mimo, że mamy pierwszeństwo wejścia, na lotnisku jest jednak więcej ciekawych rzeczy ;)

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 22 września 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie trochę uspokoiłaś, może nie będzie tak źle :) Dziękuję :)

    Gosiak lubi tę wiadomość

    relgi09k7rgp63rp.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 23 września 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://supermamy.limango.pl/reni-jusis-rodzicielstwo-bliskosci-koncepcja-dla-leniwych-rodzicow/

    Bliskość od pierwszych dni życia powoduje, że mózg dziecka rozwija się w przyjaznej atmosferze, a co za tym idzie wytwarza takie połączenia neuronów, które produkują dobry humor i szczęście. Dzieci bliskości są bardziej układne i dojrzałe niż ich koledzy wychowywani zbyt bezstresowo, lub zbyt stresowo.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 23 września 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, orientuje się któraś z Was w temacie nosideł?

    relgi09k7rgp63rp.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 23 września 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoD wrote:
    Dziewczyny, orientuje się któraś z Was w temacie nosideł?
    Ja się trochę orientuję, tzn. wiem, które to nosidła a które wisiadła.
    Sama noszę w chuście, ale mąż chciał nosidło, my mamy bondolino.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ