X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzicielstwo bliskości - łączmy się ;)
Odpowiedz

Rodzicielstwo bliskości - łączmy się ;)

Oceń ten wątek:
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 23 września 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odróżnić też umiem :) A wiesz może jak dobrać nosidło do danego dziecka? Na co trzeba zwrócić uwagę?

    relgi09k7rgp63rp.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 24 września 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, tego nie wiem... Nie patrzyłam na to pod tym kątem, myślę, że dobre nosidło ergonomiczne powinno pasować każdemu brzdącowi.
    Ale możesz np. skorzystać z wypożyczalni nosideł i sobie sprawdzić, które najlepiej Wam pasuje.
    Mam taką wypożyczalnię u siebie na osiedlu, pewnie w Warszawie też znajdziesz.
    Na stronie bondolino.pl na pewno można pożyczyć.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 24 września 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Janeczka już siada/siedzi czy się tym nie przejmowałaś? Czytałam o różnych szkołach i trochę zgłupiałam.

    Myślę, żeby kupić nosidło na ten wyjazd, bo wydaje mi się, że to jednak wygodniejsze niż chusta, ale nie wiem czy to będzie już odpowiednie dla Michała.

    relgi09k7rgp63rp.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 25 września 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janeczka już siedzi. Ja zdecydowanie wolę chustę, mąż nosidło, nigdy się nie zamotał (chyba uważa, że to mało męskie). W chuście czuję się jak jedna całość z Janeczką. A mam taką wprawę, że wiążę tak samo szybko jakby zakładała nosidło ;)

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 27 września 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy zaczęła siadać? Ile mniej więcej miała? :)

    relgi09k7rgp63rp.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 27 września 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoD wrote:
    A kiedy zaczęła siadać? Ile mniej więcej miała? :)
    Hm, stabilnie usiadła koło 10.09 a siadać zaczęła jak miała ok. 5 miesięcy z malutkim kawałkiem ;)

    JoD lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 30 września 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze mam pytanie - jakie masz to Bondolino? :)

    relgi09k7rgp63rp.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 30 września 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoD wrote:
    To jeszcze mam pytanie - jakie masz to Bondolino? :)
    Dokładnie takie: http://www.bondolino.pl/21-nosidlo-bondolino-light-petrol.html

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 1 października 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak Ci ta wersja light odpowiada?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 14:29

    relgi09k7rgp63rp.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 1 października 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoD wrote:
    I jak Ci ta wersja light odpowiada?
    Szczerze, gdybym nie wiedziała, że to wersja Light, to pomyślałabym, że to normalna - gruba wersja. Nie widziałam standardowej, ale Light jest z mocnego, grubego materiału, dawała radę latem i będzie dawała zimą :)

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 1 października 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie płowieje od słońca? Bo czytałam takie opinie. I skoro jest taki gruby, to nie było gorąco w nim w lato?

    relgi09k7rgp63rp.png
  • AlicjaaA Autorytet
    Postów: 849 769

    Wysłany: 1 października 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Jeśli nie macie nic przeciwko to i ja bym chciała dołączyć :-) Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o tym nurcie RB, ale z tego co Was podczytałam, to tak właśnie staram się opiekować swoim dzieckiem i w tym się odnajduję.

    Mam 30 lat. Tomek to moje pierwsze dziecko choć z trzeciej ciąży. Może też przez to właśnie tak wiele bliskości chcę mu okazywać. Jest moim największym szczęściem i nie wyobrażam sobie jak można wobec takich maleńkich cudów stosować "zimny chów". Od początku karmię na żądanie, choć karmić piersią zaczęłam w 5 dniu po wyjściu ze szpitala. Tam karmili małego mm, bo mam całkiem płaskie brodawki, mały nie miał co złapać, a pokarmu nie było zupełnie, nawet kropli siary. Tylko dzięki uporowi i regularnego romansu z laktatorem co 3 godziny "na sucho" poleciały po 5 dniach pierwsze krople. Zamierzam karmić jak najdłużej, najlepiej do końca rocznego macierzyńskiego.

    Tomek usypia przy cycusiu, odkładam go do łóżeczka, ale jak już ok 1 budzi się na karmienie to biorę go do nas i śpi z nami do rana. Uwielbiam jego bliskość, jak sam próbuje, gdy ja śpię, dostać się do piersi- jak ja to mówię, mój synek jest samodzielny i chce samoobsługi przy nocnym karmieniu ;-)

    Pisałyście też o opiece po powrocie do pracy. Szczerze mówiąc przeraża mnie myśl, że będę musiała powierzyć opiekę mojego ukochanego maleństwa komuś innemu, a ja będę miała tylko krótki kontakt z nim po powrocie do pracy. Prawdopodobnie zostawimy go z babcią, choć bardzo mnie boli, że tylko rok mam na ciągły kontakt z synem. Z pracy nie mogę zrezygnować, gdyż moja pensja to 3/4 domowego budżetu, a pracę mam naprawdę dobrą, w urzędzie, w swoim zawodzie.

    Przepraszam za tak długi post, ale chciałam trochę się przedstawić i odnieść choć do jednej z kwestii, którą tu poruszałyście :-)

    JoD, Gosiak lubią tę wiadomość

    dqpr6iyewfi44js0.png
    rfxg9jcg2qpvnn7a.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 1 października 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoD wrote:
    A nie płowieje od słońca? Bo czytałam takie opinie. I skoro jest taki gruby, to nie było gorąco w nim w lato?
    Nie płowieje. Tata mówił, że jest ok :)
    Ja tylko chusta - na lato z bambusem ;)

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 1 października 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej AlicjaaA, super, że dołączyłaś :)

    AlicjaaA lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 1 października 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Dopiero trafiłam na ten watek, wiecie, ze nue wiedziałam, ze cos takiego jak RB jest zdefiniowane? Ja nam dziecko high need;), ale powiem Wam, ze jak była młodsza to miała problemy z kupka, duzo płakała, etc., ale....teraz jest dzieckiem pogodnym, ciekawym swiata, mega ruchliwym i tak kochanym, ze szok...aż radość od niej bije, a dodam, ze spi z nami (juz 15 mcy;)), karmiłam na zadanie, nawet w nicy, usypiała z cysiem, była i jest noszona, nigdy nie czekam aż sie wypłacze...ogólnie jestem z nia ciagle, daje jej duzo miłości i mysle, ze to procentuje;) z druga córeczka tez tak będę robić;)


    Zimny chów to nie dla mnie...i chociaz wypełnia cały mój czas na 101%, to jakos nie jestem sfrustrowana;) choć bywam zmęczona;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 21:46

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 1 października 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka, witaj :)

    U nas też na początku było bardzo ciężko, dziecko high need jak nic, ale to teraz procentuje. Od jakiegoś czasu jest sama radość.
    Masz fajną różnicę wieku - też planuję podobną. Mogę zapytać do jakiego wieku karmiłaś pierwszą córeczkę piersią? Ja chciałabym jeszcze jakiś czas pokarmić, ale nie mam okresu i boję się, że będę miała problemy z zajściem w drugą ciążę.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • JoD Ekspertka
    Postów: 265 63

    Wysłany: 1 października 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak wrote:
    Nie płowieje. Tata mówił, że jest ok :)
    Ja tylko chusta - na lato z bambusem ;)

    Dziękuję za odpowiedzi :) To chyba wszystko o co chciałam zapytać :)

    I witam nowe dziewczyny :) Przydałoby się trochę rozkręcić ten wątek :)

    relgi09k7rgp63rp.png
  • Astra Autorytet
    Postów: 273 448

    Wysłany: 1 października 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakieś sprawdzone chusty? Kupowalyscie na allegro czy w jakichś sklepach? Podobno na początek najlepsza jest bawełniana lub z domieszką bambusa o splocie skosno - krzyżowym? Korzystalyscie z porad kogoś od chustonoszenia czy same się nauczylyscie? Ja tak przeglądam i przeglądam i sama nie wiem co wybrać. Nie chcę też majątku wydać na chustę. Polecicie coś?

    http://vitanonestperfecta.blogspot.com/
    11.02.2016 powitaliśmy nasz Cud 3290g 56cm
    ec8a5b5bf3.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 1 października 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astra, ja pierwszą pierwszą kupiłam używaną bawełnianą skośno-krzyżową, uczyłam się wiązać z doradcą chustowym, strasznie się bałam, że sama coś źle zawiążę.
    Potem kupiłam bawełnę z bambusem z littlefrog, nową a mięciutka strasznie, nie trzeba było "łamać",

    Astra lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 1 października 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak wrote:
    Summerka, witaj :)

    U nas też na początku było bardzo ciężko, dziecko high need jak nic, ale to teraz procentuje. Od jakiegoś czasu jest sama radość.
    Masz fajną różnicę wieku - też planuję podobną. Mogę zapytać do jakiego wieku karmiłaś pierwszą córeczkę piersią? Ja chciałabym jeszcze jakiś czas pokarmić, ale nie mam okresu i boję się, że będę miała problemy z zajściem w drugą ciążę.

    Karmiłam 8,5 mca, przestałam, bo miałam AZS i chciałam zaczac brać keki (w końcu nie brałam), a poza tym to nie miałam @, co utrudniałyby zajście w ciąże, a chciałam mała różnice wieku. Odstawiłam mała, za swą tyg @ i id razu ciaza;)

    Gosiak lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ