X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe Mamusie 2017
Odpowiedz

Sierpniowe Mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam olejek z rossmana dla kobiet w ciąży ale smaruje jak mi się przypomni
    Właśnie wróciłam z sor-u mój mąż skręcił i zerwał torebkę stawu skokowego :/ teraz będzie wszystko na mojej głowie (pies, zakupy) masakra!

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samsaramsa wrote:
    Ja mam olejek z rossmana dla kobiet w ciąży ale smaruje jak mi się przypomni
    Właśnie wróciłam z sor-u mój mąż skręcił i zerwał torebkę stawu skokowego :/ teraz będzie wszystko na mojej głowie (pies, zakupy) masakra!
    uuuuu współczuję .. :(
    szybkiego powrotu do sprawności dla męża

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze! To nie fajnie! A nie mozesz dzwigac przeciez, jak sobie poradzicie?

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ze zapas mleka zrobiłam a gorzej że tylko jedna butelka wody została a u nas woda to idzie. Jakoś będę musiała sobie poradzić

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam sobie Palmersa, ale średnio jestem z niego zadowolona. No i ten zapach- błe :/ Żeby nie było, że to przez ciążowy nosek- mój mąż też mówi, że cuchnie. Generalnie to zaczęłam zamiennie smarować oliwką johnsona i olejem kokosowym i to ten ostatni najlepiej na mnie działa. generalnie jestem zachwycona tym produktem- zarówno w kwestii pielęgnacji jak i w kuchni. Jakąś maniaczką zdrowej żywności nie jestem, ale ten olej naprawdę mi podpasywał.

    A co do ciuchów ciążowych, to jakoś wątpię, że będę z nich korzystać. Póki co mieszczę sie bez problemu w swoje ciuchy. Liczę, że gdy brzuch zrobi sie pokaźny to będzie już cieplej i wtedy już tylko kiecki. Najbardziej będę wzbraniać się przed getrami/leginsami. Nigdy ich nie lubiłam i nie sądzę by teraz miało się to zmienić.

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ubrań ciążowych też nie zamierzam kupować, jakieś tregginsy, luźne koszulki a w lecie jakieś sukienki

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedwczoraj przyszedł detektor tętna i oczywiście od 3 dni próbuje raz dziennie coś usłyszeć i nic z tego. Cały brzuch od pępka w dół przeszukałam :/

    Wiem, że jeszcze wcześnie i może być ciężko znaleźć, ale jakiś niepokój jest. Więc jakby ktoś się zastanawiał czy kupić to ja radzę się wstrzymać parę tygodni.

    Mi już krążą myśli czy nie iść jutro na jakieś USG dodatkowe :(

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basha wrote:
    Przedwczoraj przyszedł detektor tętna i oczywiście od 3 dni próbuje raz dziennie coś usłyszeć i nic z tego. Cały brzuch od pępka w dół przeszukałam :/

    Wiem, że jeszcze wcześnie i może być ciężko znaleźć, ale jakiś niepokój jest. Więc jakby ktoś się zastanawiał czy kupić to ja radzę się wstrzymać parę tygodni.

    Mi już krążą myśli czy nie iść jutro na jakieś USG dodatkowe :(
    ty mnie nie strasz... mój przyjdzie na dniach...
    a jaki masz? ten angelsounds?

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • awangarda Autorytet
    Postów: 887 645

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam oba i na tym Angel nie umiem znaleźć. Kiepski jest. Sonoline od strzału.

    synuś :)
    f2w3rjjgbm9jz425.png
    Dwa aniołki *
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basha do mnie przyszedl w piatek i tez jeszcze nie potrafie znalezc serduszka. Ale w sobote na usg na wlasne oczy widzialam ze wszystko w porzadku wiec wiem ze z dzidziem ok. No i sam lekarz mial problem na usg i mi powiedzial o ile dobrze zrozumialam ze mam tylozgiecie macicy (chociaz nikt mi o tym nigdy wczesniej nie wspominal) i dziudzus jest bardzo gleboko a ja jeszcze kupilam najtanszy detektor wiec pewnie jeszcze pare tygodni zanim go na nim zlapie. Zreszta nawet na ulotce jest napisane ze od 16 tygodnia mozna wylapac tym detektorem (chociaz dziewczyny na internecie niektore to i od 10 pisaly ze znalazly).
    Ja bardzo impulsywnie kupilam i w sumie troche zaluje, pewnie prawie wogole nie bede uzywac.

    Ja chyba tez kupie bio-oil bo nawet moja mama mi go polecala do codeiennej pielegnacji a ona ma skore bardzo wrazliwa. Narazie mam jakas oliwke kokosowa, ale ja nie przepadam za zapachem wiec chyba szybko zmienie.

    Samsa, nie przemeczaj sie, najwyzej kupuj codziennie po jednej butelce ;) albo zalatw kogos do pomocy.

    Ja sobie napewno musze do pracy jakies ze 2 sukienki ciazowe kupic bo nie mam w czym chodzic no i rajty ciazowe bo mi strasznie brzuch uciskaja normalne. No a jak juz sie zrobi ciempo to tez licze na lekkie, zwiewne sukienki :)


    marjotka lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Cherry_Blossom Autorytet
    Postów: 4089 2947

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samsaramsa, zrob zakupy online z dostawa do domu

    Lalka, tez uwielbiam ten olej do wielu rzeczy :) tylko na wlosy jedynie mi nie sluzy do olejowania, bardziej arganowy. Ale ja mam blond i krecone wiec milion razy bardziej suche no i generalnie podobne krecone srednio lubia kokosowy.

    3jgx3e3k580l9nmr.png
    mama:
    atdc2n0aiws3e9ll.png
    3i49roeqwo74umuv.png
    7 IX 16 - Aniołek 13 tc (*)
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten Angelsounds, myślałam, że różnią się tylko tym, że sonoline ma wyświetlacz. Właściwie nie wiem, czemu go kupiłam, bo wcale jakoś strasznie się nie stresowałam. Chyba póki co go schowam :)

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie o zakupach online pomyślałam :)
    Cherry ja olejowalam włosy olejkiem ze słodkich migdałów i super efekt był :) a też mam kręcone i mega suche

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Cherry_Blossom Autorytet
    Postów: 4089 2947

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samsaramsa, muszę spróbować jak kupie do brzucha :) arganowy super działa

    3jgx3e3k580l9nmr.png
    mama:
    atdc2n0aiws3e9ll.png
    3i49roeqwo74umuv.png
    7 IX 16 - Aniołek 13 tc (*)
  • lenka.m Ekspertka
    Postów: 182 191

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Gratuluję wszystkich udanych wizyt :) Ciężko nadążyć, ale dzielnie nadrabiam wszystko co piszecie :) Zdaje się, że powoli wszystkie będziemy dobijać do końca pierwszego trymestru!

    Jedno zdanie odnośnie detektorów tętna. Rozmawiałam ostatnio ze znajomą położną i mówiła, że "powariowały wszystkie z tymi detektorami" :D i że to tylko generuje dużo stresu i ogólnie odradza bo i tak nie ma z tego pożytku (jeśli nieumiejętnie szuka to stres i fałszywy alarm, a jeśli faktycznie tętna brak to niestety i tak nie ma realnego wpływu na to dzięki takiemu sprzętowi). No ale moim zdaniem to jest decyzja każdej z nas i jeśli to kogoś uspokaja to super. Osobiście zrezygnowałam z zakupu.

    Co do ciuchów to skorzystałam z wyprzedaży i kupiłam kilka luźnych sukienek, które wyglądają dobrze bez brzucha, ale będą też pasowały jak brzuch urośnie. Postaram się unikać kupowania typowo ciążowych rzeczy w miarę możliwości, żeby móc wszystko wykorzystać później. Na szczęście brzuchy będą wiosną i latem, a z sukienkami chyba jakoś łatwiej niż z wieloma warstwami zimą.

    Miałam w piątek USG "genetyczne" i wszystko wyszło ok, chociaż Luxmed tradycyjnie mnie rozczarował, bo lekarz podczas badania głównie powtarzał, że jeśli mam możliwość to poleca pójść na usg gdzieś gdzie mają lepszy sprzęt... niby idziesz prywatnie na wizytę, a odsyłają cię gdzie indziej. Rozważam powtórkę w prywatnym gabinecie, ale jeszcze to obgadam z lekarzem prowadzącym. W każdym razie polecam się zorientować, czy na Waszym badaniu będzie dobry aparat żeby potem nie biegać kilka razy.

    Trzymam kciuki za kolejne USG!

    Cherry_Blossom, Amelia25 lubią tę wiadomość

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry_Blossom wrote:
    Lalka, tez uwielbiam ten olej do wielu rzeczy :) tylko na wlosy jedynie mi nie sluzy do olejowania, bardziej arganowy. Ale ja mam blond i krecone wiec milion razy bardziej suche no i generalnie podobne krecone srednio lubia kokosowy.
    Z olejowaniem włosów też mi średnio wyszło. Miałam jednorazową przygodę z rozjaśnianiem (naturalnie ciemna brunetka) i próbowałam je reanimować właśnie olejem kokosowym- szału nie było- włosy owszem, były fajnie nawilżone, ale tylko do pierwszego mycia. Muszę sie zaopatrzyć w arganowy, tylko taki bez dodatków/miliona składników.

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • Cherry_Blossom Autorytet
    Postów: 4089 2947

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i najlepiej tloczony na zimno

    3jgx3e3k580l9nmr.png
    mama:
    atdc2n0aiws3e9ll.png
    3i49roeqwo74umuv.png
    7 IX 16 - Aniołek 13 tc (*)
  • Papierówka Autorytet
    Postów: 588 689

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do AngelSounds to ja sobie chwalę :) od 10 tygodnia słychać, ale tylko z rana gdy mam puste kiszki ;)

    <3 37+0tc 09.10.2020..... córeczka Kornelka - witaj! <3
    [*] 4tc ciąża biochemiczna 11.2019
    [*] 5tc ciąża biochemiczna 09.2019
    <3 37+1 tc synek Oliwierek 13.10.2018 - witaj! <3
    [*] 12 tc puste jajo 02.08.2017
    [*] 17 tc synek Ignaś 28.02.2017
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierówka, a w którym miejscu słyszysz? Ja słyszę tylko swój własny puls z jednej strony. Może mi przez tłuszczyk nie słychać bo trochę już przytyłam :)

    Lenka, u mnie zakup był bardzo impulsywny, nie chciałam wcześniej kupować, ale jakoś tak wyszło ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2017, 22:20

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży z synkiem używałam od czasu do czasu Elancyl, a czasem smarowałam się oliwką. Ale ja bardzo niesumienna w tej kwestii i wychodziło zazwyczaj że niczym się nie smarowałam. Rozstępu nie mam ani jednego, ale jak będzie teraz to wielka loteria. Już mam ogromny brzuch więc trochę jestem przerażona...

    A co do ciuchów to ja mam legginsy ciążowe z HM i nic więcej nie planuje kupować, zobaczymy jak będzie. W poprzedniej ciąży poza spodniami i stanikami nic nie kupowałam, chodziłam w moich ubraniach i było ok ;) Może i ta ciąża będzie tak łaskawa? :P

    No i od kilku dni hmmm wiem, że to strasznie ale to strasznie wcześnie ale czuje znajomą "wodę gazowaną" w podbrzuszu... Tłumaczę sobie, że to niemożliwe, ale co jakiś czas znowu mam. Nie wiem, może to ruchy fantomowe jak po porodzie, ale hmm....

    sisi lubi tę wiadomość

‹‹ 298 299 300 301 302 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ