X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe Mamusie 2017
Odpowiedz

Sierpniowe Mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ogromne gratulacje :)

    Cherry_Blossom lubi tę wiadomość

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • Jesionka Przyjaciółka
    Postów: 63 121

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratulacje :) super wieści i cudne zdjęcia :) Mam nadzieje ze jutro też usłyszę takie super wieści Jak ja wytrzymam do 18
    No dzisiaj zaczęłam 13 tyd i jak jutro będzie dobrze to mam nadzieje ze ten strach o fasolkę się wkońcu skończy
    Mój na razie ze mną nie chodzi bo cały czas zmieniam lekarzy bo mam z nimi problem :) ta jutro już będzie mnie prowadzić wiec na następną go zabiorę :)

    f2w3s65grrcfli18.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratulacje wspaniałe wiadomości! :)

  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie mam juz wynik z laboratorium i wyszlo ze wolna podjenostka bhcg wynosii 59.40 ng/ml a test pappa 3.8 mIU/ml. Nic z tego nie rozumiem.... moze powiecie cos wiecej? To bhcg juz czytam na necie ze duze....:(

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze sa jakies normy? Moj maluszek ma 6cm

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka83 wrote:
    jak zdecydujecie się na porod rodzinny to zobaczycie jak będę się chwalić i przezywac :) mój do tej pory uwielbia o tym gadac jak było przy porodzie , jak przecinal pepowine :) ale to jeszcze trochę....... :)
    O tak tak zgadzam sie w 100% ! Ja rodzilam z mezem i nie wyobrazam sobie inaczej. Malo tego stal kolo mojej glowy, ale jak glowka wychodzila to zagladal! I mowi mi "ejjj, tam taaaakie dlugie wlosy najpierw wychodza". Jak mala wyskoczyla juz cala to ponoc malo nie zemdlal. A jak wieczorem przyjechala moja mama to stwierdzila, ze on wyglada gorzej jak ja co ja swiezo po porodzie ha ha. A jaki byl dumny,ze ze mna byl i mysle, ze taki porod w wielu przypadkach umacnia wiez. U nas tak bylo i tak jak ktoras napisala, maz traktowal mnie pozniej jak boginie. Widzial ile trudu, bolu i wysilku to kosztowalo.

    Cudowne wiesci z wizyt :) Gratuluje i oby wszystkie wizyty tak milo i przyjemnie sie konczyly :)

    Asiulka83, neme, ss25, sisi lubią tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    A jak wieczorem przyjechala moja mama to stwierdzila, ze on wyglada gorzej jak ja co ja swiezo po porodzie ha ha

    Hahaha 10/10 :D

    sabinaaa lubi tę wiadomość

    20.08.2017 <3
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SS25, Justaw, Czekajacnacud i Cherry! Gratulacje dobrych wiesci! Oby tak dalej. Cherry, stopki boskie :)

    Juz nie pamietal kto pisal, nie moge sie dokopac przez strony, ale ktoras sie martwila ze dzidzus wiekszy niz z OM. U mnie tak samo, i lekarka ostantio, i lekarz na USG i dzisiaj polozna mi sie dopytywali czy napewno dobrze pamietam date OM bo jest az 5 dni roznicy. Chyba nie ma to wiekszego znaczenia, najwazniejsze ze rosnie regularnie.

    Ja mialam dzisiaj wizyte w szpitalu u poloznej, zbadala mnie na samolocie i mi mowi ze szyjka krotka, i ze juz czuc jak dzidzus napiera, to co dopiero bedzie jak bedzie wiekszy. Pytala sie jak mialam w poprzedniej ciazy. Mialam tak samo, ale na pozniejszym etapie. Cos czuje ze nia ma szans zebym dotrwala do czerwca w pracy, pewnie mnie wysle najdalej za 2 miesiace na L4.... :(

    A moj maz zawsze ze mna wchodzi do gabinetu, dzisiaj jak mnie badala polozna to poprostu sie nie patrzy wtedy w moja strone i tyle. Przy porodzie byl i nie wyobrazam sobie przejsc przez to sama, byloby mi bardzo ciezko. No i oczywiscie stal przy mojej glowie, trzymal za reke, nie kukal w dziurke ;) Nigdy to zadnemu lekarzowi ani poloznej nie przeszkadzalo.

    Cherry_Blossom, ss25, sisi lubią tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielle wrote:
    SS25, Justaw, Czekajacnacud i Cherry! Gratulacje dobrych wiesci! Oby tak dalej. Cherry, stopki boskie :)

    Juz nie pamietal kto pisal, nie moge sie dokopac przez strony, ale ktoras sie martwila ze dzidzus wiekszy niz z OM. U mnie tak samo, i lekarka ostantio, i lekarz na USG i dzisiaj polozna mi sie dopytywali czy napewno dobrze pamietam date OM bo jest az 5 dni roznicy. Chyba nie ma to wiekszego znaczenia, najwazniejsze ze rosnie regularnie.

    Ja mialam dzisiaj wizyte w szpitalu u poloznej, zbadala mnie na samolocie i mi mowi ze szyjka krotka, i ze juz czuc jak dzidzus napiera, to co dopiero bedzie jak bedzie wiekszy. Pytala sie jak mialam w poprzedniej ciazy. Mialam tak samo, ale na pozniejszym etapie. Cos czuje ze nia ma szans zebym dotrwala do czerwca w pracy, pewnie mnie wysle najdalej za 2 miesiace na L4.... :(

    A moj maz zawsze ze mna wchodzi do gabinetu, dzisiaj jak mnie badala polozna to poprostu sie nie patrzy wtedy w moja strone i tyle. Przy porodzie byl i nie wyobrazam sobie przejsc przez to sama, byloby mi bardzo ciezko. No i oczywiscie stal przy mojej glowie, trzymal za reke, nie kukal w dziurke ;) Nigdy to zadnemu lekarzowi ani poloznej nie przeszkadzalo.

    Ja pisalam o wielkosc malucha moj az o 8 dni jest wiekszy i jest to dziwne powiem szczerze bo dokladnie znam termin meisiaczki i owulacji gdyz mialam monitoringi. Ale tez ciagle mysle czy to nic zlego. W dodatku jw pisalam nie potrafie zinterpretować tych wynikow pappa i wolnej bhcg

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • neme Autorytet
    Postów: 259 296

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) co Was nadrobię z czytaniem i chcę coś napisać to już padam z sił i wpis przekładam na następny dzień i tak w kółko :P
    jak ja bym chciała być już na l4 .......... ! jaaaa . pow szefowej w pracy o ciąży, obraziła się trochę, unika mnie heh ... a w ogóle zanim się dowiedziała o ciąży to myślała że nie będę się już starać o dziecko po poronieniach i sugerowała mi adopcję, więc jak się dowiedziała tydzien później to szok i foch ... milusio ... ;]

    któraś z Was pisała o wózku quinny . moja kuzynka go kupiła za około 5 tys i strasznie odradza... pow ze stelaż lichy, strasznie się gibocze, spacerówka mała, szybko kupowali inną, coś tam jeszcze mówiła ale nie pamiętam... ja jeszcze nie wybrałam wózka, bardzo anexy teraz na czasie są, fajnie w sumie wyglądają, ale nie mam nikogo znajomego kto by go miał i powiedział coś konkretnego.

    dziewczyny, ja też nie mam wieku do pappa itd ale poprosiłam lekarza o skierowanie na prenatalke i mi wypisał, napisał ze widzi nieprawidłowości i już, więc nie musiałam płącić, moze poproście swoich lekarzy i da radę ogarnąć skierowanie.

    w ogóle piękne zdjęcia i super wieści z wizyt!! oby tak do końca, ale Anielle Twój maluch <3 ten paluszek w buzi i taki zgrabny nosek jejku super :):)

    ja na rozstępy mam mustele, polecały moje znajome i chwaliły, moze ta genetyka ma coś do rzeczy ale ja mam 28 lat i np cellullit strasznyyyyyyy :( (mimo że od dziecka taniec, sport non stop) a moja mama lat 55 i siostra ani jednego cellulliciaka! mam nadzieje ze od rozstępów się chociaż uchowam... :)

    cherry, gratki pięknej dzidzi !! :) i mam prośbę, wrzuc foto tego oleju z migdałów, narobiłaś mi na niego ochoty :)

    Anielle lubi tę wiadomość

    neme
    01.12.16 pęcherzyk 1,17cm
    17.12.16 dzidzi 1,1cm
    19.01.17 dzidzi 6,3cm
    16.02.17 Synek! <3 160gr
    14.03.17 Synek! 350gr
    11.04.17 720gr
    09.05.17 1166gr
    24.05.17 1882gr
    06.06.17 2150gr
    20.06.17 2448gr
    14.07.17 3080gr

    f2w3rjjgp7b32k1e.png
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekającanacud wrote:
    Ja pisalam o wielkosc malucha moj az o 8 dni jest wiekszy i jest to dziwne powiem szczerze bo dokladnie znam termin meisiaczki i owulacji gdyz mialam monitoringi. Ale tez ciagle mysle czy to nic zlego. W dodatku jw pisalam nie potrafie zinterpretować tych wynikow pappa i wolnej bhcg

    A bylas z wynikami u lekarza? Mi nie dadza wynikow BHCG, wysla do lekarki, zeby wlasnie czlowiek sam nie siedzial i nie kombinowal interpretacji. Ja date OM napewno dobrze pamietam, monitoringu nie mialam wiec owulacji nie jestem pewna, ale wiem kiedy bylo serduszkowanie. I wychodzi ze w 9 dniu cyklu doszlo do zaplodnienia wedlug tego USG, troche szybko, ale cykle zawsze mialam krotkie. Nastepna szansa jest na 14 dzien cyklu, ale nie zgadza sie z wymiarami dzidzia. Wybieram sie nie martwic na zapas, napewno to o niczym zlym nie swiadczy.

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała robiony test PRISCA? Lub wie cokolwiek na ten temat?

    20.08.2017 <3
  • awangarda Autorytet
    Postów: 887 645

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekającanacud wrote:
    Słuchajcie mam juz wynik z laboratorium i wyszlo ze wolna podjenostka bhcg wynosii 59.40 ng/ml a test pappa 3.8 mIU/ml. Nic z tego nie rozumiem.... moze powiecie cos wiecej? To bhcg juz czytam na necie ze duze....:(
    Nie mam pojecia. Ale to lekarz razem z USG i wymiarami ocenia

    synuś :)
    f2w3rjjgbm9jz425.png
    Dwa aniołki *
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekającanacud wrote:
    Słuchajcie mam juz wynik z laboratorium i wyszlo ze wolna podjenostka bhcg wynosii 59.40 ng/ml a test pappa 3.8 mIU/ml. Nic z tego nie rozumiem.... moze powiecie cos wiecej? To bhcg juz czytam na necie ze duze....:(

    Jakos mi umknal ten post przed chwila. Nie siedz i nie kombinuj interpretacji samodzielnie! Lekarz najlepiej Ci powie, pozatym bierze pod uwage rozne czynnik inne. Bedzie dobrze i tego sie trzymajmy!

    Ja o PRISCA nie slyszalam.


    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane.
    Wpadłam trochę posmęcić.
    Związek mi się sypie, kruszy i wali... między nami jest tragicznie :(
    Ja ciągle płacze, on chodzi wkurwiony..

    Są fajne chwile .. ale co z tego, skoro większość czasu to jakieś nieporozumienie.
    Mam dość, czasem mam ochotę spakować się i po prostu wyjść.


    Dzisiaj o 15:30 wizytuje. Cieszę się bardzo, że zobaczę moją kruszynkę :)
    Stres jest, ale malutki. Detektor skutecznie mnie uspokaja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2017, 06:32

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt :)
    Cherry piękne stopki <3
    Ja dzisiaj zaczynam 13 tc i oprócz olbrzymich i bolacych piersi nie mam żadnych innych objawów, apetyt nawet trochę mniejszy niż na początku.
    Trochę się boję że za późno zapisał mnie na usg genetyczne, według om będzie to 13t1d ale jak dzidzia dużo urosła to na usg może wyjść już starsza :/

    Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :)

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Cherry_Blossom Autorytet
    Postów: 4089 2947

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neme, ten:

    9e5e86c38f160ce4c47ce12271a0d7d8.jpg

    3jgx3e3k580l9nmr.png
    mama:
    atdc2n0aiws3e9ll.png
    3i49roeqwo74umuv.png
    7 IX 16 - Aniołek 13 tc (*)
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekającanacud wrote:
    Słuchajcie mam juz wynik z laboratorium i wyszlo ze wolna podjenostka bhcg wynosii 59.40 ng/ml a test pappa 3.8 mIU/ml. Nic z tego nie rozumiem.... moze powiecie cos wiecej? To bhcg juz czytam na necie ze duze....:(
    Nawet nie próbuj sama interpretować tych wyników. Nie można ich porównywać z innymi wynikami, bo znaczenie ma tutaj Twój wiek, Twoja waga, choroby, nałogi, choroby rodzinne, dzień ciąży, wielkość dzieciątka i jeszcze inne... Same te wyniki nie mówią nic, tylko dokładają stresu. Uwierz mi na słowo. Zinterpretowałam swoje wyniki sama i do ginekologa szłam jak na ścięcie. Oczywiście niepotrzebnie, bo wszystko okazało się w porządku! Także schowaj je do teczki dzidziulka i poczekaj aż doktor sam je zinterpretuje :)

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Cherry_Blossom Autorytet
    Postów: 4089 2947

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba będzie Bartłomiej Piotr
    Mąż chce Gustawa ale jakoś nie umiem się przekonać

    3jgx3e3k580l9nmr.png
    mama:
    atdc2n0aiws3e9ll.png
    3i49roeqwo74umuv.png
    7 IX 16 - Aniołek 13 tc (*)
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skupiłam się na dobrej radzie dla czekającej i zapomniałam się przywitać po choróbsku :|

    Dzień dobry sierpnióweczki k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,041_Wh_orig.gif

    Gratuluję cudownych wiadomości z wizyt <3

    Cherry_Blossom, ss25 lubią tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
‹‹ 306 307 308 309 310 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ