X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe Mamusie 2017
Odpowiedz

Sierpniowe Mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro czytać ze tak ciężko znioslas fizycznie operacje :-( jeśli Cię to pocieszy u mnie rekonwalescencja mocno przyspieszyła jak już wyszłam do domu, zaczęłam normalnie jeść, więcej spać, kiedy miałam kogoś do pomocy bo w szpitalu niestety byłam zdana sama na siebie. Co do pokarmu niestety u mnie też z tym ciężko, przez caly pobyt w szpitalu nie było nic, mimo stymulacji przez dziecko i laktator, potem potworny ból brodawek, trochę się odblokowało po wizycie położnej środowiskowej, ale wciąż jest ciężko i nie ma go na tyle żeby w pełni starczało dla Malej :-(
    Jestem 3 tygodnie po porodzie i dopiero od wczoraj próbujemy przejść tylko na mój pokarm, z piersi bądź sciagniety, zobaczymy z jakim skutkiem... Generalnie kp to dla mnie najgorszy element wszystkiego :-(

  • MMadziula Autorytet
    Postów: 962 745

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dagaak wrote:
    Ja żadnego odjazdu po morfinie nie miałam... kompletnie na mnie nie zadziałała z żadnej możliwej strony hehe ketonalu nie dostaje;( a chciałabym.. dostaje tylko paracetamol/panadol i czopki diclofenakum które tez nie za bardzo działają.. dziwna sprawa! Jutro maja nas wypisać do domu a ja jakbym mogła to bym th z chęcią jeszcze tydzień została w szpitalu bo ból jest taki ze dalej chodzic nie mogę i nie potrafię.. wiec nie wiem Jak ja jutro wyjdę stad o własnych siłach i jak wejdę do domu na 3 piętro bez windy.. najważniejsze ze Malutki jest zdrowy i ze wszystko z nim ok choć traci na wadze.. ja pokarmu nie mam niestety z czego jestem bardzo niezadowolona :( nie wiem czy cos jeszcze sie pojawi czy nie.. ale bardzo bym chciała!! Moje cycki ogólnie tak zmalały i sflaczały ze tak powiem wiec nie wiem czy cos jeszcze z tego będzie:(
    Mam nadzieje ze będziesz miała kogoś do pomocy, generalnie mówi się , że w domu szybciej dochodzi się do siebie - tego Ci z całego serca życzę. Co do kp wiele mam karmi mm i dzieci rosną jak na drożdżach, także nie przejmuj się jego brakiem . Najważniejsze żebyś poczuła się lepiej.

    3BDap2.png
    04.01 - serduszko <3
    Synek Bartuś <3
    oar8dqk3g1y2zosd.png
    19 tc - 260 g
    20 tc - 346 g
    27 tc - 1045 g
    31 tc - 1758 g
    34 tc - 2508 g
    37 tc - 2850 g
    39 tc - 3650 g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda przyszła mama wrote:
    Hej dziewczyny, u mnie noc spokojnie, za spokojnie, ostatnio wgl nic sie nie dzieje, nic nie boli nie ciągnie, cisza. Madziula współczuję ciężkiej nocy, nie dość ze w dzień upały i nie ma czym oddychać to jeszcze w nocy sie męczysz.Lila super, że znasz już termin cesarki, teraz tylko obyś dotrwała do tego 22.08, trzymam kciuki :-*
    Denerwują mnie juz wszyscy z rodziny i znajomych, którzy piszą i dzwonią codziennie czy juz urodziłam i czy cos sie dzieje, nie chce mi sie juz tłumaczyć każdemu że nic sie nie dzieje i słuchać rad typu " dzisiaj pełnia to urodzisz" "najwięcej dzieci rodzi sie w burzę, zobaczysz do pierwszej burzy i bedzie po wszystkim" "okna byś w domu pomyła to na pewno by się zaczelo". Nie wiem czy śmiać sie czy płakać, jakos te ich zabobony sie nie sprawdzają


    Boże, skąd ja to znam :D

    Mnie wkurzają teksty typu "jeszcze się czołgasz "? albo "na pewno już urodziłaś i od tygodnia masz dziecko w domu " :D

    Teściowa jak 9 miesięcy nie dzwoniła i się nie interesowała, to teraz wydzwania codziennie i się pyta " ale czujesz ruchy"?? . A jak z mężem nie odbieramy telefonu, to już na pewno rodzę i cała rodzina jest obdzwoniona ,bo chyba coś się dzieje, skoro się nie odzywamy .

    Wkurza mnie to niesamowicie. Rozumiem ,że są ciekawi albo się martwią.. tylko że ja chciałabym mieć spokój. Sama się niecierpliwie kiedy to będzie, ale ich telefony mi nie pomagają, tylko wyprowadzają z równowagi.

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś też,Mała mega ospała,i maloooo ruchliwa. Świruje trochę.
    Ja mieszkam na południu,masakra 37 stopni.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • MMadziula Autorytet
    Postów: 962 745

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    U mnie dziś też,Mała mega ospała,i maloooo ruchliwa. Świruje trochę.
    Ja mieszkam na południu,masakra 37 stopni.
    Ja trochę soku pomarańczowego się napilam i mały reaguje ...chyba pogoda nie rozpieszcza maleństw ; (

    3BDap2.png
    04.01 - serduszko <3
    Synek Bartuś <3
    oar8dqk3g1y2zosd.png
    19 tc - 260 g
    20 tc - 346 g
    27 tc - 1045 g
    31 tc - 1758 g
    34 tc - 2508 g
    37 tc - 2850 g
    39 tc - 3650 g
  • Asiula87 Koleżanka
    Postów: 57 32

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,witam się w kolejnym tygodniu i pozdrawawiam Was ze szpitala,w pon chyba cc lub w środę.

    ewe_a85, Genshirin lubią tę wiadomość

    f2wlj44jo2vy18pr.png

    zrz6x1hpybeag722.png
  • MMadziula Autorytet
    Postów: 962 745

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula87 wrote:
    Hej,witam się w kolejnym tygodniu i pozdrawawiam Was ze szpitala,w pon chyba cc lub w środę.
    Hej to trzymam kciuki za Was!!!♡♡♡♡

    3BDap2.png
    04.01 - serduszko <3
    Synek Bartuś <3
    oar8dqk3g1y2zosd.png
    19 tc - 260 g
    20 tc - 346 g
    27 tc - 1045 g
    31 tc - 1758 g
    34 tc - 2508 g
    37 tc - 2850 g
    39 tc - 3650 g
  • Lisssa Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzisiaj termin i nic się nie dzieje :/ wczoraj nas mała postraszyła bo brzuch twardnial a popołudniu zaczął bolec a potem wszystko się uspokoiło i tak do jest do dzisiaj

    xnw4s65g2x2038qr.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi od tego lezenia juz wszystko boli, w nocy zasnac nie moglam, glowa boli dzisiaj no i idzi burza teraz a ja nie lubie tkich wyladowan, boje sie po prostu:P

    fb9ff5a806.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula daj znac jak bedziesz po CC i oczywiscie trzymaj sie dzielnie :))

    fb9ff5a806.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę,że te Lewki uparciuchy są.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Młoda przyszła mama Koleżanka
    Postów: 57 48

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wierze, termin na dzisiaj i akurat 10 po północy poczułam jakiś dyskomfort i strasznie chciało mi sie siku poszłam do wc, prawie nic nie poleciało, wróciłam i juz na łóżku poczułam jak robi mi sie mokro. W łazience zobaczyłam ze cala wkladka i majtki mokre, oprócz jakby wody byla tez gęsta wydzielina. No ale nic, wróciłam na lóżko, za jakies 25 minut znowu czuje jak cos ze mnie leci tylko więcej, aż zamoczyłam lóżko i leciało po nogach ale juz tylko woda, bez tego śluzu. Czuje tez taki ból w plecach ale raczej stały, jechac do szpitala czy nie? Jak myślicie? Moze któraś nie śpi, jako pierworódka jestem kompletnie zielona i juz sama nie wiem co robić

    Avika lubi tę wiadomość

    Kornelia 13. 08.2017 <3
    hchypc0zgnaf1syx.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 03:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jest gwałtowny odpływ (a właściwie taki masz) To masz jakieś 6 h żeby pojawić się na ip. Jeśli wody są czyste. I jeśli oczywiście nie ma objawów towarzyszących (typu skurcze lub odejscie calego czopa). W przypadku naglego odejscia wod glowka dziecka nie jest przyparta wiec nie biegaj, raczej poleguj i spokojnie się szykuj. Gdyby tylko saczyly się wody to by znaczyło że główka jest przyparta i mogłabyś pozwolić sobie na większą swobodę ruchów.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda Mama i jak??
    Pewnie już tulisz Kornelke,lub lada moment będziesz

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda mama pewnie juz tuli swoje malenstwo:) ale super by bylo idealnie w terminie

    fb9ff5a806.png
  • Frania91 Znajoma
    Postów: 18 14

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mamusie! Czytam Was już od jakiegoś czasu, gratuluję wszystkim tym, które mają już swoje maluszki pzy sobie! Ja mam termin na jutro, to moja pierwsza ciaza, a objawów porodu jak na razie nie mam żadnych i powoli zaczynam się denerwować..cieszę się, że nie tylko moje córcia jest taka uparta i nie chce wyjść ;)

    Sabinka 17.08.2017 ❤❤❤
    Córcia? 16tc 💓
  • Lisssa Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh ja jestem dzień po terminie i niiic

    xnw4s65g2x2038qr.png
  • MMadziula Autorytet
    Postów: 962 745

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda trzymam kciuki i daj znać jak się macie ;) kiedy mój czas wreszcie nadejdzie ...:-)

    3BDap2.png
    04.01 - serduszko <3
    Synek Bartuś <3
    oar8dqk3g1y2zosd.png
    19 tc - 260 g
    20 tc - 346 g
    27 tc - 1045 g
    31 tc - 1758 g
    34 tc - 2508 g
    37 tc - 2850 g
    39 tc - 3650 g
  • Nalala Przyjaciółka
    Postów: 65 59

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda mama kciuki zaciśnięte! :)
    Ja mam dziś termin z miesiączki, w czwartek z usg i cisza spokój... Czopa nie widzę, czyścić mnie nie czyści, skurczy coraz mniej zamiast coraz więcej... Jutro kontroka w szpitalu, zobaczymy co to będzie.

    oar8k0s3qrc0hlfg.png
    Emilka 10tc [*]
  • Młoda przyszła mama Koleżanka
    Postów: 57 48

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oznajmiam, ze Kornelia przyszła na świat dzisiaj o 7.55 ;) poród zakończył się cesarskim cieciem ponieważ jak wpisano w kartę był stan przedrzucawkowy, dostałam wysokiego ciśnienia i zaczęłam krwawić jasno czerwoną krwią, mówiono, że odkleja sie łożysko i na wariata była przeprowadzone cesarskie cięcie. Mówiłam wam, że 10 dni temu według usg mała miała mieć 3070g wiec miała być mała a urodziła sie z wagą 3770g i długością 57 cm więc naprawde spora! Troche mnie boli rana po cieciu ale narazie da się wytrzymać, ale jeszcze nie wstawałam.

    Genshirin, MMadziula, misia_k1, Nalala, Niespokojna M, Lisssa, Avika lubią tę wiadomość

    Kornelia 13. 08.2017 <3
    hchypc0zgnaf1syx.png
‹‹ 832 833 834 835 836 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ