X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe Mamusie 2017
Odpowiedz

Sierpniowe Mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • MMadziula Autorytet
    Postów: 962 745

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda przyszła mama wrote:
    Dziewczyny oznajmiam, ze Kornelia przyszła na świat dzisiaj o 7.55 ;) poród zakończył się cesarskim cieciem ponieważ jak wpisano w kartę był stan przedrzucawkowy, dostałam wysokiego ciśnienia i zaczęłam krwawić jasno czerwoną krwią, mówiono, że odkleja sie łożysko i na wariata była przeprowadzone cesarskie cięcie. Mówiłam wam, że 10 dni temu według usg mała miała mieć 3070g wiec miała być mała a urodziła sie z wagą 3770g i długością 57 cm więc naprawde spora! Troche mnie boli rana po cieciu ale narazie da się wytrzymać, ale jeszcze nie wstawałam.
    Gratuluję z całego serca :-) :-) :-) życzę zdrówka dla Was ♡♡♡♡

    3BDap2.png
    04.01 - serduszko <3
    Synek Bartuś <3
    oar8dqk3g1y2zosd.png
    19 tc - 260 g
    20 tc - 346 g
    27 tc - 1045 g
    31 tc - 1758 g
    34 tc - 2508 g
    37 tc - 2850 g
    39 tc - 3650 g
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda Mama gratuluję Młoda Mama gratuluję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2017, 17:13

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • moniadi Ekspertka
    Postów: 222 202

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Dawno mnie tu nie było. Gratuluję rozpakowanym już mamusiom. Dużo zdrówka i siły dla Was i Waszych maluszków :*
    U mnie czas leci jak szalony, nasz Tobiaszek wczoraj już skończył tydzień <3
    Jest przecudnyn dzieckiem, ale trochę absorbującym. A jak śpi to ja razem z nim najczęściej. Ewentualnie gapię się na niego :D
    Walczymy też z karmieniem trochę, bo różnie to bywa. Przez pierwsze dwa dni w domu nawet dokarmialismy mm, ale teraz staramy się tylko cyclać.

    Powodzenia dla mamusiek w dwupaku,już niedługo i Wy będziecie cieszyć się swoimi pociechami :)

    ewe_a85, Genshirin, Lisssa, Avika lubią tę wiadomość

    zrz6p07wwctuqa9g.png
  • Lisssa Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda przyszła mama wrote:
    Dziewczyny oznajmiam, ze Kornelia przyszła na świat dzisiaj o 7.55 ;) poród zakończył się cesarskim cieciem ponieważ jak wpisano w kartę był stan przedrzucawkowy, dostałam wysokiego ciśnienia i zaczęłam krwawić jasno czerwoną krwią, mówiono, że odkleja sie łożysko i na wariata była przeprowadzone cesarskie cięcie. Mówiłam wam, że 10 dni temu według usg mała miała mieć 3070g wiec miała być mała a urodziła sie z wagą 3770g i długością 57 cm więc naprawde spora! Troche mnie boli rana po cieciu ale narazie da się wytrzymać, ale jeszcze nie wstawałam.
    Gratulacje!!!!!!❤️❤️

    xnw4s65g2x2038qr.png
  • Juuli Ekspertka
    Postów: 164 160

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda przyszła mama wrote:
    Dziewczyny oznajmiam, ze Kornelia przyszła na świat dzisiaj o 7.55 ;) poród zakończył się cesarskim cieciem ponieważ jak wpisano w kartę był stan przedrzucawkowy, dostałam wysokiego ciśnienia i zaczęłam krwawić jasno czerwoną krwią, mówiono, że odkleja sie łożysko i na wariata była przeprowadzone cesarskie cięcie. Mówiłam wam, że 10 dni temu według usg mała miała mieć 3070g wiec miała być mała a urodziła sie z wagą 3770g i długością 57 cm więc naprawde spora! Troche mnie boli rana po cieciu ale narazie da się wytrzymać, ale jeszcze nie wstawałam.

    Gratuluję, duza dziewczynka:) moja tez ma byc kolo 3kg, zebym tez sie nie zdziwiła :)

    w57v3e3k2hyo389j.png

    dqpr3e5ev6zxjunm.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj wieczora mam dość regularne bóle miesiączkowe i tak do teraz. Zastanawiam się czy jechać do szpitala aby sprawdzili co i jak czy czekać w domu... bóle są raczej delikatne. Szyjkę już miałam skrócona w ponad 80% i rozwarcie na 3 cm 10 sierpnia na wizycie.Sama nie wiem co robić,ruchy czuję

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia a liczysz odstępy między skurczami? Co ile są?

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • MMadziula Autorytet
    Postów: 962 745

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w 40 tc (39i0) :-)
    Misia jak regularne to ja bym się nie zastanawiała , może ciepły prysznic rozwieje wątpliwości ? Skurcze Powinny ustąpić albo się nasilać.

    3BDap2.png
    04.01 - serduszko <3
    Synek Bartuś <3
    oar8dqk3g1y2zosd.png
    19 tc - 260 g
    20 tc - 346 g
    27 tc - 1045 g
    31 tc - 1758 g
    34 tc - 2508 g
    37 tc - 2850 g
    39 tc - 3650 g
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o ja cie dzieje sie, juz wiekszkosc mam ma swoje maluszki przy sobie, a ja dzisiaj zaczynam 38 tydzien :) u mnie jest tak ze jednego dnia maly sie wkreca w szyjke i czuje go w pachwinach az takie chrobotanie i to boli i kluje mocno a drugiego dnia spokojnie i wtedy moge zasnac normalnie. dziewczyny jakie macie AFI? ja mam 5-6 malutko ale lekarz nic nie mowi

    fb9ff5a806.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewe_a85 wrote:
    Misia a liczysz odstępy między skurczami? Co ile są?


    nie liczyłam, bo s dość ciągłe.
    Od ostatniego wpisu po 8 już ustały,ale brzuch się napina. Czekam na rozwój wydarzeń, i popołudniu podjadę do szpitala,może zrobią mi jakieś usg,aby mnie uspokoić. Termin niby na 21 sierpnia,ale gin mówił, ze na pewno wcześniej urodzę, więc tym bardziej się nakręciłam na wcześniejszy poród eh.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia, oby coś się zadziało :) . Lepiej urodzić ciut przed terminem niż po ,bo czekanie mega się dłuży .

    U mnie 40+4 i nadal nic. W czwartek pojadę do szpitala. Mam nadzieję że mnie położą i zaczną wywoływać ,bo czekanie wykańcza :)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Bridget,lepiej wcześniej niż później i te czekanie, czas tak wolno leciiii

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Lisssa Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekanie jest straaaszne. My dzisiaj idziemy na wizytę i mam taka malutka nadzieje ze może się jednak coś dzieje ... ale pewnie nie bo jednak bym chyba czuła a ja mam tylko twardnienia i pobolewania czyli można powiedzieć stały zestaw xD
    A słyszałyście coś takiego ze te wywoływane skurcze bolą bardziej? I skąd wgl wiecie na kiedy macie termin wg usg mówili to jakoś na początku czy na każdej wizycie? Bo mnie lekarz nic nie mówił

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2017, 12:33

    xnw4s65g2x2038qr.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa u mnie zarówno z OM jak i z USG wychodzi na 21 sierpnia. Dziś zaczynam 39 tydz tak jak MMadziula.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa pierwszy poród miałam wspomagany,troszkę kroplówki i ruszyło.
    Ale to dlatego, że miałam już 5 cm rozwarcia i nawet go nie czułam jak się pojawiało. Moja koleżanka od piątku leży w szpitalu,jest tydz po terminie,dostała dwie kroplówki z oksytocyna i rozwarcie nadal 3 cm. Nic ją nie rusza...

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisssa wrote:
    Czekanie jest straaaszne. My dzisiaj idziemy na wizytę i mam taka malutka nadzieje ze może się jednak coś dzieje ... ale pewnie nie bo jednak bym chyba czuła a ja mam tylko twardnienia i pobolewania czyli można powiedzieć stały zestaw xD
    A słyszałyście coś takiego ze te wywoływane skurcze bolą bardziej? I skąd wgl wiecie na kiedy macie termin wg usg mówili to jakoś na początku czy na każdej wizycie? Bo mnie lekarz nic nie mówił

    Moja bratowa dostała kroplówkę kilka razy. Poród trwał 19 godzin i był straszny. Płakałam jak brat dzwonił i zdawał relacje :/

    Koleżanka też miała wywoływany i taka sama męczarnia. Na dodatek nieźle ją porozrywało.

    Czytałam ,że skurcze są bardziej bolesne, ale za to poród przebiega szybciej. Chyba to nie reguła, niestety :/ . Ja już się nastawiam na wywoływanie.

    Zrobiłam dziś prawie 6 km szybkim marszem. Nogi w dupę włażą, ale może coś zacznie się dziać. Pewnie nie :D

  • Lisssa Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj 3x dzisiaj już raz na nogach na 10 piętro... spacer tez był No i sex ;-)
    już po wizycie przepływy ok, rozwarcie na 2cm szyjk skrócona o 60% zrobił mi masaż szyjki powiązany z odklejeniem pęcherza płodowego od szyjki No i mam takie skurcze mocniejsze niż to co było ale na poród chyba za słabe i brzuch boli wiec czekamy podobno efekt tego masażu może być do 48h a jak nie to w czwartek ktg a w sobotę so szpitala już na kroplówkę ...

    xnw4s65g2x2038qr.png
  • Avika Ekspertka
    Postów: 130 153

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Briget Twoj lekarz powiedzial, ze tyle dni po terminie musisz sie zglosic?
    Mi kazal jechac od razu kiedy bede równo w 40tc ale pojade w 40+2 bo to poniedzialek bedzie, o ile nie urodze :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2017, 16:29

    atdccwa15xvoi93b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avika, lekarz kazał zgłosić się w dniu terminu do szpitala,ale że wydało mi się to trochę dziwne, to zadzwoniłam na oddział i zapytałam się co robić. Pani kazała poczekać kilka dni o ile się dobrze czuję, a jeśli coś mnie zaniepokoi to zaprasza...

    Jeśli nic się nie będzie działo, to pojadę w ten czwartek. Będzie to tydzień po terminie. Oczywiście martwię się trochę ,bo już 3 tygodnie nie jestem pod opieką lekarza,ale maluszek ciągle daje o sobie znać i to mnie uspokaja :)

  • Frania91 Znajoma
    Postów: 18 14

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też lekarz powiedział, że do szpitala się mam zgłosić tydzień po terminie o ile się nic nie będzie wcześniej działo, ale mam jeszcze wizytę w środę to zobaczę co mi powie. Jak na razie cisza i nic nie wskazuje na to żeby córcia do nas zechciała wyjść ;-)

    Sabinka 17.08.2017 ❤❤❤
    Córcia? 16tc 💓
‹‹ 833 834 835 836 837 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ