Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Nie wiem czy mówiłam, ale macica uratowana :) hemoglobina za to 8.2, zapisali mi tardyferon.
    Super wiadomość! A hemoglobina to standard że przy krwawieniu to spada bardzo. Tardyferon pobierzesz to podskoczy szybko. Tylko podpytaj czy nie trzeba w takim przypadku sprawdzić poziomu hemoglobiny u dziecka, bo wiem, że sprawdza się, jeśli mama w ciąży miała problemy z hemoglobina.

    7w3d 💔
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    A propos ściągania pokarmu. Jak to zorganizować gdybym np. chciała wyjść z domu na jakiś czas. To kiedy się odciąga??

    Ja cały czas mam dylemat z PBKM, miałam jechać podpisywać umowę i nadal nie jestem przekonana czy warto, czy to tylko biznes. Mam za sobą nowotwór krwi, więc obiektywność zero.
    Mleko w lodówce może stać, także możesz spokojnie dzień wcześniej ściągać po każdym karmieniu np po 15 -20 ml i do lodówki. I uzbiera się ładna porcja na dzień następny. Tylko pamiętaj że łączy się mleko tej samej temperatury, czyli połączyć możesz wszystkie z lodówki albo podgrzać oddzielnie i wtedy dodać świeżo odciągnięte z temperatura pokojowa. To już jak wygodniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2018, 11:15

    nesssssa, mi88 lubią tę wiadomość

    7w3d 💔
  • ingelita Autorytet
    Postów: 769 763

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak macie nadmiar mleka, to warto dodawać dziecku do kąpieli zamiast wywalać :)

    j5rbjw4zpzcf32ff.png
    jox69vvjwkeeyc8z.png

  • ingelita Autorytet
    Postów: 769 763

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b27a1806c37e.jpg

    Marta..a, nick nieaktualny, justyna14, pumka1990, DobrejMysli, chabasse lubią tę wiadomość

    j5rbjw4zpzcf32ff.png
    jox69vvjwkeeyc8z.png

  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia wrote:
    Kurczę, wy jesteście już takie wyszykowane, a ja siedzę nad morzem i to pod Kłajpedą :P Chociaż siedzę to za dużo powiedziane, bo jeszcze ani razu nie plażowaliśmy, na razie intensywnie zwiedzamy. Przedwczoraj przeszłam kilkanaście km i myślałam, że mi się miednica na pół rozpęknie, ale po tym postanowiłam trochę bardziej się oszczędzać ;)

    Wracamy za tydzień i może wtedy zacznę ogarniać się wreszcie do porodu. Mam wrażenie, że jeszcze mnóstwo czasu, tylko jak tu wchodzę to obrywam rzeczywistością w łeb :D
    Odpoczywaj i się nie stresuj :-) zdalnie nie przygotujesz wyprawki ;-) jak wrócisz to na spokojnie zrobisz wszystko. To tylko tydzień. Korzystaj bo ja Ci zazdroszczę, my z różnych powodów nie mamy szans na jakikolwiek wyjazd.

    Leticia lubi tę wiadomość

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22637 11315

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z tym mrozeniem mleka to jeszcze jak szkoda zamrozone wywalic bo jak Justyna pisze mleko z wiekiem dziecka zmienia sie albo szkoda wylac swieze a mrozic sie nie chce to podobno super dziala dodane do kapieli maluszka ;) zawsze to jakies spozytkowanie jak trzeba sciagnac a sie nagminnie z butli nie daje wiec inaczej nie wykorzustuje...

    Dooti super ze sie wszystko uklada!

    Agania super ze macica uratowana!

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22637 11315

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ingelita wrote:
    Dziewczyny, jak macie nadmiar mleka, to warto dodawać dziecku do kąpieli zamiast wywalać :)
    Pisalam post kilka minut bo przerywane mialam i patrze ze juz wspomnialas tez o kapieli hehe...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    A ja od wczoraj walcze z praniem. Już dwie suszarki się suszą, trzecie pranie w pralce i jeszcze dwie kupki czekają na to by je jutro wyprać. Czy tylko ja mam tak dużo rzeczy dla małej że wyszło mi na 5 pralek? W tym oczywiście wszystkie kocyki, pieluchy tetrowe czy becik i kołderka z minky. Ale piore dwa rozmiary 56 i 62 żeby mieć już to gotowe. Dostałam dużo ciuszków od dwóch koleżanek więc stąd się tak dużo chyba nazbierało;) ale to dobrze, nic nas raczej nie zaskoczy że potem będzie mi czegoś brakować
    Gdybym miała w planie wyprać wszystko to pewnie tyle by mi wyszło pralek ;-) ale zostawiłam te trochę większe rozmiary. Ubranek mam bardzo dużo.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dooti, Agania - super wieści :-)

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się wkłada dziecko do wózka to coś warto położyć na materac?

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agania, Dooti super wiadomości! Silne Wasze dziecinki :D

  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    A ja od wczoraj walcze z praniem. Już dwie suszarki się suszą, trzecie pranie w pralce i jeszcze dwie kupki czekają na to by je jutro wyprać. Czy tylko ja mam tak dużo rzeczy dla małej że wyszło mi na 5 pralek? W tym oczywiście wszystkie kocyki, pieluchy tetrowe czy becik i kołderka z minky. Ale piore dwa rozmiary 56 i 62 żeby mieć już to gotowe. Dostałam dużo ciuszków od dwóch koleżanek więc stąd się tak dużo chyba nazbierało;) ale to dobrze, nic nas raczej nie zaskoczy że potem będzie mi czegoś brakować
    Spokojnie, ja też miałam aż 5 pralek. Prałam rozmiar 56, 62 i trochę 68 bo wpadło kilka takich ubranek od siostry i szwagierki. Poza tym wszystkie pieluchy, kocyki, ręczniki i inne. Czeka mnie jeszcze jedno pranie z zabawkami.

    Agania, Dooti super wiadomości :) Agania kamień z serca że udało się uratować macicę. Dooti fajnie że już pobudziłaś laktację.

    Nessa ja ostatecznie zrezygnowałam z bankowania krwi. Porozmawiałam z siostrą która laborantką, koleżanką która jest lekarzem, poczytałam jeszcze o tym wszystkim i do takich właśnie wniosków doszłam.

    nesssssa lubi tę wiadomość

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eilleen wrote:
    Jak się wkłada dziecko do wózka to coś warto położyć na materac?
    Też kiedyś o to pytałam i dziewczyny mówiły, że kocyk, pieluszkę albo coś takiego w lato. W zimę pewnie dziecię w jakimś śpiworku czy czymś takim cieplejszym otulamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2018, 11:57

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eilleen ja raczej położe coś nieprzemakalnego, i na to prześcieradło. A czy kocyk, kołderka czy co tam innego to już zależy od pogody.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    Eilleen ja raczej położe coś nieprzemakalnego, i na to prześcieradło. A czy kocyk, kołderka czy co tam innego to już zależy od pogody.
    Cos nieprzepuszczającego wilgoci tzn coś na ceracie - spróbuj pospać sama dwa dni na tej ceratce i zobaczysz jak się dupsko odpaza. Serio :-) te podkłady poporodowe pod tyłek właśnie są z taką ceratka jak gdyby i na tym się bardzo ciężko śpi leży a na dłuższą metę to nie możliwe, więc ja osobiście wolę żeby wózek był mokry i wyprać niż żeby dziecko tak męczyć. Wszystko przy dziecku powinno oddychać i przepuszczać powietrze.

    7w3d 💔
  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agania, super że z Michałkiem wszystko dobrze, rośnie jak na drożdżach.
    Powiedz co Ty robisz że tyle mleka masz? :)

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nie chodzi mi o ceratkę, tylko mam takie coś z materiału, kupiłam w lidlu i jest to nieprzemakalne. No raczej na samej plastikowej ceratce bym dziecka nie położyła tym bardziej w lecie...

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że jest to taki materiał pochłaniający wilgoć bo w dotyku nie czuć by by było w środku coś sztywnego, podobnego do ceratki czy jakichś innych folii

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobisz jak uważasz ale żeby dziecku dupka się nie odpazala i inne części ciała to stosuje się bawełnę do ubrań kocyków i wszystkiego co ma styczność z dzieckiem. Więc ładowanie pod dziecko czegoś nie przepuszczającego wilgoci tzn ładowanie czegoś nie przepuszczającego dobrze powietrza. Polecam wypróbowanie na własne zadku, ja byłam w szoku jak przed pierwszym porodem wpadłam na pomysł rozłożenia sobie właśnie na łóżku sypialnianym tego podkladu poporodowego, po 2 godzinach go wyciągałam bo spać na tym nie szło.

    7w3d 💔
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pewno coś podłoże pod tyłek, nawet z tego względu że łatwiej wyprać kocyk, czy pieluszkę niż materacyk.
    Agania super wieści :) jeszcze troszkę i będziecie w domu cieszyć się sobą :)
    Muszę właśnie ogarnąć pranie, ale czekam aż suszarkę zwolnie. Powinny wyjść mi 2 pralki... Większe rozmiary ciuszków mam w piwnicy jeszcze, wyjmę jak mały podrośnie.
    Ale miałam dzisiaj pobudkę... Zadzwonił budzik, jak się obróciłam żeby go wyłączyć to złapał mnie skurcz w nodze, męża obudziłam i masował żeby puściło, później przez chwilę bolał mnie brzuch... Ale zasnęłam i przeszło, a łydka bolała jeszcze kilka godzin...

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
‹‹ 925 926 927 928 929 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ