X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina90 ja też zostaje tu jakby co bo nie mam fb także sama nie będziesz 😉

    Co do witamin to ja ciągle biorę i nic mi lekarz na ten temat nie mówił. Mam tylko lutke przestać brać za tydzień

  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle nie brałam witamin bo mój gin twierdził, że się od nich tyje bardziej. Brałam tylko żelazo z kwasem foliowym i jod. Jak zmieniłam lekarza a mała za mało przybierała to kazał mi brać jakiś zestaw z dha ale nie mogę tego łykać bo mi strasznie niedobrze po tym 🤢

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć że od tych witamin się tyje. Teraz już wiem skąd te 20 kilo na plusie 🤪

    megson91, Paula2702 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę pregna plus i osobno magne b6 poza tym luteinę i euthyrox. Waga +11kg więc chyba nie tak najgorzej 😉 najważniejsze że dzidzia zdrowo rośnie i wszystko u niej dobrze 🙂

    Aniołkowamama ja też planowane CC i wymaz muszę zrobić bo dziś pytałam gina więc chyba co lekarz to inne zdanie na ten temat 🤷‍♀️

    Aniołkowamama, agniecha2101 lubią tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzko wrote:
    Zapisz się do ortopedy, niech ci wystawi zaświadczenie o przeciwwskazaniach do porodu naturalnego. Albo psychiatra że się boisz . Wtedy nie mogą tego zakwestionować w szpitalu.

    W ramach sprostowania - mogą zakwestionować. Od 2019 roku to lekarz przyjmujący w szpitalu na cięcie podejmuje decyzje czy sie ono odbędzie czy nie. Wskazania od innych lekarzy lub specjalistow innych dziedzin moze wziac pod uwage ale nie musi. Decyzja jest tylko i wylacznie lekarza w szpitalu - nie nasza, nie prowadzacego, nie psychiatry, nie ortopedy itd. Wiec polecam udac sie do innego szpitala na kwalifikacje w takiej sytuacji i trzymac kciuki, ze tam beda mieli inne zdanie. Jezeli komus sie to nie podoba to polecam wybrac sie w niedziele na wybory i dac upust swojemu niezadowoleniu glosujac na innego kandydata niz obecnie panujacy prezydent co ta ustawe podpisal ;)

    Atina, madu, Domi_, agniecha2101, Niki345, Flara lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molokay wrote:
    Dziewczyny, czy nadal łykacie codziennie ciążowe witaminy? Mnie gin już jakiś czas temu powiedział, żeby nie przesadzać, bo dziecko może bardziej przybierać od nich. Spotkayscie się z taka opinia?

    Ja łykam do końca, w sumie nawet przy karmieniu też je mogę brać, ale zobaczymy. Ale np mojej kuzynce gin właśnie kazała przestać brać żeby dziecko za dużo nie ważyło, a idzie 50 centylem, więc trochę to dziwne dla mnie.

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wymazow przed cc. Jezeli szpital ma praktyke, albo sytuacja poloznicza po prostu tego wymaga, ze podadza podczas cc antybiotyk, to wymaz jest zbedny. Jezeli jest szansa, ze antybiotyk nie zostanie podany, to do cc rowniez trzeba miec wymazy zrobione.

    Jezeli chodzi o suplementy ciazowe, to nie ma badan wskazujacych na to aby mialy wplyw na nasza lub dziecka wage. Jezeli ktos ma zbilansowana diete to tak na prawde potrzebuje tylko nieliczne substancje ktore sa w suplach i mozna je smialo brac osobno. Jak ktos zbilansowanej diety nie ma to lepiej brac do konca ciazy i najlepiej jeszcze przez calh okres karmienia piersia. Ja np. W ciazy nie jestem w stanie jesc ryb, wiec sila rzeczy musze suplementowac dha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 14:54

    Iskierka87, Aniołkowamama, agniecha2101, Kropka4 lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • czekamynaorzeszka Ekspertka
    Postów: 192 160

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molokay wrote:
    Dziewczyny, czy nadal łykacie codziennie ciążowe witaminy? Mnie gin już jakiś czas temu powiedział, żeby nie przesadzać, bo dziecko może bardziej przybierać od nich. Spotkayscie się z taka opinia?

    Ja już nie biorę od końca czerwca

  • czekamynaorzeszka Ekspertka
    Postów: 192 160

    Wysłany: 10 lipca 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja brałam femibion do samego końca czerwca i jakoś przytyłam do tej pory z 52kg (przed ciąża) do 57kg (waga z końca czerwca) więc to chyba jednak nie jest prawdą

    to_tylko_ja lubi tę wiadomość

  • Paulina90 Ekspertka
    Postów: 183 189

    Wysłany: 10 lipca 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już też nie biorę witamin, lekarz mówił że wystarczy zdrowo się odżywiać, że to jest lepsza wersja witamin niż te w tabletkach 😀 też wspomniał że bardziej można przybrać po witaminach i że dzieci większe się rodza. Ale pewnie każdy przypadek jest inny 😀
    Acard już też odstawiony, luteina również. Na ten moment już nie biorę żadnych leków

    *Jajowody drożne
    * Nasienie męża ok
    * Moje wyniki też ok

    19.11.2019 pierwsza IUI :-)w4squgpj6eja2r1h.png
  • Paulina90 Ekspertka
    Postów: 183 189

    Wysłany: 10 lipca 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    YoYo85 wrote:
    Aniołkowamama dziękuję za info.

    Paulina90 mnie też czasami kłuje właśnie po lewej stronie, na dole. Dosłownie 2 minuty temu przestało 🤷🏼‍♀️

    U mnie najgorsze jest to że ja nie mam terminu z OM bo przez karmienie okres nie wrócił. Cały czas bazujemy na tp z USG I trymestru. I tak naprawde nie wiem czego się spodziewać (w sumie jak każda z nas, wiem). Ale jednak jakby był też termin z OM to jakoś pewniej bym się czuła a tak to sama nie wiem 😑
    Długo odczuwasz takie kłucie, ja jeszcze od rana czuje i nie wiem czy zabrać nospe czy może przeczekać do wieczora

    *Jajowody drożne
    * Nasienie męża ok
    * Moje wyniki też ok

    19.11.2019 pierwsza IUI :-)w4squgpj6eja2r1h.png
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 10 lipca 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oczywiście sobie żartowałam. Nie wiem na pewno ale domyślam się że witaminy nie mają wpływ na naszą czy dziecka wagę. Z pierwszą córką brałam przez całą ciążę a przytyłam 11,5 kg. Córka ważyła 3100g wiec witaminy jakoś bardzo jej nie utuczyły 😅 Teraz też biorę od początku i jest już 20 kg na plusie. W zasadzie to nie wiem z czego wynika ta różnica bo w tej ciąży jem bardzo podobnie. Nie obżeram się. Unikam fast foodów. Jem 4 posiłki co 3,5 godziny. Może nie jest to jakoś wybitnie zbilansowana dieta ale staram się jeść w miarę zdrowo. Nie ukrywam że ciągnie mnie do słodkiego ale staram się ograniczać do minimum. W ogóle nie kupuje słodyczy żeby mnie nie kusiło. Ale ostatnio moja mama przywiozła mi jakieś cukierki czekoladowe, pieguski i 2 czekolady bo dostała z pracy jakąś paczkę 🙄🙈 Także ten.... Ale wracając do wagi to już się pogodziłam z tymi 20 kilogramami i mam nadzieję że i tym razem uda mi się wrócić do wagi sprzed ciąży.

  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 10 lipca 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina90 wrote:
    Długo odczuwasz takie kłucie, ja jeszcze od rana czuje i nie wiem czy zabrać nospe czy może przeczekać do wieczora
    Zależy, czasami kilkanaście sekund a czasami 2-3 minuty. Jak długo mnie boli to idę się położyć i ból ustępuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina90 wrote:
    Ja już też nie biorę witamin, lekarz mówił że wystarczy zdrowo się odżywiać, że to jest lepsza wersja witamin niż te w tabletkach 😀 też wspomniał że bardziej można przybrać po witaminach i że dzieci większe się rodza. Ale pewnie każdy przypadek jest inny 😀
    Acard już też odstawiony, luteina również. Na ten moment już nie biorę żadnych leków
    Od którego tyg odstawilas acard? I jak się teraz czujesz? Widzisz jakąś różnicę od kiedy go nie zazywasz?
    Co do witamin to na początku 3 trym ginekolog mówiła że mogę już ich nie brać bo i tak najważniejszy jest 1 trymestr, lub brać co 2-3 dni(i tak robię).

  • to_tylko_ja Autorytet
    Postów: 563 443

    Wysłany: 10 lipca 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molokay wrote:
    Dziewczyny, czy nadal łykacie codziennie ciążowe witaminy? Mnie gin już jakiś czas temu powiedział, żeby nie przesadzać, bo dziecko może bardziej przybierać od nich. Spotkayscie się z taka opinia?
    Słyszałam takie teorie, ale u mnie akurat nie mają zbytnio zastosowania.
    Ja biorę cały czas, bo różnie z tą zróżnicowaną dietą u mnie, więc mam trochę spokoju ducha, że jednak małej zapewniam to, czego potrzebuje. Ale wiadomo, to są suplementy diety, więc pewności żadnej nie ma. Wiem, że w 3 trymestrze ważne są te kwasy DHA, bo od nich rozwija się mózg - więc warto jeść dużo ryb, albo jakiś suplement.

    Tyć raczej nie tyłam od witamin, bo przybrałam dość mało, a jem dużo i co tylko chcę. Choć to pewnie zależy od organizmu :)

    Co do skierowanie na CC - wiem, że mogą zakwestionować, więc niestety zależy jak się trafi. Ja bym poszukała szpitala, w którym to uszanują.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    08.05.2020 - 24+1 - 620g <3
    04.06.2020 - 28+0 - 1110g <3
    02.07.2020 - 32+0 - 1800g <3
    30.07.2020 - 36+0 - 2780g <3
    20.08.2020 - 39+0 - 3300g <3
    w57v3e3krsc08o95.png
  • Małgo_100 Koleżanka
    Postów: 39 63

    Wysłany: 10 lipca 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    W ramach sprostowania - mogą zakwestionować. Od 2019 roku to lekarz przyjmujący w szpitalu na cięcie podejmuje decyzje czy sie ono odbędzie czy nie. Wskazania od innych lekarzy lub specjalistow innych dziedzin moze wziac pod uwage ale nie musi. Decyzja jest tylko i wylacznie lekarza w szpitalu - nie nasza, nie prowadzacego, nie psychiatry, nie ortopedy itd. Wiec polecam udac sie do innego szpitala na kwalifikacje w takiej sytuacji i trzymac kciuki, ze tam beda mieli inne zdanie. Jezeli komus sie to nie podoba to polecam wybrac sie w niedziele na wybory i dac upust swojemu niezadowoleniu glosujac na innego kandydata niz obecnie panujacy prezydent co ta ustawe podpisal ;)

    Dzięki dziewczyny za odpowiedź.
    Tym_janek właśnie dokładnie taka sama opinie słyszałam, że tak naprawdę skierowanie lekarza prowadzącego, ortopedy itp to tylko sugestia, ostateczna decyzję podejmuje lekarz w szpitalu. Stąd moje pytanie do dziewczyn jak im się na wizytach udaje już umówić termin CC, no chyba , że właśnie mają lekarza ze szpitala, więc on własnej decyzji nie zakwestionuje.


    hchyflw19s5dgw5x.png
  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 10 lipca 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    W ramach sprostowania - mogą zakwestionować. Od 2019 roku to lekarz przyjmujący w szpitalu na cięcie podejmuje decyzje czy sie ono odbędzie czy nie. Wskazania od innych lekarzy lub specjalistow innych dziedzin moze wziac pod uwage ale nie musi. Decyzja jest tylko i wylacznie lekarza w szpitalu - nie nasza, nie prowadzacego, nie psychiatry, nie ortopedy itd. Wiec polecam udac sie do innego szpitala na kwalifikacje w takiej sytuacji i trzymac kciuki, ze tam beda mieli inne zdanie. Jezeli komus sie to nie podoba to polecam wybrac sie w niedziele na wybory i dac upust swojemu niezadowoleniu glosujac na innego kandydata niz obecnie panujacy prezydent co ta ustawe podpisal ;)
    jak dobrze, że u mnie lekarz kierujący do szpitala i przyjmujący to jeden i ten sam :)
    co prawda przy porodzie z córką wyglądało to komicznie, bo miałam skierowanie do szpitala od niego a w szpitalu udawał że mnie nie zna :D w sensie przy innych udawał, że nie jestem jego pacjentką ;) ale opiekę miałam super :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 16:14

    megson91 lubi tę wiadomość

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
  • Molokay Autorytet
    Postów: 370 184

    Wysłany: 10 lipca 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko o przyroście masy dziecka, nie matki, mówiłam :) od dwóch ginow to słyszałam i przyznam, ze biorę suple w kratkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2020, 16:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ginekolog akurat kieruję i on będzie przy CC więc z tym problemu nie mam. Nie wiem natomiast jak mam się umówić z innym ginekologiem na ostatnią wizytę bo dla mnie to trochę dziwne teraz na końcówce i w sumie co mi powie? Nie wiem może jeszcze jakieś badania zleci przed CC prócz tego wymazu. Może wiecie co trzeba jeszcze zrobić żebym o czymś nie zapomniała?

  • Mirabelka02 Autorytet
    Postów: 805 779

    Wysłany: 10 lipca 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molokay, ja też o tym słyszałam, ale od koleżanki i szczerze mówiąc w drugim trymestrze brałam jak mi się przypomniało, ale teraz biorę już regularnie. Z pierwszą córką brałam sumiennie cała ciążę i ważyła w skończonym 40 tygodniu 3300 g :) A druga raczej też będzie drobinka, dwa tygodnie temu ważyła 2 kg i bardzo ciekawa jestem ile teraz. Przytyłam za pierwszym razem bardzo przeciętnie, niecałe 13 kg, teraz zobaczymy. A lekarze, którzy prowadzili mi obie ciąże też mówili, że najważniejsza jest dieta i wręcz nie byli bardzo chętni do polecenia suplementów.

    0d1y3e3kd67pqxfy.png
    ijpbdf9htcioseuj.png
‹‹ 1107 1108 1109 1110 1111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ