Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • eweljina Ekspertka
    Postów: 215 168

    Wysłany: 8 listopada 2023, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Właśnie sobie uświadomiłam, że za chwilę na forum pojawia się SIERPNIOWE MAMY 2024 😱
    W sumie to nasze dzieci zostały poczęte głównie w listopadzie rok temu 😁 ja nawet znam dokładna datę 😂

    I rok bez wina zaraz 🤣

    Vilka, Marrud88, ada.d lubią tę wiadomość

    E
    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 8 listopada 2023, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka my mamy dicogel gastro ale są też jakieś inne. Na razie nie widzę spektakularnych efektów, ale dopiero dwa dni stosujemy. Trzeba pamiętać że ulewanie to nie to samo, refluks jest jak ulewa strawioną/nadtrawioną trešcią żołądka i widać, że piecze dziecko w przełyku. U nas nawet słychać jak walczy z połykaniem tego co sie cofa, zaczęło się tak z tydzień temu i nie bardzo umiemy sobie z tym radzić, a dziecko widać że się męczy.
    Próbujcie, może u was zadziała.

  • Megi93 Ekspertka
    Postów: 167 57

    Wysłany: 8 listopada 2023, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka u nas córcia też zasypia przy cycku i śpi razem w łóżku. Ale to chyba moja wina bo po urodzeniu bałam sie/szkoda mi było dzidzi kłaść do osobnego łóżeczka i teraz nie wiem czy uda mi się ją do tego łóżeczka przenieść 😏

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 9 listopada 2023, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea to u nas ulewa glownie juz trawionym taka serwatka ,i tez przez to Antek tez ma duza sapke bo ulewa rowniez do nosa i podrqznia sluzkowe. To tak jak u nas widac ze cofnie sie do byzi troche ale nie uleje tylko przelyka

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 9 listopada 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moje dziecko spało wczoraj pierwszy raz na spacerze w gondoli, 40 min bez płaczu. Aż z sama zaplakałam z ulgi, że się udało 😅 albo to tylko epizod łaski ze strony syna albo jesteśmy na dobrej drodze 💪🏼

    eweljina, ada.d, Mimi__, adukow, Vilka lubią tę wiadomość

  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 9 listopada 2023, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka a konsultowałaś u pediatry? My umówiliśmy własnie wizyte, podobno z refluksu czasem potrafi powstać zapalenie pluc bez objawów, idziemy sprawdzić mlodego i podpytać co robić. Mam nadzieję, że nie każe mi odstawić nabiału, bo poranna kawa z mlekiem to najwieksza przyjemnosc dnia, wtedy Antek jest z tata a ja pije CIEPŁE capuccino 😅

  • Chantell88 Autorytet
    Postów: 421 268

    Wysłany: 9 listopada 2023, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Właśnie sobie uświadomiłam, że za chwilę na forum pojawia się SIERPNIOWE MAMY 2024 😱
    W sumie to nasze dzieci zostały poczęte głównie w listopadzie rok temu 😁 ja nawet znam dokładna datę 😂


    Ja 17 .11 robilam test❤️ a 15.11 mam urodziny wiec taki piekny prezencik dostalam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2023, 08:56

    ada.d, adukow, Vilka lubią tę wiadomość

    10.2013-synek👶🩵
    07.2023-synek👶💙
    01.19- 6/7 tc mój Aniołek 💔
  • adukow Autorytet
    Postów: 362 244

    Wysłany: 9 listopada 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chantell88 wrote:
    Ja 17 .11 robilam test❤️ a 15.11 mam urodziny wiec taki piekny prezencik dostalam.

    Ja pamiętam zrobiłam test podczas meczu mistrzostw świata ⚽️ Polska - Arabia Saudyjska 🙈 teraz po roku mamy w ten dzień chrzest, 26 listopada magic ✨

    Vilka, Chantell88 lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2023, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Lidlu promocja na pieluchy ;)

    Salea, Aly078 lubią tę wiadomość

  • Vilka Autorytet
    Postów: 848 473

    Wysłany: 9 listopada 2023, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    https://mamadu.pl/168298,do-wszystkich-matek-ktore-czuja-ze-opadaja-z-sil-te-slowa-maja-moc

    Dziewczyny piękny tekst, przeczytajcie 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2023, 13:47

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 9 listopada 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    Welonka a konsultowałaś u pediatry? My umówiliśmy własnie wizyte, podobno z refluksu czasem potrafi powstać zapalenie pluc bez objawów, idziemy sprawdzić mlodego i podpytać co robić. Mam nadzieję, że nie każe mi odstawić nabiału, bo poranna kawa z mlekiem to najwieksza przyjemnosc dnia, wtedy Antek jest z tata a ja pije CIEPŁE capuccino 😅
    Tak . Refluks moze byc rowniez fizjologiczny i noze utrzymywac sie az dziecko nie siadzie . Jesli bedize ulewal to przy rozszrzeniu dietu bedziemy podawac zagęszczacz pokarmow teraz nie ma jak bo jest na na piersi . Nie ma zadnych innych objaow przybiera na wadze dobrze ,apetyt ma. Narazoe mamy obesrowac. Nosic dluzej po karmieniu zeby odbijal,spac duzo na brzuszku ale już nie chce , i w lozeczku ma miec wyzej materac

    age.png
  • Maura Ekspertka
    Postów: 183 68

    Wysłany: 10 listopada 2023, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    https://mamadu.pl/168298,do-wszystkich-matek-ktore-czuja-ze-opadaja-z-sil-te-slowa-maja-moc

    Dziewczyny piękny tekst, przeczytajcie 🤗
    Piękne, oczywiście potok łez ❤🥺 jesteśmy szczęściarami...

    Vilka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 848 473

    Wysłany: 11 listopada 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam kłopot z odkładaniem małej do łóżeczka na noc. Zasypia wieczorem tylko i wyłącznie przy cycku że mną w łóżku i jak ja odkładam do łóżeczka to się budzi i płacze więc wszystko od nowa się zaczyna. Da się coś z tym zrobić? Czy po prostu przejdzie jej jak będzie większa? W ciągu dnia zasypia w wózku sama bez cycka więc tu nie ma problemu. Najgorzej noce...

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Megi93 Ekspertka
    Postów: 167 57

    Wysłany: 11 listopada 2023, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka u mnie jest to samo, zasypia ze mną w łóżku przy cycce, jak ją lulam i odłożę to po chwil się budzi, więc koniec końców karmie na leżąco i wtedy zasypia … nie wiem czy da się coś z tym zrobić

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 848 473

    Wysłany: 11 listopada 2023, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie tyle co potrzebuje jeść, bo nawet w ciągu dnia już je o wiele rzadziej (kp tylko), co po prostu bliskości i poczucia bezpieczeństwa przy mamie po prostu... Tyle wyczytałam w necie.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Megi93 Ekspertka
    Postów: 167 57

    Wysłany: 11 listopada 2023, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tylko kp :) widocznie nasze maluszki potrzebują bliskości mamy i cycuszki do zaśnięcia ☺️

    Swoją drogą jak tak patrze na swoją córkę to szkoda mi dzidziusiów, które nie są karmione piersią, Pozbawione są tej bliskości z mamusią, a to, że niektóre maluszki same odrzucają pierś to w ogóle jest dziwne, moja bez cycka by nie wytrzymała chyba

    Vilka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Szyharku Ekspertka
    Postów: 125 122

    Wysłany: 12 listopada 2023, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też KP i mój sposób na odlladamie do łóżeczka to kluczowa zasada - nie za szybko 😅 gdzieś kiedyś przeczytałam że pierwsze 20 minut snu u dziecka to ta faza lekka, czuwania, dopiero po około 20 minutach dziecko przechodzi w kolejną fazę. I ja rzeczywiście po wieczornym karmieniu trzymam ją na sobie jeszcze około pół godziny I wtedy odkładam. W.wiekszosci się udaje i śpi do tej 3 czy 4, a czasami powtarzać. Ale u mnie ta zasada zadziałała, chociaż kiedyś też próbowałam po 5 minutach 😅

    Vilka lubi tę wiadomość

    -Dwójka dzieci na pokładzie (9 i 6)
    -listopadowe poronienie samoistne 5tc
    -4.12 - 2 kreski 🥰
    -6. 12 - beta 149, progesteron 24,9
    17.12 - beta 12226
    19.12 - zarodek i serduszko (6t+2d)
    7.01 - 2 cm malucha, serce bije, wszystko gra ;)
    4.02 - 6,5 cm, usg w porządku, prawdopodobnie dziewczynka ;)
  • eweljina Ekspertka
    Postów: 215 168

    Wysłany: 12 listopada 2023, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czytałam, żeby po odłożeniu jeszcze rękę przytrzymać na dzidzi, czasem działa albo to fart :p

    Pytanie mam! Jaki rozmiar skarpetek mają nasze dzieci? 🤣 muszę kupić a nie mam pojęcia haha

    E
    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 listopada 2023, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja odkladam od razu po karmie jak zaczyna sie wiericic daje smoczka pieluszke pod brodke i spi . Wieczorem zasypia sam . Ja nie wiem gdzie robie blad ale Antek w nocy budzi aie 2h od nowa i to juz trwa dlugo mam wrazenie z etak wjst od zmiany czasu . Do rego starsza corka ma jakąś faze ze sa potwory w pokoju i przychodzi di nas w nocy spac . Dzisiaj rano ogarnlema starsza do przedszkola maz ja zabralam a ja jedyna sluszna rzecz zrobilam poszlam z Antkiem soac spalismy do 9:d

    Ja kupowalam takie od 0 -15 i sa jescze dobre

    age.png
  • Aliya Ekspertka
    Postów: 196 113

    Wysłany: 13 listopada 2023, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyharku wrote:
    Dziewczyny ja też KP i mój sposób na odlladamie do łóżeczka to kluczowa zasada - nie za szybko 😅 gdzieś kiedyś przeczytałam że pierwsze 20 minut snu u dziecka to ta faza lekka, czuwania, dopiero po około 20 minutach dziecko przechodzi w kolejną fazę. I ja rzeczywiście po wieczornym karmieniu trzymam ją na sobie jeszcze około pół godziny I wtedy odkładam. W.wiekszosci się udaje i śpi do tej 3 czy 4, a czasami powtarzać. Ale u mnie ta zasada zadziałała, chociaż kiedyś też próbowałam po 5 minutach 😅


    Ja też czekam dłuższą chwilę i odkładam dopiero, jak widzę że głęboko zasnęła, zazwyczaj działa :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2023, 10:05

    04/22 26tc 👼
    07/23 38tc 🌈
‹‹ 392 393 394 395 396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ