X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3122 2195

    Wysłany: 10 lipca, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Mamma-mia, hmmm a mówił kiedy by rekomendował mniej więcej indukcję? Po 37 tyg? Czy zero konkretów? 🥲 Szkoda sesji, ale jak się nie uda to może noworodkowa wyjdzie? ☺️

    @Emzet92, donoszona? Wow mega 🥳
    Chirurg? Chirurg pytał 3 razy czy oni planują w wcześniejsze rozwiązanie, bo mocno by się zastanawiał nad kończenie ciąży i że po porodzie i tak będzie musiał mnie trochę czasu zbierać. Wiem, że później też im to powiedział i rozmawiałam z lekarką, to mówiła, że też ich o to pytał, ale odpowiedzieli, że mają takie rozdwojenie myśli na ten temat, bo dziecku w tej konkretnej chwili jest dobrze, a brakuje mu jeszcze trochę do donoszenia.
    Mój gin mówił, że może po 37, ale że zobaczymy co przyniosą kolejne dni.
    Ja nie wiem, sama też rozdarta jestem, bo nie chciałam indukcji i nie chciałam tak szybko w ogóle.
    Co do sesji, to mamy wykupiony pakiet ten podwójny, ale fotografka spoko i myślę, że najwyżej się zrobi dwie w odstępach po porodzie, no trudno. Najbardziej to mnie dobija ten brak bliskości dzieci i naprawdę wykituje, jak karzą mi tu leżeć jeszcze 1,5 tygodnia.


    @Eve, gdzie jesteś? Jak życie u Was?

    age.png
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 621 433

    Wysłany: 10 lipca, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Dzis bedzie goracy dzien. Obysmy to przetrwaly w spokoju.
    Ja wczoraj dowiedzialam sie ze w naszym
    Szpitalu uck niestety nie podadza tego hialuronu w ciecie bo jest problem , za duzo formalnosci i nie praktykuja( lakarz generalnie mowil ze dzialanie nieudowodnione) no i nie ma tez tej blokady w blizne. Jedyne co to uwolnia zrosty( te co sa). No nic trzeba ostro wziac sie pozniej za mobilizacje blizny💪.



    age.png
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 621 433

    Wysłany: 10 lipca, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma-Mia- to kiedy dostaniesz ostateczny plan?
    Trzymam kciuki aby juz byla jedna ostateczna wersja🍀.

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 703 456

    Wysłany: 10 lipca, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma-mia kochana wiem , że jesteś w kinowej sytuacji.
    Leżałam tydzień ostatnio i myślałam,że zaraz oknem ucieknę.
    Przez trzy dni w połowie mojego pobytu , końcówce w sumie był 1 ten sam lekarz. A potem wrocil ordynator i na obchodzie mnie pyta dlaczego ja dalej leżę? 😳
    No nie wiedziałam: śmiać się czy płakać?
    Już nie wytrzymałam i mowie : panie doktorze , mnie Pan pyta?
    Dzieci w domu. Wiadomo , że nie są maluchami. Mąż daje rade. Ale jednak widzę, że tęsknią. Piszą. Pytają kiedy wrócę.
    U nas jest jak w tych filmikach śmiesznych.
    Czyli dzieci kiedy mama wstaje z kanapny vs dzieci kiedy tata wstaje. Tata idzie a dzieci siedzą. Mama wstaje , a dzieci sznureczkiem za nią 🤣

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3122 2195

    Wysłany: 10 lipca, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000 wrote:
    Czesc dziewczyny. Dzis bedzie goracy dzien. Obysmy to przetrwaly w spokoju.
    Ja wczoraj dowiedzialam sie ze w naszym
    Szpitalu uck niestety nie podadza tego hialuronu w ciecie bo jest problem , za duzo formalnosci i nie praktykuja( lakarz generalnie mowil ze dzialanie nieudowodnione) no i nie ma tez tej blokady w blizne. Jedyne co to uwolnia zrosty( te co sa). No nic trzeba ostro wziac sie pozniej za mobilizacje blizny💪.
    A kiedy masz CC?
    Tak właśnie słyszałam, że raczej mają wątpliwości odnośnie działania tego żelu
    Co do planu - a bo ja to wiem 🙄 dziś i jutro podobno obchód prowadzi dr S., więc przez 2 dni będzie ten sam plan, plan mają do jutra na razie z tego, co wczoraj usłyszałam. A dalej to zależy od kilku czynników. W tym od wyników z krwi, która mi dziś pobrali.

    @MumAgain, no ja mówię, że te okna to powinny być zakratowane chyba 😆 W ogóle to mamy rozbiórkę budynku pod oknami i codziennie do 16/17:30 mam buczą, stujaja, bzyczą. Ja to dalej od okna jestem, ale współlokatorka się wkurza.
    Też czasem takie pytanie dostaje od jakiegoś lekarza 🤦🏻‍♀️ a później dopiero spojrzy w kartę i mówi aha 🤦🏻‍♀️ położne mówią, że same się zastanawiają co tak długo to trwa, wczoraj gin też mi powiedział, że nie spodziewał się, że tak długo będą mnie trzymać (on w większości dyżuruje na porodówce). Mój wypis to będzie miał ze 30 stron badań chyba 😳

    No nic, przeżyjmy ten dzień.

    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 10 lipca, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma mia - co za życie! Takie zawieszenie jest najgorsze😔 sesję sobie odbijecie jak będzie trzeba, ale domyślam się co czujesz. A jak się teraz czujesz po wzroście hgb?
    Dziś przebudziłam się po północy na siku i pierwsze co miałam w głowie - ZROBILAM TO!! Dziś 37+0 😍😍😍😱 wyszlabym dziś na lody w ramach nagrody, ale strach 🤣

    MumAgain, Mamma-mia, Lolcia37, Asiasia1, Papapatka, Bettti03, Sunnysunsun, Agata91, enpe, justinas, Ewappp, Nietypowa30, Cerva, natala, Małgosiagosia, Betkaa lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • MumAgain Autorytet
    Postów: 703 456

    Wysłany: 10 lipca, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma-mia no nie ma wyjścia.

    Ja już tak czekam na tego Bąbla. A tu jeszcze tyyyle czasu.
    Zamówiłam pieluszki. I otulacze dwa. Zobaczymy co to warte.
    Koleżanka podesłała mi link. Ale troszku mnie z butów wydarło. Ponad 200 zł dobrze za otulacz. Cienki, bambusowy. Stwierdziłam że zamówię bardziej budżetowy. A jak się sprawdzi będę celowała w coś lepszego.
    I kocyk myślę ten bambusowy kupić.
    Pytałam was już o jakieś?

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 703 456

    Wysłany: 10 lipca, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    @Mamma mia - co za życie! Takie zawieszenie jest najgorsze😔 sesję sobie odbijecie jak będzie trzeba, ale domyślam się co czujesz. A jak się teraz czujesz po wzroście hgb?
    Dziś przebudziłam się po północy na siku i pierwsze co miałam w głowie - ZROBILAM TO!! Dziś 37+0 😍😍😍😱 wyszlabym dziś na lody w ramach nagrody, ale strach 🤣

    Gratulacje. I wiedz , że jestem zazdrosna 🤣

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3122 2195

    Wysłany: 10 lipca, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    @Mamma mia - co za życie! Takie zawieszenie jest najgorsze😔 sesję sobie odbijecie jak będzie trzeba, ale domyślam się co czujesz. A jak się teraz czujesz po wzroście hgb?
    Dziś przebudziłam się po północy na siku i pierwsze co miałam w głowie - ZROBILAM TO!! Dziś 37+0 😍😍😍😱 wyszlabym dziś na lody w ramach nagrody, ale strach 🤣
    Wiesz co, mi urosło o 0,7 😅 więc to nie jest jakiś szal. Ona jest niższa, niż przy przyjęciu do szpitala, a hematokryt i krwinki były niższe niż te kilka dni temu. Zobaczymy jak dziś będzie.
    Ostatnie 2 dni w łóżku lepiej, ale jak jestem w pionie to jest tak różnie. Raz daje radę przejść do kuchni i z powrotem, a raz jest mi słabo i siadam na leżance po drodze. Jak z kimś rozmawiam, to nie mogę na stojąco, muszę usiąść, inaczej zaraz mam kołatania serca.
    Spojenie mi zaczęło wczoraj dokuczać, po dłuższej przerwie. Tutaj raz była u mnie fizjo, ale ona to taka wiesz, świezynka jakas i zrobila ze mną po prostu ćwiczenia na siedząco/leżąco na rozruch. Wczoraj też przyszła, ale powiedziałam, że mnie spojenie boli, to sobie poszła 😆 szkoda, że moja fizjo nie przyjmuje tu. Obie z dziewczyną z łóżka obok marzymy o jakimś rozluźnieniu ciała.
    A propos lodów to na patologii w zamrażarce w kuchni ktoś trzyma kaktusy 🤣 całkiem mądre w taką pogode.

    @MumAgain, typowy kocyk bambusowy mam z Memi, po synku. Był spoko, ale on jest dość ciężki. Na lato mam duże pieluchy bambusowe 120x120 i one do okrycia w zupełności wystarcza :) mam też kocyk mgiełkę z Lullalove

    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 10 lipca, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    @Mamma mia - co za życie! Takie zawieszenie jest najgorsze😔 sesję sobie odbijecie jak będzie trzeba, ale domyślam się co czujesz. A jak się teraz czujesz po wzroście hgb?
    Dziś przebudziłam się po północy na siku i pierwsze co miałam w głowie - ZROBILAM TO!! Dziś 37+0 😍😍😍😱 wyszlabym dziś na lody w ramach nagrody, ale strach 🤣
    Brawo Ty ! Masz termin na 1, tzn że mi 2 dni zostały do 37 i równy tydzień do wizyty w szpitalu, ech już mam ciarki 🙈

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 10 lipca, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    @Mamma mia - co za życie! Takie zawieszenie jest najgorsze😔 sesję sobie odbijecie jak będzie trzeba, ale domyślam się co czujesz. A jak się teraz czujesz po wzroście hgb?
    Dziś przebudziłam się po północy na siku i pierwsze co miałam w głowie - ZROBILAM TO!! Dziś 37+0 😍😍😍😱 wyszlabym dziś na lody w ramach nagrody, ale strach 🤣
    Gratulacje !!! Cudowna wiadomości i chyba jesteś pierwsza donoszona ❤️ to teraz zaciskam kciuki za szybkie i bezproblemowe rozwiązanie 😍

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 10 lipca, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    @Mamma-mia no nie ma wyjścia.

    Ja już tak czekam na tego Bąbla. A tu jeszcze tyyyle czasu.
    Zamówiłam pieluszki. I otulacze dwa. Zobaczymy co to warte.
    Koleżanka podesłała mi link. Ale troszku mnie z butów wydarło. Ponad 200 zł dobrze za otulacz. Cienki, bambusowy. Stwierdziłam że zamówię bardziej budżetowy. A jak się sprawdzi będę celowała w coś lepszego.
    I kocyk myślę ten bambusowy kupić.
    Pytałam was już o jakieś?
    Widziałam kocyki w rossmanie za chyba 40 zł. Wyglądały na naprawdę fajne jakościowo :) może na start spróbuj z takim i zobaczysz czy Ci się przyda?

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 703 456

    Wysłany: 10 lipca, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę wam na serio. Chciałabym już być w bezpiecznym terminie. To eeg spędza mi sen z powiek. Do tego czuje , że zaczynają mi się pojawiać taki nerwowe. Boję się.

    age.png
  • Sunnysunsun Autorytet
    Postów: 1689 3250

    Wysłany: 10 lipca, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    @Mamma mia - co za życie! Takie zawieszenie jest najgorsze😔 sesję sobie odbijecie jak będzie trzeba, ale domyślam się co czujesz. A jak się teraz czujesz po wzroście hgb?
    Dziś przebudziłam się po północy na siku i pierwsze co miałam w głowie - ZROBILAM TO!! Dziś 37+0 😍😍😍😱 wyszlabym dziś na lody w ramach nagrody, ale strach 🤣
    Gratulacje!!! 🥳🥳🥳
    Za chwilę każda z nas po kolei zacznie Cię doganiać do mety 🥰
    Niesamowite, jak to szybko zleciało 🥹

    @Betti a Ty jesteś następna 😁😁

    Emzet92, Bettti03 lubią tę wiadomość

    👶2019

    Starania o drugie 👶 od 04.2023
    1 cs 04.2023 - 💔 puste jajo płodowe - indukcja farmakologiczna i łyżeczkowanie w 06.2023
    2 cs 09.2023 - 💔 cb
    3 cs 10.2023 - 💔 cb
    4 cs 11.2023 - ⏸️ + acard
    01.12 beta 21,210 (11dpo); 04.12 beta 165,650 (14dpo); 06.12 beta 486,150 (16dpo)
    11.12 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy + heparyna
    20.12 6+2 zarodek 0,44cm ❤️
    12.01 9+4 2,67cm człowieczka ❤️
    26.01 11+4 prenatalne - wszystko ok 💪
    12.02 14+0 chłopczyk 💙
    23.03 połówkowe - wszystko ok 💙
    26.04 - 795g chłopa 💪
    22.05 - 1265g
    20.06 - 2kg
    05.07 - 2600g
    19.07 - 3200g 🫠
    02.08 - 3440g
    12.08 - szpital 💞
    14.08 👶
    _________________
    MTHFR_1298A hetero
    PAI-1 4G homo
    Acard75 + clexane

    age.png
  • Sunnysunsun Autorytet
    Postów: 1689 3250

    Wysłany: 10 lipca, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mumagain jeszcze nie myślałam o wyprawce 🤪 więc chętnie odgapię od Was wszelkie propozycje.

    Ja mam po starszaku gdzieś otulacz bambusowy, dostaliśmy go w prezencie ale jakoś na późną jesień dopiero, więc używałam go sporadycznie do przykrywania gdy starszak już miał prawie rok.
    Teraz cieszę się, że będę mogła go wykorzystać od razu do spowijania 🥰
    Tylko trzeba go znaleźć w czeluściach piwnicy 🤪

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    👶2019

    Starania o drugie 👶 od 04.2023
    1 cs 04.2023 - 💔 puste jajo płodowe - indukcja farmakologiczna i łyżeczkowanie w 06.2023
    2 cs 09.2023 - 💔 cb
    3 cs 10.2023 - 💔 cb
    4 cs 11.2023 - ⏸️ + acard
    01.12 beta 21,210 (11dpo); 04.12 beta 165,650 (14dpo); 06.12 beta 486,150 (16dpo)
    11.12 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy + heparyna
    20.12 6+2 zarodek 0,44cm ❤️
    12.01 9+4 2,67cm człowieczka ❤️
    26.01 11+4 prenatalne - wszystko ok 💪
    12.02 14+0 chłopczyk 💙
    23.03 połówkowe - wszystko ok 💙
    26.04 - 795g chłopa 💪
    22.05 - 1265g
    20.06 - 2kg
    05.07 - 2600g
    19.07 - 3200g 🫠
    02.08 - 3440g
    12.08 - szpital 💞
    14.08 👶
    _________________
    MTHFR_1298A hetero
    PAI-1 4G homo
    Acard75 + clexane

    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 10 lipca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Gratulacje !!! Cudowna wiadomości i chyba jesteś pierwsza donoszona ❤️ to teraz zaciskam kciuki za szybkie i bezproblemowe rozwiązanie 😍
    Ty chyba dzisiaj też jesteś donoszona, bo masz termin jak Emzet na 1 sierpnia, a te suwaczki to dzień do tyłu pokazują.

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 10 lipca, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Wiesz co, mi urosło o 0,7 😅 więc to nie jest jakiś szal. Ona jest niższa, niż przy przyjęciu do szpitala, a hematokryt i krwinki były niższe niż te kilka dni temu. Zobaczymy jak dziś będzie.
    Ostatnie 2 dni w łóżku lepiej, ale jak jestem w pionie to jest tak różnie. Raz daje radę przejść do kuchni i z powrotem, a raz jest mi słabo i siadam na leżance po drodze. Jak z kimś rozmawiam, to nie mogę na stojąco, muszę usiąść, inaczej zaraz mam kołatania serca.
    Spojenie mi zaczęło wczoraj dokuczać, po dłuższej przerwie. Tutaj raz była u mnie fizjo, ale ona to taka wiesz, świezynka jakas i zrobila ze mną po prostu ćwiczenia na siedząco/leżąco na rozruch. Wczoraj też przyszła, ale powiedziałam, że mnie spojenie boli, to sobie poszła 😆 szkoda, że moja fizjo nie przyjmuje tu. Obie z dziewczyną z łóżka obok marzymy o jakimś rozluźnieniu ciała.
    A propos lodów to na patologii w zamrażarce w kuchni ktoś trzyma kaktusy 🤣 całkiem mądre w taką pogode.

    @MumAgain, typowy kocyk bambusowy mam z Memi, po synku. Był spoko, ale on jest dość ciężki. Na lato mam duże pieluchy bambusowe 120x120 i one do okrycia w zupełności wystarcza :) mam też kocyk mgiełkę z Lullalove
    Coś źle zapamiętałam, myślałam, że sporo Ci podskoczyło 😔 daaaaamn. Dramat. Fizjo w szpitalu położniczym, która nie wie jak ogarnąć spojenie🤣 toż to Polska właśnie!
    Te kaktusy 😍😍 piękny pomysł!
    Dziewczyny, ja wam mówiłam, ze jestem fanką okryć kapielowych ze sklepu Mamy Ginekolog. Te ręczniki są super. Dziś mają -20% na wszystko plus darmowa wysylka. Więc butelki, laktatory, termometry, wyprawka z lansinoha/neno i innych są na promo. Polecam. Ja dokupiłam butelkę lansinoha, otulacz muślinowy, no i moje ukochane ręczniki.

    Lolcia37, Bettti03 lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3122 2195

    Wysłany: 10 lipca, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Ty chyba dzisiaj też jesteś donoszona, bo masz termin jak Emzet na 1 sierpnia, a te suwaczki to dzień do tyłu pokazują.
    Właśnie mi suwak dobrze pokazuje - tak samo jak liczą w szpitalu 😄 bo np. apka Flo i Preglife dodaje mi jeden dzień...

    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 10 lipca, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Właśnie mi suwak dobrze pokazuje - tak samo jak liczą w szpitalu 😄 bo np. apka Flo i Preglife dodaje mi jeden dzień...
    Oooo kochana zdziwiłabym się gdyby było inaczej, przecież Ty zawsze masz wszystko perfekcyjnie 🙈

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1373 1593

    Wysłany: 10 lipca, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po usg.
    Mały wazy 2310 g i wszystko Ok, tyle ze tak jak mi się wydawało, jest nisko. Lekarz pytał która to moja ciąża… ale szyjka trzyma. Dzisiaj mam 33+3 💪

    Lolcia37, Asiasia1, Emzet92, Cerva, justinas, Bettti03, Małgosiagosia, Betkaa lubią tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
‹‹ 394 395 396 397 398 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ