X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 4 sierpnia, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    A oto i on:
    https://zapodaj.net/plik-0CXlSQvnHQ

    Czuje się Ok, naprawdę. Właśnie oddałam Ignacego na noworodki a sama się zdrzemnę. Po łyżeczkowaniu się przystawił do piersi i ssał. Teraz będzie miał sonda jeszcze wody płodowe wyciągane bo trochę ulewa nimi… maja mi go przywieźć jak zgłodnieje albo sama zadzwonię żeby mi go oddali jak się wyspie. W pokoju mam klimatyzacje. Trochę zmęczona adrenalina jeszcze trzyma ale naprawdę uważam ze lepiej wybrać nie mogłam 🙏
    Czesc Ignasiu 🤩 gratulacje, mamo! 👏🏻💪🏻
    Odpocznij 😊

    Papapatka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 4 sierpnia, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Papapatka, bardzo miło się czytało Twój wpis. Personel robi serio połowę roboty, cieszę się, że udało Ci się odczarować 1 poród. Dużo zdrówka dla Was ❤️

    @Bettti03, jeśli Cię to pocieszy widziałam się w tygodniu z koleżanką, która jest w 2 ciąży. W 1 ciąży bardzo jej zależało na kp, po miesiącu się poddała, bo była wrakiem człowieka. Miała problemy z ilością mleka, ciągle zapalenia, za późno zgłosiła się do cdl, z nerwów poziom mleka spadał i spadał, ona była poraniona i ciągle płakała. Jak przeszła na mm zaczęła w końcu skupiać się na synku, cieszyć z macierzyństwa, a tak to z początku życia synka nie pamięta nic poza bólem, płaczem i siedzeniem po nocach z laktatorem i głodnym bobasem. Dziecko jest wspaniałe, nie choruje i mają cudowną więź. Po tych przeżyciach stwierdziła, że po porodzie od razu będzie prosić o tabletki na wygaszenie laktacji pomimo wiedzy, jaką uzyskała za 1 razem. Mówiła, że ją namawiają by spróbowała ale ona nie chce. I wiesz co? I to jest super. Bo podjęła decyzję najlepszą dla niej i przyszłego dziecka. Bez stresu, płaczu itp. nie umniejszaj sobie. Jesteś cudowną mamą i robisz wszystko co najlepsze dla Twojego maleństwa a sposób karmienia o niczym nie świadczy ❤️

    @Emzet92, co u Was? Już w domku? Jak Bożydar i reakcja dziewczynek?

    @Mamma-mia, oby to był jednorazowy rzyg 😬 fajnie, że młodemu udało się pojechać na obóz. Będzie miał zapewnione fajne atrakcje ☺️ nie dziwię się, że przepadłaś z małą, jest boska 😍 co do dostawki no ja nie widzę jej na bardziej wymagających terenach, ale jak pisałam nie testowałam więc może nie doceniam. Ale może rzeczywiście ten hamak by się Wam sprawdził?

    Oczywiście nie pociesza mnie, że Twoja koleżanka musiała przeżyć coś takiego, ale to na pewno uświadamia, że przecież nie jestem jedyna. Dziękuję, że o tym napisałaś. Wiem jak to może wyglądać z zewnątrz (że się nad soba użalam), ale bardzo dziękuję, że tak cierpliwie to znosicie i ze spokojem podnosicie na duchu. Wszystkiego dobrego dla Twojej koleżanki! Oby po porodzie tabletki szybko zadziałały, żeby mogła się w stu procentach cieszyć narodzinami i Maluszkiem!!

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 451 367

    Wysłany: 4 sierpnia, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Ignacy urodzony dzisiaj o 5.54 SN dokładnie w 37+0 🤩
    Wazy 3270 g długi 55 cm, 10/10.

    Gratulacje!!! Wspaniale! Wstrzelił się idealnie w 37 tydzień! Dużo zdrówka dla Was!

    Papapatka lubi tę wiadomość

    event.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 545 804

    Wysłany: 4 sierpnia, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Ignacy urodzony dzisiaj o 5.54 SN dokładnie w 37+0 🤩
    Wazy 3270 g długi 55 cm, 10/10.
    Gratulacje 🩷🩷

    Papapatka lubi tę wiadomość

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 4 sierpnia, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka gratulacje 🥳 Aż miło się czyta się o takich porodach. Obyście szybko opuścili szpital

    Mi dzisiaj stuknął równo 40 tydzień z om. No przecież jakiś dramat. Zazdroszczę wszystkim które już są po. Ja w duszy płaczę i dalej się męczę 😂 Najgorsze jest to oczekiwanie i nie chciałabym żeby wywoływali mi poród, jeśli tak będzie to nie będę super szczęśliwa

    age.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1373 1593

    Wysłany: 4 sierpnia, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę tyle jeszcze napisać ze Bóg istnieje.
    Leżąc w szpitalu w 25 tygodniu zaczęłam się modlić żebym ciąże donosiła. Żeby urodzic tego 37+0 najwcześniej. I modliłam się codziennie. I urodziłam dokładnie 37+0. 🥹🎉…

    Jagoda2023, Asiasia1, justinas, natala, Asia2000, Bettti03, enpe, Nietypowa30, Cerva, Monia•, Małgosiagosia, Emzet92, Lolcia37, Agata91 lubią tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 4 sierpnia, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Papapatka gratulacje 🥳 Aż miło się czyta się o takich porodach. Obyście szybko opuścili szpital

    Mi dzisiaj stuknął równo 40 tydzień z om. No przecież jakiś dramat. Zazdroszczę wszystkim które już są po. Ja w duszy płaczę i dalej się męczę 😂 Najgorsze jest to oczekiwanie i nie chciałabym żeby wywoływali mi poród, jeśli tak będzie to nie będę super szczęśliwa
    Wyobrażam sobie, że jesteś już zmęczona, szczególnie teraz jak to koniec ciąży przypada w lato. Ja dotrwałam do 36, więc miesiąc krócej, a już nie mogłam się schylać, kucać i czułam się mega ociężała... To będzie prawdziwą ulga, jak już urodzisz. Trzymam kciuki, żeby ruszyli na dniach samo i obyło się bez interwencji!

    Kinia197 lubi tę wiadomość

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2381 4620

    Wysłany: 4 sierpnia, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Papapatka gratulacje! ❤️ zycze zdrowka i szybkiego wyjscia do domu razem z Maluszkiem

    @Bettti03 jak tam u Was? Dalej macie problemy z brzuszkiem? Jak sie u Was objawiaja? Ja tez myslalam, ze Oski ma problemy z brzuszkiem, a to chyba jednak nie to

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Asieek Ekspertka
    Postów: 157 211

    Wysłany: 4 sierpnia, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Papapatka gratulacje!! 😘 idealnie się wszystko złożyło 😍 i ten donoszony 37 tydzień i wagowo już też super. Teraz jeszcze tylko szybko wyjść do domku 😊

    U mnie żeby nie było za kolorowo to połamało mnie w krzyżu, coś jak rwa kulszowa, ale boli tylko jak się ruszam i promieniuje do nogi 😩

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 4 sierpnia, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile przed cc wywiad z anestezjologiem?

    age.png
  • Pauli05 Przyjaciółka
    Postów: 94 77

    Wysłany: 4 sierpnia, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Dziewczyny ile przed cc wywiad z anestezjologiem?
    Ja się stawiam w dniu cięcia i nic nie wiem
    O żadnym wywiadzie 🙈 może już jak będę w szpitalu

  • Jagoda2023 Przyjaciółka
    Postów: 72 136

    Wysłany: 4 sierpnia, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Dziewczyny ile przed cc wywiad z anestezjologiem?

    Ja.mam.stawic się dzień wcześniej do szpitala, pewnie badania zrobią i wywiad z anestezjologiem bedzie

  • justinas Autorytet
    Postów: 451 367

    Wysłany: 4 sierpnia, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Dziewczyny ile przed cc wywiad z anestezjologiem?

    Przewaznie dzien wcześniej, jak rano jest cięcie. U mnie bylo cc kolo 14-tej, więc wywiad tuż przed miałam taki trochę na szybko, ale nie bylo do konca planowane.

    event.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 451 367

    Wysłany: 4 sierpnia, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glowa mi pęka dziewczyny, kark sztywny boli i kręgosłup. Po znieczuleniu niestety. Aktualnie bardziej daje mi to popalic, niz brzuch. Wybaczcie, ze nie jestem na biezaco z problemami na wątku. Oby jutro do domu.

    Dziewczyny, ktore mialy zespół popunkcyjny, jakie leki dostawalyscie i jak szybko Wam przeszło?

    Mam jeszcze pytanko o wit. d i k dla maluchów. Jakie preparaty sa dobre, zeby dziecku na brzuszek nie szkodziły? Macie coś sprawdzonego?

    event.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 4 sierpnia, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    @Papapatka gratulacje! ❤️ zycze zdrowka i szybkiego wyjscia do domu razem z Maluszkiem

    @Bettti03 jak tam u Was? Dalej macie problemy z brzuszkiem? Jak sie u Was objawiaja? Ja tez myslalam, ze Oski ma problemy z brzuszkiem, a to chyba jednak nie to
    U nas w sumie bez większych zmian, ale zamiast espumisanu dajemy esputicon i faktycznie lepiej się sprawdza. Dalej są bóle dwa-trzy razy dziennie, chociaż mam wrażenie, że są trochę krótsze i Mały szybciej się wycisza. Nie mam niestety żadnego złotego środka na te bóle… po prostu biorę go wtedy na ręce i staram się trzymać w takiej pozycji jak był w brzuchu. Robię taką fasolkę trochę z niego, dociskam mu rękę do brzuszka i daje smoczka.
    A skąd u Ciebie podejrzenie, że to jednak nie brzuszek ? To co innego może być? Doszły jakieś nowe objawy? Jak w ogóle czujesz się w domu z Oskim? Radzicie sobie :)?

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 4 sierpnia, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Glowa mi pęka dziewczyny, kark sztywny boli i kręgosłup. Po znieczuleniu niestety. Aktualnie bardziej daje mi to popalic, niz brzuch. Wybaczcie, ze nie jestem na biezaco z problemami na wątku. Oby jutro do domu.

    Dziewczyny, ktore mialy zespół popunkcyjny, jakie leki dostawalyscie i jak szybko Wam przeszło?

    Mam jeszcze pytanko o wit. d i k dla maluchów. Jakie preparaty sa dobre, zeby dziecku na brzuszek nie szkodziły? Macie coś sprawdzonego?
    Bardzo współczuję objawów po znieczuleniu:( mam nadzieję, że jak najszybciej Ci przejdzie! Ja niestety nie doradzę w tej sprawie bo mnie to oszczędziło, ale za to polecam witaminę D Vigantol. Kupiliśmy wcześniej jakąś inną (niestety nie pamiętam firmy) i kroplomierz był jakiś walnięty, bo leciało z niego jak z kranu! Dobrze, że pierwszą dawkę dała położna bo nalało jej się z 6 kropel, a miały dwie… Vigantol za to jest oleisty i dużo łatwiej dozować tą jedną krople. My podajemy na smoczek od butelki. Witaminy K nie daje (nikt nie wspominał, żeby suplementowac oprócz tej w szpitalu).

    justinas lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Pauli05 Przyjaciółka
    Postów: 94 77

    Wysłany: 4 sierpnia, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wit K już się nie suplementuje od kilku lat, niemowlaki dostają jedną dawkę w szpitalu w postaci bodajże zastrzyku :)

    Mamma-mia, justinas lubią tę wiadomość

  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1538 2858

    Wysłany: 4 sierpnia, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauli05 wrote:
    Wit K już się nie suplementuje od kilku lat, niemowlaki dostają jedną dawkę w szpitalu w postaci bodajże zastrzyku :)

    Tak Wit K dziecko dostaje w szpitalu w zastrzyku :)

    justinas lubi tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 4 sierpnia, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie Wit K tak jak piszą dziewczyny. A odnośnie Wit D mamy z pompką (juvit), bo niecierpie tych w kroplach i rybek. Rybka mi kiedyś wleciała do buzi dziecka, bo zawartość jest śliska 🙈 a do tych w kroplach nie mam cierpliwości przy tylu dzieciakach do suplementowania.

    Co do znieczulenia - justinas, niech ktoś Ci kupi cole. Serio pomaga

    justinas lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 4 sierpnia, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do brzuszka malucha, to ja wczoraj mojej dałam Espumisan i było lepiej. Zresztą i niej to ewidentnie widać, że to jest problemem. Jak tylko zrobi kupę/pójdą bąki to się uspokaja.

    U nas młody ma jednak jelitowke :( :( ja się zaczynam źle czuć i aż się boję co to będzie dalej. Serio wolałabym już, żeby się zaraziła od brata katarkami niz jelitowką 😥😥 tylko nie to... 😟😟

    age.png
‹‹ 506 507 508 509 510 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ