X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 13 października 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstał z temperaturą 37.6, teraz jest 37 więc super, aczkolwiek wiem że może pójść w każdej chwili w górę ☹️
    Jest taki przytulas, ciągle chce żebym go miała na rękach albo żeby siedział u mnie na kolanach.
    Nie wiem co robic, bo w piątek szczepienia ☹️

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 13 października 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do piątku jeszcze troche czasu.Jeśli to trzydniówka to po około trzech dniach znika gorączka I pojawia się rumień I wysypka.Po trzydniówce trzeba odczekać ze szczepieniem.
    Jeśli to coŝ innego to przed szczepieniem I tak powiesz o wszystkim lekarzowi.

    Vaniliowa lubi tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 13 października 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa absolutnie, ja nawet po przeziębieniu czekam min tydzień od wyzdrowienia- zalecenie pediatry. A po gorączce 2 tygodnie.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 14 października 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj robiłam fotę 21+4 :)

    a8c281128ce8.jpg


    Mały daje znać szczególnie w nocy ostatnio

    kayama, Niebieska Gwiazda, Pierniczkowa, Chimera, Limerikowo lubią tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 16 października 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dziś na szczepieniu Odra świnka różyczka. Waga 12,300 kg , wzrost 80 cm.
    Jest wagowo w 90 centylu a wzrostowo w 75 :// Chyba musimy iść do dietetyka... Była wstępna rozmowa z dr, za 3 tygodnie ma meningokoki i wezmę chyba skierowanie.
    Co za cholera, nie daję cukru, słodyczy, skąd ta waga.. Od urodzenia pulpet ale to już robi się lekko niepokojące. Chodzi, rusza się cały dzień. W żłobku je dobrze ale wcale nie wszystko jak leci, często czegoś nie zje.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 16 października 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Źle mówię, nie od urodzenia, urodziła się chudzinka ale od 3-4 miesiąca już pulpet.
    Napiszcie co i ile jedzą wasze dzieci?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 16 października 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama, wcale nie pulpet :) duża też jest jak ma 80cm i zwróć uwagę że wzrostowo też jest wysoko w siatce więc myślę że bez paniki. Mój juz dłuższy okres czasu waży 12 i nie uważam żeby był pulpetem :)
    Jeszcze Ci wszystko wybiega zobaczysz.
    No ale niech się wypowiedzą jeszcze inne dziewczyny w tej kwestii.

    U nas jaja... Miał ta temperaturę w poniedziałek , a we wtorek tylko do południa stan podgorączkowy i później już książkowo, a wczoraj wieczorem wyszła mu wysypka na plecach i brzuchu. Takie jasno różowe plamki - nie odstające.

    Jedziemy na 16 do lekarza... Miały być szczepienia, ale pewnie tylko zobaczy Adasia.
    Nie wiem czy to też może być ta trzydniówka jak Gwiazdeczka pisała.
    Dowiemy się za 1.5h

    kayama, werni lubią tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 16 października 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa no może. Ale ciągle czekam aż zeszczupleje, już słyszałam że jak zacznie raczkowac, potem ze jak zacznie chodzić, a teraz że jak zacznie biegać ;)
    Po szczepieniu na razie dobrze, pospala, teraz się bawi wesoła, temp zmierzę przy przewijaniu bo jest trochę ciepła.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 16 października 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama spokojnie. Skoro nie je słodyczy czy smażonego w nadmiarze itd.to bym się nie przejmowała. Nie ma co się trzymac kurczowo jakichś tabelek, bo to tylko normy które ktoś wymyślił a każdy człowiek jest inny. Dorośli też nie sprawdzają co chwilę swojego BMI. Przecież nie będziesz małej odchudzać czy trzymać diety bo to bez sensu. Moja mała z kolei jest drobna, ok 25 centyla praktycznie cały czas. Je normalnie, ok 5 posiłków dziennie wliczając przekąski no i mleko. Co więcej mogę zrobić przecież jej nie podtucze jak tucznika 😛 A ile Twoja córcia je posiłków?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 16:48

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 16 października 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama mój też waży 12kilo, ale jest wysoki (nosi 80,86) i wcale nie wygląda na pulpeta. Urodził się duży i cały czas był wysoko w siatkach.

    Siostrzeńcy też obaj byli z "wagi ciężkiej", a jak mieli +/- 1,5roku, to już fałdki im się wygładziły 😉

    Mój rano pije cycka na obudzenie, jak się z łóżka zgramolimy to wpada jakaś kromka (powiedzmy koło 7), drugie śniadanie o 10, tu różnie bywa owsianka z owocami, kaszka z owocem, jakieś placki. Po drzemce, tak w okolicy 14 je obiad, później jakiegoś owoca, albo smoothie zrobię i przed 18 kolacja. O 19 przed snem wypija jeszcze 200ml mm. W nocy ma jedną lub dwie pobudki na cycka.

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 16 października 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilliowa co u was?

    Adaś waży też 12.Ma chyba 83cm(trudno go zmierzyć).Pulpetem nie jest.Przeglądałam zdjęcia jak miał pół roku I wtedy był pulpetowaty.Obecnie wyszczuplał I jednocześnie przybrał na wadze.W mięŝnie to poszło.Chyba poczekałabym dobdrugich urodzin,z drugiej strony konsultacja z dietetykiem nie zaszkodzi.Może dowiesz się czegoś nowego.

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 17 października 2020, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczko, lekarka stwierdziła trzydniówkę.
    Zaleciła brać witaminę C i fenistil w kroplach.
    Ogólnie nawet nie byłam w stanie coś popytać, bo mały tak płakał że nie szło go uspokoić ☹️
    Mówię jej że coś też oczka trze, a ona stwierdziła że to wszystko powiązane z trzydniówka 🤷
    Niestety byliśmy u innej lekarki, bo nasz Pan Doktor na urlopie.

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 17 października 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że wszystkie nasze dzieciaki ważą w granicy 12 ;-)
    Więc Kayama... Nie przejmuj się ;-)

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 17 października 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida moja je w domu co 3 godziny 5 posiłków w sumie, przy czym ostatni posiłek to mleko. Pije na noc ok 150 ml mm. Jak idzie do żłobka to jest gorzej bo w żłobku wciskają dzieciom 5 posiłków między 8:30 a 16. Moja załapuje się na 4 ale w domu jeszcze muszę jej dac 2 bo za duża przerwa nocna by była. Ale w żłobku często czegoś nie zje bo dla niej to za często.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 17 października 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trochę mnie uspokoilyscie ;) Czyli po prostu jest duża. Ciekawe czy potem to przystopuje czy będzie wysokim dzieckiem i nastolatka. Ja w wieku 16 lat przestałam już rosnąć, byłam wśród najwyższych dzieci w klasie, a potem inni rosli do 20 r.z. i już nie byłam taka wysoka.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 17 października 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po szczepienie zero objawów, po wkluciu ślady nie widzę. Nie było temp także fajnie :) Póki co miała tylko lekkie objawy po meningokokach także dobrze znosi szczepienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2020, 10:25

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 17 października 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa też pomyślałam o trzydniówce jak z wysypka. U nas była w czerwcu. Później wysypało całego ale na szczęście po kilku dniach przeszło.

    Kayama dziewczyny dobrze piszą. Nie martw się na zapas :)
    Mój za to szczypiorek. Nie martwię się bo ma apetyt. Spala przy bieganiu przy meblach po całym pokoju bo jeszcze nie chodzi. Ma powyżej 8.4kg i 71cm malutki chyba wzrost jak narazie po mnie bo ja niska :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 17 października 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, to słodki ten Twój Wojtuś 🥰🥰 taki szczypioreczek malutki chudziutki 😍😍 mój to jakoś 82/83cm.
    Ja też jestem niska, a zawsze mi się marzyło mieć 170cm ;-)
    Mój mąż wysoki jest, ale .... Jak był dzieckiem w wieku szkolnym to zawsze bym najmniejszy z klasy 🙈 podobno teściu tak samo.
    Oboje urośli jakoś w wieku 17 lat dopiero.
    Myślę że Adaś teraz taki wysoki jak na swój wiek, a później będzie kurdupelkiem 🤫🤣 Niestety-stety, ale Adaśko ma więcej tych widocznych genów po tatuśku 🤷

    werni lubi tę wiadomość

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 18 października 2020, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama ja byłam dość spora jako niemowle, potem byłam chuda i wysoka i w 1 klasie gimnazjum miałam już tyle wzrostu co teraz czyli 169cm. Kończąc podstawówkę miałam chyba 164 i tez byłam jedna z najwyższych w klasie. Ale ciągle miałam niedowagę 😛 Tak że naprawdę różnie to bywa. Nie ma co teraz się tym przejmować. Skoro je mniej więcej co 3h to wszystko jest ok. Niektóre dzieci to non stop coś pojadaja z tego co widzę, nawet nie mają kiedy zglodniec bo ciągle matki im wciskają przekąski biszkopty ciastka itd. To już jest niezdrowe.

    werni lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 18 października 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa ja mam prawie 175 i zawsze chciałam być niższa 😅 tak to już jest. Mój mąż ma trochę ponad 180, ale i tak nie noszę wysokich obcasów (a teraz to w ogóle), bo jakoś tak głupio by mi było być wyższą 🙈

    Myślę, że Robuś będzie wysoki chłopak. W piątek mu buty takie lekko ocieplane kupiłam z Bartka, rozmiar 24 🙆🏻‍♀️

‹‹ 1783 1784 1785 1786 1787 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ