X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 października 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nauczył się niedawno mówić mama, na kotka mówi kokek, kak-tak, dużo K mówi

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 21 października 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz ani mama ani tata nie mówi 😥
    Na tę chwilę naśladuje tylko psa, węża i krowę. Nie używa ani jednego słowa intencjonalnie.
    Jesteśmy pod opieką neurologopedy, uznała, że opóźnienie rozwoju mowy u niego jest, ale kazała się nie martwić, bo widać postęp. Mamy dużo pokazywać jego palcem i nazywać tak rzeczy. Do tej pory to ja pokazywałam swoim palcem, a on jakoś niekoniecznie zwracał na to uwagę 🤷🏻 w tej chwili widzę, że nawet za moim palcem już patrzy. Dużo gestów naśladuje i w ostatnich dniach co chwila jest coś nowego, więc się tym nie martwię. Wyczekuje aż wreszcie powie mama 🤗

    werni, kayama, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 października 2020, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera już niedługo powie mama, super ze robi postępy :) :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 21 października 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wika mówi mama, tata, zwierzątek nie naśladuje :( ,tylko osła "iooo" na wdechu mówi ;) I sowe trochę próbuje. Mówi mało ale logopeda kazała się nie przejmować. Że każde dziecko inaczej i nie ma tu schematów. Dobrze że dużo rozumie i wykonuje polecenia, potrafi coś przynieść, podejść.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 października 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojtek też nie jeszcze nie naśladuje

    Mały właśnie zrobiłam więcej kroków niż dwa :) pewniej stawia nogi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2020, 17:38

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 21 października 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też Adaśko nie mówi jakoś dużo... Mama, tata, baba, Dada, neeee, od wczoraj kaka 🤷🤷🤷 no ale naśladuje konika, kaczkę, kota, psa, krowke. Jak mówię że ma przynieść np ślimaka albo łasiczke to przynosi więc rozumie.
    Tak to podaje dzień dobry, robi papa, tuli sie, daje buziaka, pokazuje gdzie ma główkę, włosy, brzuszek, uszka i zęby.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 października 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pokazywaniem to on od miesiąca pokazuje gdzie ma pępek. Na maskotce pokaże gdzie oko nosek ale na sobie to tylko pępek. Hm

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 21 października 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo to mój na maskotkach nie chce pokazywać 🤷
    Pępka i noska nie pokazuje akurat, a mu mówię od dłuższego czasu, więc widocznie nie podoba mu się 😊

    Naśladowanie zwierząt to też nie jest perfecto, czyli bardziej po swojemu. Chociaż kotka krówkę i konika ladnie 🥰

    Jak się gdzieś uderzy to pokazuje żeby mu dmuchać i całować, pokazuje na brzuszku jaki dobry obiadek, pokazuje jaki duży Adaś no i ogólnie wariuje - trzeba zwracać na niego uwagę bo lubi być w centrum zainteresowania.
    Nie chcę chodzić za rękę... Wyrywa i się wydziera, jak wychodzę to płacze za mną tak, że ciężko go uspokoić.
    Lubi też robić na złość ... Wie że nie wolno, a i tak wchodzi na stół, okno i meble 😤😤💣💣
    Aaa i jeszcze jak idzie do kąpieli i mu ściągam pampersa ale trzymam mu go jeszcze pod tyłkiem i mówię "Adaś zrób siku, zrobisz siku?" To się patrzy na swoje klejnoty i siusia 🤫🤫🤣🤣🤣 tak od kilku dni zaczęłam i póki co daje radę, albo po prostu zbieg okoliczności 🤷

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 21 października 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak pytam mojego "gdzie są włosy", to ładnie pokazuje, czasem dla uśpienia czujności pogłaszcze mnie po głowie, albo da buziaka w grzywkę po czym próbuje mi wyrwać 🙈 ostatnio poszła garść 😱
    Poza tym pokazuje gdzie jest ucho, nos, usta i pępek. Z gestów to papa, brawo, hura, ojojoj, jak robi indianin i jak robi wilk, przybija piątkę i jeszcze robi ciii. Przytula i daje buziaka 😍

    Robson też nie chce zazwyczaj chodzić za rękę, chyba że po schodach. Ostatnio sam chce wchodzić po spacerze na 3 piętro. Trwa to swoje, ale przynajmniej nie muszę nosić tych 12 kilo 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2020, 20:19

    werni lubi tę wiadomość

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 21 października 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo ja jeszcze Adaskowi nie pozwoliłam nigdy samemu wchodzić po schodach 🤫🤫 to jest mały wariat hahah. No ale chyba muszę dać mu spróbować 🤦
    Mój synek uwielbia winda jeździć - teście mieszkają na 7 piętrze i jak mamy wychodzić z windy to ryk na cały blok... Stoi pod drzwiami windy i chce się wozić. Kiedyś taki gościu szedł i patrzył to mówię "Adaś zobacz jak Pan się na Ciebie patrzy, bo niegrzeczny jesteś" no a Pan się uśmiechnął wyciągnął rękę i powiedział "idziesz ze mną?" A młody co.... Podszedł dał mu rękę i chciał z nim iść !!! No skandal 🤪 teraz to jeszcze, ale później będzie trzeba tłumaczyć dziecku że do obcych maja nie podchodzić itd.

    werni lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 października 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na 8 mieszkamy :) kiedyś to nie lubił windy ale na szczęście się zmieniło. Z tym pepkiem ma jak raz pokazałam u siebie i zaczął tak się śmiać ze od tamtej pory nauczył się gdzie ma u siebie. Jest jeden minus bo jak chce pokazał to rozciąga bluzeczki i szuka pod bluzka 😂🙈
    Wcześniej robił papa a teraz to tylko brawo. A jak mówię żeby dał buziaka to podchodzi rozdziawia buzię i ciągnie za włosy 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2020, 22:31

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 22 października 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas abab to baba,amam to mama,da to daj,nie(wiadomo),pieska naŝladuje,kotja też.Zwierząt nie uczyliśmy,sam zaobserwował.Bije brawo,robi papa.Patrzy w lustro I woła Ada,Ada w swoim imieniu zjada m.Pewnie coś jeszcze,ale jestem padnięta I nie pamiętam.
    Adaśko daje nam ostatnio popalić.Dziś w nocy wyszła druga trójka,lewa dolna.Za chwilę wyjdzie prawa górna.Mamy 14 zęboli I czekamy na następne.U starszaka ciężko było z czwórkami,u młodego trójki to kosmos.Malo śpie,nosze,bujam itp.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 22 października 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 3 ząbki. U góry jeden już całkiem wyszedł, a druga 1 dopiero się wykluwa :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 października 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria ciągle zdejmuje sobie buty i skarpetki, nie uchowaja się długo na nogach. A potem chce sama zakładać, czapki też ;) Pokazuje gdzie ma włosy, oczy, rączki, brzuszek, ucho, na innych i na zabawkach tez. Ostatnio dzieli się jedzeniem, sama zaczęła ja jej nie pokazywałam ;) Jak ja karmię i daje bułkę do rączki to mi daje gryza do buzi :D Daje mi też swój smoczek haha, oczywiście nie biorę. Za raczke chodzi ale nie po prostej jak się ją prowadzi tylko ma swoje pomysły gdzie chce iść. Uczę ja rysować, jest zafascynowana ale bierze kredki do buzi i muszę ciągle pilnować. Robi papa czasami jak chce, generalnie na polecenie zrób to czy tamto zwykle nie chce ;) Z jednym wyjątkiem, zawsze powie "mama" :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2020, 17:32

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 22 października 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś jak go ubierałam pytałam się go gdzie powinny być skarpetki. Trzymał je w rączkach i pokazał na stopki :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 22 października 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, Kayama u nas też było kosztowanie w czasie rysowania, ale kredy 🤭

  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 22 października 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc tak... Adaś pokazuje pępek haha. Tylko mu powiedziałam i od razu załapał aczkolwiek z tym nosem mu nie po drodze 😁.

    Też rysujemy, ale mazakami - mama musi kupić kredki 😁😁 ogólnie trwa to z 5min i później nie chce oddać mazaka. Do buzi zawsze wszystko wkłada :)

    Dzięki się jedzeniem od dawien dawna i też mu nie pokazywałam, zawsze jak ma coś w rączce to daje mi spróbować albo tatusiowi.

    U mnie to znowu jak Adaś nie ma papućków założonych to pokazuje na stopy, a ja mówię "gdzie są papućki?" No i idzie po nie żebym mu zalozyla.

    Mądre też nasze dzieciaki 😍

    Za rękę nigdzie nie chce iść i czapki to samo.... Nie wiem co będzie w zimę. Od razu ściąga ☹️ i to nawet te wiązane ☹️

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 22 października 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waniliowa mój też czapkę od razu ściągał, więc zakładałam mu wiązaną, jak spróbował ją ściągnąć i się nie dało, to przechodził z nią do porządku dziennego.

    Kilka dni temu było tak chłodno i wzięłam taką wciągana czapkę na próbę do torby i dopiero na dworze mu ubrałam i spokojnie to przyjął, nie próbował ściągać 🤷🏻 więc ja mam teraz taki sposób na niego, że czapkę ubieram jak już wyjdziemy i nie ma dramy 😁

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 22 października 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas kosmosu ciąg dalszy.Adaśkowi wyszła kolejna trójka.Mamy 15 zęboli.Czekamy na ostatnią trójkę.Tej na szczęście trochę się zejdzie.Dobrze bo szkoda mi dziecka.Dwa zęby jednego dnia.To bardzo bolało.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 23 października 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na szczęście nie ściąga czapki i skarpet. Ale robię to podobnie jak Chimera dopiero albo na klatce lub na dworze czapkę by się w domu nie przegrzewał.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 1785 1786 1787 1788 1789 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ