X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne trójmiasto łączy się:)
Odpowiedz

trójmiasto łączy się:)

Oceń ten wątek:
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 9 maja 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia wrote:
    Nalka, a co z tą ginekolożka jest nie tak?
    Daj znać po czwartku jak wyglada to szkolenie, też tam się wybieram.
    Jeśli chodzi o szpital, to ja wybrałam Kliniczną, tam też bede chodziła do szkoły rodzenia. Boję się tylko jednego, podobno tam jest tylko jeden anestezjolog i nie zawsze jest dostepny...a ja chce znieczulenie.

    Na targach też byłam:) Panie faktycznie bardzo miłe. Pogadałam z nimi chwilę. Sama nie wiem co sądzić o tych opiniach na temat wojewódzkiego. Ja niestety też słyszałam wiele niepochlebnych:/
    Ona robiła USG na tych targach własnie i była jedyna osoba, która była tak wredna i nieprzyjemna. Inne dziewczyny też podzielały moje zdanie. W dodatku opinie na temat jej pracy w szpitalu są jakieś nierealne. Dziwię się, że nie odebrano jej prawa do wykonywania zawodu. Jak wpiszesz sobie w trójmiasto to Ci wyskoczy tyle historii związanych z tą Panią, że głowa mała.

    Aaaa no właśnie. Na Klinicznej nie ma znieczulenia. Nie dają i koniec. Mówią, że jest ale tylko w teorii. Na szkole rodzenia chodziłam z dziewczyną, która już sobie pomykała w 3 ciąży ( urodziła 15 kwietnia;P) i dwójkę dzieci tam rodziła. Mowiła, ze bardzo chciała znieczulenie, nastawiała się na nie bardzo a nie dostała (rodziła córeczkę dwa lata temu). Od tej pory nic się nie zmieniło. Znieczulenie tylko przy CC. Położne potwierdzają informacje. ZZO jest na pewno w wojewódzkim.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2014, 17:33

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 9 maja 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, no to ja zabawie tu chyba najkrócej :P
    dziwie się,że tyle piszecie o wojewódzkim, mało od kogo słyszałam,żeby się tam wybierał. Ja zamierzam rodzić właśnie tam, na razie nic się nie rusza, czekam do środy i zgłaszam się na wywołanie. Na spotkaniu z anestezjologiem też byłam, bardzo sympatyczny człowiek, pytał właśnie czy ktoś był na targach bo tam tez opowiadał o znieczuleniu, ja niestety nie byłam, już trochę ciężko byłoby wysiedzieć, trochę żałuje bo właśnie prowadzili ludki z wojewódzkiego, no ale. Właśnie co do znieczulenia to w wojewódzkim nie powinno być problemy jeśli uczestniczysz w tym spotkaniu, no chyba,że jest weekend albo święta to mówią,że wtedy zależy czy nie ma nagłych przypadków operacyjnych. Zgłaszasz chęć od razu na ip i kiedy uczestniczyłaś w spotkaniu, wtedy nie powinno być problemu. Ja w 100% nie jestem przekonana czy chce zzo, zobaczymy jak będzie bolało :p a na klinicznej to też słyszałam,że ciężko aby dostać znieczulenie, jest taka możliwość, ale właśnie braki w personelu. Jak macie jeszcze jakieś ciekawe informacje to piszcie chętnie się czegoś dowiem nim nadejdzie ten dzień :)

    Nalka lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem szczerze że ja od początku miałam dylemat- wojewódzki czy kliniczna.
    W nastepnym tygodniu wybieram się na wycieczki na porodówki- do tych dwóch własnie- myślę że to będą decydujące spotkania- dla mnie najważniejsze jest znieczulenie, bo bede chciała na pewno- jestem straszną panikarą...

    Od czerwca mam zacząć chodzić do szkoły rodzenia na przy Klinicznej, ale mam tez namiar do położnej z wojewódzkiego która prowadzi szkołę, i bardzo pomaga przy porodzie.

    Jak już zrobię mały tour, to dam Wam znać, jakby ktoś potrzebował wskazówek:)
    Chociaż Asia, Ty już chyba będziesz rozpakowana do tego momentu;) Powodzenia! I daj znać po- jakie były warunki itp:)

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 9 maja 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja w czerwcu się rozpakowuję, więc też dam znać (mam nadzieję, że będę miała siłę?!) gdzie wylądowałam i jak było. Na spotkanie idę 15 maja bo w tym tygodniu niestety się nie odbyło. Jak macie jakieś pytania to napiszcie, postaram się je zadać na tym spotkaniu.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, to ja sobie pomysle nad ewentualnymi pytaniami i jakby co to wypisze je tutaj :)

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 9 maja 2014, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodze do dr Gniadka,przyjmuje w Inviccie w Gdansku i w Kartuzach,polecam

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 10 maja 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśłi chodzi o mnie to wogóle nie wiem. Strasznie boję się porodu i tego traktowania jak się słyszy. U mnie w pracy wszystkie dziewczyny z Gdańska i Gdyni jeżdżą do Wejherowa, a mnie jakoś to Wejherowo nie przekonuje. Myślałam o Zaspie albo Swissmedzie (ponoć rozkładają opłatę na dogodne raty:)) Ja chodzę do lekarza w Gdyni, na NFZ, niemniej jednak ważne USG robiłam w In victa no i mi powynajdywali... gdzie mój lekarz mówił i przekonywał, że na pewno wszystko jest ok.
    Jak tak chwalicie Wojewódzki to zaczynam też brać go pod uwagę! Pozdrawiam was cieplutko!

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • ewelinka_shn Autorytet
    Postów: 773 490

    Wysłany: 10 maja 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze myślałam o klinicznej... większość znajomych tam rodzila i byla zadowolona mimo ze znieczulenia zadna nie dostala. Nie wiem czemu ale boje sie wojewódzkiego. Czy dalej jest tak ze po porodzie ojciec nie moze nawet wejsc?bo kiedyś w wojewodzkim tak bylo...

    w57vpc0zcrqzma1r.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 10 maja 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tej chwili na Zaspie jest taki problem, że nie wpuszczają osób odwiedzających. W sensie, że ojciec przy porodzie może być ale potem trzeba prosić w szpitalu, żeby mógł przebywać w sali poporodowej z matka i dzieckiem. Z jednej strony dobrze, bo nie wyobrażam sobie leżeć zmęczona po porodzie w sali z innymi kobietami u których zbiera się cała rodzina. Ale ojcowie powinni jednak mieć taką możliwość.Jest to jednak do załatwienia.

    Wojewódzki jak wspominałam dostał odznaczenie "Szpital przyjazny dziecku". Porody rodzinne są na porządku dziennym. Rozmawiałam też z położnymi z tego szpitala i potwierdzają. Upewnię się jednak w czwartek i dam znać.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • ewelinka_shn Autorytet
    Postów: 773 490

    Wysłany: 10 maja 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka tez nie wyobrażam sobie pielgrzymek do mnie jak bede po porodzie ale chciałabym by Mąż i np moja mama mogli wejść.

    w57vpc0zcrqzma1r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi prosze jesli jestem teraz 23 tyg to kiedy powinnam zaczac sie interesowac szkola rodzenia? I czy rzeczywiscie lepiej pojsc do tej przyszpitalnej? Mieszkam w sopocie i jesli nawet bym chciala rodzic w wojewodzkim (pewnie w koncu tak wlasnie bedzie) to jakos nie chce mi sie tam jezdzic raz dwa razy w tygodniu. Podobno szkola na morenie jest super. I jeszcze wracajac do opinii o szpitalach to rzeczywiscie wojewodzki mial marna opinie ale teraz bardzo walcza o poprawe wiec moze akurat nam by sie udalo milo tam sie rozpakowac:)

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 10 maja 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra84 wrote:
    A powiedzcie mi prosze jesli jestem teraz 23 tyg to kiedy powinnam zaczac sie interesowac szkola rodzenia? I czy rzeczywiscie lepiej pojsc do tej przyszpitalnej? Mieszkam w sopocie i jesli nawet bym chciala rodzic w wojewodzkim (pewnie w koncu tak wlasnie bedzie) to jakos nie chce mi sie tam jezdzic raz dwa razy w tygodniu. Podobno szkola na morenie jest super. I jeszcze wracajac do opinii o szpitalach to rzeczywiscie wojewodzki mial marna opinie ale teraz bardzo walcza o poprawe wiec moze akurat nam by sie udalo milo tam sie rozpakowac:)

    Aleksandra zaczęłam się interesować szkołą rodzenia właśnie koło 23 - 24 tygodnia. w 24 tygodniu wzięłam zaświadczenie od swojego ginekologa o braku przeciwwskazań. Chodziłam do szkoły na Morenie właśnie od 25 marca do 25 kwietnia. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Położne moim zdaniem w porządku. Przyjmowali kobiety od 28 tygodnia ciąży. Te dziewczyny, które nie miały zaświadczenia od lekarza, po prostu nie ćwiczyły i tyle. :) Tylko tam się dodzwonić... o matko... :D Ale jak już się uda to powiedzą kiedy zaczynają się zajęcia. Ja się tam dobijałam od lutego. Nie wiem tylko czy trzeba być zameldowanym w Gdańsku czy wystarczy ogólnie na terenie Trójmiasta.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • ewelinka_shn Autorytet
    Postów: 773 490

    Wysłany: 10 maja 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka ile placilas za zajęcia na morenie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2014, 15:22

    w57vpc0zcrqzma1r.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 10 maja 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie płaciłam, ta szkoła jest za darmo. :) Dlatego trzeba się szybko do nich dobijać.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Agata92 Autorytet
    Postów: 281 600

    Wysłany: 10 maja 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja też jestem z Redy:) Chodzę do dr. Żółtowskiego w Gdyni.

    njr11rs.png
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 10 maja 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do dr Rembelskiego w Gdyni :) Aleksandra jeseś tak samo jak ja 22+ 1 :) a gdzie chcesz rodzić Agata??

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • Agata92 Autorytet
    Postów: 281 600

    Wysłany: 11 maja 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się między Wejherowem a Redłowem. Wejherowo dlatego, że słyszałam dużo dobrego od znajomych a Redłowo dlatego, że pracuje tam mój lekarz i znalazłam na necie bardzo dobre opinie.

    Moja babcia, mama, siostra mamy miały wszystkie porody bardzo ciężkie (brak odpowiednich skurczy i bóli, poród ponad 20 godzin) i uważają, że to jest dziedziczne więc ja też taki będę miała. Jak myślicie, może to być podstawą do cc? Idę 15.05 do lekarza więc się dokładnie o to spytam. Tak mnie nastraszyły, że nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

    njr11rs.png
  • Eva0507 Ekspertka
    Postów: 143 165

    Wysłany: 11 maja 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie zastanawiam nad swissmedem lub kliniczna... W redlowie byłam raz na ip i czekałam 5h żeby ktoś mnie w końcu zbadał...:/

    ckai43r8qxen3hco.png
    hchy9jcg3aamtfbp.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 maja 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej zglaszam sie z Gdańska. Chodzę do przychodni przyszpitalnej na Zaspie. Tam urodziłam córeczkę w 2012roku i teraz tez nigdzie indziej nie zamierzam rodzic. Do szkoły rodzenia tez chodziłam tam.
    Szpital jest paskudny to fakt, ale personelu i sprzętu lepszego nie znajdziecie moim zdaniem. W razie czego maja najlepszy oddział neonatologiczny.
    Poród oczywiście rodzinny, ojciec może być też te 2h na salce poporodowej. Nie dają znieczulenia! Krocze nacinaja rutynowo.
    Jesli chodzi o położnictwo, to jeśli nie leżysz sama na sali to nie wpuszczają nawet ojca dziecka, jesli jesteś sama to można sie dogadać. Ogólnie jest zewnętrzna salka dla gości, gdzie trzeba iść z dzieckiem. Dla mnie to akurat zaleta bo nie wyobrażam sobie gości u innych dziewczyn na sali jak ja wietrze moje biedne krocze albo karmie cycem.
    Na zaspie bardzo promują karmienie piersią, pomagają, uczą. Po cesarkach nie dają od razu butli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2014, 14:56

    iwcia77 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 13 maja 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Wejherowa to też słyszałam dużo dobrego ale mnie przeraża ogólnie ta cała otoczka stworzona przez koszmarne opisy porodu albo później nacinania, szycia itd... strach się bać :) w Wejherowie jest właśnie ten minus, że nie ma sali odwiedzin, tylko łazikują te pielgrzymki, cioć, babć, wujków i innych odwiedzających niekoniecznie Ciebie. Właśnie wtedy kiedy Ty potrzebujesz najwięcej spokoju.

    w5wqjw4znkysowwr.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ