X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne trójmiasto łączy się:)
Odpowiedz

trójmiasto łączy się:)

Oceń ten wątek:
  • ewelinka_shn Autorytet
    Postów: 773 490

    Wysłany: 17 lipca 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie wiem gdzie rodzić... nie ma idealnego szpitala... najgorzej się boje wlasnie takich sytuacji jak ta tragedia na zaspie...

    w57vpc0zcrqzma1r.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 20 lipca 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj dowiedziałam się, że moja znajoma rodziła z wynajętą doulą na Klinicznej i baaardzo sobie chwali - jak dojdzie do siebie i się ogarnie z obowiązkami, to na pewno ją o wszystko wypytam.

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • nastka151 Autorytet
    Postów: 1128 2024

    Wysłany: 22 lipca 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wiecie może ile kosztuje wynajęcie położnej prywatnej na zaspie

    http://oliwkowo2014.blogspot.com/
    ug376iye78q4enk6.png
    relgh371icr06kn2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastka, z tego co wiem to już nie można mieć prywatnych położnych. Doula to zupełnie inna sprawa bo tak naprawdę nie ma możliwości podejmowania żadnych "medycznych" decyzji.

  • nastka151 Autorytet
    Postów: 1128 2024

    Wysłany: 22 lipca 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oooo to nie wiedziałam ze nie można. Wiem że inne szpitale mają takie położne co można opłacić

    http://oliwkowo2014.blogspot.com/
    ug376iye78q4enk6.png
    relgh371icr06kn2.png
  • Marimiko Autorytet
    Postów: 860 947

    Wysłany: 30 lipca 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się też przywitam - z Gdańska. Na forum jestem od jakiegoś czasu, ale tego wątku nie zauważyłam ;)

    Chodzę do dr Dariusza Szczypka w Gdyni (Chwarzno) i jestem zadowolona.

    Długo zastanawiałam się nad miejscem porodu i aktualnie wybieram wojewódzki, mimo, iż mój lekarz pracuje w Redłowie.

    O Redłowie nie słyszałam zbyt dobrych opinii (mimo, że ja sama się tam urodziłam). Kliniczna nie podchodzi mi w ogóle (jakoś źle mi się kojarzy - chociaż słyszałam kilka dobrych opinii).

    Nad Zaspą się zastanawiałam, ale odrzuca mnie wizja tego pokoju odwiedzin - obawiam się, że będą mnie ludzie odwiedzać, a to będzie grudzień -to nie wiadomo jakie choróbsko przyniesie. Po za tym do tego szpitala muszę się przebijać przez caaałe miasto - tak jak do Redłowa zresztą.

    O Wejherowie słyszałam dobre opinie - ale jakoś nie chce mi się, tak daleko jechać - zwłaszcza zimą - nie wiadomo jaka pogoda będzie i warunki na drodze.

    O wojewódzkim słyszałam dobre opinie - sama uczestniczyłam tam przy dwóch porodach mojej siostry - i było na prawdę spoko. Położne rewelacyjne i sama moja siostra wspomina dobrze pobyt na oddziale. Po za tym, mimo, że do wojewódzkiego mam ok. 20 km to dojazd mam najłatwiejszy (obwodnica + wz i już).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 12:12

    ex2b3e5e3suplzeq.png
    7v8r3e3kfd3wkgo4.png
    22.03.2017 r. Aniołek [`] (11tc) <3 11.2017-10.2018- 4 ciąże biochemiczne
    01.08.2019 r. - przewidywany TP naszej córeczki Olci <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marimiko, ja myśle ze wybór szpitala to naprawdę jest kwestia bardzo indywidualna. Wszystko zależy od tego na jaką położną się trafi, na jaką wspólokatorkę w pokoju, jaka pogoda, samopoczucie itd. Najważniejsze to mieć przekonanie do tego, do którego się jedzie. Jak psychicznie czujesz się lepiej w Wojewódzkim to i poród będzie fajniejszy ;)

    Ja tak mam z Kliniczną, tam rodziła moja szwagierka i dwie kolezanki w tym roku. Do tego tam miałam szkołe rodzenia i jakoś jestem juz zaznajomiona z tym szpitalem, co w moim przypadku nie jest łatwe ;)

  • Eva0507 Ekspertka
    Postów: 143 165

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia a na klinicznej coś sie zmieniło? Jak wyglądają sale? Można wykupić lepszy standard? Jakie są położne?

    ckai43r8qxen3hco.png
    hchy9jcg3aamtfbp.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli ktoś by chciał wybrać się na badanie USG do kliniki Starmedica w Gdyni to odradzam. Byłam tam kilka dni temu na kontrolnym USG z myślą o tym, że uda mi się poznać płeć to się wielce rozczarowalam. Trafiłam na nie kompetentna osobe, która wogole się nie znała na sprzęcie i zapewne była świeżynka po studiach. Specjalnie wybrałam ta klinikę bo mają najlepszy sprzęt USG, jest różnica w normalnym sprzęcie a wysokiej jakosci. Too się okazało na miejscu, że sprzęt dobrej jakości jest żadko dostępny na miejscu. taka przestroga na przyszlosc.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva0507 wrote:
    Nadia a na klinicznej coś sie zmieniło? Jak wyglądają sale? Można wykupić lepszy standard? Jakie są położne?

    Eva, nie wiem czy zmieniło bo wcześniej nie byłam :), ale podobno po remoncie jest o wiele, wiele lepiej. Jesli chodzi o sale porodowe to jest naprawdę super! Jednoosobowe, zadbane z ładnymi łazienkami i prysznicami. To widziałam. Nie widziałam sali poporodowej bo nie można było wejść, ale z opsiu szwagierki wnioskuję ze też są niezłe. Można wykupić pokój o podwyższonym standardzie- albo jedynkę albo dwójkę. Wszyscy polecają dwójkę ze względu na towarzystwo ;) no i ktoś moze spojrzeć na dziecko jak musisz pójść do toalety. łazienka jest przypisana do tych dwóch pokoi, wiec nie musisz dreptac na korytarz. Co do połoznych to z informacji od ostatniej rodzącej tez słyszałam ze jest dobrze, ale tutaj pewnie to sprawa subiektywna. Będę mogla więcej opisać jak juz bedzie po, a ze zostało mi jakies 3 tygodnie, to juz niedlugo zrobię wpis ;)

    Eva0507 lubi tę wiadomość

  • Eva0507 Ekspertka
    Postów: 143 165

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A żeby mieć możliwość zzo to powinnam tam iść i uczestniczyć w jakimś spotkaniu tak? Tam trzeba dzwonić czy jak? Nie jest już za późno ?

    ckai43r8qxen3hco.png
    hchy9jcg3aamtfbp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tam nie musisz uczestniczyć w żadnym spotkaniu. To w Wojewódzkim tak jest. Na klinicznej teoretycznie znieczulenie jest na żądanie. Krąża opowieści ze srednio chcą dawać i czekają do ostatniej chwili zeby nie dać. Ale- mam kontakt z kilkoma rodzącymi tam i słyszałam ze polożne nawet same pytały o znieczulenie...wiec nie wiem, czy te negatywne opinie nie są przesadzone.
    Ja nastawiam się na znieczulenie. No chyba ze jak pojade na porodówkę to bede miała juz rozwarcie na 2 faze ;), bo chciałabym jechać jak najpóźniej- czyli jak mówiła lekarka jak skurcze beda co najmniej co 5 minut. Ale wiadomo, przy pierwszej ciąży to człowiek panikuje i nie wiadomo jak będzie. Poza tym, jak odejdą wody to już nieważne skurcze i wtedy lecimy.

    Niestety jak w każdym szpitalu jest niebezpiecznienstwo ze Cie nie przyjma bo nie bedzie miejsc...oczywiście jak faza porodu na to pozwoli, wiec jak nastawiasz się na ZZO to moze warto podjechac do wojewódzkiego zeby to znieczulenie załatwić.

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie warto iść na usg 3d/4d takie dla nacieszenia oka dzieciątkiem? Zeby była opcja nagrania badania, jakies zdjęcia..? Polecacie jakies miejsce? Preferuje Gdańsk.
    I druga rzecz - fotograf który zrobi fajną sesję brzuszkową w plenerze. Musi dbrze współpracować z dzieciaczkami bo chciałabym aby w sesji wzięła udział moja 2 letnia córcia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2014, 14:23

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Eva0507 Ekspertka
    Postów: 143 165

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia wrote:
    Tam nie musisz uczestniczyć w żadnym spotkaniu. To w Wojewódzkim tak jest. Na klinicznej teoretycznie znieczulenie jest na żądanie. Krąża opowieści ze srednio chcą dawać i czekają do ostatniej chwili zeby nie dać. Ale- mam kontakt z kilkoma rodzącymi tam i słyszałam ze polożne nawet same pytały o znieczulenie...wiec nie wiem, czy te negatywne opinie nie są przesadzone.
    Ja nastawiam się na znieczulenie. No chyba ze jak pojade na porodówkę to bede miała juz rozwarcie na 2 faze ;), bo chciałabym jechać jak najpóźniej- czyli jak mówiła lekarka jak skurcze beda co najmniej co 5 minut. Ale wiadomo, przy pierwszej ciąży to człowiek panikuje i nie wiadomo jak będzie. Poza tym, jak odejdą wody to już nieważne skurcze i wtedy lecimy.

    Niestety jak w każdym szpitalu jest niebezpiecznienstwo ze Cie nie przyjma bo nie bedzie miejsc...oczywiście jak faza porodu na to pozwoli, wiec jak nastawiasz się na ZZO to moze warto podjechac do wojewódzkiego zeby to znieczulenie załatwić.

    U mnie wchodzi tylko alko kliniczna albo swissmed za dużo sie naczytałem o innych szpitalam a w wojewódzkim moja koleżanka teraz rodziła i ja wygonili do domu bo nie chcieli jej uwierzyć ze rodzi i jak po 20 min wróciła to od przyjęcia po pół h urodziła
    Na klinicznej mam swojego lekarza wiec zawsze to lepiej znać kogoś :) jak dam radę mogę i bez znieczulenia pytam sie tylko bo jak będzie tak bolało jak moje okresy (zazwyczaj wizyta na pogotowiu) to pewnie brałbym te zzo

    ckai43r8qxen3hco.png
    hchy9jcg3aamtfbp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie, ja tez rozważałam Swissmed, ale jak pisałam wcześniej, wolę zeby dziecko było w szpitalu gdzie maja specjalistyczny sprzed w razie wypadku. No bo na kliniczna albo na zaspe i tak się jedzie jak cos jest nie tak. A wiadomo, nawet kilka minut w sytucji kryzysowej dla takiego dziecka jest ważne, wiec wolę dmuchać na zimne. Może przy drugim będę mniej przewrażliwiona, bo sam szpital jako szpital i warunki które są w nim to bajka...piszę o swissmedzie oczywiście:)

  • olcia23 Autorytet
    Postów: 376 342

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki :)

    Jestem z Gdańska, do lekarza chodzę prywatnie do dr. Januszewskiej. Planuję poród w Klinicznym. Wiecie coś o szkole rodzenia tam? czy mogą uczęszczać do niej nawte osoby, które nie są zameldowane?

    f2w33e3kpfaf4vhi.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva0507 wrote:
    U mnie wchodzi tylko alko kliniczna albo swissmed za dużo sie naczytałem o innych szpitalam a w wojewódzkim moja koleżanka teraz rodziła i ja wygonili do domu bo nie chcieli jej uwierzyć ze rodzi i jak po 20 min wróciła to od przyjęcia po pół h urodziła
    Na klinicznej mam swojego lekarza wiec zawsze to lepiej znać kogoś :) jak dam radę mogę i bez znieczulenia pytam sie tylko bo jak będzie tak bolało jak moje okresy (zazwyczaj wizyta na pogotowiu) to pewnie brałbym te zzo

    No widzisz a ja rodziłam w wojewódzkim i miałam zajebistą opiekę. :)

    Lithe123 dr Doering na Grunwaldzkiej 212 robi takie USG.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka wrote:
    No widzisz a ja rodziłam w wojewódzkim i miałam zajebistą opiekę. :)

    Lithe123 dr Doering na Grunwaldzkiej 212 robi takie USG.
    Lokalizacja mi pasuje, na jego stronie podana jest oferta i cennik i da sie przełknąć te 260 zł ;). A polecasz tego lekarza? Gabinet jest w jakiejś przychodni czy niezależny? ( nie chce mojej dwulatka ciagnąć po przychodniach bez potrzeby, preferuje niezależny gabinet).

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia wrote:
    No własnie, ja tez rozważałam Swissmed, ale jak pisałam wcześniej, wolę zeby dziecko było w szpitalu gdzie maja specjalistyczny sprzed w razie wypadku. No bo na kliniczna albo na zaspe i tak się jedzie jak cos jest nie tak. A wiadomo, nawet kilka minut w sytucji kryzysowej dla takiego dziecka jest ważne, wiec wolę dmuchać na zimne. Może przy drugim będę mniej przewrażliwiona, bo sam szpital jako szpital i warunki które są w nim to bajka...piszę o swissmedzie oczywiście:)

    Nadia ale Swissmed ma też pokaźny sprzęt do ratowania dziecków z tego co widzę w umowie. Nie jest aż tam tak źle jakby się wydawało. Co prawda na dłuższą metę oczywiście Zaspa albo Kliniczna ale mówię, nie ma tragedii.

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Gdzie warto iść na usg 3d/4d takie dla nacieszenia oka dzieciątkiem? Zeby była opcja nagrania badania, jakies zdjęcia..? Polecacie jakies miejsce? Preferuje Gdańsk.
    I druga rzecz - fotograf który zrobi fajną sesję brzuszkową w plenerze. Musi dbrze współpracować z dzieciaczkami bo chciałabym aby w sesji wzięła udział moja 2 letnia córcia.

    Wczoraj już pisałam o tym u Nas w Lutówkach :) generalnie najlepszy jest PODOBNO doktor Dariusz Doering we Wrzeszczu na grunwaldzkiej i niby nigdy sie nie myli co do określania płci dzieciątka i ma jeden z najlepszych usg w trojmiescie, koszt wizyty 260zł ze wszystkim, z plytka itp

    http://www.doering-usg.pl/


    a ja polecam pojechać 30 sierpnia do rumii na bezpłatne usg 4d i sesje zdjeciowa :)

    http://www.szczesliwe.macierzynstwo.pl/wydarzenie/rumia-30-sierpnia/



    a co do rodzenia to napewno na klinicznej jest najgorsza opieka pod wzgledem podejscia, slyszalam że polozne nie pokazuja nawet jak karmic piersia pierwszy raz itp.. a na zaspie podobno miłe panie sa i tak dalej.. ale w mojej rodzinie wszyscy rodzili sie zdrowo na klinicznej, lacznie ze mna, najwiecej kobiet jednak decyduje sie na kliniczna (wg rankingow np) i najmniej historii o tym miejscu złych słyszałam, pozatym że karaluchy :P wiec chyba może i w słabej atmosferze ale mimo wszystko najbezpieczniej jest rodzić własnie tam...


    A tak na koniec to witam :P jestem z gdanska, mieszkam we wrzeszczu od zawsze :)

    Eva0507 lubi tę wiadomość

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ