X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne trójmiasto łączy się:)
Odpowiedz

trójmiasto łączy się:)

Oceń ten wątek:
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Ja prawdopodobnie od października będę mieszkać w Gdyni. Poszukuję dobrego lekarza, który poprowadzi dalej moją ciążę i szkoły rodzenia, bo chcielibyśmy z mężem mniej więcej październik/listopad pójść. Jeśli możecie mi coś polecić, będę wdzięczna :)

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Mamadomina Autorytet
    Postów: 501 852

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia23 wrote:
    Czesc dziewczynki :)

    Jestem z Gdańska, do lekarza chodzę prywatnie do dr. Januszewskiej. Planuję poród w Klinicznym. Wiecie coś o szkole rodzenia tam? czy mogą uczęszczać do niej nawte osoby, które nie są zameldowane?


    Też chodzę do dr Januszewskiej i polecam a rodzić będę w Wojewódzkim:)

    Aga
    010i3e3kdjmb4cx1.png
  • nastka151 Autorytet
    Postów: 1128 2024

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Vel z mojej dzielnicy jestes ja rez od urodzenia z wrzeszcza

    http://oliwkowo2014.blogspot.com/
    ug376iye78q4enk6.png
    relgh371icr06kn2.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vel wrote:
    Wczoraj już pisałam o tym u Nas w Lutówkach :) generalnie najlepszy jest PODOBNO doktor Dariusz Doering we Wrzeszczu na grunwaldzkiej i niby nigdy sie nie myli co do określania płci dzieciątka i ma jeden z najlepszych usg w trojmiescie, koszt wizyty 260zł ze wszystkim, z plytka itp

    http://www.doering-usg.pl/


    a ja polecam pojechać 30 sierpnia do rumii na bezpłatne usg 4d i sesje zdjeciowa :)

    http://www.szczesliwe.macierzynstwo.pl/wydarzenie/rumia-30-sierpnia/



    a co do rodzenia to napewno na klinicznej jest najgorsza opieka pod wzgledem podejscia, slyszalam że polozne nie pokazuja nawet jak karmic piersia pierwszy raz itp.. a na zaspie podobno miłe panie sa i tak dalej.. ale w mojej rodzinie wszyscy rodzili sie zdrowo na klinicznej, lacznie ze mna, najwiecej kobiet jednak decyduje sie na kliniczna (wg rankingow np) i najmniej historii o tym miejscu złych słyszałam, pozatym że karaluchy :P wiec chyba może i w słabej atmosferze ale mimo wszystko najbezpieczniej jest rodzić własnie tam...


    A tak na koniec to witam :P jestem z gdanska, mieszkam we wrzeszczu od zawsze :)

    Po kolejkach jakie widziałam w alfie na przymorzu na takie darmowe usg do raczej podziękuję ;)

    Ja właśnie czytałam o Doeringu, ale właśnie - wszedzi pisza w stylu "podobno jest super, podobno zawsze dobrze okresla płeć" itp a nie znalazłam opinii w stylu" "tak, byłąm u niego i z własnego doświadczenia polecam" :) Chyba jednak pojdziemy do niego, bo nie znalazłam alternatywy tylko muszę przedzwonic do gabinetu i upewnić się że nie będzie problemu żeby zabrać też moją dwuletnią córcię... bo to głownie dla niej cała ta akcja, żeby mogła zobaczyć siostrzyczkę :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Po kolejkach jakie widziałam w alfie na przymorzu na takie darmowe usg do raczej podziękuję ;)

    Ja właśnie czytałam o Doeringu, ale właśnie - wszedzi pisza w stylu "podobno jest super, podobno zawsze dobrze okresla płeć" itp a nie znalazłam opinii w stylu" "tak, byłąm u niego i z własnego doświadczenia polecam" :) Chyba jednak pojdziemy do niego, bo nie znalazłam alternatywy tylko muszę przedzwonic do gabinetu i upewnić się że nie będzie problemu żeby zabrać też moją dwuletnią córcię... bo to głownie dla niej cała ta akcja, żeby mogła zobaczyć siostrzyczkę :)

    Ja widzialam opinie że "byłam, polecam" trzeba dobrze różne fora potrzepać, chociażby na trójmiescie i chyba na kafaterii


    kolejkach w alfie? wydaje mi sie, ze akcja byla tylko w auchanie na szczesliwej w zeszlym roku, a kiedy ja w alfie widzialas?? :P



    Nastka to jestesmy sąsiadkami :) ja jestem róg Partyzantów z Topolową :)


    isabelle szukasz gina prywatnie czy na NFZ ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2014, 13:07

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vel wrote:
    kolejkach w alfie? wydaje mi sie, ze akcja byla tylko w auchanie na szczesliwej w zeszlym roku, a kiedy ja w alfie widzialas?? :P


    Ano widziałam :)
    ALFA_MAMA_PLAKAT_2mniejszy.jpg
    Generalnie co roku jest jakos w maju, zawsze dzikie tłumy.

    Nalka lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lithe123 - byłam u Doeringa i polecam bardzo. Owszem nie myli się jeśli chodzi o płeć. Miałam nadzieje na syna i pamiętam jak w 22 tygodniu ciąży powiedział: córka. Pytałam czy może coś tam jej jeszcze wyrosnąć to mi odpowiedział, że jeśli okaże się, że syn to on zwija interes. ;)

    Ponadto poszłam do niego w 39 tygodniu ciąży i jako jedyny stwierdził, że nie zostawi mnie na weekend samą w domu, bez opieki lekarza ponieważ to już końcówka ciąży a moje dziecko waży jedynie 2230g. Dał skierowanie do szpitala i naprawdę się przejął moim stanem. Mało tego - pamiętał mnie jeszcze z wizyty w 22 tygodniu i pytał czemu jeszcze nie urodziłam. ;)

    Ma prywatny gabinet, jedziesz windą na piętro 1 (lub schodami) w lewo, w prawo i na samym końcu po prawej stronie są drzwi do poczekalni do jego gabinetu. Ja robiłam usg za 140 zł, bo nie zależało mi na płytce a zdjęcie 4D i tak dostałam w "gratisie". :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2014, 13:46

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Ano widziałam :)
    Generalnie co roku jest jakos w maju, zawsze dzikie tłumy.


    HA! ale to jest co innego ! :D generalnie idea jest pewnie ta sama ale akcje są dwie różne :P

    to sie nazywa inaczej

    szczesliwa-mama-07102013.jpg

    tylko nie ma jeszcze z Rumią i 30 sierpnia zdjecia ale tu jest szczegolowe info :P

    http://www.szczesliwe.macierzynstwo.pl/wydarzenie/rumia-30-sierpnia/

    tłumow pewnie sie nie da uniknac ale ja spróbuje przyjsc szybciej, u lekarza sie czeka wiec sie przyzwyczailam :P a w sumie chyba warto

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2014, 15:25

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka wrote:
    Lithe123 - byłam u Doeringa i polecam bardzo. Owszem nie myli się jeśli chodzi o płeć. Miałam nadzieje na syna i pamiętam jak w 22 tygodniu ciąży powiedział: córka. Pytałam czy może coś tam jej jeszcze wyrosnąć to mi odpowiedział, że jeśli okaże się, że syn to on zwija interes. ;)

    Ponadto poszłam do niego w 39 tygodniu ciąży i jako jedyny stwierdził, że nie zostawi mnie na weekend samą w domu, bez opieki lekarza ponieważ to już końcówka ciąży a moje dziecko waży jedynie 2230g. Dał skierowanie do szpitala i naprawdę się przejął moim stanem. Mało tego - pamiętał mnie jeszcze z wizyty w 22 tygodniu i pytał czemu jeszcze nie urodziłam. ;)

    Ma prywatny gabinet, jedziesz windą na piętro 1 (lub schodami) w lewo, w prawo i na samym końcu po prawej stronie są drzwi do poczekalni do jego gabinetu. Ja robiłam usg za 140 zł, bo nie zależało mi na płytce a zdjęcie 4D i tak dostałam w "gratisie". :)
    Dzięki kochana za dokłądny opis, przekonałaś mnie :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • madziad Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka wrote:
    Nic nie płaciłam, ta szkoła jest za darmo. :) Dlatego trzeba się szybko do nich dobijać.
    witajcie ja tez jestem z gdańska wcześniej z wrzeszcza tam chodzę nadal do lekarza a mieszkam obecnie na morenie chciałam was prosić o namiar na szkołe rodzenia na morenie jestem juz mama 4,5 latka więc szkoła blisko domu była by idealna :), ja wcześniej rodziłam na Zaspie i ciągle sie zastanawiam czy tam nie wrócę , zastanawiam się gdyż mój syn urodził się w 8 miesiącu z dużymi problemami i nie wiem czy mam siłe wrócić do tego samego miejsca ale zaspe wspominam rewelacyjnie bardzo mi tam wszyscy pomogli Dr Pilarczyk uratowała życie mojego syna a potem zdrowie o które dbała jeszcze przez rok położne i lekarze wspierali a oddział wczeniaków ma fantastyczną obsade która zajmuje sie cudownie dzieciaczkami i daje dużo swobody mamą ale i tatą choć sama teraz zastanawiam sie nad Wojewódzkim, szkoda tylko że nie ma tam Dr Pilarczyk ... w razie czego..

    37218bc88ec301f1022932c8ee636f84.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Numer do szkoły rodzenia na morenie: (58) 340 72 94 :)

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • madziad Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka wrote:
    Numer do szkoły rodzenia na morenie: (58) 340 72 94 :)
    serdecznie dziękuje :)

    37218bc88ec301f1022932c8ee636f84.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile czekacie na wizyte do Doeringa ? i czy któras orientuje sie czy on teraz przyjmuje czy na urlopie? Chce sie zapisac i zastanawiam sie czy da rade w przyszlym tygodniu

    i cena zwyklego USG z okresleniem plci to ile wynosi? :)

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
  • nastka151 Autorytet
    Postów: 1128 2024

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vel ja tez partyzantow wiec faktycznie sasiadki :)

    http://oliwkowo2014.blogspot.com/
    ug376iye78q4enk6.png
    relgh371icr06kn2.png
  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nastka151 wrote:
    Vel ja tez partyzantow wiec faktycznie sasiadki :)

    hehe no to moze sie nawet znamy :) :) ale fajnie :) ja jestem 51 :)

    i widze że z tarczycą masz problem jak i ja, mi wyszla dopiero w 11 tygodniu ciazy i udalo mi sie dostac na NFZ do UCK, cudem!! bo obskoczylam wszystkich endo w Gdansku a oni mi, ze terminy od 2017 :/

    i tez jestes lew jak i ja :) mój jest skorpionem :) a termin widze masz w urodziny mojej mamy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 10:54

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vel wrote:
    Dziewczyny ile czekacie na wizyte do Doeringa ? i czy któras orientuje sie czy on teraz przyjmuje czy na urlopie? Chce sie zapisac i zastanawiam sie czy da rade w przyszlym tygodniu

    i cena zwyklego USG z okresleniem plci to ile wynosi? :)
    Vel przecież pisałam trochę wyżej.. 140 zł. Ja praktycznie nie czekałam, zazwyczaj w tym samym tygodniu jest możliwa wizyta.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem Doering nie zapisuje na dluzej niz tydzien bo uwaza ze kazda babka ma takie same szanse :) i jest to swietne. Dzieki temu jak dzwobisz na poczatku tyg to napewno dostaniesz sie w tym tygodniu. Nam okreslil plec w 13 tygodniu! I sie skubany nie pomylil:)

  • Mamadomina Autorytet
    Postów: 501 852

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanue czy ktoras z Was ma L4 placone przez zus? Ciekawam bardzo ile sie czeka

    Aga
    010i3e3kdjmb4cx1.png
  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za info, zadzwonie w przyszlym tygodniu, z tego co wiem on na urlopie, zobaczymy czy faktycznie i jak tak to na ile :)

    Mamadomina wrote:
    Hej dziewczyny mam pytanue czy ktoras z Was ma L4 placone przez zus? Ciekawam bardzo ile sie czeka

    ja pobieram z zusu zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia :) po wygasnieciu umowy o prace w ciagu 14 dni dostalam zwolnienie na 30dni od ginki, zawiozlam do zusu z formularzem i swiadectwem pracy i dostalam normalnie przed 10tym tak jak powinnam dostac wyplate

    czyli czekałam około 30dni bo zawiozlam wszystko do Zusu jakos tak w drugim tygodniu lipca albo pierwszym, a wyplate dostalam chyba 6 albo 8 sierpnia, ustawowo oni maja 30dni na wyplate :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 17:04

    Mamadomina lubi tę wiadomość

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vel wrote:
    hehe no to moze sie nawet znamy :) :) ale fajnie :) ja jestem 51 :)

    i widze że z tarczycą masz problem jak i ja, mi wyszla dopiero w 11 tygodniu ciazy i udalo mi sie dostac na NFZ do UCK, cudem!! bo obskoczylam wszystkich endo w Gdansku a oni mi, ze terminy od 2017 :/

    i tez jestes lew jak i ja :) mój jest skorpionem :) a termin widze masz w urodziny mojej mamy :)
    A jakie wyniki miałaś? Mi problem z tarczycą wyszedl dopiero w 18 tyg, przedtem wyniki miałam ok.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ