X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 lipca 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey dziś właśnie zaczęłam 35, coraz większy stresik... 😅

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 20 lipca 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na każdej wizycie marudzę lekarzowi, że te zdjęcia 3d są okropne 🤣

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 20 lipca 2020, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja dzisiaj byłam na krótkiej wizycie bez usg ale sprawdzała szyjke. Jest długa i zamknięta. Uspokoiło mnie to bo ostatnio byłam bardzo aktywna fizycznie.pomagalam mężowi przy wykańczaniu góry domu i te wariacje z synkiem na plaży... potem miałam wyrzuty sumienia czy nie za ostro jak na kobietę w ciazy ale ponoć wszystko ok.

    Czy któraś Was brała te tabletki omegamed pregna? Bo dostałam 75 kapsułek jako próbkę. Natomiast w domu mam kupione mama dha premium + (Tak jak w pierwszej ciazy) i teraz zastanawiam się w jakiej kolejności to brać...

    Odebrałam też na swoje i męża konto pampersy z rossmanna:) ale na oliwke mąż dostał maila A ja jeszcze nie 🤔

    Na plusie jestem około 1kg od początku. Ciesze sie bo w pierwszej ciąży przytylam kilkanaście.

    Zakupy wyprawkowe mam prawie ogarnięte ale coś nie mogę się zebrać do zapakowania walizki do szpitala... A ten czas tak leci że masakra. A gdzie tu jeszcze odświeżanie wózka i fotelika...


    Leeila26, maja2024 lubią tę wiadomość

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Zabka_89 Ekspertka
    Postów: 147 235

    Wysłany: 20 lipca 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysio ja w 1 trymestrze bralam omega med optima start i bylam mega zadowolona pozniej zmienilam na mamadha premium plus. Tak wiec plusem jest to ze omega ma zelazo teraz przyjmuje i tak oddzielnie ale ma mniej kwasow dha natomiast czytalam artykul chyba matkiaptekarki ze wlasnie omega poleca jako kwasy dha. No ale musisz brac chyba albo jedno albo drugie nie ze dwa suplementy na raz :)

    Jak wy ogarniacie te pampersy ja tez bym chciala ale nie wiem jak to zrobic zapisalam sie do klubu rossne i nic zero maili ani komunikatow ze moge cos za free dostac a ustawilam termin porodu.

  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 20 lipca 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka ja maila z informacją o od ile oliwki dostałam jak tylko coś kupilsm na kartę rossne. Sama rejestracja też niestety nic nie dala. Dziś sobie tą oliwkę odebrałam. A pampersy po 33 tygodniu ciąży podobno. Więc czekam:)

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 20 lipca 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka_89 wrote:
    Ptysio ja w 1 trymestrze bralam omega med optima start i bylam mega zadowolona pozniej zmienilam na mamadha premium plus. Tak wiec plusem jest to ze omega ma zelazo teraz przyjmuje i tak oddzielnie ale ma mniej kwasow dha natomiast czytalam artykul chyba matkiaptekarki ze wlasnie omega poleca jako kwasy dha. No ale musisz brac chyba albo jedno albo drugie nie ze dwa suplementy na raz :)

    Jak wy ogarniacie te pampersy ja tez bym chciala ale nie wiem jak to zrobic zapisalam sie do klubu rossne i nic zero maili ani komunikatow ze moge cos za free dostac a ustawilam termin porodu.

    Tak tak wiem że albo jedno albo drugie. Po prostu chciałabym wykorzystać jedno i drugie A że różni się składem to nie wiem teraz które najpierw wykorzystać...

    W tym rossmannie ja też nie mogłam nic zrobić bo miałam stara wersję aplikacji. Po aktualizacji widzisz w zakładkę rossne i klikasz w spodziewam się dziecka. Podajesz datę no i ważne żebyś zaznaczyła że zgadzasz się na newslettery. I ja chyba dostałam jakoś po 2 dniach maila i w tym mailu było że mogę odebrać pieluszki za 1gr. Mój mąż z kolei dostał tego maila chyba 2-3dni później. Tyle że ja odebrałam paczkę 26 szt. A mąż dostał 22szt. No coz.

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 20 lipca 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie musiałam nic kupować żeby maila dostać z tym że ja wcześniej już sporo u nich kupowałam. Myślę mimo wszystko że to nie ma znaczenia bo mój mąż zakupów tam raczej nie robi A maila dostał.

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 20 lipca 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zainstalowałam rossne dwa miesiące temu i nic nie dostałam. Dwa dni temu kupiłam coś na kartę rossne i wczoraj dostałam maila z informacją że mogę odebrać oliwkę .. ciekawe czy i kiedy przyjdzie mail o odbiór pampersów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 19:00

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Jaśmina Autorytet
    Postów: 393 378

    Wysłany: 20 lipca 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zdjęć usg 3d, to prawdę mówiąc jak pierwszy raz zobaczyłam portret mojego małego to też nie wiedziałam gdzie co jest. Dopiero lekarz mi wyjaśnił gdzie jest nosek, oczka, usteczka. . Ostatnie usg miałam robione takie zwykłe to na nim nawet dziecka nie mogłam dostrzec 😞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 19:09

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 20 lipca 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nic nie kupowalam jeszcze z Rossne a wczoraj dostalam email, ze moge zjawic sie po paczke pampersow. Takze napewno trzeba czekac 33tc.
    O oliwce narazie nic nie bylo.

    Co do czopa to mi kazda kolezanka mowila, ze nic takiego jej nie odeszlo.. tylko jedna mowila, ze miala ale to w drugiej ciąży.
    Poza tym kazda do szpitala kierowaly najczezciej skurcze. I kazda mi podkreslala nie jedz za wczesnie. Przejdz poczatek na spokojnie w domu, bo tam albo Cie odesla albo nic nie pomoga.

    Mi zostaly pojedyncze rzeczy do kupienia, np pieluchy tetrowe albo kolejne muslinowe, bo te pierwsze po praniu okazaly sie tak okropne, ze oddalam je mezowi do przecedzania nalewek.
    Wczoraj zamowilam tez termometr na melisie i Tulik z motherhood.
    Zostaly mi juz glownie dekoracje pokoju typu zaslony, jakies poleczki itp.
    No i spakowac walizke plus poukladac wszystko na tip top. Dojdzie mi jedzcze zamowienie z smyka i kappahl dla małego.

    Chmurka słodkie zdjecie 🥰 ale taka reakcje to maja wszyscy mezowie.

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • to_tylko_ja Autorytet
    Postów: 563 443

    Wysłany: 20 lipca 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka wrote:
    Ja zainstalowałam rossne dwa miesiące temu i nic nie dostałam. Dwa dni temu kupiłam coś na kartę rossne i wczoraj dostałam maila z informacją że mogę odebrać oliwkę .. ciekawe czy i kiedy przyjdzie mail o odbiór pampersów
    Ja też tak miałam - dopóki nie kupiłam to nie dostałam e-maila. Kupiłam i następnego dnia miałam kupon na oliwkę. Na pampersy też już dostałam - chyba w 33+2 z tego co pamiętam :)

    08.05.2020 - 24+1 - 620g <3
    04.06.2020 - 28+0 - 1110g <3
    02.07.2020 - 32+0 - 1800g <3
    30.07.2020 - 36+0 - 2780g <3
    20.08.2020 - 39+0 - 3300g <3
    w57v3e3krsc08o95.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 20 lipca 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pobralam aplikacje jakoś tydzień temu, a w czwartek czy piątek dostałam maila o pampersy. O oliwce póki co cisza.. z pampersami chyba jest tak, że dają po 33 tc tak czy siak. A żeby dostać oliwkę, możliwe, że trzeba użyć karty przy zakupach.

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 20 lipca 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym rossmannem to trochę jak z tym waszym zusem chyba hahaha. Nigdy nie wiadomo. Mój mąż nic nie kupił ale maila o opiece dostał dzień później jak odebrał pampersy. Wychodzi na to że nie ma reguły. Ja tam zaczekam i tyle.

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 20 lipca 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pampersy po 33tc, Jak zakładałam aplikację to byli tam napisane ☺ a druga paczka zaraz po porodzie ☺

    joana lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 20 lipca 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaśmina wrote:
    Freja a ile masz lat, jeśli wolno spytać?

    43 :)


    Kotka, robiłaś badania? i kwasy i alat i aspat?

    U Was naprawde lada chwila mogą zacząć się porody :0 oby nie za szybko!

    Jaśmina lubi tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 20 lipca 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    43 :)


    Kotka, robiłaś badania? i kwasy i alat i aspat?

    U Was naprawde lada chwila mogą zacząć się porody :0 oby nie za szybko!

    Alat i Aspat powyzej normy ale nie krytyczn, dwucyfrowe. Wyniki kwasow pod koniec tyg. Dostalam leki, jutro zaczne brac, choc mam wrazenie ze swedzenie zelzalo.

    Freja000 lubi tę wiadomość

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 207 145

    Wysłany: 20 lipca 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny które mają krew ujemna i musiały wstrzyknąć sobie zastrzyk. Mieliście go na NFZ? Jeżeli tak to jak się nazywał? Bo z tego co widzę, to nie są refundowane...

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 20 lipca 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    Hej, dziewczyny które mają krew ujemna i musiały wstrzyknąć sobie zastrzyk. Mieliście go na NFZ? Jeżeli tak to jak się nazywał? Bo z tego co widzę, to nie są refundowane...
    Ja miałam na ostatniej wizycie. Jak chodzisz prywatnie to nie ma szans żeby gdzieś Ci receptę nieodpłatną dali, ja obdzwoniłan 3 miasta naokoło i zawsze mówili to samo. Jeśli chodzilabym do lekarza na NFZ to wtedy by mi dali za free. Jeśli by w ogóle dali bo żydzą na ten lek, położna mówiła że był wymagany a potem wycofali się z tego że niby nie musi być, a to tylko dlatego że każdy państwowy gabinet/przychodnia musiałby 50 zł zapłacić za to, bo tyle Po zwrocie z ZUSu wychodzi. A tak to musiałam zapłacić 320zl, i tak dałam tanio bo jak dzwoniłam do aptek to cena dochodziła do 500 zł. Nazwa to Rhophylac 300.

    Meddelainen, tylko u Ciebie to ostatni tydzień gdzie możesz go przyjąć,bo to do 30tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 20:45

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6237

    Wysłany: 20 lipca 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym tygodniu zaczynam 36tc,tak więc muszę się już sprężać z tą wyprawką i walizką 😣

    Maddelainen, ten zastrzyk to Rhophylac 150.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 207 145

    Wysłany: 20 lipca 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey wrote:
    Ja miałam na ostatniej wizycie. Jak chodzisz prywatnie to nie ma szans żeby gdzieś Ci receptę nieodpłatną dali, ja obdzwoniłan 3 miasta naokoło i zawsze mówili to samo. Jeśli chodzilabym do lekarza na NFZ to wtedy by mi dali za free. Jeśli by w ogóle dali bo żydzą na ten lek, położna mówiła że był wymagany a potem wycofali się z tego że niby nie musi być, a to tylko dlatego że każdy państwowy gabinet/przychodnia musiałby 50 zł zapłacić za to, bo tyle Po zwrocie z ZUSu wychodzi. A tak to musiałam zapłacić 320zl, i tak dałam tanio bo jak dzwoniłam do aptek to cena dochodziła do 500 zł. Nazwa to Rhophylac 300.

    Meddelainen, tylko u Ciebie to ostatni tydzień gdzie możesz go przyjąć,bo to do 30tc.
    To ja nie wiem co ja zrobię, mój jest na urlopie do 29 lipca... A jutro dopiero robię badanie krwi na ten odczyn... Masakra jakaś.

‹‹ 769 770 771 772 773 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ