X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    promyczek 39 wrote:
    Dziewczyny, nie poznaje własnej coreczki.. Mogę normalnie zjeść drugie śniadanie i wypić kawę, bo bawi się sama i nie ryczy że chce na rączki, godzinę po jedzeniu kładę ja do łóżeczka i mówię teraz Majusia idzie ziuziu u i ona idzie spać. No w szoku jestem, heh

    Zazdroszczę bo nas się zmieniło ale w odwrotną stronę, jak nie śpi to chce ciągle na rękach albo jak leży to chce żeby ciągle być obok niej- już nawet do łazienki nie daje mi wyjść bo od razu płacz. Mogę coś zrobić jak śpi czyli rano wcześniej wstaje A w dzień to albo z nią na rękach albo ma jedna- czasami dwie drzemki po 30-40min

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Aniajaa Przyjaciółka
    Postów: 79 58

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka, dostalismy takie zaświadcznie o nietolerancji pokarmowej od gastrolog-pediatry i na tej podstawie dostajemy recepte od pediatry w rejonie. Kolejno próbowaliśmy HIPP h.a, bebilon pepti, nutramigen. Jak pewnie się orientujesz na Neocate jest duża refundacja i pediatra musi solidnie udokumentować że dziecku przysługuje. Na szczęscie mieliśmy odnotowane kolejne zmiany mleka+zmiany skórne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2019, 23:09

    mhsvanli6vk4qi0e.png
    17u9ha00x68xc404.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś tam jestem w temacie ale nie do końca wiem co i jak. Mam alergika w domu 5letniego ale udało mi się go piersią wykarmic. Alergia na BMK do dziś. Mały tez nie toleruje mleka krowiego i białka jaj. Tylko u nas wystarcza dieta eliminacyjna moja. Dlatego współczuję Wam przejść bo córka miała AZS ze względu na alergię ale szybko wylapalismy problem i ustapilo. Raz miała podany steryd na skórę elocom chyba i później spokój. Trzymam kciuki żeby szybko się wygoilo wszystko dobrze :-) dziękuję Ci za informacje. Zabezpieczam się w wiedzę gdyby była potrzeba przejść na butlę :-)
    A waga wasza zacna :-) aż ciężko uwierzyć że alergik pokarmowy tak dobrze przyswajal.

    Aniajaa lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Dziś daliśmy spróbować Misiowi słoiczek z dynią, mina przy pierwszej łyżeczce bezcenna :P Uwieczniona na zdjęciach i filmie. Zjadł 4 duże pełne łyżeczki, bylo widać że mu smakuje. Musze się pochwalić super zachowaniem na zakupach, 5 godzin prawie, a ten zadowolony, uśmiechnięty, każdy kto zwrócił na niego uwagę otrzymał uśmiech ;) Wciągnął całą butle w pokoju dla matki z dzieckiem, byłam zdumiona jak zobaczyłam jak wygląda, wygodna kanapa, idealnie czysto.
    My już mamy swoje ulubione galerie - biorąc pod uwagę zaplecze dla dziecka. I naprawdę w wielu miejscach można kulturalnie oporządzic dzidziusia.
    Największy minus ma dla mnie ikea, malutki ciasny pokoik, zawsze kolejka.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam raz w galerii z małym, też korzystałam z pokoju dla matki z dzieckiem i byłam zadowolona. Jednak uważam, że nie jest to odpowiednie miejsce dla niemowlaka, wolę go zabrać gdzie indziej. Zresztą ja lubię robić zakupy sama. Także będę ograniczać takie wypady, choć zdaję sobie sprawę, że nie zawsze się da.

    Skóra jakby lepsza się zrobiła, smaruję tym kremem z emolientami. W ogóle to dostałam go w jakieś paczce od położnej jako próbka, ale dużo go jest. Znowu kąpiemy w krochmalu i walczymy o większą wilgoć w sypialni (wzrosła do 45%).

    A przed chwilą cud nastał. Małego wzięłam do karmienia i byłam pewna, że zaśnie bo był aktywny dość długo. A ten nic. Wsadziłam go ze smoczkiem do gondoli. Gadał sobie przez 15 minut i nagle cisza. Patrzę, a ten śpi. Pierniczek sam zasnął :D tyle wygrać.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My uwielbiamy robić zakupy razem, bez męża to żadna przyjemność, a że nikt nam nie pomaga przy synku to musimy wychodzić razem chociaż raz na jakiś czas.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest tak, że ja wolę sobie chodzić za swoimi rzeczami sama, a mąż jak sobie czegoś szuka to chce żebym mu pomagała. Problem jest taki, że on zastanawia się 5 razy dłużej nad ciuchami niż ja, dlatego też mi się odechciewa z nim jeździć :P.
    Także na jego zakupy będziemy wychodzić raczej całą rodzinką. Ja sobie wyskoczę sama na godzinkę, półtorej co jakiś czas i jest spoko. Choć tęsknię za dużym shoppingiem w jakimś wiekszym miescie, ale to już niedługo :).

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bez szans na,samotne zakupy. Sporadycznie jeździmy do galerii i tylko rano,jak nie ma tłumów. Pokoje dla matek z maluszkami są ok,czyste i zadbane,można ze spokojem nakarmić i przewinąć.

    Też nie uważam,że jest to dobre miejsce dla dziecka,ale od czasu do czasu można ;) Dla dobra psychicznego mamy ;)

    Minns, p_tt lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane czy któraś jest posiadaczką rozjasnianych włosów i poleci mi dobra odżywkę do rozczesywania po umyciu. Stosuję obecnie serie glis kur ultimate repair szampon, odżywka i mgiełka, wcześniej dawały radę ale obecnie nic, nie wiem może wina wody ze jest inna w taka pogodę. Tak się płaczą ze dużo wyrywam gdy szczotkuje. Już nawet myślę ściąć tylko mi szkoda trochę ;-)

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam szczotki tangle teezer i super mi rozczesywuje. Ogolnie staram sie rozczesywać wlosy jak sa w miarę suche bo to zdrowiej i nawet o dziwo łatwiej idzie. Odzywek dawno nie stosowalam po myciu, tylko jakieś serum na końcówki.

    U nas dzisiaj wspaniala noc. Mały usnąl sam po 21 i obudzil sie po 7... szok :D. Potem pojadl i wstal o 9. Ja zalana, cyce jak kamień ale za to jaka wyspana :).

    100krotka30, ola_g89 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    revlon uniq one szampon i odżywka w sprayu, nic z drogerii no dla rozjasnionych włosów to koszmar.

    100krotka30 lubi tę wiadomość

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nikt nie zostanie z małą, więc musimy chodzić razem, też wybieram godziny ranne w środku tygodnia, żeby spotkać jak najmniej ludzi. Zresztą wtedy chyba najwięcej matek można spotkać :D Jak idę z moim na zakupy to niestety ale już w drugim sklepie to on przejmuje pałeczkę i zaczyna swój shopping. Koniec końców ja wychodzę z jedną rzeczą on z kilkoma i zawsze stwierdza, że następnym razem to dla Ciebie kupujemy.

    Co do włosów to ostatnio wróciłam do szamponów i odżywek elseve i całkiem, całkiem są. I włosy tylko suche rozczesuje, na mokro za dużo wychodzi, i staram się myć głowę tak żeby zdążyła mi sama wyschnąć zanim się położę - wtedy tak się nie puszą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 14:17

    100krotka30 lubi tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :-) też staram się chodzić spać z suchymi i związanymi bo wszędzie ich potem pełno. Nie wiem czy to jeszcze po ciąży czy inny problem wypadania :-( u nas dziś noc z tych gorszych i jak wstał o 6.30 to pierwsza drzemka po 11. Teraz druga chyba będzie.

    Ja nie lubię zakupów w galerii, nie mam też na miejscu w mieście póki co, bo się buduje. Dlatego nie jeździmy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 14:47

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Aniajaa Przyjaciółka
    Postów: 79 58

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam na włosy serie BEAVER w sklepach Vica. Ogólnie droga seria, ale są miniaturki do wypróbowania
    https://vica.pl/maski/1086-beaver-maska-lecznicza-do-wlosow-saszetka-30-ml-6943074187083.html

    100krotka30 lubi tę wiadomość

    mhsvanli6vk4qi0e.png
    17u9ha00x68xc404.png
  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asese wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn, które mają materiały od fizjoterapeuty z instruktażem ćwiczeń wspierających rozwój dziecka,czy zechcecie się nimi podzielić? Nie chce bazować tylko na tym, co jest w internecie, a do wizyty u fizjo jeszcze szmat czasu. Mój mail, gdyby któraś zechciała cos udostepnic, [email protected]
    Wysłałam Ci maila :)

    3i499vvjgx57zohf.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też tak strasznie włosy wypadają aż się boje że będę łysa.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też włosy lecą jak szalone :(

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktorejs z Was dziecko nie ma jeszcze stwierdzonych jąder skostnienia na usg bioderek?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź :-) też staram się chodzić spać z suchymi i związanymi bo wszędzie ich potem pełno. Nie wiem czy to jeszcze po ciąży czy inny problem wypadania :-( u nas dziś noc z tych gorszych i jak wstał o 6.30 to pierwsza drzemka po 11. Teraz druga chyba będzie.

    Ja nie lubię zakupów w galerii, nie mam też na miejscu w mieście póki co, bo się buduje. Dlatego nie jeździmy.
    No ja jestem ciekawa co to za sklepy będą :). Za 3 lata zamierzamy się przeprowadzić i ta galeria będzie dla nas najbliższa.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje włosy tez lecą jak szalone... w mieszkaniu są dosłownie wszędzie, a po myciu, suszeniu i czesaniu zbieram wielka garść. Już nie wiem, czy to zwykle wypadanie po ciąży czy objaw mojego pcos. Coś stosujecie na to wypadanie? Mam w domu loxon 5%, ale nie można przy kp.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
‹‹ 1397 1398 1399 1400 1401 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ