X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 czerwca, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śpi któraś z Was może w jakiś fajnych stanikach ciążowych? Chce coś kupić do spania bo wielkie są i bolące i nie chce tak skóry rozciągać żeby później zwisów nie było 🫣

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 11 czerwca, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmobilizowałyście mnie i w czwartek idę na glukozę🥴 czuję, że utrzymam ją w żołądku ale wyniki będą do kitu

    Klarara niestety nie umiem zasnąć w staniku🫢

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 czerwca, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Zmobilizowałyście mnie i w czwartek idę na glukozę🥴 czuję, że utrzymam ją w żołądku ale wyniki będą do kitu

    Klarara niestety nie umiem zasnąć w staniku🫢

    To ja tak z dupy dodam, że nie umiem zasnąć bez majtek 😂

    Zenka1, Królowa_Śniegu, blador2, lady_in_black, Nowanna, madzia_lena90 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 11 czerwca, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    To ja tak z dupy dodam, że nie umiem zasnąć bez majtek 😂
    Z dupy nie z dupy 🤣
    Ja za to uznaje zasadę UWOLNIĆ CYCKI , a zwłaszcza na noc 🤣 ostatnio w ciągu dnia będąc w domu też latam bez. Pomimo wygodnych staników bolą mnie cycki,a jak są wolne jest dobrze 😁 Noszę ewentualnie sportowe koszulki z topem podtrzymującym. Ale w nocy mają oddychać i mieć luz 🤭

    lady_in_black, kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 11 czerwca, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bez stanika i bez majtek - niech żyje wolność 😅

    Królowa_Śniegu, blador2, lady_in_black, Nowanna, kleopatr4, Zzzaba lubią tę wiadomość

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 czerwca, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Z dupy nie z dupy 🤣
    Ja za to uznaje zasadę UWOLNIĆ CYCKI , a zwłaszcza na noc 🤣 ostatnio w ciągu dnia będąc w domu też latam bez. Pomimo wygodnych staników bolą mnie cycki,a jak są wolne jest dobrze 😁 Noszę ewentualnie sportowe koszulki z topem podtrzymującym. Ale w nocy mają oddychać i mieć luz 🤭
    Jakbym miała małe, zgrabne to może i tak.
    Ale jak Ci takie wielkie latają i ciążą bez żadnego podtrzymania to nie jest fajne 🤦

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 11 czerwca, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Niet, żadnych szpitali narazie. Nie dałabym się położyć bez wskazań, ale ja nie potrzebuje edukacji, mam uregulowane cukry i póki co żadnych nieprawidłowości dotyczących łożyska, przepływów, przyrostów. Diagnostykę (włącznie z kardiologiem, okulistą ) miałam zrobioną przed ciążą.
    A czemu lekarka sugeruje patologie skoro jest ok? Co tam więcej mogą zrobić? Pytam z ciekawości, bo moja siostra ma Gravesa (z tym, że ona świeżo po rzucie, który ciężko zniosła)

    Z tarczyca ciąża jest traktowana jako podwyższonego ryzyka i woli żebym była też pod taką kontrolą.
    25.06.mam wizytę na pato i muszę dopytać jakie dokładnie jeszcze parametry badają, czego nie ma np.na prenatalnych ( bo kazali mi przyjść tydzień po z wynikami)
    Mnie Graves dopadł 5 i pół roku temu. Miałam tragiczne wyniki a objawów zero . Teraz wyniki dobre, tylko traby po za normą .

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 11 czerwca, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Jakbym miała małe, zgrabne to może i tak.
    Ale jak Ci takie wielkie latają i ciążą bez żadnego podtrzymania to nie jest fajne 🤦
    Nie są małe, ani zgrabne 😉
    Ale może spróbuj faktycznie taki top z gumką pod biustem.

    preg.png
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 11 czerwca, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krzepliwość mam spoko, ale po to biorę Neoparin i Acard, żeby te przepływy były dobre. Stąd te rzeź z palca, bo krew jest rozrzedzona. Z klasycznego pobrania krwi to nigdy mi się tak nie ulewało 🤣 A ten strzał w palca to bolał niemiłosiernie 🫣 Nie wiem dziewczyny jak Wy to wytrzymujecie.

    Mam pytanie techniczne. Jak szukacie lekarzy na NFZ u Was w mieście? Ja mam skierowanie do kardiologa i ortopedy. Nie chcę za bardzo wydawać kasy na prywatne wizyty, tym bardziej że jeszcze zaraz dojdzie mi jeszcze diabetolog.. tu dwie stówy, tam dwie stówy, no wolę wydać kasę na coś innego. A i tak do gina chodzę teraz prywatnie. Muszę w końcu tego kardiologa ogarnąć bo mi gin nie daje spokoju mimo, że dobrze się czuję. Jak szukałam USG piersi to nie znalazłam NIC na NFZ - terminy na wrzesień, grudzień.. I musiałam iść prywatnie za 250zl - tutaj było od ręki. Wkurza mnie to wszystko bo płacę od wielu lat co miesiąc wysokie składki a co do czego to mam problem 😟

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca, 20:51

    lady_in_black, Oela91 lubią tę wiadomość

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 czerwca, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu wrote:
    Krzepliwość mam spoko, ale po to biorę Neoparin i Acard, żeby te przepływy były dobre. Stąd te rzeź z palca, bo krew jest rozrzedzona. Z klasycznego pobrania krwi to nigdy mi się tak nie ulewało 🤣 A ten strzał w palca to bolał niemiłosiernie 🫣 Nie wiem dziewczyny jak Wy to wytrzymujecie.

    Mam pytanie techniczne. Jak szukacie lekarzy na NFZ u Was w mieście? Ja mam skierowanie do kardiologa i ortopedy. Nie chcę za bardzo wydawać kasy na prywatne wizyty, tym bardziej że jeszcze zaraz dojdzie mi jeszcze diabetolog.. tu dwie stówy, tam dwie stówy, no wolę wydać kasę na coś innego. A i tak do gina chodzę teraz prywatnie. Muszę w końcu tego kardiologa ogarnąć bo mi gin nie daje spokoju mimo, że dobrze się czuję. Jak szukałam USG piersi to nie znalazłam NIC na NFZ - terminy na wrzesień, grudzień.. I musiałam iść prywatnie za 250zl - tutaj było od ręki. Wkurza mnie to wszystko bo płacę od wielu lat co miesiąc wysokie składki a co do czego to mam problem 😟

    Wejdź sobie na tą stronę

    https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/

    Tam znajdziesz wszystko.

    Królowa_Śniegu, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 11 czerwca, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu wrote:
    Krzepliwość mam spoko, ale po to biorę Neoparin i Acard, żeby te przepływy były dobre. Stąd te rzeź z palca, bo krew jest rozrzedzona. Z klasycznego pobrania krwi to nigdy mi się tak nie ulewało 🤣 A ten strzał w palca to bolał niemiłosiernie 🫣 Nie wiem dziewczyny jak Wy to wytrzymujecie.

    Mam pytanie techniczne. Jak szukacie lekarzy na NFZ u Was w mieście? Ja mam skierowanie do kardiologa i ortopedy. Nie chcę za bardzo wydawać kasy na prywatne wizyty, tym bardziej że jeszcze zaraz dojdzie mi jeszcze diabetolog.. tu dwie stówy, tam dwie stówy, no wolę wydać kasę na coś innego. A i tak do gina chodzę teraz prywatnie. Muszę w końcu tego kardiologa ogarnąć bo mi gin nie daje spokoju mimo, że dobrze się czuję. Jak szukałam USG piersi to nie znalazłam NIC na NFZ - terminy na wrzesień, grudzień.. I musiałam iść prywatnie za 250zl - tutaj było od ręki. Wkurza mnie to wszystko bo płacę od wielu lat co miesiąc wysokie składki a co do czego to mam problem 😟

    Aaaaa to przy acardzie i neoparinie może być rzeź 🫣 nakłuwacze do glukometrów są fajniejsze 🙂 te jednorazowe masakrują opuszki. Szczerze mówiąc nie jest źle. Czasem jak strzelę w nerw zaboli, jak trafię w jakieś większe naczynko, trochę się leje.
    Opcji na szukanie lekarzy jest kilka 🙂 jeśli potrzebuje tylko jednorazowej konsultacji i nie szukam lekarza do zadań specjalnych, szukam terminów na stronie NFZ. Jeśli potrzebuje kogoś lepszego, szukam poleceń. Najlepiej na grupach tematycznych, czasem na znanym lekarzu, ale do opinii trzeba mieć zdrowy dystans. Kilka razy zdałam się na przypadek i w sumie nie wyszło źle 🙂
    Zapytaj może Twojego prowadzącego o polecenie? 🙂
    I upieraj się przy szybkim terminie- nie daj się zbyć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca, 21:29

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 11 czerwca, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ - mam koleżankę hematologa i tak sorbiferu jest ok ja go łykam aktualnie 2 tabletki rano, ważne żeby popić czymś kwaśnym najlepiej na czczo (sok pomarańczowy, z ogórków), Dodatkowo biorę B12 3x1 była na poziomie 200 powinno być ok 400 (badam ponownie w czwartek.
    Z badań ferrytryna, B12 i morfologia, sam poziom żelaza nic CI nie da (ferrytyna min 20 powinna być B12 400) .

    hemoglobina 10 bez szału ale jeszcze ok, koniecznie ta ferrytryne machnij

    królowa - tu szukaj: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/#

    kleopatr4, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 11 czerwca, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Śpi któraś z Was może w jakiś fajnych stanikach ciążowych? Chce coś kupić do spania bo wielkie są i bolące i nie chce tak skóry rozciągać żeby później zwisów nie było 🫣

    Śpię bez, ale jeśli już celowalabym pewnie w jakieś sportowe topy.
    W ogóle muszę się wybrać na zakupy, bo jest mi mega niewygodnie w starych stanikach, ale przy moim 80F/G przed ciążą (teraz pewnie H/I) trudno mi cokolwiek znaleźć 🙄

    Klarara lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 11 czerwca, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu wrote:
    Krzepliwość mam spoko, ale po to biorę Neoparin i Acard, żeby te przepływy były dobre. Stąd te rzeź z palca, bo krew jest rozrzedzona. Z klasycznego pobrania krwi to nigdy mi się tak nie ulewało 🤣 A ten strzał w palca to bolał niemiłosiernie 🫣 Nie wiem dziewczyny jak Wy to wytrzymujecie.

    Mam pytanie techniczne. Jak szukacie lekarzy na NFZ u Was w mieście? Ja mam skierowanie do kardiologa i ortopedy. Nie chcę za bardzo wydawać kasy na prywatne wizyty, tym bardziej że jeszcze zaraz dojdzie mi jeszcze diabetolog.. tu dwie stówy, tam dwie stówy, no wolę wydać kasę na coś innego. A i tak do gina chodzę teraz prywatnie. Muszę w końcu tego kardiologa ogarnąć bo mi gin nie daje spokoju mimo, że dobrze się czuję. Jak szukałam USG piersi to nie znalazłam NIC na NFZ - terminy na wrzesień, grudzień.. I musiałam iść prywatnie za 250zl - tutaj było od ręki. Wkurza mnie to wszystko bo płacę od wielu lat co miesiąc wysokie składki a co do czego to mam problem 😟
    Dzwonię zawsze na informację medyczną gdzie jest najszybszy termin do.... podają mi orientacyjny termin, adres i nr tel do kilku placówek.
    Będąc w ciąży to z polecenia do jakiejś placówki , albo przyszpitalna poradnia i informuję że jestem w ciąży i proszę o szybki termin.

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 12 czerwca, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jeszcze w temacie szczepionki, korzystacie z tych co mają w przychodni czy kupujecie swoją w aptece i przynosicie?

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 12 czerwca, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedzę na krzywej właśnie dzięki czemu mogłam nadrobić Wasze wpisy.

    Jeśli chodzi o stanik do spania to ponoć są genialne we Francis&Henry. W ogóle są tam świetne rzeczy dla ciężarnych i mam ale niestety drogie.

    Puszek sprawdź tak jak dziewczyny piszą ferrytynę. Często jest tak że na początku suplementacji rośnie ferrytyna (czyli organizm robi zapasy) a dopiero potem odbija się to pozytywnie na wynikach żelaza i hemoglobiny.

    Ja synkowi na początku katar wyciągałam Fridą i za każdym razem byłam po tym chora. Dopiero tata lekarz zwrócił mi uwagę że przecież inhaluje się jego zarazkami. Potem robiliśmy katarkiem ale pediatra nastraszyła nas że przy tym robi się bardzo duża różnica ciśnień i były przypadki nagłego zatrzymania akcji serca u dziecka 😱😱

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 12 czerwca, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Dziewczyny a jeszcze w temacie szczepionki, korzystacie z tych co mają w przychodni czy kupujecie swoją w aptece i przynosicie?
    Jeszcze się nie szczepilam, ale prowadzący mówił, że następnej wizycie wystawi mi receptę na szczepionkę i zlecenie do przychodni, więc przyjdę ze swoją

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 12 czerwca, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siadłam wczoraj przy komputerze z nadzieją, że zamówię najpotrzebniejsze rzeczy wyprawkowe. O ja naiwna.. siedziałam do północy, teraz godzinkę i dalej nic nie zamówione. Mam już sporo rzeczy w Gemini w koszyku, na moj świat dziecka. Ale też porównuje ceny na allegro. A przy okazji przeglądam co dany sprzedający ma w swojej ofercie.. No i tak mi się schodzi.. jest jeszcze czas, więc rozrywke na najblizsze wieczory mam już zapewniona🤣🤣

    kleopatr4, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 12 czerwca, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera Anna czyli moje obrzydzenie do katarku ma sens 😅 już wiem, że nie będę się inhalować zarazkami dziecka 😅 ja na pewno kupię na akumulator jakiś sprzęt.

    Zapytam gin o skierowanie na ferrytyne, jeśli mi nie da to zrobię prywatnie. Kiedyś robiłam taki zestaw badań właśnie B12, D3 i ferrytyne , lata temu i wiem, że wyniki były tragiczne ale okazało się że mam przewlekły stan zapalny pęcherzyka żółciowego i miałam przez kilka miesięcy biegunki. Później wycięłam woreczek i wszystko wróciło do normy. Brałam wtedy też sanprobi superformuła. W pon wizyta to się dowiem.

    Zapisałam się wreszczie na USG piersi - czas oczekiwania na NFZ 3 tygodnie! Szok ale niestety tam gdzie będę robić nie przyjmą mnie na skierowanie od mojej gin bo mają rejonizacje, ale już umówiłam się prywatnie do radiologa slecjalizujacego się w USG piersi koszt 160 zł więc nie ma tragedii.

    Zazuzi mi się nawet szukać tych wszystkich rzeczy nie chcę. Wczoraj mąż komodę dla małego złożył więc już nie mam wymówki, że miejsca mi brakuje ale mi się nie chce. Moja córeczka pierwszy raz wykazała zainteresowanie rzeczami dla bejbika i w tej komodzie coś tam poukładała. A ja chyba mam jeszcze czas 😅 w sierpniu przyniesiemy łóżeczko ze strychu więc wtedy może będę miała natchnienie, żeby cokolwiek ogarniać tylko wtedy może braknąć sił. Materacyk też już przyszedł, kuzynka po swoim synku ciuszki obiecała przejrzeć i jakieś bujaczki itp więc wtedy będę musiała to wyprać, prasować i poskładać.

    Te biustonosze od Francis& Henry wyglądają na mega wygodne ale szkoda mi tyle hajsu na biustonosz do spania a w ciągu dnia ja musze mieć z fiszbinami bo mam za duży biust i w takim luźnym biustonoszu wyglądam i czuje się okropnie bo te cycki tak latają 🤦

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 12 czerwca, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek katarek działa na tej samej zasadzie co na akumulator, tyle że podłączasz do odkurzacza, a obrzydliwa jest frida 😉

    WeraAnna pierwsze słyszę😱 muszę o tym poczytać bo u nas wszyscy używali katarka i taka sytuacja nie miała miejsca. Poza tym ja tak jak Aaga podłączałam sobie i to nie jest jakieś mega mocne🤔

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
‹‹ 387 388 389 390 391 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ