Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1808 1029

    Wysłany: 13 maja, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix - raczej miałam.na myśli taki tylko do pchania z tablicą manipulacyjna na przedzie. Nie wywrotny i nie ślizgający. Mam kilka typów, trochę tego przerobiliśmy przy starszych, ale nic nie zostało. Np smoby

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Kiarka Autorytet
    Postów: 305 252

    Wysłany: 13 maja, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas młody ciągle coś gada, ale raczej nic świadomie. Czasem już uszy bolą jak np przez dwa dni mówił tyr tyr na okrągło. A świadomie to tylko wie gdzie jest Bozia 😜 Prababcia uczy jak tylko ma sekundę okazji i pokazuje mu duży obraz w salonie 🤣
    A w ogóle to mamy jakiś wielki skok rozwojowy. Jak miał 7 miesięcy to tylko próbował niezgrabnie podnosić dupkę, a wysoki podpór musieliśmy cały czas ćwiczyć, bo średnio mu się chciało i robił na parę sekund. Teraz młody już stoi przy meblach i czasem już trzyma się tylko jedną rączką, a nawet próbuje wykonać jakiś krok, ale to zawsze kończy się mega upadkiem 😅 Mieliśmy przez tydzień okropne nocki, spaliśmy najwyżej godzinę ciągiem. Od dwóch nocy wróciło wszystko do normy i śpimy prawie normalnie, jedynie woła o mleko o 2 i 5.
    Z jedzeniem jest super. Zjada wszystko głodomorek, często musi mieć dokładkę, bo jest płacz 😁 I może jeść zupy, grudki, kawałki, bez różnicy czy sam czy ja mu daje, no jest mega. Jedynie czasem coś nadal mu wyskakuje na policzkach i muszę kombinować po czym. Na razie wykluczone mamy jabłko, seler i pomidora.
    Na budowie za to masakra, spore opóźnienia i wiele stresu. Przez to dużo kłóciliśmy się z mężem. Teraz jest z nami częściej, już tyle nie jeździ na budowę. Mam nadzieję, że nasza relacja wróci do normy gdy będzie spokojniej po przeprowadzce 😪

    nika647 lubi tę wiadomość

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1808 1029

    Wysłany: 14 maja, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiarka - to mega skok w rozwoju, mówiłam że idzie jak burza😀

    Mju lubi tę wiadomość

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Kiarka Autorytet
    Postów: 305 252

    Wysłany: 14 maja, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika pamiętam, że jak Bruno zaczął tak siadać i wstawać to nie przybierał zbyt dużo na wadze. My dziś byliśmy na szczepieniu i młody przybrał niewiele i na 77cm waży 8340g więc dr wyoglądała go z każdej strony i strasznie się zastanawiała co mu jest, bo jest za chudy. A ja mówiłam, że po prostu jest długi i teraz nie siedzi nawet sekundy, więc nie będzie tak przybierał. A przecież urodził się malutki i już niedużo mu brakuje do potrojenia masy urodzeniowej. No ale dr wpisała w kartę 'do obserwacji' i wpisywała skrupulatnie wszystko co młody je 🫣

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1808 1029

    Wysłany: 16 maja, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiarka wrote:
    Nika pamiętam, że jak Bruno zaczął tak siadać i wstawać to nie przybierał zbyt dużo na wadze. My dziś byliśmy na szczepieniu i młody przybrał niewiele i na 77cm waży 8340g więc dr wyoglądała go z każdej strony i strasznie się zastanawiała co mu jest, bo jest za chudy. A ja mówiłam, że po prostu jest długi i teraz nie siedzi nawet sekundy, więc nie będzie tak przybierał. A przecież urodził się malutki i już niedużo mu brakuje do potrojenia masy urodzeniowej. No ale dr wpisała w kartę 'do obserwacji' i wpisywała skrupulatnie wszystko co młody je 🫣
    O matko🙈 mój to chyba nawet 8 kg nie przekroczył. Wzrost podejrzewam podobnie, ale pomierzyć go nie mogę. Łapię takie 75cm. I lekarka chwali że ładnie przybrał a urodził się 3600...

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 16 maja, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika a to taki u nas nie jest testowany ale w sumie już chyba pchacza nie potrzebujemy bo łobuz zaczyna człapać 🤦

    Kiarka super! U nas też waga "stanęła" a nawet ciut spadła jak Tomira zaczeła pełzać stać i uciekać teraz ma 66cm i 8200 urodziła się 56cm ale na pierwszej wizycie patronażowej miała 45cm Nie ogarniam tej miary 🫣

    U nas praca w polu pełną parą Tomiś cały czas woła tata brrr i pierdzi na buźce żeby jeździć traktorem a wystarczyło raz tylko zajechać z nią po ziemię i mamy przekichane jak usłyszy traktor bo od razu na równe nogi i krzyczy bo chce jechać 🙈 umiłowała się w czereśniach, ciągnie pod drzewo jak wariat żeby jeść, rabarbar też uwielbia i też już wie gdzie go szukać choć zerwać jeszcze go nie umie i w sumie dobrze 😆 czekam na truskawki jeszcze tylko chwilka 🥰 a no i mała ma poranną rutynę ja wstaję idę do łazienki i miśka też pełza do swoich ziomków, w domu pod lampą mamy pisklęta w odchowalniku i Tomira co rano pierwsze człapie do nich przywitać się i dać im amciu :)

    Zjada wszystko ma wyeliminowany tylko pomidorek w surowej postaci bo ją wysypuje ale sosy przeciery itp mogą być ja też mogę jeść i nic się małej nie dzieje

    Kurczę mam wrażenie że jest strasznie rozumna i mimo że nie potrafi mówić to potrafi mi dużo przekazać słodko kiwa głową na tak 😆 i potrafi też pokazać bzzz, kota, psa i krowę w książeczce a psa i kota też na żywo w ruchu nauczyła się też że jak pies szczeka to się go uspokaja i robi takie khy khy jak chce go uciszyć 😛 aaa i ognisko to jest magia! Dziecko mi odlatuje wpatrzone w ogień i cieszy się jak wariat jak widzi.

    A mi wrócił chyba okres choć jak na 8miesiecy bez to spodziewałam się czegoś mocniejszego a tu tylko takie plamy bardziej brudzenie niż krwawienie bo i krew była brązowo czarna.... 🤷 Zobaczę co będzie dalej a jeszcze teraz mam się umówić na kontrolę do gina :)

    Plan treningowy poszedł w odstawkę nie mam już siły po całym dniu dłubania w ogrodzie a waga stoi w miejscu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja, 09:22

    nika647, bebag lubią tę wiadomość

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1808 1029

    Wysłany: 16 maja, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też z treningami gorzej, coś tam ćwiczę, czasem joga czasem pilataes ale nieregularnie. Zaczęłam biegać, ale tylko raz w tygodniu. Nawet się wkrecilam.
    Ale największe problemy to mam z pamięcią. Coraz gorzej funkcjonuje mój mózg, nie ogarniam już niczego. Dziś zapomniałem że sklepu torby z kluczami w środku, potem zapomniałam Niku do bankowości elektronicznej 🙈 i tak codziennie po kilka razy. Znalazłam sobie telefon, jest w naprawie. Mam zastępczy. Ogólnie dramat. Potrzebuje snu i odpoczynku. Ciągle siebie obiecuje że końce robotę i robię chwilę przerwy i ciągle się to przesuwa bo praca się opóźnia.

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 16 maja, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix, Tomirka jest mega ogarnięta, serio, rozwija się moim zdaniem ponad normę 🙂
    Ola jest na podobnym etapie co synek Kiarki. Raczkuje żwawo, najszybciej jak idzie gdzieś gdzie nie wolno. Staje przy wszystkich meblach a ja mam co chwila zawał bo mieszkamy obecnie na 45 m2 we czwórkę i to totalnie nie jest przestrzeń przystosowana do bobasa😁 do tego moja córka nie rozumie słów "nie wolno". Albo raczej rozumie, tylko udaje że nie🙃
    Jeśli chodzi o jedzenie to z tym jest super, teraz zaczęłam wprowadzać trzeci posiłek. W ciągu dnia mleka jeśli zdecydowanie mniej, za to w nocy co 2h🫣
    No i w ogóle mam ostatnio wrażenie że coś się u nas zmienia na plus, lepiej śpi w dzień, nie marudzi aż tak bardzo na spacerach tylko z zaciekawieniem się rozgląda, a dziś np. 2h bawiła się nielegalnymi zabawkami siostry a ja ogarniałam chatę. 😁

    Ja nie ćwiczę, codziennie mam porządny spacer z wózkiem i na tym się kończy. Zwyczajnie nie mam siły na większą aktywność. Liczę że w wakacje coś ruszę. Po przeprowadzce wreszcie będę znowu miała miejsce żeby ćwiczyć w domu🙂

    U nas remont na finiszu, myślę że za około 2 tygodnie zaczynamy montaż mebli i powolna przeprowadzkę, tak żeby po zakończeniu roku przenieść się na stałe już do nowego miejsca 🙃

    nika647 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 628 1085

    Wysłany: 16 maja, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix , Tomirka jaka mądra dziewczynka, bardzo szybko się rozwija . Mój Oluś to by do buzi wkładał te małe pisklaczki a nie karmił 😅

    U nas już 6 ząbków. Ile było nieprzespanych nocy jak wychodziły to jakaś masakra. Do tego pewnie jakiś skok się nałożył bo jak sie wszystko uspokoilo to zaczal siadać, wstawać i próbuje raczkować. Wszystko na raz.

    U nas ze słów to mama, tata,baba, Ada i inne pfff i brrr

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja, 15:19

    nika647, Umka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 17 maja, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh ale wiecie u nas idzie coś kosztem czegoś Tomira i może potrafi dużo ale jej rozwój przekłada się na totalny armagedon w domu bo przez to że siedzę z misią opowiadam pokazuję ćwiczę to nie mam nawet 20 min żeby coś zrobić innego... Sprzątam jak ma drzemkę i mam na ogarnięcie domu całe 75min obiad też robi ze mną 🤷 ma swoje łyżki i musi je wcisnąć w każdy garnek... Ja to muszę zacząć myśleć nad helperem do kuchni żebym nie musiała jej mieć na rękach cały czas

    nika647 lubi tę wiadomość

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1808 1029

    Wysłany: 17 maja, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie mam chwili na zrobienie czegokolwiek w czasie jego drzemki bo muszę.lezec z nim... Nic się nie zmienia. Chyba że śpi mi w nosidle to wtedy mogę gotować. Ale tak żeby nie obudzić. Sprzątanie schylanie itd nie wchodzi już w grę, bo raz że waży a dwa że się wybudzi🙈
    Dla porównania starszy syn spał po 3h. Fakt że usypianie trwało.dlugo ale jak już zasnął głębiej to mogłam dużo zrobić. Córka spala krócej ale szybko zasypiała i spala że smoczkiem wiec też było mi w ciągu dnia lżej. A tu taki trudny egzemplarz się trafił. Ja ostatnio ciągle mówię że gdyby to było moje pierwsze dziecko to na kolejne bym się nie zdecydowała.

    niezapominajk_aa, Umka lubią tę wiadomość

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Kiarka Autorytet
    Postów: 305 252

    Wysłany: 17 maja, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh odpisywałam wszystkim po kolei, ale byliśmy w lesie i wywaliło mnie z forum, a wiadomość się nie zapisała i już nie mam czasu pisać wszystkiego od nowa 😅
    Więc wstawiam Wam jedynie zdjęcie mojego szczypiorka z chrzcin. Szkoda, że nie mam żadnego zdjęcia gdzie widać koszulę, bo muchę i poszetkę też miał beżowe i wyglądał świetnie 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 20:41

    niezapominajk_aa, bebag lubią tę wiadomość

    age.png
  • niezapominajk_aa Autorytet
    Postów: 868 599

    Wysłany: 17 maja, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OMG Kiarka, jaki cudowny chłopczyk 😍 sorry dziewczyny, rezerwuję tego dżentelmena dla mojej gwiazdy 🤪🤪

    Tu wrzucam swoją ⭐, proszę nie cytować 😉:


    Moja młoda zasuwa pół na pół, pełzanie z czworakami i śmiesznie to wygląda. Już nie mam chwili spokoju w łazience, bo moment i za mną rusza 😆

    Rozszerzanie diety całkiem dobrze nam idzie, mała próbuje i je chętnie, odruch wymiotny zanikł, ja też już weszłam w jakiś rytm z przygotowywaniem dla niej posiłków 😁

    Zaczęła nam dużo pokazywać, że chce na rączki, że chce spać, w jaki sposób chce być usypiana, tak tak, ⭐ ma wymagania 😆 prawie ogarnęła brawo i pokazywanie jaka jest duża, choć to jeszcze ćwiczymy 😅 widzę że wyszukuje i kombinuje na co może wejść i na czym się oprzeć żeby wstać, ale do chodzenia to raczej jeszcze trochę. Ogólnie jest już coraz fajniejsza i komunikatywna 🥹☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja, 11:16

    Kiarka, bebag, nika647 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Kiarka Autorytet
    Postów: 305 252

    Wysłany: 17 maja, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deal niezapominajka! Bierzemy gwiazdę z kokardą 😍😜
    Nie mogę uwierzyć jak dzieciaki nam rosną 🙈 Codziennie patrzę na młodego i pytam go kiedy tak urósł 😍

    niezapominajk_aa lubi tę wiadomość

    age.png
  • niezapominajk_aa Autorytet
    Postów: 868 599

    Wysłany: 17 maja, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiarka wrote:
    Deal niezapominajka! Bierzemy gwiazdę z kokardą 😍😜
    Nie mogę uwierzyć jak dzieciaki nam rosną 🙈 Codziennie patrzę na młodego i pytam go kiedy tak urósł 😍

    Ja też, a dziś zaklepałam termin na sesję roczkową 🫣 przecież to zaraz zleci 🥹

    Kiarka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kiarka Autorytet
    Postów: 305 252

    Wysłany: 18 maja, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajk_aa wrote:
    Ja też, a dziś zaklepałam termin na sesję roczkową 🫣 przecież to zaraz zleci 🥹
    O ja no tak! Nie robiliśmy noworodkowej i tak myślałam, żeby na roczek zrobić, dobrze że mówisz że już trzeba to ogarniać 😅

    age.png
  • niezapominajk_aa Autorytet
    Postów: 868 599

    Wysłany: 18 maja, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiarka wrote:
    O ja no tak! Nie robiliśmy noworodkowej i tak myślałam, żeby na roczek zrobić, dobrze że mówisz że już trzeba to ogarniać 😅

    Też nie robiłam, zgapiłam się. Roczkowej obiecałam sobie że nie odpuszczę 😅 jeszcze chciałam świąteczną ale fotograf mnie zniechęciła tekstami o marudnych niemowlętach i odwoływaniem sesji. Teraz znalazłam wydaje mi się odpowiednią osobę, zobaczymy 😅

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1808 1029

    Wysłany: 18 maja, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do sesji to byłam ostatnio na sesji z brunkiem u tej fotografii która robiła mi sesje ciążowa. Czekam na zdjęcia, nie wiem totalnie jak to wyszło bo młody się wyrywał i średnio współpracował. A pomysł na sesje był świetny, bo taka trochę biznes plus dziecko, albo kobieca plus dziecko, więc nietypowo...😀

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 18 maja, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka przyznaj się jakim klejem jej przyklejasz tą opaskę.... Moja bestia od razu ściąga więc jak nie ma sznurków to nie ma opcji że coś będzie na głowie choć sznurki tez już zaczęła rozpracowywać 🫣
    Ehhh idę wypic swój urodzinowy soczek i spać 🤣

    age.png
  • niezapominajk_aa Autorytet
    Postów: 868 599

    Wysłany: 18 maja, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    Niezapominajka przyznaj się jakim klejem jej przyklejasz tą opaskę.... Moja bestia od razu ściąga więc jak nie ma sznurków to nie ma opcji że coś będzie na głowie choć sznurki tez już zaczęła rozpracowywać 🫣
    Ehhh idę wypic swój urodzinowy soczek i spać 🤣

    A to czysty przypadek 😅 u nas też opaski długo nie wytrzymują. Tu akurat było po drzemce i mleku, więc poprawiłam i chwilę wytrzymała. Młoda też ściąga albo same zsuwają się jej z głowy. W ogóle gęste ma te włoski, ale mało co się na nich utrzymuje. A sznurki rozpracowała już w zimę, to dopiero było wyzwanie, chowałam pod kombinezon a i tak czasami je wyciągała i rozwiązywała 😆

    Wszystkiego Najlepszego 🥳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja, 23:44

    age.png
‹‹ 466 467 468 469 470 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ