X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie bóle jak na okres a ciąża
Odpowiedz

bóle jak na okres a ciąża

Oceń ten wątek:
  • MagdaLENKA89 Koleżanka
    Postów: 41 8

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ciekawe...
    Ja mam bardzo długie cykle 36-38 dni. Wcześniej też plamie ok 3-5 dni. Brałam dufaston przez dwa cykle i wszystko się wyrównało. Po odstawieniu znów to samo...
    Dodam,że lekarz nie zlecił mi żadnych badań na progesteron :/

  • łazienkowa22 Przyjaciółka
    Postów: 192 35

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaLENKA89 Długo każe ci czekać do bety jak do następnego piątku.
    o ja też miałam plamienia do 4 chyba dni przed. 11dpo była jedna wyższa temperatura (taka najwyższa w IIfazie) potem plamienie i spadanie temperatury. Mi właśnie lekarz przepisał teraz luteine, bo mówi, że progesteron może być za mały stąd plamienia i być może ciąża się nawet utrzymać nie może. Pierwszy cykl z luteiną. Zobaczę co będzie. Lekarz kazał brać 10dni ale dziewczyny mówią że jak problem z progesteronem to jak odstawie może zaszkodzić i brać do dnia okresu, testować i jeśli nie będzie ciąży to odstawić, a jak będzie to od razu wizyta u lekarza czy dalej brać luteine.

    orchid teraz przyjemność :D trzymam kciuki! z tymi plamieniami to rzeczywiście bardzo dziwna sprawa i tyle lekarzy pomóc nie może :(

    Jestem Paulina :)
    30.09.11r córeczka
    maj 2016, 4/5tc anioleczek ;(
    16ud3e3k5go6s19q.png
  • MagdaLENKA89 Koleżanka
    Postów: 41 8

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo,za długo ;) ale nie mam pojęcia kiedy wcześniej mam wykonać betę z krwi żeby wynik był miarodajny.
    Ja też od wczoraj progesteron biorę w razie gdyby ciążą była-na podtrzymanie.
    Z progesteronem to sprawa jest dwojaka. Wiadomo jak ciążą super-pomaga na podtrzymanie. Ale jeśli nie ma to zbyt długie branie może owulacje zablokować. Dlatego trzeba jak najszybciej dowiedZieć się czy coś w brzuszku pojawiło się :)

    Dziewczyny doradzcie mi kiedy iść na tę betę z krwi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2016, 17:44

  • Pola1111 Koleżanka
    Postów: 183 15

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, cały czas dokuczają mi bóle jajników a szczególnie tego z którego była owulacja czy to normalne???
    Pęcherzyk pekł mi w 14dc, dzis jest 20dc, cykle mam 26 dniowe. i od samego dnia kiedy pekł cały czas czuje ból i promieniowanie az na nogi. DWa ostanie dni padłam tez spac przed 20sta...Czy to moze byc objaw zagniezdzania? Mam to samo pytanie co Magdalenka, kiedy isc na Bete? Dodam ze biore duphaston od 17dc i tez nie wiem do kiedy go brac, musze chyba zadzwonic do lekarza...

    Temperatura w pochwie po owulacji 37,1 a dzis 37,2...

    Pola
  • łazienkowa22 Przyjaciółka
    Postów: 192 35

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola1111 wrote:
    Dziewczyny, cały czas dokuczają mi bóle jajników a szczególnie tego z którego była owulacja czy to normalne???
    Pęcherzyk pekł mi w 14dc, dzis jest 20dc, cykle mam 26 dniowe. i od samego dnia kiedy pekł cały czas czuje ból i promieniowanie az na nogi. DWa ostanie dni padłam tez spac przed 20sta...Czy to moze byc objaw zagniezdzania? Mam to samo pytanie co Magdalenka, kiedy isc na Bete? Dodam ze biore duphaston od 17dc i tez nie wiem do kiedy go brac, musze chyba zadzwonic do lekarza...

    Temperatura w pochwie po owulacji 37,1 a dzis 37,2...

    Hehe mam taki sam ból z prawgo jajnika :) U mnie jednak jes co miesiąc :)
    Nie wiem jak z duphastonem, ja czytałam, ze po luteinie się jest sennym- może duphaston też ma taki skutek uboczny?

    Agulka901 pisała, że beta zaczyna rosnąć ok 48h po zagnieżdzeniu. Myślę że można zagnieżdzenie wychwycić z obserwacji temperatur (czasami występuje wtedy spadek temperatury). Poza tym nie wiem czy jest możliwe wychwycenie tego, żeby wyliczyć kiedy zacznie rosnąć. Książkowo zagnieżdzenie jest ok 7-10 dnia. Jednak jak wiadomo teoria teorią a organizm swoje ;) Także może też być zagnieźdzenie później... moja koleżanka tak miała i w dniu okresu beta była ujemna, wyszła dopiero później

    Jestem Paulina :)
    30.09.11r córeczka
    maj 2016, 4/5tc anioleczek ;(
    16ud3e3k5go6s19q.png
  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bete radze robic tez w terminie @. Jesli cykle sa ok 27 dniowe to beta wyjdzie ok terminu. Wczesniej nie ma to sensu bo wynik moze byc ujemny lub dodatni a @ przyjdzie w czasie

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jesli jiz chcecie wczesniej to ok 10 dni po owulacji wynik powinien juz byc

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • MagdaLENKA89 Koleżanka
    Postów: 41 8

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też jajniki bolą,tylko zastanawiam się czy sama sobie "wkręcam"objawy, czy leki mają taki wpływ -bo też tak może być...
    Progesteron,clo,pregnyl (pewnie tam sobie w organizmie krążą i swoje robią),metformina. Czysta Farmakologia...

  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja zrobilam betę dzisiaj, czyli w 11dpo. Wynik 69,44.

    łazienkowa22, Moniqaaa, M@linka, Marteczka93 lubią tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • łazienkowa22 Przyjaciółka
    Postów: 192 35

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaLENKA89 wrote:
    Mnie też jajniki bolą,tylko zastanawiam się czy sama sobie "wkręcam"objawy, czy leki mają taki wpływ -bo też tak może być...
    Progesteron,clo,pregnyl (pewnie tam sobie w organizmie krążą i swoje robią),metformina. Czysta Farmakologia...
    Bardzo łatwo sobie "wkręcać" :)
    Przy naszych staraniach o pierwszą córeczkę było tak samo :D Jedyne objawy inne to bardzo wrażliwe sutki jakiś 1-2 dni wcześniej,temperatura rosła w górę, i w dniu okresu po pozytywnym teście zauważyłam "że robię się fioletowa tam na dole" jak to ktoś gdzieś ładnie napisał :D
    Póki co cieszę się, że moja praca pozwala mi na kontakt z noworodkami, trochę je wyprzytulam i nie jest mi tak ciężko :) Ale fakt, że nie jest lekko - zwłaszcza że kolejna znajoma bez większych starań zaszła w ciąże :D A tu człowiek się stara... ale za to bardziej to doceniam :) W nich nie widze tej radości z ciąży, która mi towarzyszyła i myślę, że jeszcze będzie towarzyszyć przy drugiej ciąży kiedyś :)

    Jestem Paulina :)
    30.09.11r córeczka
    maj 2016, 4/5tc anioleczek ;(
    16ud3e3k5go6s19q.png
  • łazienkowa22 Przyjaciółka
    Postów: 192 35

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Dziewczyny ja zrobilam betę dzisiaj, czyli w 11dpo. Wynik 69,44.
    no to świetny wynik! gratulacje!!!

    NiecierpliwaKarolina lubi tę wiadomość

    Jestem Paulina :)
    30.09.11r córeczka
    maj 2016, 4/5tc anioleczek ;(
    16ud3e3k5go6s19q.png
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina moje gratulacje!!! Super nowina!!! Cieszę się razem z Tobą :)

    NiecierpliwaKarolina lubi tę wiadomość

  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia bardzo dziękuję :-* i trzymam kciuki za Was wszystkie!!!! :-)

    łazienkowa22 lubi tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, gratulacje!!! :)

    u mnie zaczął się właśnie 11 dc. W 9 mi 10dc robiłam testy owulacyjne, ale wyszły negatywnie. Mimo wszystko jestem pełna nadziei :)

    Jak u was sprawy wyglądają?

    NiecierpliwaKarolina lubi tę wiadomość

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • MagdaLENKA89 Koleżanka
    Postów: 41 8

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Dziewczyny ja zrobilam betę dzisiaj, czyli w 11dpo. Wynik 69,44.

    Ale fantastyczna wiadomość z samego rana ! Cieszę się Twoim szczesniem Karolino! :) Trzymam mocno kciuki za prawidlowy i spokojny czas ciąży

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2016, 06:03

    NiecierpliwaKarolina lubi tę wiadomość

  • MagdaLENKA89 Koleżanka
    Postów: 41 8

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łazienkowa22 wrote:
    Bardzo łatwo sobie "wkręcać" :)
    Przy naszych staraniach o pierwszą córeczkę było tak samo :D Jedyne objawy inne to bardzo wrażliwe sutki jakiś 1-2 dni wcześniej,temperatura rosła w górę, i w dniu okresu po pozytywnym teście zauważyłam "że robię się fioletowa tam na dole" jak to ktoś gdzieś ładnie napisał :D
    Póki co cieszę się, że moja praca pozwala mi na kontakt z noworodkami, trochę je wyprzytulam i nie jest mi tak ciężko :) Ale fakt, że nie jest lekko - zwłaszcza że kolejna znajoma bez większych starań zaszła w ciąże :D A tu człowiek się stara... ale za to bardziej to doceniam :) W nich nie widze tej radości z ciąży, która mi towarzyszyła i myślę, że jeszcze będzie towarzyszyć przy drugiej ciąży kiedyś :)
    Zdecydowanie my starające się i przeżywające każdy objaw który mógłby świadczyć o potencjalnej ciąży bardziej ją doceniamy i szczęście z nas tryska :)
    Będę obserwować moją "fioletowość" :p
    Jak na razie wkradła mi się jakaś infekcja tam-swedzi u piecze jak diabli. Clotrimazol troszkę łagodzi.
    A co do sutkow-zawsze miałam bardzo wrażliwe,zwłaszcza przed okresem i nabrzmiale ciężkie piersi,więc ciężko tu będzie mi jakaś zmianę raczej zaobserwować ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2016, 06:00

  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Dziewczyny ja zrobilam betę dzisiaj, czyli w 11dpo. Wynik 69,44.


    Gratulacje!!!! Takie wiadomości to ja lubię ;D Powtórz betę po 48h i zobacz czy prawidłowo rośnie :) Powodzenia :*

    NiecierpliwaKarolina lubi tę wiadomość

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • łazienkowa22 Przyjaciółka
    Postów: 192 35

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka91 wrote:
    Karolina, gratulacje!!! :)

    u mnie zaczął się właśnie 11 dc. W 9 mi 10dc robiłam testy owulacyjne, ale wyszły negatywnie. Mimo wszystko jestem pełna nadziei :)

    Jak u was sprawy wyglądają?

    Kiedy ci zazwyczaj wypada owulacja? W każdym razie nie zaszkodzi się przyjemnie starać :D

    MagdaLENKA89 wrote:
    Zdecydowanie my starające się i przeżywające każdy objaw który mógłby świadczyć o potencjalnej ciąży bardziej ją doceniamy i szczęście z nas tryska :)
    Będę obserwować moją "fioletowość" :p
    Jak na razie wkradła mi się jakaś infekcja tam-swedzi u piecze jak diabli. Clotrimazol troszkę łagodzi.
    A co do sutkow-zawsze miałam bardzo wrażliwe,zwłaszcza przed okresem i nabrzmiale ciężkie piersi,więc ciężko tu będzie mi jakaś zmianę raczej zaobserwować ;)

    Ja nie wiem czy u mnie bedzie widać tą "fioletowość" bo nie zeszła ze mnie z pierwszej ciązy ;p Pamietam ze wtedy to piersi mialam wyjatkowo wrazliwe, musialam od razu biustonosz zdjac a nawet material bluzki mnie draznil :D Ale wiadomo, każda ciaża inna- tym razem może być całkiem inaczej :D

    U mnie chyba 11dpo - tak to wygląda, bo jest "charakterystyczny" skok temperatury- dziś najwyższa z wyższych :) W poprzednich cyklach tego dnia dostawałam juz plamień i później temp w dół. Zobaczymy jak będzie teraz z tą luteiną. Jednak mogę powiedzieć ze mam wrażenie że nie wpłynęła bardzo na moje temperatury- z czego się cieszę :) Teraz pozostaje (nie)cierpliwie czekać :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2016, 08:39

    Jestem Paulina :)
    30.09.11r córeczka
    maj 2016, 4/5tc anioleczek ;(
    16ud3e3k5go6s19q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro powinna mieć @ a mam mleczny śluz i nie wiem czy to cos wróży. Jak myślicieli?

  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łazienkowa - zazwyczaj wypada w połowie cyklu, ale 9dc pojawił się u mnie śluz (jednorazowo), dlatego postanowiłam wykonac test owu, ale wyszedl negatywny. Od tamtego dnia śluzu nie mam żadnego. Nie zaniedbujemy starań mimo to :D

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ