X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czerwcowe staraczki :)
Odpowiedz

Czerwcowe staraczki :)

Oceń ten wątek:
  • Crisperss Autorytet
    Postów: 409 481

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lis87 nie bądź taka pewna, że nic z tego nie będzie :) może akurat pękł po usg :) nie ma co gdybać... korzystaj póki masz chłopa w domu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2016, 19:07

    6sut9jcgeodkavnc.png
    6sutdf9heulgg01i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to jest? Ból owulacyjny to ból w momencie pękania pęcherzyka? Czy jak nie pęka pęcherzyk to tez bolą jajniki?

  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak to jest, ale ja miałam tak: w cyklu bez owulacyjnym mnie nic nie bolało, a przeważnie boli to mnie zaniepokoiło i przy okazji wizyty u gina zapytałam czy jest tam jakiś pęcherzyk czy może owulacja była i okazało się, że cisza. Teraz miałam cykl potwierdzony i ból miałam po owulacji.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam przed i po a w dzień owulacji ciągnie tak że chodzić nie idzie... Ale są cykle gdzie boli tylko przed...

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcc.

    Ja chyba też popadłam w sidła Ovu....siedzę tu, piszę, ale najbardziej ostatnio nie mogę się doczekać rana kiedy zmierzę temperaturę i zobaczę co się wydarzy na wykresie....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2016, 19:35

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • lis87 Autorytet
    Postów: 848 975

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no ten lewy nie pęknie w czwartek miał 22mm a dzisiaj 18mm wiec mniej a endo takie same wiec giń mowi , ze endo potwierdza brak ovu :/ ,Indiach w miesiąc miałam ovu przynajmniej zawsze bolało teraz nic :/ ale od tego cyklu biorę i glucophage na insulinę i Bromka i dupka moze za duzo :P tylko kurczę czemu już 5dzien pozytywny test ovu kiedy jej nie ma :( a sobotę miałam taki mega bordowy a ona mi mowi ze nic nie widać żadnego pęknięcia nic, wszystkie jaja na swoim miejscu :P jak tak dalej pójdzie to mi sie skończą pomysły na urozmaicenie mojemu M dni przed ovu zeby sie nie stresował biedny

    atdc2n0anx2cx72s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2016, 19:48

  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz mówił, by od okresu do owulacji najlepiej wstrzymać się od kochania, by plemniki były jak najlepszej jakości, wtedy długo wytrzymają w śluzie. Później już co 2 dni, rzadko codziennie bo zazwyczaj jestem popuchnięta i boli, pomimo że zawsze jestem mega mokra. Nie wiem dlaczego tak źle znoszę przytulaska, dla mnie to katorga. Prawdopodobnie przez tyłozgięcie.

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zaczynają delikatnie boleć jajniki przed owu a w dniu owu to juz mega ból. Jestem w 9 dpo i nic nie czuje. Delikatnie zaczynają piersi boleć.

    Dzisiaj poszłam do dentysty sadysty poznecac się nad sobą. W ciążę nie umiem zajść to przynajmniej ładny uśmiech będzie. Chociaż z czego tu się cieszyć...

  • Olcc. Autorytet
    Postów: 318 124

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka wrote:
    Olcc.

    Ja chyba też popadłam w sidła Ovu....siedzę tu, piszę, ale najbardziej ostatnio nie mogę się doczekać rana kiedy zmierzę temperaturę i zobaczę co się wydarzy na wykresie....

    Z drugiej strony może to dobrze, lepiej sobie posiedzieć, poczytać, ponarzekać, niż trzymać wszystko w sobie :) baaaardzo przydatne jest to miejsce, dzięki niemu nie mówimy sobie 'dlaczego ja? Pewnie jestem jedyna na całym świecie z problemami...' ;)

    7 cs szczęśliwy
    f2w33e3kfq66sy2y.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu wróciłam :) Ale w międzyczasie ugotowałam makaron i trochę ogarnęłam kuchnie....także brawo ja ;p

    Tak, więc ja słyszałam, że testy owulacyjne (które mi nie wychodzą notabene lub/i mam daltonizm i nie kumam tych odcieni) mówią tylko o tym, że organizm PRZYGOTOWUJE się do owulacji, rośnie pęcherzyk, zmieniają się poziomy hormonów, grubość śluzówki itp. ale nie potwierdzają jej wystąpienia czyli uwolnienia jajeczka, po to mierzy się temperaturę.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia1990 wrote:
    Mi lekarz mówił, by od okresu do owulacji najlepiej wstrzymać się od kochania, by plemniki były jak najlepszej jakości, wtedy długo wytrzymają w śluzie. Później już co 2 dni.

    No właśnie mój gin też jest tego zdania...
    Zobaczymy w lipcu badanie nasienia i ostatni tydz miesiąca urlop ;)

    17.11.17-poronienie całkowite
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka brawo Ty ! :D

    Zieziulka lubi tę wiadomość

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S my też w lipcu jak nie wyjdzie teraz badamy nasienie....mój mąż chyba bardziej się teraz modli o tą ciążę niż ja ;p

    AJA_S lubi tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • lis87 Autorytet
    Postów: 848 975

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak rozumiem, w tym cyklu nie mierze temperatury odpuscilam, wcześniej były owulacji i testy sie sprawdzały dlatego tym sie zasugerowalam

    atdc2n0anx2cx72s.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra ja tu czas antenowy zajmuje, ale to przecież wątek czerwcowe staraczki....gadać mi tu, która kiedy testuje ? Trzeba ustalić jakiś kalendarz pozytywnych testów....innych nie przewiduje by była jasność!

    Ja chyba poczekam jeszcze z 5-7 dni to ok 25-26.06

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Emiliana Przyjaciółka
    Postów: 80 69

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia1990 wrote:
    Mi lekarz mówił, by od okresu do owulacji najlepiej wstrzymać się od kochania, by plemniki były jak najlepszej jakości, wtedy długo wytrzymają w śluzie. Później już co 2 dni, rzadko codziennie bo zazwyczaj jestem popuchnięta i boli, pomimo że zawsze jestem mega mokra. Nie wiem dlaczego tak źle znoszę przytulaska, dla mnie to katorga. Prawdopodobnie przez tyłozgięcie.
    to nie jest do końca dobry pomysł. Trzeba odświeżać plemniki. po 2 tygoldniach bezczynności to nie jest zbyt dobrze. tak 5 dni przed owulacją najlepiej przystopować aby zwiększyć liczebność do owulacji ale nie dłużej. Powodzonka :)

    Emiliana
    Starania od 09.2014r. Po inseminacji 30.05:
    Poziom bety: 10dpo- 18, 11dpo- 36, 14dpo - 253, 16dpo- 612, 22dpo- 8622
    Novomedica Mysłowice, ciąża bliźniacza termin porodu 25.02.2017 :*
  • Czincja Autorytet
    Postów: 509 222

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powinnam mieć okres 25 zatestuje jutro he he i 23 i aż znowu @ mnie przywita:)

    6 CS pierwszy z clo i pregnyl
    30.03.2017 - Aleksander ❤️
    13.01.2015 - Anastazja ♡
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia1990 wrote:
    Mi lekarz mówił, by od okresu do owulacji najlepiej wstrzymać się od kochania, by plemniki były jak najlepszej jakości, wtedy długo wytrzymają w śluzie.
    to z naszych plemników by nic nie było skoro ja czekam na owulację 16 dni :P
    Mi lekarka mówiła tylko o dniach płodnych, żeby współżyć nie rzadziej niż co drugi dzień podczas tych dni ;)
    Wstrzymywanie się budzi tylko złość, takie moje zdanie.
    Skoro wiecie kiedy może być owulka (a jak macie stałe cykle to odliczcie 16-12 dni od końca) i przed tymi dniami zróbcie 3-4 dniową przerwę. Dłuższa przerwa powoduje, że nasienie traci, a nie zyskuje na jakości. Takie są aktualne badania.
    No chyba że macie potwierdzone problemy z żołnierzykami, wtedy możecie myśleć nad strategią i tu warto wyłożyć kasę na testy lh :)

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiliana wrote:
    to nie jest do końca dobry pomysł. Trzeba odświeżać plemniki. po 2 tygoldniach bezczynności to nie jest zbyt dobrze. tak 5 dni przed owulacją najlepiej przystopować aby zwiększyć liczebność do owulacji ale nie dłużej. Powodzonka :)
    Tak zrobiłam w tym cyklu i skutkiem jest to że prawdopodobnie jak nigdy owu miałam 14dc a nie tak jak zawsze 18-19dc :(

    Ja nie lubię celibatów bo wolę korzystać z tego póki mi się chce, ale niestety B. stwierdził że powinniśmy się sugerować lekarzem :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2016, 20:43

    17.11.17-poronienie całkowite
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ