X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 21 października 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis juz jada cale szczescie.
    Ja nie lubie jak ktos mi sie panoszy w kuchni, chyba ze bierze na siebie wszystko. Ale tesciowie to juz starsi ludzie i tez schorowani. I jak ona mi najpierw biadoli pol godziny jak ja kolana bola a potem sie pyta czy mj kotlety rozbic.. juz nie mowie ze wyslalam meza po schab a ta mu karkowke kupic kazala. Niecierpie karkowki jak malo czego. Grrr i od trzech dni slysze jak oni to lubia sobie zjesc rzepe na sniadanie. No to se ja kyrde zetrzyj, bo jak mam szykowac sniadanie dla 4 osob to juz samo ogarniecie herbat, kaw, warzyw itp zajmuje mi pol godziny i srednio mi sie chce jeszcze salatki im robic.
    Oni sa strasznie egoistyczna rodzina. Licza sie oni i ich potrzeby. I moj maz nie zauwazyl, ze zona to jednak jest bliska rodzina i wpierwszej kolejnosci to potrzeby mamusi sa. Potem jego a potem jestem ja. Gdyby go moja mama nie uswiadomila, ze w ciazy to nie mozna sie schylac i latac po drabinie to pewnie remont bysmy rowno robili. Kurde mamy 21 wiek. Wystarczy wpisac w google "jak sie czuje kobieta w 8 miesiacu ciazy"
    Ale choc spalam calkiem dobrze, wiec sa i plusy.
    Jeszcze tylko 5h (podczas ktorych musze ogarnac sniadanie i obiad dla jasniepanstwa) i spokoj..
    Niech mi tylko ich maz zaprosi po porodzie to skonczy sie awantura nie z tej ziemi.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 21 października 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgoniu, to może porozmawiaj z mężem teraz w sprawie ewentualnego spraszania gości po porodzie? Po co się później denerwować?

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goś ja Ci radzę porozmawiaj z mężem już teraz, jak tylko wyjadą. Bo potem będzie jeszcze gorzej. Takie rzeczy trzeba ukrócić w zalążku. Po porodzie, gdzie te hormony buzują, takie rozmowy mogą skończyć się depresją, albo rozwodem.
    Co do sprzątania, to mój mąż nie sprząta nigdy, bo zwyczajnie go nie ma 😂 ale ubrania rozrzuca po królewsku. Potrafi coś zostawić na podwórku, a potem problem, bo nieuprane?! Jak to??? Ehhh niereformowalny! A najgorsze kiedy pozbywasz podłogi, a ten włazi w buciorach i na moje spojrzenie odpowiada, że "będę szybko szedł"🙈

    Cheresta jak się czujesz?

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 21 października 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez, do pralki wstawiam tylko to co jest w koszu na pranie. Inne mnie nie interesują.

    Małgoniu i inne ciężarówki, naprawdę warto jeszcze przed porodem omówić z emkami, jeśli nie chcecie gości tuż po porodzie.
    Rodzina, przyjaciele, którzy chcą nas wtedy odwiedzić (w większości przypadków) mają dobre intencje. Oni cieszą się razem z nami. Tylko nie każda z nas, chce te pierwsze dni (a może tygodnie) spędzać z tabunami gości. I mamy takie prawo. Ale trzeba o tym mówić wprost.

    Cheresta jak się dziś czujesz?

    Ochmanka lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 21 października 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zdecydowanie lepiej, coś tam jeszcze czuję no i ciągle jestem wzdeta, ale obyło się bez leków żadnych dziś. Zaczęłam już picie wody i jadę po moje dzieci 🤗💖
    Malgon walkuj temat od razu bo potem problem nie zniknie tylko urośnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 10:11

    Izape_91, Achia, Malgonia, Cabrera, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 21 października 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo! Ja tylko na chwilę :D

    Cheresta wpadam z ogromnymi kciukami!!!!!! Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się bez problemu!!

    Malgoń mam nadzieję, że Emek zrozumie wszystko jak mu wyłożysz, że pół rodziny na łbie to niezbyt dobry pomysł po porodzie.

    Izape Twój Bejbiś będzie najlepiej ubranym i wyposażonym dzieckiem na świecie :D

    Frez trzymam mocno kciuki za Waszą operację <3

    Izape_91, Malgonia, frezyjciada, nowa na dzielni lubią tę wiadomość

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 21 października 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kargo! Miło Cię widzieć 😉 co u Was?

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta kciuki!

    Bazylku a jak u Was? ;)

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 21 października 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta dawaj znać jak tam poszło!!

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 21 października 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta ja tez czekam na wiesci :)
    Ciocia caluje kropusie w kazda komoreczke :*

    Kargo opowiadaj co slychac :)

    Ja juz z emkiem gadalam o gosciach, tylko tu dwa czy trzy tygodnie nic nie zmienia. Dzircko wymaga duuuuuzo pracy i uwagi, a tesciowie sa jak takie wieksze dzieci. Oni intencje maja dobre, tylko konczy sie tak, ze ja mam caly dom na glowie, a on np idzie na trening. A ja bym potrzebowala godzine pobyc sama, bo juz tak mam, ze potrzebuje wentylu.
    Lubie gosci przyjmowac, lubie im dogadzac, ale dwa dni. Potem potrzebuje w spokoju ogarnac co jest w lodowce, sama isc na zakupy, zastanowic sie nad wszystkim, bo glupio mi jak nagle brakuje mi chleba.
    A jeszcze mi napisal emek ze studia podyplomowe zaczyna :/
    I tu mi tesciowa mowi jsk to sie Grzesiek doczekac nie moze dziecka, a ja tego w ogole nie czuje.

    Troszku mi lepiej jak sobie ponarzekalam :) a tescie w drodze na dworzec :) jupi :)

    Izape_91 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 21 października 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta wielkie kciuki! A ja po porannej wizycie, maluch zdrowo rośnie, ma dobre wymiary, szyjka 3,5 (powiedział, że taka długość spoko, ale za miesiąc chce skontrolować, hmm), potwierdził, że według niego też chłopak ;). Zdjęcie mam takie że nic totalnie tam nie widać :D, wydrukował tylko żebym miała wymiary :)

    Cheresta, Achia, Cabrera, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 21 października 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mojego muszę w jednej rzeczy pochwalić, bo ma taki dosyć wyczekiwany męski wyjazd w maju, zagraniczny, z kolegami w liczbie ze 20, no i jak się zorientował, że to przecież z miesiąc po terminie porodu to powiedział, że nie deklaruje się, raczej nie jedzie, chyba że sytuacja będzie mega na luzie, będę sobie super radzić i np. wpadnie do mnie mama pomóc to doleci do nich na max 2 dni :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 12:13

    Malgonia, Cabrera, Kaczorka lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kargo😘 cieszę się, że jesteś!

    Nowa najważniejsze, że maluch ma się dobrze! Szyjką się nie martw na razie, nie wszyscy mają szyki po7 cm ;)

    Małgoń Ty zawsze mów mu prosto z mostu co czujesz. Ja bym od razu przy kolacji mu dziś powiedziała wszystko to co nam napisałaś. Wiele irytujących nas sytuacji, czy kłótni wychodzi z tego, że nie mówimy od razu o tym co nas boli i co jest między nami nie tak.

    Cheresta czekam jak na szpilkach na wieści!

    nowa na dzielni, JustynaG lubią tę wiadomość

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 21 października 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I się zbulwersowałam jeszcze bo na wizycie mi powiedział że raczej ciut wcześnie, żeby czuć ruchy, a mały po wizycie łaskocze mnie na maxa ;P

    Małgo a ja z gośćmi mam tak, że na dłuższą metę mnie wkurzają, ale też lubię bardzo gości przyjmować i np. w tym roku nastawiłam się, że zrobimy święta u nas. Że mamy przywiozą jedzenie, ja będę z brzuchem, pierwszy raz święta u nas i w ogóle klimacik, a przed weekendem tata powiedział mi, że będzie musiał wziąć w tym roku dyżur w Wigilię i nie przyjadą, że mamy jechać do eMka, ja tam średnio lubię spędzać święta bo w ogóle nie ma atmosfery :(, a jakoś te z brzuchem wyobrażałam sobie chociaż trochę magicznie

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 21 października 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po 💓 zabrałam ze sobą jednego maluszka

    Izape_91, Aga9090, nowa na dzielni, Malgonia, Achia, frezyjciada, JustynaG, Yoselyn82, Cabrera, Lunaris, Bajkaaa, Anna Stesia, Jeżowa, Kaczorka, Ochmanka lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 21 października 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta to teraz mocno trzymamy kciuki ✊✊✊ jak się czujesz??

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta, nasze kciuki tez na pokładzie ✊✊

  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 21 października 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta trzymamy kciuki żeby został już z Tobą na zawsze!!! A wiesz co z resztą? mówili coś?

    Nowa gratuluje rosnącego Bąbla :D

    Dziękuję dziewczyny, że pytacie <3 U mnie w sumie po staremu. Aktualnie mam okres, ale już się nawet nie nastawiam, że go kiedyś nie będę miała. W listopadzie robimy badania zalecone w klinice pod IUI, tzn mam nadzieję, że w końcu zrobimy, bo ostatnio mojego non stop nie ma, ciężko cokolwiek zgrać. W sumie nawet nasze starania to było albo rzut na taśmę, bo M wracał pod koniec owulki, albo liczenie na to, że coś tam przeżyje u mnie w środku te 3 dni... Gdzie te durne baby, które w gimnazjum i liceum nam wpierały, że plemniki żyją tydzień :P Przyznam się szczerze, że nie zaglądałam na forum, bo mi z tym wszystkim ciężko, u mnie wkoło wszystkie koleżanki w ciąży, albo już urodziły i mam po prostu dość dzieciowych tematów. np. dwa dni temu dowiedziałam, że że znajomi, którzy rok temu rzucili " a, chyba czas starać się o 2" mają właśnie 2 miesięczną córkę w domu, także ten...

    Ale koniec moich narzekań, dziś najważniejsza jest Cheresta i jej Mały Okruszek <3 Cheresta jesteś jedną z pierwszych osób które kojarzę z forum (z jakiegoś nie-miesięcznego wątku chyba ..??) i kibicuje Ci mocno :)

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 21 października 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny 😘 na razie jest dziwnie muszę to sobie wieczorem poukładać w głowie
    Testowanie wypada za 2 tygodnie czyli 4.11. Pierwsza rocznica jak babcia odeszła

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 21 października 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta wrote:
    Dzięki dziewczyny 😘 na razie jest dziwnie muszę to sobie wieczorem poukładać w głowie
    Testowanie wypada za 2 tygodnie czyli 4.11. Pierwsza rocznica jak babcia odeszła

    To musi być dobry znak! Babcia będzie idealnym Aniołem Stróżem Twojego Okruszka! <3
    Jakiej klasy zarodek podali?

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 899 900 901 902 903 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ