X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malka wrote:
    Olik jak masz możliwość to sprawdź ten mocz jeszcze raz, bardzo dokładnie się podrywając przed pobraniem próbki. U ciężarnych co prawda mogą być bezobjawowe infekcje, ale zwykle w osadzie są też leukocyty. Często taki wynik jest spowodowanym jakimś zanieczyszczeniem próbki podczas pobrania. Lepiej skontrolować. Bo jeśli to rzeczywiście infekcja powinno się leczyć.
    Święte słowa. Czasem lekarze nie tłumaczą, jak pobierać próbkę, a my to bierzemy za oczywistość i nie kombinujemy - ja jeszcze kilka lat temu nie wiedziałam, że to jakaś specjalna procedura i dopiero od jakiegoś roku robię to tak, jak trzeba. Ważne, żeby dokładnie się umyć, również między wargami sromowymi - mi lekarz mówił o mydle, ale do zwykłego badania moczu używam też płynu do higieny intymnej. I druga ważna rzecz - żeby pobierać mocz ze środkowego strumienia - tzn zacząć sikać i potem po jakimś czasie bez przerywania włożyć kubeczek pod strumień.
    Mi to oddawanie moczu do badania rozwala poranek, bo zwykle koło piątej wstaję teraz do łazienki, a że cała ta procedura z myciem, to się rozbudzam. No i muszę próbkę wstawić potem do lodówki, bo jeśli jest dłużej niż godzina w dostarczeniu do labu, lepiej podobno tak.
    A i na Twoim miejscu Olik, zrobiłabym pewnie jutro i posiew, i ogólne moczu - bo na posiew czeka się kilka dni, więc nie będzie na już. Tylko pojemniczki do posiewu są inne, niż te do ogólnego, te do ogólnego nie muszą być hermetycznie zamknięte.

    Anna Stesia, malka, olik321 lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, jest radość! I jest suwaczek! Tak się cieszę! Rośnijcie zdrowiutko!

    Summer, powiedz Twojemu M, że ja przytyłam od początku ciąży już 7 kg, a maluch też zwolnił. Więc to nie ma nic do rzeczy. Nawiasem mówiąc dużo przybrałam, choć moja doktor stwierdziła, że jeszcze nie alarmująco. Jedyne, co w ciąży u mnie się zmieniło to późniejsze kolacje ze względu na ketony w moczu, zwiększone zapotrzebowanie na mięso (Rucola, nie czytaj tego! przed ciążą mięso jadłam raczej symbolicznie, teraz wsuwam po 3 razy dziennie, coś strasznego) oraz powrót do białego pieczywa (po ciemnym miałam koszmarną zgagę). Mam nadzieję, że nie będę miała pod koniec ciąży na liczniku więcej niż 70 kg, bo to u mnie górna granica "zdrowego" przybierania na wadze.

    Rucola lubi tę wiadomość

  • Izolda90 Autorytet
    Postów: 283 428

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, super <3

    Ja to się już nie wdaje w dyskusje na temat aborcji. Jestem za, kobieta powinna mieć prawo wyboru. Niech jeszcze zrobią nam jak w Salwadorze :/

    Rucola lubi tę wiadomość

    gannsek2imer0qlf.png
    1,5 roku starań
    02.2017 II -> w 12tc info zespół Turnera-> 17tc poronienie [*]
    27.11.2017- beta 230,60 :)
    10.2017 zielone światło dla starań
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Święte słowa. Czasem lekarze nie tłumaczą, jak pobierać próbkę, a my to bierzemy za oczywistość i nie kombinujemy - ja jeszcze kilka lat temu nie wiedziałam, że to jakaś specjalna procedura i dopiero od jakiegoś roku robię to tak, jak trzeba. Ważne, żeby dokładnie się umyć, również między wargami sromowymi - mi lekarz mówił o mydle, ale do zwykłego badania moczu używam też płynu do higieny intymnej. I druga ważna rzecz - żeby pobierać mocz ze środkowego strumienia - tzn zacząć sikać i potem po jakimś czasie bez przerywania włożyć kubeczek pod strumień.
    Mi to oddawanie moczu do badania rozwala poranek, bo zwykle koło piątej wstaję teraz do łazienki, a że cała ta procedura z myciem, to się rozbudzam. No i muszę próbkę wstawić potem do lodówki, bo jeśli jest dłużej niż godzina w dostarczeniu do labu, lepiej podobno tak.
    A i na Twoim miejscu Olik, zrobiłabym pewnie jutro i posiew, i ogólne moczu - bo na posiew czeka się kilka dni, więc nie będzie na już. Tylko pojemniczki do posiewu są inne, niż te do ogólnego, te do ogólnego nie muszą być hermetycznie zamknięte.

    100% racji. U mnie z pobieraniem moczu jest ten problem, że kiedy jestem pod prysznicem to chce mi się siku i nie wiem jeszcze, jakim cudem za każdym razem wytrzymuję.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna nie planuje dziekanki w czerwcu mam obronę mgr i na tym narazie kończę naukę :) wiec szkoda by było teraz robić przerwę. :) jakos muszę dać rade

    Flo ból minął ewidentnie to były plecki :) w dodatku męczą mnie zaparcia co nie przechodzi u mnie bez echa :)

  • Jadranka Autorytet
    Postów: 692 946

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Rucola :) <3

    A to ja nie wiedziałam że trzeba się myć przed pobraniem moczu... Że ze środkowego strumienia to tak ale o myciu nie słyszałam :) o nic mi do tej pory nie wyszło :)

    Rucola lubi tę wiadomość

    3jvzcwa1t1jbpiaq.png
    8.04.2018 3160 g Emilka
    13.08 || <3 8 cs
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sammer też tego nie rozumiem jeśli coś funkcionuje i to dobrze po co to zmieniać?


    Anna pamiętaj w ciąży zwiększamy swoją powierzchnię erotyczną ;) a brzuszek trzeba całować ♡♡

    Anna Stesia, pilik, summer86 lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Rucola piękny suwaczek jak oko moje cieszy ♡♡♡

    Ja wam powiem mało co się irytuje ale moja "kochana" teściowa ta to potrafi....
    A poszło o aktualną ustawę aborcją. Wiem ze to bardzo delikatny temat ale wqu..a mie bo przynajmniej kobieta ma wybór teraz jesli chce urodzić to dobrze ale jeśli noe czuję się na sile to może zrobić jesli dziecko chore.
    Moja tesciowa jest PRZECIWNICZKĄ PRENATALNYCH ;) bo wg niej to badanie ma na celu aborce i uwierzcie szlag człowieka bierze bo ona pielęgniarka.
    Mnie to zawsze śmieszy ze najwiecej maja do powiedzenia osoby w wieku poprodukcyjnym ;)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2075695b48ea.jpg

    Ruth, Jadranka lubią tę wiadomość

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik i jakbyś się zdecydowała na posiew to w wielu lab musisz mocz na posiew i na badanie ogólne przynieść w dwóch osobnych pojemnikach (ja kupuje w aptece na mocz i zawsze były ok;)) a i jeszcze po myciu najlepiej wytrzeć sie delikatnie ręcznikiem papierowym, a nie zwykłym bo to też ma wpływ...
    Rucola gratulacje!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 22:28

    Rucola lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Sammer też tego nie rozumiem jeśli coś funkcionuje i to dobrze po co to zmieniać?


    Anna pamiętaj w ciąży zwiększamy swoją powierzchnię erotyczną ;) a brzuszek trzeba całować ♡♡

    Haha, co mi po powierzchni erotycznej, jak z niej użytku nie mogę robić ;-P Choć nie powiem, przynajmniej kilka razy dziennie podstawiam mojemu M brzuszek do całowania, niby że dla dziecka ;-)

    A co do teściowej to powiem Ci, że to takie pokolenie. Moja mama na przykład była zdziwiona, że chcę robić jakieś badania genetyczne, bo gdzieś przeczytała, że są inwazyjne i może po nich dojść do poronienia. Amniopunkcja i biopsja pomyliły jej się ze zwykłym usg i pobraniem krwi. A same amniopunkcja i biopsja również są demonizowane, bo wszyscy mówią o tym 1%, zamiast o 99%.

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga kiwi jesz ?

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Anna nie planuje dziekanki w czerwcu mam obronę mgr i na tym narazie kończę naukę :) wiec szkoda by było teraz robić przerwę. :) jakos muszę dać rade

    Flo ból minął ewidentnie to były plecki :) w dodatku męczą mnie zaparcia co nie przechodzi u mnie bez echa :)

    Trzymam kciuki, jesteś bardzo dzielną mamusią. Ja się potwornie boję zaparć. Przed ciążą miewałam problem z hemoroidami, używałam bardzo silnych leków i nie wiem, jak teraz bym sobie poradziła.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Aga kiwi jesz ?
    Kochana chyba juz wszystkich naturalnych sposobów próbowałam pewnego czasu bardzo pomagało mi wypicie kefiru na noc rano udawało sie skorzystać z toalety a teraz jakiś bunt organizmu i masakra :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Trzymam kciuki, jesteś bardzo dzielną mamusią. Ja się potwornie boję zaparć. Przed ciążą miewałam problem z hemoroidami, używałam bardzo silnych leków i nie wiem, jak teraz bym sobie poradziła.
    Wszystkie tu jestesmy dzielne :) a siły i motywacja przychodzą razem z sytuacja :D

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha a magnez łykasz? On też "pociska" :p

    Rucola lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Agniecha a magnez łykasz? On też "pociska" :p
    Właśnie magnezu nie łykam, moze czas zacząć (?)

    pilik lubi tę wiadomość

  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga mam ten sam problem z zaparciami. I właśnie jak już przychodzi w końcu czas, ze mam iść do toalety to wtedy mnie zaczyna brzuch lekko bolec jak na @.

    Ja jestem przerażona wszystkim planami zmiany obecnej ustawy dotyczącej aborcji. Niech jej nie ruszają! Dobrze jest jak jest. Jeśli cokolwiek zmienią zrobią wielką krzywdę naszemu społeczeństwu.

    A jeśli chodzi o pojemniki na mocz to w aptece są dwa rodzaje. Zwykły pojemnik na mocz i pojemniki jałowe. Na posiew koniecznie musi być jałowy, zwykle jest jeszcze dodatkowo zapakowany w folię.

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Wszystkie tu jestesmy dzielne :) a siły i motywacja przychodzą razem z sytuacja :D

    No nie wiem, ja w ciąży mnogiej leżałabym plackiem i kazała się obsługiwać :-D

    A magnez łykaj, mnie wprawdzie nie przeczyszcza, ale trzyma w ryzach wzmożone napięcie mięśniowe macicy. Moje metody (jak na razie dość skuteczne, zobaczymy na jak długo) to jedzenie jabłek ze skórką i kiwi, jedzenie kapusty kiszonej, picie hektolitrów wody, kompotu z suszonych śliwek i siemienia lnianego. Może czegoś z tego nie próbowałaś? Aha - unikam czekolady i migdałów, u mnie powodują zaparcia.

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha magnez na pewno nie zaszkodzi, zacznij z 2x1, moze cos pomoże. Mi lekarz powiedział żebym łykała 3x2 (miałam skurcze w nogach) i skurcze minęły, bóle brzucha tez ale mnie czyściło. Zaczęłam schodzić z dawki i mu mnie się sprawdza 2x1 obecnie, a gin powiedziała że spokojnie mogę go sobie dostosowywać tak żeby się dobrze czuć. Przy takiej dawce nie czyści, ale w miare mi wyrwgulowalo, skurcze też się nie pojawiają. Polecam spróbować ;)
    A jeszcze co do mycia, badań i w ogole... używacie płynów do higieny intymnej? Ja przy nich miałam zawsze infekcje... gin poleciła mi najlepiej myć się samą wodą i u mnie się to najlepiej sprawdza. A do badania (szczególnie na posiew) wlasnie zalecane jest samą woda bo mydłem czy płynem coś tam można niby zafałszować...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Właśnie magnezu nie łykam, moze czas zacząć (?)
    Ja biorę od punkcji 3x1 a i wit C też działa przeczyszczajaco.
    Ale przyznam się że raz miałam problemy z zaparciami to brałam przez 7 dni po 10.000 mg wit C i za chol...e mnie nie ruszyło ;) ale stres przy badaniu bety to z wc wyjść nie mogłam ;)

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
‹‹ 152 153 154 155 156 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ