X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Chyba faktycznie za bardzo panikuje :/

    Agniechaaa, ja tak samo panikuje. Leż jak najwięcej i się nie przemęczaj, a poniedziałek na wizycie lekarz sprawdzi co i jak :) Pewnie będzie to po prostu kolejna dolegliwość ciążowa.


    Jadranka, u mnie były takie wyniki:

    Insulina (mIU/ml):

    przed obciążeniem 9,4 [norma:2,6-24,9]
    po 1h 46,2
    po 2h 8,7

    Glukoza (mIU/ml):

    przed obciążeniem 6,35 [norma: 3,33-6,1]
    po 1h 4,8
    po 2h 3,08


    I diabetolog coś przebąknęła, że mogą to być początki hipoglikemii reaktywnej, ale głównym problemem u mnie jest raczej IO. U mnie na czczo był poziom przekroczony, więc sporo spadło ale nie do takiego poziomu jak u Ciebie.
    W ciąży pewnie też to inaczej wszystko wygląda. Musisz po prostu z lekarzem skonsultować wyniki.

    Jadranka lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Aguś Kochana, ale nie plamisz? Odpoczywaj do wizyty, bo z drugiej strony szyjka, która jest dużo bardziej obciążona przy bliźniakach może dawać o sobie znać.
    Totalnie nic sie więcej nie dzieje. Najgorsze, ze przed nami ciężki weekend... wykłady itp :/

  • Jadranka Autorytet
    Postów: 692 946

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Summer. Już jestem trochę spokojniejsza. Pewnie mam to od dawna tylko nigdy nie badałam. Koniec z czekoladą no i zobaczymy co jutro lekarka powie.

    3jvzcwa1t1jbpiaq.png
    8.04.2018 3160 g Emilka
    13.08 || <3 8 cs
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Dziewczyny znowu przychodzę po poradę.
    Zrobiłam rano mocz i mam:
    baketerie - dość liczne
    kryształy - fosforany bezpostaciowe - bardzo liczne
    ciężar w normie
    pH 7 przy normie 5,5- 6,5

    reszta ok.

    Wyczytałam w necie, że trzeba zrobić posiew moczu i prawdopodobnie zacząć antybiotykoterapię bo takie wyniki w ciąży wskazują na początek zapalenia dróg moczowych lub kamicy nerkowej

    Miała któraś z Was podobnie?
    ja zrobiłam też badanie moczu i wyszły mi liczne bakterie, za godzinę mam wizytę, to zobaczę czy doktorek zwróci na to uwagę. Ja nie mam żadnych dolegliwości i jakoś nie chce mi się wierzyć, zeby to było az tak groźne.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    ja zrobiłam też badanie moczu i wyszły mi liczne bakterie, za godzinę mam wizytę, to zobaczę czy doktorek zwróci na to uwagę. Ja nie mam żadnych dolegliwości i jakoś nie chce mi się wierzyć, zeby to było az tak groźne.
    niby same bakterie to norma u ciężarnych, ale bakterie + fosforany mogą coś złego wskazywać

    Edit: poczytałam więcej i dużo kobiet ma takie wyniki, jeśli dieta jest bogata w warzywa a uboga w mięso. To by się zgadzało u mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 18:08

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    niby same bakterie to norma u ciężarnych, ale bakterie + fosforany mogą coś złego wskazywać

    Edit: poczytałam więcej i dużo kobiet ma takie wyniki, jeśli dieta jest bogata w warzywa a uboga w mięso. To by się zgadzało u mnie.
    hehe, ja w ogóle nie jem mięsa, jestem wege :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik nie steresujemy się tylko cieszymy się ciążą, mam nadzieję, ze za godzinę jak już będę po wizycie to beędę mówić to samo :)
    Emek jedzie ze mną, bo sama chyba nie dałabym rady wsiąść za kółko. Mega stresuje mnie to, co usłyszę. Ale wierzę, ze będzie dobrze

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, trzymam kciuki za wizytę <3

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Olik nie steresujemy się tylko cieszymy się ciążą, mam nadzieję, ze za godzinę jak już będę po wizycie to beędę mówić to samo :)
    Emek jedzie ze mną, bo sama chyba nie dałabym rady wsiąść za kółko. Mega stresuje mnie to, co usłyszę. Ale wierzę, ze będzie dobrze
    Rucola napewno będzie dobrze!! trzymam kciuki

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola kciuki :)

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, trzymam kciuki i czekam na wieści! :-)

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, powodzenia!
    Jadranka wrote:
    Ja też jadę na sukienkach. Większość w których chodziłam przed ciążą okazała się bardzo rozciągliwa. Kupiłam tylko kilka par rajtek ciążowych i dwie pary legginsów w H&M - przydają się głównie w domu :) Poza tym w zimie cieplej bo mam na tyłku dwie warstwy - rajtki + sukienkę ;)
    Ja to w ogóle wolę sukienki - mam szerokie biodra, a wąską talię i nie dość, że ciężko mi znaleźć pasujące spodnie, to jeszcze strasznie to podkreślają. Teraz praktycznie zrezygnowałam ze spodni - w rajstopach i legginsach pod sukienką/spódnicą mi o wiele wygodniej, nic nie ściska, a i o infekcje trudniej :)
    Ostatnio w Terranovie kupiłam legginsy ocieplane za 15zł, chyba się przejadę tam jeszcze po kolejną parę, bo są super rozciągliwe i ciepłe - a w rajstopach 40den często marzłam na przystanku.
    A przez internet zamówiłam rajstopy ciążowe, tylko to dopiero od 2 trymestru - śmieszne są, z taką wstawką z przodu.
    Bajkaaa wrote:
    Jak mi się uda dostać do tego lekarza to się zapisze, co prawda już mogłabym termin umawiać ale jeszcze jest za młody termin ciąży chyba, no chyba że na tego doktora czeka się ponad 5 tyg to nie wiem co zrobię
    Ja się do niego umawiałam będąc w 9t1d. Zadzwoniłam, pani z rejestracji spytała o termin OM, powiedziała, że najlepiej, jeśli USG ustalimy na skończony 12 tydzień. Jeśli miałaś owulację później/wcześniej, trzeba to też wziąć pod uwagę i powiedzieć - bo wtedy maluch będzie z zasady mniejszy/większy i takie liczenie się nie sprawdzi.
    Zaproponowała mi kilka wolnych terminów na dzień, który najbardziej mi pasował. Więc nie jest chyba tak źle z terminami :)

    Anna Stesia, przyjęłam zaproszenie i czekam na nazwisko, dzięki! :)

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już napisałam :-)

    mi88 lubi tę wiadomość

  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola kciuki :-)

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dzwoniłam tam, i nie ma jeszcze grafiku na ten termin więc mam dzwonić w przyszłym tyg się umawiać no ja to w okolicach 10lutego dopiero także jeszcze dużo czasu :)

    mi88 lubi tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajeczko, a co u endo? Wszystko w porządku?

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Totalnie nic sie więcej nie dzieje. Najgorsze, ze przed nami ciężki weekend... wykłady itp :/

    Aguś, a planujesz jakąś dziekankę?

  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, u mnie z endo to ciekawa historia bo przed świętami jak tylko dowiedziałam się o ciąży to chciałam iść i do ginekologa i do endokrynologa i okazało się że oni mnie zapisali na jakieś dziwne terminy i suma sumarum dopiero dziś udało mi się dostać do lekarza ale:)
    Ja nie panikowalam bo zrobiłam wtedy tsh i wyszło około 1 :) więc zwiększyłam sobie niewiele dawkę i dziś niestety dopiero w południe robiłam badanie i to po tabletce która brałam o 6 rano i znowu miałam około 1,i moja endo powiedziała że dibrze zrobiłam podnosząc dawkę ale patrząc na dzisiejszy wynik powinnam mieć realnie około 1,3 więc jest dobrze,
    W poniedziałek robię badania ciążowe i tsh też będzie więc wtedy sprawdzę jakie jest tsh moje rano bez tabletki, ogólnie to moja endokrynolog jest zadowolona no te moje lekarki i endo i gin to jak moje już koleżanki :) obie mi mega kibicuje i cieszą się bardzo z mojej zdrowej ciąży :)

    Anna Stesia, olik321, Flowwer, pilik, MaryAnn, Jadranka, Izolda90, JustynaG, Sarna84 lubią tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, na razie gra gitara :-) Dobrze mieć porządnych lekarzy!

  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn ja wiem ze ta endokrynolog idealna nie jest ale ja jestem specyficzna i zawsze mi daje tyle badań ile ja chcę, nawet jak jej się to wydaje nie potrzebne :) ogólnie ustawiam sobie lekarzy pode mnie hehe :)

    Dziewczyny spokojnej nocy życzę ja już lecę spać no padam na twarz

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ