X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia a jak się czujesz?:)

    Lena- super wieści :) rośnijcie zdrowo! buziaki dla dzielnego Franka! jak on znosi to,że nie może chodzić jeszcze? czy juz może?

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia dziekuje, coraz lepiej.
    Ciazowe dolegliwosci zdarzaja sie sporadycznie (zazwyczaj pogarsza mi sie wraz ze wzrostem temperatury). Dzidzia ma sie dobrze, wiec psychicznie odpoczywam. Wiadomo, ze chodza mi czasem glupoty po glowie, ale ogolnie jak nie mam jakiegos dolka to jest ok.
    Rozpoczelam etap oczekiania na ruchy.. a ze sie jeszcze zejdzie to w sumie nuda u mnie.

    Kupilam sobie ksiazke "rozwoj niemowlecia", ale jak dla mnie jest troche za ogolna.
    Jak macie jakies dobre poradniki do polecenia to chetnie sie bede doksztalcac :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia Franio powoli wraca do sił, staramy się nie obciążać jeszcze nogi tak mocno, ale jak już załapał, że nie boli przy chodzeniu to jest to bardzo trudne :) wymyślamy zabawy, w których więcej siedzi, jeździmy na spacery itd.

    Z inspiracji śniadaniowych u nas dziś pasta z jajka i awokado (starte na tarce, do tego trochę czosnku i szczypiorku + chleb + 2 plasterki pomidora)

    Reset mam nadzieję, że dziś będzie lepiej <3

    Malgonia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena, dobrze, że Groszka wszystko dobrze, i u Franka lepiej <3
    Chyba powoli czas na drugi suwaczek ;)??

    Malgonia, nie wiem, czy to mówiłam, ale bardzo dobrze Cię tu widzieć :)

    Reset, mam nadzieję, że dziś nastał dla Was nowy, lepszy dzień ??

    Malgonia lubi tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia, jak tam Twoja rodzicielka ijej pierwsze spotkanie z Oskarem?

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny!

    Nadrabiam od rana po wyjazdowej przerwie- było suuuuper fajnie, szkoda że tak krótko:
    [
    Małgosia, Reset, Lena, Śliweczka, Kaczorka, Cabrera cieszę się że nasze forumowe maleństwa rosną w siłę <3 a ich mamy dobrze się czują.

    Żłobkowym mamom życzę spokojnych głów i gratuluję dostania się do placówek.
    Sama zaczynam myśleć już o powrocie do pracy a raczej stresować się tym że pracodawca nie zgodzi sie żebym zmieniła umowę na 1/2 etatu. Coś czuję że nie będzie łatwo w dobie braków personalnych... Byłam ostatnio w pracy to oddziałowa też jakaś taka niezbyt wylewna była... mam nadzieję że mnie poprze. Inaczej nie wiem czy nie będę musiała szukać innej pracy.

    W kwestii spacerówek- jako użytkowniczka Joie litetrax 4 nadal jestem nim zachwycona acz kolwiek znalazłam kilka rzeczy ktore mi nie pasują -słaby dostęp do kosza (za mały jak dla mnie :D ale nie wiem czy którykolwiek jest w stanie spełnić moje oczekiwania :P) , za nisko rączka ta za którą trzyma się dziecko jak siedzi i materiał za plecami wózka mógł by mieć opcję z siatką a nie tylko nieprzepuszczalnego brezentu. Poza tym jest mega- lekki, prowadzi się jednym palcem, kocham w nim tą wielką budę i szybkie składanie, idealny na wyjezdzie nawet na piachu nam się sprawdził a pompowane koła zrobiły robotę w lesie :)

    U nas podobnie jak u Niki- mało czasu a jak już jest to staram się cokolwiek ogarnąć. Dzień zaczynamy między 5 a 6.30 różnie bywa ( 2 dni temu była przespana cała noc-pierwszy raz :) a dziś o 3 zabawa przez godzinę). Drzemki po 30-40 min ale najlepiej jak bym na dworze była. Upały w zasadzie od rana do nocy na działce więc w domu wszystko leży łącznie z warstwą miesięcznego kurzu...
    Wyjazd dobrze mi zrobił :) odpoczęłam, Ciastek trochę z dziećmi posiedział a teraz powrót do ciężkiej rzeczywistości. Mój starszy synio dziś jest ostatni dzień w przedszkolu... kiedy to zleciało! Jakoś smutno- koniec etapu no i wyzwanie dla mamy- wakacje z 2 dzieci w domu :P będzie hardcorowo... może mnie nie wykończą.
    Stasio skończył 6 miesięcy:

    a co za tym idzie rozszerzamy dietę -idzie nam mega słabo- nie chce nic stałego brać do buzi, wypluwa dużo. Najlepiej samo mleko idzie ewentualnie ssanie cząstki jabłka. Łaskawie zjadł ostatnio 3 łyzeczki musu owocowego i wczoraj possał chrupka kukurydzianego. Mam dwoje zupełnie różnych dzieci... poprzednio było na tapecie wszystko i dużo ALE alergia. Jak już się cieszyłam że młodszemu mogę podać wszystko to on nie chce :P Walczymy dalej.
    Miłego dnia życzę wszystkim i postaram się być na bieżąco (ostatnio w ogóle mi to nie wychodzi, nawet wieczorem o 21 padam na twarz).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2019, 08:37

    Patrycja20, summer86, Cabrera, Lena21, Kaczorka, Malgonia, veritaserum, Achia, pilik, sliweczka92 lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris jakiego Ty masz doroslego syna :)
    Kawaler jak sie patrzy.
    Mysle, ze w mleku dostaje wszystko czego mu trzeba. Jesli potrzebuje te kilka dni lub tygodni wiecej by sie przekonac do jedzenia to na pewno nic mu nie stanie. Moze upal tez temu nie sprzyja. Wierze, ze bedzie dobrze, tylko sie nie denerwuj, bo jak maluch skojarzy jedzenie ze stresem to pewnie latwiej nie bedzie.

    Cabrera tez sie ciesze, ze moge tu byc, choc dalej serduszkiem jestem z dinusiami. Chcialabym by sie wszystkie tu przeniosly jak najszybciej. Czesc dziewczyn sie nie odzywa, wiec moze czesci sie udalo, sle dalej z dziesiec jeszcze co najmniej walczy.

    Achia nie znam za dobrze historii Twoich relacji z mama, sle trzymam kciuki za pomyslnosc wizyty. :)

    Reset wez sie odezwij.

    Lunaris, Dorola31 lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris - no dostęp do koszta w Joie jest słaby.. a w zasadzie żaden, gdy oparcie jest opuszczone :) ale użytkujemy wózek już niemalże rok i jesteśmy zadowoleni :)

    Lena - super, że Groszek rośnie :) to jaki już jest duży?

    Malgonia - ruchy to pewnie kwestia jeszcze około miesiąca :)

    U nas od dziś zaczyna się druga połowa ciąży :) we wtorek mamy połówkowe.
    Trochę doskwiera mi brak wieści o długości i stanie szyjki.. mam nadzieję, że trzyma.

    Malgonia, Jeżowa lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka Groszek ma 1.85 cm, wg om 9+2 wg usg 8+3 - czyli tak jak obstawiałam ok tygodnia różnicy jest. Termin na 29.01.2020

    Kaczorka, summer86, Lunaris, veritaserum, Achia, Malgonia, Jeżowa, pilik, emi2016, Rucola, sliweczka92 lubią tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dalej mi nic nie idzie i humor mam pod psem, zwłaszcza przez pewien problem 'techniczny' w pracy. Do tego chyba z nerwów i z rozżalenia boli mnie dziś w krzyżu jak na @ i w ogóle walczę z sobą, by tu nie płakać.
    Ponieważ płacz mi nie pomoże to próbuję działać. KateHawke- gdybyś tu zaglądnęła i byłabym w stanie mi pomóc w przekonwertowaniu sprawozdania finansowego do xml to byłabym Twoją dłużniczką! <3
    Bo innej księgowej tu nie mam, prawda?

    Lena- gratuluję dorodnego Grocha(szka).
    Mi- pytałaś o Pączka. Po prenatalnym raczej ok, choć dr Z. nie mógł namierzyć tylnego podniebienia i drugiej nerki (nerkę w końcu znalazł i opisał wymiary) , więc te dwie rzeczy plus to łożysko sprawiły, że na 2 lipca umówiłam sobie jeszcze jedno połówkowe. Wolę wydać 300 zł i mieć spokój niż potem kolejne tygodnie myśleć...

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania z tych wózków jakoś najbardziej spodobał mi się ten easy go optimo, chętnie go zobacze na żywo :) a wiesz może,czy te starsze wersje są ok?
    Justyna- spotkanie będzie dzisiaj . wczoraj nie mielismy możliwości odebrać mamę od teściowej,i w ogóle ten jej przyjazd teraz średnio nam na rękę, jutro np pól dnia mąż jest w pracy,a później jesteśmy umówieni z naszą koleżanką w Gdyni i nie zamierzam tego odwoływać. więc dziś ok14 Emek ją przywiezie, posiedzi pewnie do wieczora,a potem w ndz się najprawdopodobniej spotkamy,więc wszystko przed nami.
    Lunaris wszystkiego dobrego dla Stasia z okazji 6 mcy mimo,że to już chwilka minęła!:)

    ALE! dziś pierwszy raz Oskar spróbował marchewki :D nie była to gładka papka,ale też jeszcze nie kawałki. zainteresowanie było, humor dobry był, jedzenia za dużo nie było, ale próbowanie owszem :) pies pod stołem czekał aż coś spadnie :p maczanie rączek w miseczce było, ale też po wszystkim wypił troszkę wody z doidy cup,więc super! potem reszta wody została oczywiście wylana :p
    ale humor po wszystkim wyśmienity!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2019, 19:31

    veritaserum, Cabrera, Malgonia, Kaczorka, pilik, Lena21, Lunaris, summer86, Rucola, sliweczka92 lubią tę wiadomość

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia na pewno nie brałbym tego
    https://babyhit.pl/product-pol-10111-Easy-Go-Optimo-Wozek-Spacerowy-Grey-Fox.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

    I tego:

    https://babyhit.pl/product-pol-9087-Easy-Go-Quantum-Wozek-Spacerowy-Grey-Fox.html?rec=301800101

    Jak on trzeszczy! Na własne uszy słyszałam. Rama i kółka wyglądają bardzo niesolidnie (cieńko).
    Jeżeli już to bym celowała w tą wersję na pompowanych kołach AIR. I niby jest do 22kg gdzie większość wózków to 15kg limitu wagowego.
    Myślę że tą stówę do komfortu warto dopłacić.
    https://babyhit.pl/product-pol-15799-Easy-Go-Optimo-Air-Wozek-Spacerowy-Grey-Fox.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

    Może będzie gdzieś taniej. Wklejam pierwsze lepsze linki.
    Quantum Air jest tylko przodem i też na pompowanych kołach. Więc to też jakaś alternatywa.

    Przy opcjach tylko przodem dostęp do kosza będzie zawsze gorszy że względu na umiejscowienie siedziska, które jest zawsze niżej na ramie. Przy przekładanym, montaż jest zawsze na przegłubach (w miejscu gdzie się wózek łamie do składania) i tu akurat jest przewaga bo ta odległość do kosza jest większa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2019, 11:20

    [age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ta ciemna rama nawet bardziej mi się podoba :) no ale i tak chcę na żywo zobaczyć koniecznie, Dzięki raz jeszcze :) i mimo wszystko myslimy o przekładanym :)

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset oby dzisiaj już było lepiej w każdej materii..!

    Ja się biorę zaraz za przygotowania.
    Zebrałam się dzisiaj do lab na badanie, które wstyd przyznać, miałam zrobić w styczniu...! Ale poniedziałkowa wizyta u gin mnie zmobilizowała.
    A dzisiaj nam dotarła moja wymarzona chusta 😍💗 (tym samym mam trzy długie i dwie kółkowe na stanie, a zarzekałam się, że niee, ja nigdy..!)

    Lunaris nie znoszę tego mini okienka do kosza! Jest spory ale co z tego jak muszę wyciągać rzeczy w siatki żeby włożyć...
    A Stasio jest tak do Ciebie podobny! Przystojniak. A z jedzeniem ma czas, rozkręci się :)

    Achia niezle Was mama potraktowała... mam, nadzieję że spotkanie jednak miło przebiegnie. A Oskar też przystojniak! I też do Ciebie podobny...!

    Kaczorka połowa?! Aż dwa razy sprawdzałam czy to na pewno Ty pisałaś...!

    Małgonia jeżeli chcesz coś obszerniejszego (no dobra, bardzo obszernego) to polecam Księgę Dziecka Searsów. To taka prawdziwa, porządna encyklopedia

    Malgonia, Kaczorka lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:

    Małgonia jeżeli chcesz coś obszerniejszego (no dobra, bardzo obszernego) to polecam Księgę Dziecka Searsów. To taka prawdziwa, porządna encyklopedia

    800 stron :) już mi się podoba :)

    pilik lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia będzie co czytać! Ale serio tak sensownie, trochę naukowo. Warto sięgnąć :)
    Z takich lżejszych, jeżeli planujesz wielo pieluchy i dbasz o ekologię to poradnik dla zielonych rodziców. I coś jeszcze myślałam, ale mi tytuł wyleciał...

    Malgonia lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik - no ja :p chociaż mi ostatnio jakoś spowolniło ;)

    A jeszcze dostałam SMSa przed chwilą, że od 1 lipca podnoszą ceny badań USG prenatalnych. Pech, że idę 02.07. :p 30.06. zapłaciłabym 60zł mniej!

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAczorka może w ramach extra dopłaty dostaniesz extra fotki i extra traktowanie ;) oby!

    Oskar przystojniaczek <3 Achia pięknego synka wystrugaliście! Może chłopaki zaprzyjaźnią się niebawem z marchewką jakoś lepiej :)

    Zapisałam się na szczepienie w środę- dowiemy się do jakiej wagi dobił nasz Stasio co już w 68 się nie mieści :P zrobiłam szybkie zakupy w Pepko (drugie od wczoraj WYPRZEDAŻ! letnia :P a Franek jedzie na wakacje do Taty to pojedzie z nową wyprawką). Poleciałam do Biedry bo pieluchy w promocji... taka promocja że cena w smsie inna, na półce inna a przy kasie zupełnie co innego :D nie ma to jak dać się ogłupiac. Ale oczywiście wykłóciłam się o 2zł. Jestem okropna! A teraz fasolka dochodzi zaraz będzie na stole :)


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z Trójmiasta, czy moglybyscie polecić jakąś restaurację w centrum Gdańska? Będę wdzięczna!

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Dziewczyny z Trójmiasta, czy moglybyscie polecić jakąś restaurację w centrum Gdańska? Będę wdzięczna!
    Jeśli lubisz pierogi to polecam Mandu. Niestety, bardzo często są tam tłumy i długo się czeka na stolik (tak przynajmniej jest w ich oddziale w Oliwie). Kącik dla dzieci powinien być.

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
‹‹ 3366 3367 3368 3369 3370 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ