X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 29 lipca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusesita, niestety wracam od razu na cały etat :/
    Ania nadal kiepsko sypia i nie wiem czy to wszystko ogarnę. No ale trzeba jakoś spróbować.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 lipca 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny po weekendzie!!!! U nas było bardzo aktywnie :)
    Lena mi się podoba opcja podwójnego Valco. Bugaboo też ok, pewnie sprzedaż za tyle ile kupisz i tu jest fajna opcja tak jak Ania napisała "nie wozisz powietrza" i masz opcję zawiązania Malucha w chustę i Frania do wózka w opcji pojedynczej. Albo odwrotnie, Franio spacerem a Maluch w gondoli w wersji pojedynczej albo oboje naraz w wersji podwójnej. Sprzedawaj espiro i przyzwyczaja Frania do nowego wózka ;) Według mnie u Was będzie zdecydowanie za mała różnica wieku żeby Franiowi dać tylko dostawkę.
    Lusesita jaka Domi już duuuża!!!! Napisz coś więcej co u Was!!!
    Dziewczyny w temacie prezentów urodzinowych to może komuś podsunę pomysł :) My kupiliśmy rowerek biegowy/hulajnogę a pozostała część rodziny jak prezent składkowy kupi fajną tablicę manipulacyjną :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 29 lipca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Za nami kiepska noc. Nie rozumiem czasami mojego dziecka. Budzi się często. Popłakuje. Ale jak się przebudzi już to humor dobry i bierze ją na dokazywanie. Zazwyczaj brałam ją do naszego łóżka i była wtedy spokojniejsza. Ale nie tej nocy. Po pół godzinie jęczenia i kręcenia się powiedziałam BASTA. Wracasz dziecino do swojego łóżka. Z 40 minut męczyłam się z jej uśpieniem a potem pół godziny emek.
    Nie wiem skąd wynika ten gorszy sen. Czy to nadmiar emocji? Dużo się u nas dzieje ostatnio bo emek ma urlop więc jesteśmy aktywniejsi, mieliśmy gości przez weekend a jeszcze do tego dochodzi trenowanie nowej umiejętności czyli chodzenia. Coraz więcej chodzi a coraz mniej czworakuje.

    Aniu pozwoliłam sobie wrzucić Twój post o wózkach na naszą stronę, którą mam w stopce. Pewnie temat będzie wracał to zawsze łatwo będzie przypomnieć sobie co pisałaś na ten temat.

    Lena u mnie miłości od pierwszego wejrzenia nie było. Ale chustę polubił emek. I jak Ania była antywózkowa to była to jedyna opcja by z nią wychodzić na dwór. Teraz już używamy bardzo sporadycznie. Nam lepiej wiązało się lenny lamb z domieszką lnu niż 100% bawełny.
    Myślę, że nie pozostaje Ci nic innego jak wizyta w sklepie z wózkami. Dużo też zależy od tego jak Franio lubi wózek, czy woli biegać czy raczej lubi w nim spać. Niewątpliwy plus podwójnego wózka to większy kosz na zakupy :D

    Rucola emek zrobił tablicę manipulacyjną jakiś czas temu. Teraz większe zainteresowanie nią ejst wśród dorosłych niż u Ani. Ale przez pewien czas się bawiła.
    Myślę nad stoliczkiem z krzesełkiem. Taki praktyczny prezent.

    Kaczorka Ile miała Aluśka jak siadala przy stoliczku?

    Emi wywołuję Cię! Jak się czujesz? Jak ostatnia prosta? Toż to zaraz donoszona ciąża.

    Rucola lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 29 lipca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, też na tapecie u nas stoliczek, muszę czegoś poszukać, ale pewnie stanie na Ikea. Zastanawiam się też nad wózkiem dla lalki, bo ładnie Ania się ostatnio bawiła wózkiem kuzynki.

    Nasze córki się chyba zmówiły z tymi gorszymi nocami. Choć teraz myślę, że może upał jest winowajcą.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 29 lipca 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, może to żeby idą znowu? U nas Wiktoria przejawia takie zachowania w nocy zawsze jak coś idzie.
    Mam pytanie, kiedy odstapilyscie od podawania dziecku papek na rzecz kawaleczkow jedzenia na obiad?

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 lipca 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena - jesteś kolejna, która chwali espiro next :) Cieszy mnie to, bo jeśli nie znajdę niczego bardziej idealnego to pewnie też pójdę w espiro jako bezpieczny kompromis, a może potem się w nim zakocham ;)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 lipca 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malwas super, Cię widzieć, co tam u Was dobrego? Napisz więcej!!! W nas kawałki proponowałam od poczatku i oprócz tego sama karmiłam czy to kawałkami czy czymś podblendowanym. Myślę, ze warto podać dziecku i zobaczyć jak będzie sobie radzić I się nie zniechęcać ;) Aktualnie młody uczy się operować łyzką i widelcem :)
    Justyna jaką macie tą tablicę manipulacyjna? Robilismy 2 lata temu dla chrześniaka emka, ale jak zobaczyliśmy ją po kilku miesiącach to praktycznie wszystko było podpadane. Młody na pewno będzie ją eksploatował a w sumie po podliczeniu kosztów zarówno elemnetów , benzyny żeby to zakupić i montażu a do tego nie mamy solidnego sprzetu to chyba wolimy kupić....

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 lipca 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Lena - jesteś kolejna, która chwali espiro next :) Cieszy mnie to, bo jeśli nie znajdę niczego bardziej idealnego to pewnie też pójdę w espiro jako bezpieczny kompromis, a może potem się w nim zakocham ;)

    ja tez mam wózek espiro i jestem zadowolona :-)

    reset lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 29 lipca 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem szczęśliwa posiadaczką Espiro next Manhattan. :) ja to nie noszę, więc ciężar mi nie przeszkadza . Poza tym jest solidny. :)

    Co do wózka rok po roku, to my nie planujemy zakupu. Póki co będzie plan chusta + wózek. Później zobaczymy. :)

    reset, Yoselyn82, JustynaG lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 lipca 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliwczka- ja też po piętrach nosić nie będę, ale powiedzcie mi dziewczyny, czy czuje się tą wagę wkładając i wyciągając go często z auta? Serio, nadgarstek mam w takim stanie, że aktualnie nie mogę utrzymać butelki 0.5 l i wygląda na to, że to zwyrodnieniowe (a najgorzej chyba daje popalić prasowanie - tak wykminiłam po sobotniej randce z żelazkiem), więc szans na wielką poprawę przy małym dziecku nie ma.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 29 lipca 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna - u nas póki co stolik schowany, bo jedyne zainteresowanie Aluśki nim objawiało się wspinaniem na blat.. :p a krzesełko to chyba byśmy musieli do podłogi przykręcić, żeby się na nim bujać nie chciała.
    Więc moje dziecko jeszcze nie dojrzało.. lepiej jej się siedzi na podłodze czy też na łóżku.
    Aczkolwiek jak kiedyś miała możliwość skorzystać z zestawu IKEA, to nawet jakoś to wyglądało. Tam krzesełka mają szeroki rozstaw nóżek, więc wydają się być odpowiedniejsze.

    A teraz najlepsze - może Aluśka nie dojrzała do stolika, ale uczy się liczyć do 5.. :p i nawet nazywa już niektóre kolory.
    Najzabawniej jest przy pomarańczowym, bo mówi na niego "maramańcza" ;)

    Lena - też ostatnio rozkminiałam co zrobić z wózkami i wyszłam z założenia, że kolejnego wózka już nie chcę. Na wiosnę Aluśka już powinna być na tyle ogarnięta, że będzie chodzić na nóżkach a zimę jakoś się przemęczymy. Ewentualnie ogarnę temat chusty :)
    Jakoś te podwójne wózki do mnie nie przemawiają..

    A jeszcze postanowiliśmy Aluśkę do łóżeczka przenieść. Zasnąć w nim nie chce. W pierwszą noc, gdy zasnęła u nas, to mąż ją przeniósł i spała sama całą noc. Tej nocy dotrwała tylko do 1. Później się obudziła zdezorientowana i się rozpłakała, więc wylądowała u nas.
    Ale nie zamierzamy się poddawać ;) może w końcu się przyzwyczai :)

    Rucola, Lunaris, Jeżowa lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 29 lipca 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Malwas - a mi nawet nie przyszło do głowy żeby wszystko dziecku miksować, bo jak to widziałam to sama nie chciałam tego zjeść ;) robimy słupki/kawałki + rozdrobniona część produktu.

    Dziewczyny, czy szczepilyscie wasze maluchy przeciwko meningokokom B i C czy tylko B?

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 29 lipca 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliweczka92 wrote:
    Ja też jestem szczęśliwa posiadaczką Espiro next Manhattan. :) ja to nie noszę, więc ciężar mi nie przeszkadza . Poza tym jest solidny. :)

    Co do wózka rok po roku, to my nie planujemy zakupu. Póki co będzie plan chusta + wózek. Później zobaczymy. :)

    to prawda wózek solidny, taki masywny, ja mam trochę problem żeby znosić z 2 piętra. Czesto mąż albo tesc znosi na 2 razy czyli podwozie i gondole osobno :-) bo naraz to jest ciezko a jeszcze jak młody jest to juz w ogóle :-)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 lipca 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minnie wiekszość jak nie wszystkie szczepiłyśmy Bexsero, a to przeciw typowi B.
    Reset według mnie espiro jest ciężki ale dla mnie osobiście wszystko co waży powyżej 5kg i nie jest "czepliwe" jak dziecko, jest duzym ciężarem. Jeśli chodzi o wózki 2w1 to wkładasz osobno stelaż i osobno drugą część, więc ciężar się rozkłada, aczkolwiek dla mnie stelaż z espiro jest ciężki.
    Minnie Ty też się dawno się odzywałaś, co tam u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2019, 16:25

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 29 lipca 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wszystkie rady :) będziemy myśleć i rozkminiać jakie rozwiązanie będzie najlepsze - moja siostra ma dzieciaki z różnica wieku 23 mc i mówi, że podwójny wózek uratował jej życie :p u nas będzie jeszcze mniejsza różnica i choć Franio w domu chodzi bardzo ładnie i biega to jednak na spacerze czy zakupach siedzi w wózku bez żadnego problemu nawet 1,5-2h, ciężko mi sobie wyobrazić spacer z 20 miesięcznym Franiem chodzącym obok mnie i pchanie jednocześnie wózka, szczególnie, że mieszkamy przy ruchliwej ulicy - No nic życie zweryfikuje :) w sumie zapytałam o te wózki, bo facebook wyświetlił mi reklamę wózka Vidiamo i mnie to zaciekawiło - tylko on ma malutkie kołeczka

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 29 lipca 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer, Justyna współczuję gorszych nocy, u nas ostatnio tez Franio ma jakiś taki czujny sen, kręci się, szuka smoczka, marudzi...

    Kaczorka wow! Chciałabym to usłyszeć jak Alusia mówi :) to musi być słodkie, u nas na razie pojedyncze króciutkie słówka, mam nadzieję, że będzie się rozkręcał :p

    Reset ja mam ten plus, że mieszkam na parterze a w aucie mam lekką spacerówkę taką najzwyklejszą z Espiro magic. Ok 10 miesięcy używaliśmy tylko nexta, ale stelaż jest dość duzy (ja składam razem cały wózek ze spacerówką next) i dawałam radę, choć zaraz po cc było mi ciężko. Na duzy plus w Espiro next jest łatwość prowadzenia i jakość wykonania, radzi sobie świetnie na każdej nawierzchni

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 29 lipca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas u nas kawałki były od początku rozszerzania diety. Warto próbować.

    Sliweczka Jak się czujesz? Co tam u Was?

    Reset Mam problemy z kręgosłupem i dla mnie noszenie dziecka w foteliku samochodowym kończyło się bólem. Na wkładanie wózka do auta się nie porywałam.

    Kaczorka Brawa dla Aluśki... no jak potrafi już liczyć do 5 to zdolna dziewczyna z niej.
    Ania zazwyczaj też popłakuje jak się budzi w łóżeczku a czasami wstaje, patrzy na nas i jęczy, żeby ją zabrać :)
    Trzymam kciuki za Was, żeby się udało.

    Minnie my szczepiliśmy Bexsero czyli na typ B. Ania miała już dwie dawki, trzecią powinna dostać po roku. Ale nie spieszy nam się z tym.

    Minnie89 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 lipca 2019, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, wiem, że wózek pakuje się w dwóch częściach, ale jednak mam dość wysoko bagażnik (magia crossovera;)) i podniesienie nawet stelaża w obecnym stanie to wyzwanie. I w sumie mam też jak Justyna problem z kręgosłupem, o czym uparcie zapominam, więc chyba ta waga będzie mieć znaczenie... No i teraz się waham jeszcze, czy jednak nie szukać jakiegoś mega lekkiego fotelika, bo pewnie w zimie to i tak często będę korzystać z opcji stelaż + fotelik zamiast stelaż z gondolą. Tzn. stelaż z gondolą to wyjedzie z garażu na spacery po osiedlu, więc tu problem z głowy, ale w sumie wizja dźwignięcia np. fotelika z dzieckiem zaczyna mi przemawiać do wyobraźni. No matka geriatryczna jak nic :P

    Inna sprawa, że czasem różnice są rzędu 1 kg... niby dużo, niby nie.

    A wg planu zostało mi ostatnie 5 tygodni pracy, potem przerwa na 6 tygodni i potem jeszcze wracam na tydzień. Tyleeeee wolnego? Aż dziwne. Ale w piątek i dziś odrobiłam nieco zaległych tematów, więc faktycznie widzę to wolne na horyzoncie :)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 29 lipca 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena, a jakie masz zdanie o Espiro Magic? Dalej biję się z myślami czy brać drogiego Snapa czy jednak coś tańszego.

    Minnie, co u Was? My szczepiliśmy póki co dwiema dawkami Bexero (typ B ), Nimenrix (typ C ) mamy w planach, ale przed nami sporo szczepień obowiązkowych i póki co one są dla mnie priorytem. Nie wiem jak to pózniej będzie przy żlobku i chorobach, więc pewnie troche zejdzie do tego szczepienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2019, 16:59

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 29 lipca 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna - może i zdolna, nie wiem :p ale często siada i przekłada np. klocki czy kredki i wtedy ja jej liczę albo nazywam kolory i chyba ona coś tam z tego załapuje ;)
    Szkoda tylko, że zapamiętać nie może, że nie skacze się po łóżku zaraz przy brzegu inie schodzi z niego kolanami do przodu.. :p średnio kilka razy na tydzień musi się sturlać na podłogę. Strasznie nierozważna jest i przy tym szybka.

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
‹‹ 3405 3406 3407 3408 3409 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ