X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 28 września 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna współczuje, oby Ciebie nie dopadło. A co do szczepienia to szkoda że tylko w tych pierwszych tygodniach można podać :(

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 28 września 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Reset jutro chyba kończysz 34 tc, a zaczynasz już 35ty ;) chyba że coś mieszam :p


    Zaczęłam liczyć jak lekarze, czyli ukończone. Oni mi kazali dotrwać do ukończonego 34 tc, bo wtedy kwalifikują maluchy jako późny wcześniak :)
    Ale ja zamierzam dotrwać dłużej. A co, nigdy minimalistką nie byłam! ;)

    JustynaG lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 28 września 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez bardzo mi przykro z powodu przełożenia operacji:(domyslam się ze chciałabyś mieć już to za sobą...wiadomo już kiedy będzie kolejny potencjalny termin?

    Nie pamietam kto pytał o odświeżacz/nawilżacz powietrza,ale ja mam fajny tylko chwilowo nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywa:(jak mąż wróć to się go podpytam i napisze.wiem ze robił niezły research zanim je kupiliśmy i jest w naprawdę przystępnej cenie.

    Siwulec ja polecam krzesełko z ikea (antilop)tylko trzeba dokupić podnózek oraz wkład do siedzenia i wtedy jest idealne:)

    Siwulec lubi tę wiadomość

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 września 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset ale jutro będziesz mieć ukończony 34ty tc przecież!!! ale ja i tak wierzę, że dotrwacie minimum do 37mego :)
    Justyna trzymam za Ciebie kciuki. Super, że Ania tak lekko to przechodzi ale to już zasługa rodziców!!
    Frez my mamy nawilżacz HB. Cichutki, wydajny i ma dobre opinie. W sumie tyle mogę o nim napisać :) No i ma bardzo neutralny wygląd, na tym mi też zależało + opcja aromaterapii a Ty lubisz te klimaty więc piszę :)
    Mi88 spróbuję dziś ustrzelić jakąś fajną fotkę Małego to wyślę. ostatnio częściej kręcę filmiki bo Młody mnie rozbraja po prostu....

    frezyjciada lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 28 września 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za tą różnicą między tygodniami ciąży u lekarzy leży subtelna różnica w konstrukcji wypowiedzi.
    Więc Reset, po lekarsku moim zdaniem jutro będziesz w 34 tygodniu ciąży, ale zaczniesz 35 (nawet po lekarsku!) :) Nie wiem, czy potrafię to dobrze wytłumaczyć, bo ja sama to czuję bardziej intuicyjnie (to chodzi trochę o różnicę miedzy byciem 'w XX tygodniu', a 'byciem w trakcie XX tygodnia', ale chyba nawet nie będę próbować, bo to nie ma żadnego znaczenia :D Najważniejsze, że mamy bezpieczną granicę <3 Rośnijcie sobie zdrowo co najmniej do skończonego 37! :D

    Justyna, no właaaśnie u nas jajka odpadają nadal i w związku z tym odpada mnóstwo śniadaniowych pomysłów. Twój jogurt z dodatkami to u mnie Bieluch z dodatkami. No muszę coś wymyślić na moje nieokiełznanie i lenistwo kulinarne.

    Frezik, jak u Was?

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 28 września 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wiem Frez my mamy ten model:
    https://klarta.pl/oczyszczacze-powietrza/klarta-forste-2-black/
    Pozdrawiam

    frezyjciada lubi tę wiadomość

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 28 września 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 w szybkich to się mogę wypowiedzieć 😂
    Po pierwsze - awokado! Nina uwielbia, ma sporo wartości, jest kaloryczne i pożywne.
    Po drugie - gotowe warzywa z Lidla, gotowane i pakowane buraki i kukurydza. Moje odkrycie. Na awarie zawsze mam w lodowce paczkę kukurydzy i buraków właśnie. Kukurydza najczęściej solo (wkładam na chwile do gorącej wody i daje w całości do obgryzania), buraki albo w kosteczkę i np. Z serem kozim albo miksuje i daje z makaronem albo na kanapkę.
    Trzecia rzecz - cieciorka. Taka ze słoika już gotowana. Można samą, można zrobić hummus (jak masz thermomix to będzie pyszny i idealnie gładki 😍) i dawać sam/z kawałkami chleba/z warzywami pokrojonymi w słupki surowymi czy gotowanymi. Kulki mocy - możesz zrobić raz w tygodniu i mieć zawsze pod ręką jako zdrowa przekąska a roboty naprawdę minimum. Poza tym w miarę szybki ryż z jabłkami i gotowe pierogi (ja mam swojskie, ale jest kilka firm które robi z dobrym składem). A i naleśniki z dżemem też są szybkie. (W lidlu jest pyszny dżem bez cukru zupełnie)

    mi88 lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzięki za inspirację na kolację.

    Wczoraj za sprawą reset zrobiłam zupę krem z warzyw które dosłownie miałam pod ręką i do tego upiekłam focaccie z oliwkami ;) mąż był zachwycony :) ja zjadłam dosłownie mały kawałek pieczywa i miseczkę zupy. Niskokaloryczne i pożywne a tego potrzebuje ;p

    Za sprawą Fozzie uświadomiłam sobie że jednak ja potrzebuję kuchni w aneksie bo wtedy miałabym Anię na oku i gotowała a jak jest ze mną w kuchni to jakos nie potrafi się bawić mimo że jej zabawki przynoszę.

    We Wrocławiu super pogoda. Właśnie siedzimy na placu zabaw i Ania się bawi w piaskownicy z tatą :0

    reset, Rucola lubią tę wiadomość

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 28 września 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum masz może kitchenhelper? Jak nie to polecam całym sercem! Odkąd go mamy gotuje w miarę spokojnie obiady

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik nie mam. Zastanawiam się poważnie nad zakupem tylko że gdzie ja upchne kolejny mebel na 50 metrach... Mąż chyba mnie zabije :D

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 28 września 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój klął na to, że po co, że tylko zawala miejsce. A teraz sam mówi że genialny wynalazek! Serio polecam, długo posłuży, możecie używać w kuchni, w łazience do mycia rąk czy przy innych pracach przy których fajnie jak dziecko na Twojej wysokości bardziej :)
    O proszę! Mysmy wcxoraj ciasto piekły (Ninka trochę ciasto trochę zabaw masą nieniutonowską z dodatkami, no ale jednak. Radocha była ;p) „pomaga” mi kroi czy obierać, jak się nudzi to otwieram górną szufladę do której włożyłam dużo dziwnych kuchennych bezpiecznych przedmiotów. Albo daje do układania orzechy, mąkę do zabawy, makaron do przesypywania itp.
    5d3c3f4c622b.jpg

    Achia, veritaserum, Kaczorka, JustynaG, Rucola, sliweczka92, Malgonia, Lunaaa, Cabrera, Yoselyn82, lamka, malka lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik od jakiego wieku polecasz helpera?:p ten mój już koniecznirme chce stać i stoi przy czym może, wiem że na to jeszcze za mały ale przydałby się już hehe. Póki co wkładam go do krzesełka jak potrzebuje chwilę by coś zrobić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za podesłanie nawilżaczy,
    Przepraszam, ale jestem totalnym wrakiem emocjonalnym i nie mam sił i weny pisać. Tak pokrótce:
    Infekcja jest mikroinfekcją i nasz pediatra nie uważa tego, za przeciwwskazanie do operacji, ale sam skonsultował się z naszym prowadzącym (starzy kumple, kiedyś razem pracowali)i to nie przejdzie u anestezjologa, niestety.
    Operacja przełożona, na nie wiadomo kiedy.
    W poniedziałek będę musiała dzwonić od nowa na szpital. Ewentualnie mogłabym zadzwonić do naszego dr B, ale nie chcę mu w weekend głowy zawracać.

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 28 września 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia od kiedy dziecko stabilnie stoi już bym wkładała. Nina go ma od czerwca jakoś, a wchodzi do niego sama od jakiegoś tygodnia

    Frez nie wiem co powiedzieć, ślę wiele dobrych myśli do Ciebie i modlitwę za Was

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik super widać że Ninka zadowolona.

    Mówiłam mojemu popatrzył na mnie wymownym wzrokiem ale nie skomentował więc chyba już plus :D

    Frez tule mocno. Nie wiem nawet co napisać sensownego.

  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 28 września 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik świetne zdjęcie <3 Ty sama robiłaś Waszego kitchen helpera, prawda? Powiedz mi proszę - bo nie jestem pewna czy dobrze widzę na zdjęciu - ta górna barierka jest na równi z blatem? Bo kurde co znajdę jakiegoś gotowca to jest o 10cm wyższy niż nasz blat :/

    Veritaserum my mamy bardzo malutką kuchnię (gdzieś połowa Waszej), ale kitchen helper będzie na pewno zakupiony, może nawet jako prezent na pierwsze urodziny! Mam nadzieję, że ułatwi mi to popołudniowe gotowanie po pracy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2019, 21:06

    veritaserum, Rucola, sliweczka92 lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 września 2019, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Nie wiem jak liczą to lekarze, ale wiem, że chcieli móc wpisywać w kartę 34 + ... tc., a więc od dzisiaj mogą <3

    To, co wydawało mi się nierealne 10 września, nagle stało się faktem. Z tej okazji idę wyprasować chyba ostatnie z ubranek :)

    Malgonia, pilik, Minnie89, JustynaG, Lena21, Cabrera, Rucola, nowa na dzielni lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 29 września 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas leci już 20 tydzień! A Hania cała noc z babcią, od 21 jej jeszcze nie widziałam 🙈 jestem w raju, noc bez pobudek 🤣😍

    Lena21 lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 29 września 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sliweczka a jak z mlekiem, co malutka ostatecznie jadła?

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 29 września 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostała na noc kokosowe, w nocy nic nie jadła. Zasnęła babci o 23 (bo w samochodzie spala chwilę, więc się wyspała), obudziła się raz koło 2 i 6:50 wstała na dobre. O 2 babcia ja uspalam bez mleka. Teraz to dopiero jestem w szoku. 😳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2019, 11:01

    Lunaaa, JustynaG, Achia, Kaczorka, veritaserum, Aga9090, pilik lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
‹‹ 3477 3478 3479 3480 3481 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ