X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 9 października 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, ale ja nie zamierzam Cię przekonywać do zmiany poglądów. Jedynie przemyślałabym FORMĘ przekazu czy sposób informowania. Tylko tyle chciałam powiedzieć pierwszym postem w tym temacie :)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 9 października 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga w temacie hodowli roślin/zwierzat. Obrazek chyba wiele wyjaśni :)
    2f5f1023c7af.png

    veritaserum, Anna Stesia, lamka lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 9 października 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dodam jeszcze odnośnie tego zdania
    Aga9090 wrote:
    Nie mam nic do tego, że jesteś wege ale zastanawia mnie to jak wytłumaczysz Lewkowi, że wszyscy dookoła jedzą mięso, a wy nie.
    Nie musimy robić tego co inni tylko dlatego że wszyscy dookoła tak robią. Fakt że forma przekazu jest ważna. Tak Rucola jak i ja podjęłyśmy drogę pod górkę -bycia jednostką w tłumie. To że będzie nam trudniej nie oznacza że będzie to gorsze dla dzieci. Wierzcie mi że to ja bardziej przeżywam jak to będzie, co będzie ale odpowiednio poprowadzone dzieci nie mają z tym problemu.

    To dotyczy wszystkiego od przedszkola: Mamo dlaczego oni chodzą do kościoła a ja nie? Mamo dlaczego on je mięso a ja nie? Mamo dlaczego on moze oglądać tv ile chce a ja nie? Mamo dlaczego dzieci mają takie zabawki a Ty mi nie pozwalasz? Mamo bo kolega to ma komputer/ komórkę a ja nie. Mamo dlaczego nie mogę mieć psa/kota/ chomika choć moja koleżanka ma? Mamo a dlaczego ja nie mam taty/ mamy lub tata/mama nie mieszka z nami a inne dzieci mają oboje rodziców?
    Każda z nas będzie to przechodzić w taki czy inny sposób i jak same widzicie każdy musi znaleźć swój sposób na to żeby wytłumaczyć to odpowiednio dziecku

    veritaserum, Rucola, sliweczka92, Jeżowa, JustynaG, Anna Stesia lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wezmę udziały w dyskusji bo nie wiem co miałabym konstruktywnego napisać. My jemy mięso, Ania uwielbia je ale robię wszystko żeby je ograniczyć w naszej diecie. Miałam sporo czasu ostatnio jak Ania w żłobku była więc gotowałam naprawdę pyszne rzeczy wegetariańskie. Mąż był zachwycony. Dużo strączków, pasty do chleba na bazie cieciorki czy soczewicy, buraka. Naprawdę pysznie. Mąż się tylko śmiał że po tygodniu takiej diety ma na wadze więcej niż miał :D ale jedlismy duuuuuuzo i jakieś deserki też były ;p

    Ja dla rozluźnienia zapytam jaki tusz do rzęs polecacie ? Pogrubiający bo wydłużenia nie potrzebuje ;)

    Aga nie musimy ani my ani nasze dzieci robić to co inni. Przepraszam ale jakoś uderzyło mnie to co napisałaś że jak Rucola wytłumaczy Lewkowi że nie je mięsa jak inni jedzą. Tak samo można zapytać dlaczego moje dziecko nie ma telewizora w domu a inni mają itp itd.
    Sorki ale te pytania o telewizor to mnie już dobijają ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 11:05

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 9 października 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmienię trochę temat bo rozważam zakup nosidełka i nie wiem na co patrzeć.
    Wiem że większość chustuje ale może ktoś zdecydował się zakupić nosidło z zamiarem noszenia na plecach?
    Nie potrafię wrzucić Stasia na plecy i chyba nosidełko było by dobrym pomysłem tylko czy jest jakieś fajne które dobrze się nosi na plecach? polecicie coś?

    summer86 lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 9 października 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Ja dla rozluźnienia zapytam jaki tusz do rzęs polecacie ? Pogrubiający bo wydłużenia nie potrzebuje ;)

    Mając te same potrzeby co Ty zawsze wracam do 2000 kalorii Max Factor. Miałam tańsze, droższe i ten wychodzi chyba najlepiej :)
    A, jeszcze niezły był Vamp PUPA.

    veritaserum lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 9 października 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Zmienię trochę temat bo rozważam zakup nosidełka i nie wiem na co patrzeć.
    Wiem że większość chustuje ale może ktoś zdecydował się zakupić nosidło z zamiarem noszenia na plecach?
    Nie potrafię wrzucić Stasia na plecy i chyba nosidełko było by dobrym pomysłem tylko czy jest jakieś fajne które dobrze się nosi na plecach? polecicie coś?

    Mamy LennyLamb moje pierwsze i jestem zadowolona, a raczej byłam, bo chodzącej Ani już w nosidło za nic nie wcisnę ;)

    Lunaris lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mnie chodziło o to jak Rucola chciała Lewkowi wytłumaczyć. Pisałam odnośnie tego, że dzieci są naprawdę dociekliwe, zadają pierdyliard pytań i tutaj chodziło mi o to jak wytłumaczyć dziecku dlaczego nie jemy mięsa ale też wytłumaczyć czemu inni jedzą. Żeby nie było tak, że wszyscy inni są źli (rodzina, przyjaciele itd) uff.. O to mi chodzi

    Lunaris, veritaserum, Yoselyn82, Anna Stesia lubią tę wiadomość

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 9 października 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer a jak się sprawdza na plecach? byłaś zadowolona?


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris ja mam tule i jestem zadowolona ! Ania uwielbia nosidło my korzystamy cały czas. Jak nie ma bata jej uśpić to nosidło zawsze działa.

    Reset dzięki !

    Lunaris lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris ja tylko rąk wtrące, że dobrze jest przymierzyc nosidło. Ja np miałam pożyczoną tulę i dla mnie była mega niewygodna i gdybym ją kupiła to byłabym zła :p
    Też przymierzam się do zakupu, ale będę chciała podejść do jakiejś wypożyczalni i popróbować różne. Zwłaszcza ,że mąż też chce nosić.

    pilik lubi tę wiadomość

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 9 października 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris, najwięcej z naszego grona o nosidłach wie Pilik i ona najlepiej doradzi :)
    Na plecach nosiłam tylko kilka razy i było ok, niestety Ani skłonności do znęcania się nade mną uniemożliwialy korzystanie z tej pozycji noszenia ;) byłabym łysa lub cała w siniakach od szczypania :P

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 9 października 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset ja się szczepiłam w ciąży na krztusiec i na grypę!
    Polecała mi to zarówno moja ginekolog jak i pediatra dzieci. Jest to mega ochrona dla noworodka (dzięki temu ma już przeciwciała przez pierwsze 6 tyg zanim dostanie pierwsza szczepionka „własna”). Nic się nie działo,dobrze się czułam.tak wiec polecam.

    Luna spóźnione życzenia dla córeczki!!!sto lat!

    Rucola moja najstarsza córka nie je mięsa prawie rok.Sama podjęła taka decyzje i jestem z niej dumna.dzieki temu w całym domu je się dużo mniej mięsa bo staram się gotować dla wszystkich to samo.najmlodsza jednak je mięsko,jak to będzie później zobaczymy.w każdym razie fajna sprawa!!!

    Lunaris ja mam i tule i chustę!ale Tula jakoś bardziej mi podpasowala!polecam!

    Lunaris, summer86, Rucola, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 9 października 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie po zakupie kilku rzeczy (jeszcze dla Franka), które wydawały mi się fajne a okazał nie do końca spełniające zadanie. Będę mierzyć i pytać o opinie. Koleżanka ma mi pożyczyć swoje. Brałam je już w góry i na przód było spoko ale tyłem nie nosiłam (nie pamiętam firmy). A teraz ułatwiło by mi to życie rano jak trzeba do szkoły lecieć na 8 i nie wolno do środka wózka wprowadzać. Na dworze pada, Staszek się złości bo mało że naubierany to jeszcze wkładany/wyjmowany a na dworze raptem 20 min jesteśmy. Ponadto miło jednak nosić te prawie 10kg na 4 piętro na plecach a nie na rękach :P chociaż raz w ciągu dnia.

    Dzięki za porady :) będę śledzić temat.
    Jak macie jeszcze jakieś tipsy to na liście mam jeszcze prezenty urodzinowe dla Stasia: tablica manipulacyjna i rowerek 3 kołowy do jeżdżenia i prowadzenia :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 12:06


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie odniose się do tej zaciętej dyskusji, ale fajnie się czytało. Super, że potraficie tak po ludzku dyskutować, bez przepychanki. My jemy mięso, ale raczej max dwa razy w tygodniu, bo chłopcy są bardziej "zupni" tzn Floriański nie żre nic oprócz cyca, jakiś na chyba mega skok rozwojowy, bo płacze co rusz, ja nie wiem o co mu chodzi i nawet cyca nie chce wtedy! Mieliśmy kolejną noc " na chłodząco" spałam może ze 3h łącznie. No wrak jestem, więc i nie odniose się za mocno, bo mogłabym coś palnąć😂

    Lunaris ja mam nosidło szyte z chusty i go uwielbiam! Niestety młody nie daje się już motać, a tu ma mam wrażenie swobodniej :) teraz chce kupić nosidło dla starszaka, bo np.idziemy na grzyby i po godzinie on płacze, że jest umęciony i też chce żeby go nieść. A to nosidło jest na niego za małe i zazwyczaj zajęte przez malucha. I też bym chciała szyte z chusty... Nawet mam jedną chustę, której w sumie nie używam, ale nie wiem czy nie jest za krótka na nosidło :/ ani nie potrafię zdecydować gdzie w razie w je uszyć...

  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 9 października 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris ja mam onbuhimo od Lenny Lamb i jestem zachwycona, mimo że wiele osób nie poleca z tego co widziałam. Ale Zuzia jest maleńka, ma tylko 8 kg i 71 cm. Nie odczuwam ciężaru. Podobno jest dla dzieci już chodzących, choć różne źródła podają że nada się dla siedzących. Ja w każdym razie używam na zmianę z chustą. Ze względu na bliznę i plany nie chciałam pasa biodrowego. Zakłada się w sekundę.

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 9 października 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy kavke Multi age (regulowaną). Nie nosiłam jeszcze na plecach, ale myślę, że niedługo spróbujemy. Obecnie eMek codziennie wieczorem usypia Hanie w nosidle :)

    I my, tak jak Luna mamy tylko 8kg do noszenia, chociaż to nosidlo ma regulację panela do nawet 20kg...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 12:32

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 9 października 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie też mam chustę którą planuję sprzedać ale może z krawcową (mam na dole w bloku) się jakoś dogadać? dzięki za pomysł Frez :) Może nasza Izunia się wyspecjalizuje w przerabianiu chust to nam poszyje :D

    Luna już oblukałam :) cena przyzwoita a Staszek siedzi, stoi, próbuje chodzić to już chyba dla niego spoko. Waga do 20kg to posłuży. Dzięki!
    Robię listę i będę testować :) co ciekawe na olx w moim mieście ani jednego na sprzedaż :/


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 9 października 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris my mamy to samo co Summer, LL moje pierwsze. ma jedną wadę/zaletę. Ma bardzo grube paski na ramionach, co z jednej strony sprawia, ze jest bardzo wygodne ale z drugiej wygląda na bardzo masywne. Używamy oboje z emkiem, przede wszystkim na szybkie wyjścia i w kryzysowych sytuacjach do usypiania. Przy czym ja je miałam na testach zanim kupiłam, także również polecam :)

    Lunaris lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 9 października 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I my mamy LL moje pierwsze! I Klara i Stasiu wchodzą , tylko, że matce brak sił na starszaka 😅

‹‹ 3488 3489 3490 3491 3492 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ