X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 28 października 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez wszystkie myśli jutro do Was lecą, trzymaj się dzielna mamo! Oby to szybko było za Wami <3

    Luna kciuki za serduszko Zuzi!

    Kaczorka jak się macie? Myślałam dzisiaj o Was. Jak Ala na Ole? Jak Ty się odnajdujesz w nowej rzeczywistości?

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 października 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez trzymaj się! mocne kciuki..

    Luna kciuki za serduszko Zuzi! :)

    Iza kciuki mocne :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 28 października 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik - Jakoś się odnajdujemy. Mam wrażenie, że cały czas w biegu ;) ale to głównie przez Aluśkę. Jest baaaardzo aktywna. Milion pomysłów na minutę, jeśli chodzi o zabawę.
    Do tego rzuca zabawkami, więc musimy ją hamować, żeby czasem Ola nie oberwała.

    Ale ogólnie chyba nie jest najgorzej. Ola ładnie je (ciągnie cyca aż miło), rośnie (już nie ma tak chudej dupinki). Ze spanie też nie ma problemu. Ale cwaniara w nocy chce być przy mnie. Jak ją do łóżeczka odłożę, to się kręci, chrzącha i otwiera dzioba. A jak tylko ją położę obok siebie to śpi :p

    Aluśka na szczęście nie jest zazdrosna. Czasami próbuje podejść do Oli i ją głaskać i tu musimy pilnować, żeby za dużo siły do tego nie użyła ;)

    Rucola, pilik, Lunaris lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteście niezastąpione! Dziękuję 😘

    My już mamy swoją salę, czeka nas jeszcze wenflon i anestezjolog... To niesamowite jak szybko takie maluchy się rozwijają. Ostatnim razem jak byliśmy, młody nawet nie zareagował, że tata z bratem wychodzą, a dziś .. czarna rozpacz! Starszak był mega dzielny, brodka mu latała, ale się nie rozpłakał. W przeciwieństwie do mnie, kiedy tylko wyszli. Dopiero w aucie dał upust emocjom, no i mąż się przyznał, że i jemu łezka poleciała... Miałam nadzieję, że po tym wszystkim będę silniejsza i nie będę ryczeć, ale nieeee, to jest ponad moją silną wolę.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 października 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez jestes bardzo dzielna w tym wszystkim. Taka dzielna mama to prawdziwy skarb...
    Kaczorka cudnie się czyta o dziewczynkach. Super, że udaje się wam wszystko ogarniać a Alusia nie jest zazdrosna :) Oby tak dalej!!!

    Kaczorka lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 28 października 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna kciuki za serduszko Zuzinki!

    U mnie w domu choróbska. JA kaszlę już od tygodnia, Mała ma wiecznie gluty i zatkany nosek, przez co nocki tragiczne, synek nie poszedł do przedszkola, bo ma tak mocno pogrubione węzły na szyi. Muszę koniecznie do lekarza się z nim przejść, pierwszy raz aż takie widzę. Do tego mąż leży z gorączką...

    Frez trzymaj się jakos..

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 28 października 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny (RESET :) ) może znacie jakieś dobre przepisy na szybkie przekąski na roczek? To już za 2 tygodnie, a ja nadal nic nie zaplanowałam. Póki co wstępnie wybrałam wzór tortu :)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez cały czas myślę o Was!!

    Luna o Was także!!


    Ja się witam z szpitalnej sali.... Borys w piątek miał temperaturę byliśmy u lekarza i pediatra stwierdziła, że raczej ząbki i kazała tylko podawać nurofen. Dziś noc była tragiczna młody co chwilę się budził, głos stracił, nawet płakać nie umiał i ledwo łapał oddech no to o 4 nad ranem szybko do szpitala, przyjęty w trybie natychmiastowym... Lekarze zdiagnozowali ostre zapalenie krtani ☹️

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 października 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Frez cały czas myślę o Was!!

    Luna o Was także!!


    Ja się witam z szpitalnej sali.... Borys w piątek miał temperaturę byliśmy u lekarza i pediatra stwierdziła, że raczej ząbki i kazała tylko podawać nurofen. Dziś noc była tragiczna młody co chwilę się budził, głos stracił, nawet płakać nie umiał i ledwo łapał oddech no to o 4 nad ranem szybko do szpitala, przyjęty w trybie natychmiastowym... Lekarze zdiagnozowali ostre zapalenie krtani ☹️

    zdrowka!!!

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 28 października 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez myślę o was cieplutko, będzie dobrze! Trzymam mocno kciuki ✊✊✊ Bóg czuwa i operacja szczęśliwie i szybko minie! ❤️ Jesteś najdzielniejszą mamą jaką"znam"!

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez przesyłam ogrom ciepłych myśli i życzę Wam wszystkim dużo zdrówka i siły ! Jesteś bardzo bardzo dzielna.

    Kaczorka super że odnajdujecie się w nowej sytuacji i Alusia dzielnie akceptuje Ole. Powiedz mi śpicie wszyscy razem ? Jak to wygląda ? Ja się zastanawiam ostatnio jak my się ogarniemy na naszych 50 metrach i dwóch pokojach z dwójką dzieci. Tak mi myśli wybiegają do przodu ale wierzę że będzie wszystko dobrze. Bo Ania to w zasadzie będzie w wieku Ali jak się pojawi rodzeństwo.

    Aga dla Was też dużo zdrowia !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2019, 16:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum, my mamy też coś ok 50m, ale jest to "duża kawalerka" i to w dodatku na dwóch poziomach. Dół to mikroganek, kuchnia i łazienka, a na górze pokój. Nooo powiem Ci, że ciasno to jest, ale jeszcze było by miejsce na jakieś szafki (wiszące oczywiście). Tylko ze spaniem gorzej, bo teraz jeszcze we czworo się mieścimy (mamy łóżko 200x220) z tym, że ja z młodym często i gęsto lądujemy w nogach :P mam nadzieję, że na Boże Narodzenie przeprowadzimy się już do naszego domu, wtedy wszyscy odetchniemy pełną piersią ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez no jakoś damy radę tylko zastanawiałam sie właśnie jak to rozegrać na samym początku. Bo później to docelowo dzieciaki w jednym pokoju my w drugim . Ale mam nadzieję że do tego czasu kupimy już coś większego bo ciągle się rozglądamy tylko ceny masakra.

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 28 października 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum - no w nocy śpimy w czwórkę na 150cm :p ale mam nadzieję, że Olka się ogarnie i jednak będzie spała w dostawce. Póki co staram się budzić ja w nocy na jedzenie i później ciężko ją odłożyć. Ale jak już skończy ten swój pierwszy miesiąc to pozwolę jej w nocy spać i nie będę brała do siebie.
    Chociaż to cwana bestia jest i już w szpitalu - od pierwszej wspólnej nocy - dopominała się o bliskość mamusi.. :p

    Rucola lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka wrote:
    Veritaserum - no w nocy śpimy w czwórkę na 150cm :p ale mam nadzieję, że Olka się ogarnie i jednak będzie spała w dostawce. Póki co staram się budzić ja w nocy na jedzenie i później ciężko ją odłożyć. Ale jak już skończy ten swój pierwszy miesiąc to pozwolę jej w nocy spać i nie będę brała do siebie.
    Chociaż to cwana bestia jest i już w szpitalu - od pierwszej wspólnej nocy - dopominała się o bliskość mamusi.. :p

    Nie ma się co dziwić ;p przy cycusiu najlepiej.

    A powiedz mi jak ograniczyłas to karmienie / wiszenie Aluski na Tobie w nocy ?
    U nas ostatnio apogeum mam wrażenie że już mam mniej mleka w piersiach a Ania od w zasadzie pozytywnego testu wisi na mnie całą noc. Chce to naprawdę skończyć bo w poniedziałek idę do pracy a tandem to nie dla mnie .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2019, 19:07

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 28 października 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, tulę mocno... oby ta wizyta w szpitalu była jak najkrótsza, niech Borys wraca do zdrowia i wracajcie do domku

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 października 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga bardzo Ci współczuję :( mam nadzieję, ze szybko Borysek dojdzie do siebie i wrócicie do domu. Mozesz z nim zostawać na noc?
    My też mamy 50mkw ale póki co mieszkamy tu w trójkę i tak szczerze jedyne na co mogę narzekać to na małe łóżko :D już kilka razy byłam na skraju wytrzymałości i chciałam kupić większe, ale perspektywa nowego mieszkania jakoś mnie trzyma w ryzach :)
    Veritaserum kiedy masz pierwszą wizytę? Masz już jakieś objawy?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 28 października 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum nie gratulowałam wcześniej, bardzo się cieszę że spotkała Cię tak piękna niespodzianka od życia, rosnijcie zdrowo.

    Aga życzę Wam dużo zdrowia, mam nadzieję że szybko Was wypuszczą. Jakie leczenie wdrożyli? Jesteś z Borysem? Tulę Was mocno.

    Frez powodzenia jutro, jesteś bardzo dzielna!

    Dziękuję za wszystkie kciuki, pozwólcie że odezwę się jak dojdę trochę do siebie.

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaje dozylnie antybiotyk, glukoze i roztwór soli mineralnych, do tego co 2 godziny inhalacje soli fizj z sterydami. Muszę często wietrzyć sale i
    musi mieć nad łóżeczkiem mokre prześcieradło. Temperaturę miał od piątku, a od dziś 10 rana już nie ma. Jestem z nim, mam fotel, który można rozłożyć do spania. Jak długo będziemy tego nie wiem ale podejrzewam z 5 dni napewno, bo antybiotyk... Ale bardzo mu się nie podoba welfron,zakladam mu skarpetke na rączkę, a to i tak nie pomaga, bo zaraz ściąga i chciałby go wyrwać...


    Luna daj znać kochana, bo się tu wszystkie zamartwiamy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2019, 20:44

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 28 października 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia
    1. ADAC
    - poziomu bezpieczeństwa,
    - prostoty instalacji,
    - poziomu komfortu dziecka,
    - bezpieczeństwa składników w użytych materiałach, a nawet, łatwości w utrzymaniu i konserwacji

    Ogólna ocena ADAC jest sumą oceny poszczególnych kryteriów, jednak nie wszystkie kryteria są równie ważne. Bezpieczeństwo fotelika wpływa na 50% oceny, obsługa na 40%, natomiast ergonomia na 10%. “Substancje szkodliwe” i “czyszczenie” mają wpływ na ogólną ocenę fotelika jedynie, jeśli normy w tych kryteriach są przekroczone mogą je znacząco obniżyć.

    2. ÖAMTC
    - bezpieczeństwo dziecka,
    - sposób montażu,
    - obsługę,
    - ergonomię/komfort dziecka w foteliku
    - zanieszczycznia

    3. TCS
    - bezpieczeństwo,
    - obsługę/ergonomię,
    - zawartość substancji szkodliwych,
    - czyszczenie/przetwarzanie

    4. Test Plus
    - obciążenia działające na głowę i szyję dziecka podczas kolizji

    Test Plus wyróżnia między innymi to, że w jego trakcie prędkość jest wyższa niż podczas podstawowych testów homologacyjnych a siły działające na kark manekina są mierzone przez specjalne czujniki, zatem wynik jest naprawdę dokładny.
    Dotychczas tylko foteliki tyłem do kierunku jazdy były w stanie zdać ten sprawdzian swojej niezawodności. A i to nie każdy.
    ____________________________________________________

    To najważniejsze rzeczy jeśli chodzi o teorię.
    Dodam tylko, że Test Plus jest dobrowolny. Fotelik musi zostać zgłoszony przez producenta. ADAC sam bierze foteliki do testów.
    Więc foteliki z opcją 360 zwykle na dzień dobry test oblewają- właśnie przez opcję jazdy przodem, mimo że z niej się nie będzie korzystać. Np. ten sam fotelik, ale w opcji 180/90°, zwał jak zwał, testu już nie obleje. Przykład Britax Swingfix lub BeSafe iZi Twist B. I z drugiej strony, brak Plusa nie określa fotelika jako gorszy.
    ____________________________________________________
    Co do moich wyborów, to miałam wypisanych 8 modeli, które brałam pod uwagę. Pojechałam z listą do sklepu. W sumie byłam nastawiona konkretnie na 4 typy. Wybieraliśmy z Cybexa, GB Vaya, Britax, BeSafe.
    GB i Cybex są identyczne (ten sam producent), ale Oskar nie wpasował się. BeSafe miałam złe doświadczenia po nosidle i nie był obrotowy, a to kolejny wymóg. No i był ciasny (standard ich wszystkich fotelików). Cieszę się że z tego 360 nie zrezygnowałam.
    W Britaxie najlepiej pasował, jest bardzo obszerny, ale musiałam dokupić uniwersalną wkładkę pod tyłek. Dalej w niej jeździ. Fajnie się sprawdzają też nakładki na pasy udowe. Też dokupiłam. Naprawdę bardzo mocno dociągam pas, a Oskar miał poprzecinane uda jak nie było nakładek.
    Więc myślę że warto sobie wypisać co chcesz i który fotelik to ma. Szukałam też fotela przynajmniej z 4* ADAC i isofix. Pasy nie wchodziły w grę. No i wiedziałam że na bank odpada Cybex z półką. Bodajże jest to Sirona Q.
    _____________________________________________________
    A z dodatkowych rzeczy, to w obydwu sklepach słyszałam, że ten drugi fotelik zazwyczaj pasuje już do większości samochodów z tego względu że ma regulację kąta w przeciwieństwie do nosidła. Za to (my nieświadomi klienci) nie zwracamy np. uwagi na ograniczający nas zagłówek samochodu- szczególnie gdy jest mocno wypukły a wraz ze wzrostem dziecka, podnosi się zagłówek fotelika- wtedy kolidują one ze sobą i jest problem. Długość pasa gdy montaż nie jest na isofix czy też kasowanie miejsca. To już wychodzi przy mierzeniu w samochodzie.


    Mam nadzieję że chociaż trochę skorzystasz.

    JustynaG lubi tę wiadomość

    [age.png
‹‹ 3505 3506 3507 3508 3509 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ