X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik u mnie już w maju były ładne owulaki, ale okres dopiero na koniec wakacji.

    Lena dzięki za wchłonięcie w nowy blog do obserwacji!🙈 Odetnijcie mi internet, bo już mi doby nie starcza na spanie!

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 14 listopada 2019, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena dzięki! Nie znałam tego bloga. Nawet nie wiedziałam, że jest angina wirusowa (angina zawsze kojarzyła mi się z tą bakteryjna wywołana przez paciorkowce), czyli po prostu wirusowe zapalenie gardła i migdałów. Lekarka kazała zrobić crp i morfologie z rozmazem. Czy morfologia jest mi w stanie potwierdzić czy mam do czynienia z bakteria czy wirusem? Bo crp rozumiem, że przy zakazeniu bakteryjnym zawsze jest bardzo wysokie (w przeciwieństwie do wirusow). Mąż miał jakiś czas temu angine i antybiotyk. Crp miał 140 (norma do 5)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2019, 23:20

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 14 listopada 2019, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o cykle po porodzie to przy synku dostałam pierwsza @ 9 miesięcy po porodzie (nadal kp). Pierwsze dwa cykle były bardzo odjechane z krótką faza lutealna. Dopiero 3 cykl był powiedzmy normalny, choć w ciążę zaszła w sumie dopiero jak odstawiłam Mlodego

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka ja wiem że antybiotyk to troszkę takie zło ale ja po ostatnich przejsciach jestem bardzo uczulona na wszelkie katary, gardła czerwone itd.... Młody w dniu przyjęcia do szpitala miał Crp 2,79 (norma do 5) także po samym Crp zdrowy.. A gorączka od 3 dni była, był przyjęty na oddział w ciężkim stanie z ostrym zapaleniem krtani i tchawicy (mało by brakło i byłby intubowany), ledwo oddychał, gardło mocno zaczerwienione, odwodniony, z anemia, a 2 dni prędzej u pediatry wszystko ok poza gorączka.
    Także jeśli lekarz podejrzewa angine to bym się nie wachała i podała ten antybiotyk aby się coś bardziej nie rozwinęło... Taka ze mnie madka wyczulona się zrobiła.. Oczywiście zrobisz jak uważasz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 00:06

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 15 listopada 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga ale to jest jeszcze inna kwestia: bo często trzymamy się tego, że dziecko ma 1 chorobę i jak już jest rozpoznanie to tracimy czujność, a niestety zdarza się, że osłabiony organizm zmaga się z dwiema przypadłościami. Ja to rozumiem, bo tez jestem przewrażliwiona jeśli chodzi o zdrowie Frania, ale im więcej czytam o nadużywaniu antybiotyków tym bardziej jestem przerażona jaka to jest skala

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena oczywiście, że antybiotyki są nadużywane. Ja sama dzieci próbuje najpierw leczyć domowymi sposobami ale jeśli stan się pogarsza i choroba długo nie chce odpuścić i domowe sposoby nie pomagają to się nie wacham. U nas antybiotyki są naprawdę rzadkością. Teraz nie wyszło domowymi sposobami i pluje sobie w twarz, że dziecko mogło się udusić przeze mnie, bo pediatra zbiła mnie z tropu, że to od zębów. Ja czułam, że to coś innego, bo przy ząbkach tylko biegunkę miał wcześniej i nic wiecej

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 15 listopada 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie podałam wczoraj antybiotyki na noc. Dzisiaj rano znowu 39 stopni. Noc fatalna, ale głównie przez kiepskie oddychanie. Niby nosek, ale po wpuszczeniu kropli wcale nie było lepiej. Ona tak chrapala jakby, ten dźwięk taki nosowo-gardlowy. Morfologia i crp zrobione

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 15 listopada 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dzisiaj podjadę do naszej lekarki, bo wczoraj był inny pediatra

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Nie podałam wczoraj antybiotyki na noc. Dzisiaj rano znowu 39 stopni. Noc fatalna, ale głównie przez kiepskie oddychanie. Niby nosek, ale po wpuszczeniu kropli wcale nie było lepiej. Ona tak chrapala jakby, ten dźwięk taki nosowo-gardlowy. Morfologia i crp zrobione
    Agulineczka żeby nie zeszło na krtan, bo takie dziecko może się udusić

    Edit Agulineczka znalazłam taki cytat więc może wymaz z gardła?
    "Niestety z uwagi na bardzo podobne objawy angina bakteryjna bywa mylona z infekcjami o podłożu wirusowym, takimi jak mononukleoza zakaźna. Tu z pomocą przychodzą badania diagnostyczne – wymaz z gardła umożliwiający badanie mikrobiologiczne lub wykonanie Strep A testu."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 10:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedna Ulcia :(
    My jesteśmy bezantybiotykowi, ale to głównie z tego względu, że mamy super lekarza, który mi ich zawsze wyprowadzi na prostą o czasie. On sam mówi, że lekarze przesadzają z antybiotykami, przepisują "na wszelki wypadek", bo nie potrafią połączyć domowego leczenia z lżejszymi lekami, a o badań nie zlecają przed podaniem. Dla niego antybiotyk to ostateczność. Wyleczył mi starszaka z zapelnia ucha bez antybiotyku (choć wypisał na recepcie, gdyby mu się pogorszyło), a Florka z zapalenia krtani. Fakt, wygodniej dać antybiotyk, bo naturalne sposoby wymagają kupe czasu i cierpliwości, ale w 90% da się to zrobić, tylko musi być ktoś, kto ma o tym pojęcie i to poprowadzi z głową.
    Agulineczka jak masz możliwość konsultacji z kimś jeszcze, to ją skonsultuj. Zawsze lepiej dmuchać na zimne...

    Reset mam nadzieję, że u Was lepiej ❤

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 15 listopada 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez no ja właśnie też jestem z reguły anty antybiotykowa. Czytałam gdzieś,że flora jelitowa potrzebuje około 3 lat na odbudowę... Gdyby było stwierdzone zapalenie ucha (brawo dla Twojego lekarza, który dał radę bez antybiiotyku), zapalenie oskrzeli/płuc to chyba bym się nie zastanawiała, ale na podstawie czerwonego gardła... nie wiem. Nie chce się upierać przy swoim i dyskutować z lekarzem, ale dzisiaj chyba faktycznie wybiorę się do drugiej lekarki. Tym bardziej, że syn teoretycznie jakoś czas temu mógł przechodzić mononukleoze, bo badania wskazują na kontakt z tym wirusem, ale nie na obecną infekcje (IgM miał ujemne). Żałuję, że nie zrobiłam Malej wymazu z gardła jak byłam w labo

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje porady.. Szukam prezentu dla eMka na Dzień Górnika.. Polecacie coś? Nie mam wogóle pomysłu 😕

    Migotka lubi tę wiadomość

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 15 listopada 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki Małej. W morfologii podwyższone monocyty. CRP 112..

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka idziesz jeszcze na wizytę?

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 15 listopada 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka przy takim crp jednak bym podała antybiotyk...

    Aga może jakiś zabawny kubek czy koszulka?

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy takim crp tez bym zdecydowanie podała bo oznacza to infekcje bakteryjna:(((daj znac jak się czuje córeczka...trzymaj się!

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Dziewczyny potrzebuje porady.. Szukam prezentu dla eMka na Dzień Górnika.. Polecacie coś? Nie mam wogóle pomysłu 😕
    A może taką opaskę na rękę co to liczy kroki, wysiłek, kalorie i wszystko. Mój mąż ma i uwielbia. Śpi z tym nawet i rano sprawdza, czy dobrze spał O_o
    Może butelkę filtrującą wodę?
    Mój byłby zadowolony z prezentu typu rezerwacja escape roomu, stolika w pubie dla przyjaciół, biletów do aquaparku czy biletu na jakiekolwiek wydarzenie sportowe

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik właśnie o kubku lub koszulce myślałam ale rozwazałam też szklankę na whisky lub kufel 🤦‍♀️ nie wiem na co się zdecydować🤷‍♀️ za duży wybór..

    Nika u nas w rodzinie na barbórke przeważnie daje się jakiś prezent. Pomysły Twoje są bardzo fajne z tym, że bardziej na urodziny niż na dzień górnika😘

    Edit koszulka myślę może ta..
    https://allegro.pl/oferta/koszulka-z-zawodu-gornik-z-wyboru-tata-r-xl-7411599888?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 19:59

    pilik lubi tę wiadomość

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga ja polecam crazyshop - mają super rzeczy, wszystkie można spersonalizować i szybko realizują zamówienia (koszulki, szklanki lub kostki na whisky, kufle, notesy, narzędzia, portfele itd.), jeśli Twój mąż lubi śląskie żartobliwe teksty to jeszcze gryfnie.pl robi fajne rzeczy.

    Aga9090 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena dzięki! Oglądam gryfnie.pl heksa, tasza z bebokiem, miech na plecy i ni mom się w co łoblyc😁 to je to😅 dla grubiorzy też widziałam także na spokojnie jak będę mieć więcej czasu pooglądam, mam tydzień do podjęcia decyzji.

‹‹ 3534 3535 3536 3537 3538 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ