X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 18 lutego 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka kciuki cały czas <3

    Ja za dużo o odstawieniu nie wiem, bo odstawiłam Frania jak miał 9 miesięcy, poszło zupełnie bezproblemowo i bez zadnej traumy, teraz po prostu jak chce mleko to przychodzi z kubeczkiem i nalewam mu z kartonu :p a jak karmie Filipa to go to zupełnie nie rusza, chyba że za długo to trwa to pokazuje na kołyskę i krzyczy „Ipka oduź”. Nie wiem na ile to naprawdę działa, ale ja przed każdą jakąś taką zmiana czy wizytą u lekarza po prostu rozmawiam z Franiem i mu tłumacze co po co i dlaczego

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 18 lutego 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję Wam raz jeszcze. Możliwe, że najgorsze za nami, gorączka już dużo mniejsza, wczoraj było kilka kupek, dzisiaj tylko jedna, jak na razie przynajmniej. Mały bardzo niechętnie, ale popija kleik hippa z elektrolitami (moniśka, ozloce Cie za to, dziewczyno!), tj.podajemy mu strzykawka. Wczoraj wmusilismy mu łącznie ok.100 ml elektrolitow i ok.200 ml wody. Dzisiaj już tak lekko nam nie idzie, ale mały ma więcej sił, żeby stawiać opór. Właśnie piekę ryż z jabłkami, może się skusi na kęsek. Raz jeszcze Wam dziękuję za wszystko!

    Ps. Lena, możliwe, że jest tak jak mówisz z dawkami lekow. Wczoraj jako matce roku pomyliły mi sie dawki, maly dostal raz za dużo ibuprofenu i dopiero wtedy poczuł się trochę lepiej. Oczywiście nie róbcie tego w domu, ale dało mi do myślenia, że może faktycznie dostawał wyjsciowo za mała dawkę.

    Admiralka, gratuluję zdrowego bobasa! Rosnijcie zdrowo! Synkowie są fajni!

    Frez, jak sie czujesz?

    Madzik, z odstawieniem nie pomogę. Zwłaszcza po tej chorobie małego chyba nigdy go sama nie odstawie, bo widzę, ile kp mu teraz dalo. Ale prawda, że okropnie to męczące dla mamy!

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 18 lutego 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Admirałka jakie cudo <3 o mamo znowu się napatrzę i mnie będzie nosiło po kątach <3 gratulacje wielkie :)

    Minnie niestety kupon jest jednorazowy ale ja zamierzam te pączki do czwartku sobie wydzielać :P a w czwartek mam dyżur więc będzie full wypas jak zawsze w szpitalu :D

    ...no i podziwiam zapał do pierogów! U mnie Netflix na bezrobociu :D póki Staszek śpi ;)

    admiralka lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia, dobrze że już widać światełko zdrowia na horyzoncie! Z dawkami leków, to ja zawsze przeliczam na wagę chłopców, bo to co w tych widełkach jest, to jest taaaaaak rozbieżne z wagą, że głowa mała.
    Jak się czuję?
    Chorobowo-lepiej, zjadłam ziemniaki z mizerią nawet i jest ok, choć ciągle boli mnie żołądek 🤷
    Ciążowo- bełtać mi się chce non stop. Ja mam straszną blokadę, bo tak to gwarantuje, że bym tuliła porcelanę co rusz. Wszystko mi stoi w gardle 🤢 przez co jeszcze gorzej się czuję... Jak zwymiotuje, to na jakieś 30min mi lepiej, ale potem od nowa. No i mam ciągle posmak metalu? W ustach. Nie mogę pić herbaty, bo mi śmierdzi 🤭 kawy tym bardziej. Nawet woda mi śmierdzi, przez co baaaaaaardzo mało pije, wiem że to niezdrowe, ale no nie mogę... Szukam czegoś co mi zatrybi i uda się jakoś funkcjonować. Woda mi się zatrzymała w organizmie moooocno, bo mam w ciągu tygodnia, dwóch 3kg na plusie. Widzę po palcach, że spuchnięte.
    Psychicznie- kiepsko, mam jakąś fazę we łbie, że coś jest nie tak.... Najważniejsze, że chłopcy zdrowi, bo nie wiem czy bym nie skończyła w pokoju bez klamek, w białym kaftanie🤦

  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 18 lutego 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaStesia też polecam ten kalkulator, dziewczyny są malutkie w stosunku do wieku, ważą mało, a kalkulatorem wyliczam odpowiednią dawkę. Oby najgorsze minęło ;*

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 18 lutego 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaStesia całe szczęście że coś lepiej.

    Luna o której macie wizytę?

    Frez ten metalowy posmak jest straszny...!
    Współczuje tego samopoczucia ;( u mnie trochę lepiej pod tym względem, całodniowe mdłości minęły.
    W najgorszym czasie piłam wodę z cytryną po małym łyczku. Drugie co mi podeszło i długo dawało radę - zalewałam miętę zimną wodą i potem do tego sok z malin i to mi wchodziło. Dużo osób poleca wodę z imbirem. Powodzenia!
    Ja chwilowo wykończona, przez zatoki. Nina też biedna strasznie, śpi właśnie od 12... z trzema przerwami, Ale cały czas zasypia dalej. Nigdy w życiu tyle nie spała... mam nadzieję, że jej to pomoże w zdrowieniu jakoś..

    Achh pączki... miałam sama robić, może się wskrzeszę do czwartku 🤔

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 18 lutego 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kuszą faworki, ale nie wiem czy się w sobie zbiorę 😅

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 18 lutego 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi.
    Wiem,ze gwarancji przesypiania nocy nikt mi nie da(choc jak odstawiałam najstarsza jak miała 1,5roku to noce poprawiły się od razu),ale przynajmniej mąż będzie mógł mnie zastąpić!!!na razie od roku jestem uwiązana:(((fizycznie już nie daje rady.
    Wiem,ze kp przy chorobach to zawsze dodatkowe wsparcie,ale trudno jakoś to wezmę na klatę:(
    Hormony robią swoje,bo jestem strasznie rozdarta tym faktem...jakaś era się kończy....wiem,ze to przejdzie i nie taki diabeł straszny jak go malują....

    Frez współczuje samopoczucia i mam nadzieje,ze twoje obawy ze coś jest nie tak przejdą jak tylko zobaczysz na usg zdrowa dziewczynkę:)))))czy wizyte masz jakoś w tym tygodniu?dobrze pamietam?

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik34 wrote:
    Frez współczuje samopoczucia i mam nadzieje,ze twoje obawy ze coś jest nie tak przejdą jak tylko zobaczysz na usg zdrowa dziewczynkę:)))))czy wizyte masz jakoś w tym tygodniu?dobrze pamietam?
    Tak, w czwartek idę na wizytę do mojej stałej ginki. Zobaczymy,czy wszystko jest ok...
    Jeśli postanowisz, że basta-odstawiam, to musisz być konsekwentna. Powoli się przyzwyczai, często to nam matkom ciężej się pogodzić z odstawieniem, niż dziecku ;)

    Madzik34 lubi tę wiadomość

  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 18 lutego 2020, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja Wam powiem, że każda zmiana to przeżycie.
    U nas po 4mż było już po KP i też ubolewałam.
    A teraz Oskar został odstawiony jeszcze od mm... Nagle, bez mojego psychicznego nastawienia na to. I to dopiero była dla mnie tragedia. Ale dramat był na szczęście tylko przez 1 dzień. Przyzwyczailiśmy się już.
    Pamiętajcie, że teraz to już mogą normalnie jeść i nie umrą z głodu! To mnie trzymało. A u nas odstawienie mm wychodzi na dobre dodatkowo, bo z Oskara zrobił się żarłok.

    PS. Justyna, prawdopodobnie Bebilon też uczula. Udało się przemycać go trochę od soboty a nic nowego nie jadł. Znowu szyja wysypana. Więc niestety na amen u nas pozamiatane z mm.

    [age.png
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 18 lutego 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris mam pytanie do Ciebie, mogę od tak prywatnie zrobić holter bez skierowania, skoro jest to w ofercie nie? Orientujesz się co wówczas z wynikiem, pewnie odbiorę parę dni później i tyle? Jutro będę tam dzwonić, ale może będziesz wiedziała :)

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 18 lutego 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna koszmar ;( czyli nie wiecie prawie nic więcej... tyle czekania i stresów... strasznie mi przykro :(

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 18 lutego 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik niby nie wiemy, ale chociaż wiem, co ostatecznie z budową serduszka jest nie tak, bo do tej pory była mowa, że wszystko jest ok, a otwór się zrósł. Jednak nie... Jestem zła za ten holter, ale nic nie zrobię, załatwię to i już. Dziękuję Wam wszystkich za ogromne wsparcie! ❤️

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 18 lutego 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna bardzo mi przykro!!!miejmy nadzieje ze holter coś wniesie istotnego i pomocnego do diagnozy.....
    Wydaje mi się ze spokojnie mozesz zrobić holter prywatnie bez skierowania.opis zazwyczaj jest po ok.7 dniach opisany przez kardiologa (ale może zalezy gdzie..ja robiłam córce pare razy w Damianie w Warszawie) choc oczywiście sam opis trzeba potem „omówić” z lekarzem prowadzacym.

    Miejmy nadzieje ze córeczka dobrze zniesie badanie i nie będzie chciała tego odczepiac ,ale pewnie i na to są jakieś patenty.
    Trzymaj się dzielna Mamo:)

    Lunaaa lubi tę wiadomość

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna! Holtera zrobisz prywatnie, przynajmniej nie powinno być z tym problemu. Szkoda, że nie wiele się wyjaśniło....

    Lunaaa lubi tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 18 lutego 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaa, tak mi przykro, że te nowiny nie są lepsze. :(
    Teraz pozostaje trzymać kciuki za holter, by Zuzia dobrze go zniosła i by szybko udało się to zrobić.

    Ania, a może Oskar stał się żarłokiem bo dostaje rzeczy bezmleczne?
    A skoro jeszcze zaczął Ci ładnie jeść to nawet lepiej, że odstawił się od razu od mm.

    W temacie odstawiania, to zamarzyło mi się samoodstawienie ale to raczej niemożliwe. Choć stosuję metodę małych kroczków i w tej chwili Ania wypija w nocy dwie butle mleka (około 350ml mleka) Potem proponuję wodę i nie protestuje. Póki mleko leci to karmię :) Niebawem stuknie półtora roku ale jeszcze nie chcę kończyć.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 18 lutego 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Lunka -to nie jest jakieś wymagające badanie (sprzętowo bo od Ciebie wymaga dopilnowania zeby elektrody się dziecku nie odkleiły). Opis w zależności od tego jak szybko placówka działa. U nas w szpitalu mamy od ręki lub na drugi dzień no ale nie robimy prywatnie.
    Kurczaki z mojej wiedzy to nie powinna mieć tych bezdechów przez niezamknięty otwór Botalla :( fakt krew się miesza ale hmmm... no może i mniej jej wtedy płynie do mózgu. Te struny to też istotna wiadomość. Niech by się kardiolog wypowiedział czy coś z tym trzeba robić (u nas na oddziale się tym nie zajmują- tylko kardiochirurdzy). Bezdech to kwestia niewydolności serduszka. Drąż temat- nie chcę bynajmniej moim wpisem straszyć tylko powiedzieć że dla mnie to jeszcze nie wyczerpana wiedza. Holter wniesie na pewno trochę istotnych faktów ale na pewno nie da wszystkich odpowiedzi.
    Przykro mi że musicie przez to przechodzić :( życzę Zuzi aby jej organizm samodzielnie ogarnął zamykanie otworu. Powiedz mi z zasawkami wszystko ok? nie czepiał się na Echu?

    Ps ja siedzę i bluzgam w kierunku ePITów... no jak można było tak popsuć. Rok temu poszło raz dwa pięć a teraz mi tu KRS będą narzucać WRRRRR nie mogę tego obejść chyba się wnerwię, druknę formularz i jutro zrobię spacerek do US :/

    Ps 2 dziś wymacałam sobie guzek na klatce piersiowej pod obojczykiem ... no jak by mało było -musze szybko iść do tego POZ-u

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 20:39


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 18 lutego 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny!

    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 15:50

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 18 lutego 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna dobrze, że już coś wiadomo, szkoda, że nie wszystko. Trzymam kciuki, by otwór sam się zrosl. Współczuję stresu.

    Lunaris musisz kochana zadbać o siebie.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 18 lutego 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna kurcze szukalabym jeszcze jakiegoś kardiologa dzieciecego prywatnie. Jakbyś była z Wrocławia lub okolic mogłabym kogoś polecić. Popytaj może gdzieś jeszcze.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
‹‹ 3625 3626 3627 3628 3629 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ