X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NAdrabiam cały dzień i cieszę się, że zaczęłam od końca :) mi88, współczuję stresu dzisiaj, ale tak się cieszę, że jednak wszystko ok! Odetchnij teraz.

    Anna, a ile ma Twoja szyjka?
    Mój lekarz na wizycie nic nie mówił, ale jak teraz popatrzyłam w kartę to w 10 tyg. mam wpisane jakieś 3 i 0 , czyli wychodzi na to że szyjka miała tylko 30 mm, czyli też bez szału..

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ciągle schize z szyjka. 2 tyg temu jak pojechałam na IP to wyszlo po usg że ma 43mm czyli długa. Ale coś jest nie Tak. Dostałam wtedy globulki z powodu dziwnej wydzieliny. Skończyłam je brać w sobotę. A wczoraj znów na papierze miałam taką ciemno beżowa i dziś znów jednorazowy incydent.
    Jutro mam na 9.30 wizytę u mojej gin na NFZ.
    Powiem jej o wszystkim. Bardzo się stresuje. Ciągle czytam coś o wczesniakach, doluje sie i wyje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2017, 17:30

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Jest serduszko!!!
    Jupi !!!!!! Ile to zależy od sprzętu i umiejętności więc teraz wydech i ciesz się brzuszkiem <3

    moniśka witaj w klubie mamuśiek

    mi88 lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Witaj, Moniśka, rozgość się :-) Powiem szczerze, że się przeraziłam tym, co napisałaś. Ten scenariusz brzmi strasznie :-( Cieszę się, że wszystko się u Ciebie udało, a jak się teraz czujesz?
    Teraz w 15 tyg zaczal mi się napinac brzuch ale szyjka prawie 5cm, ale zapobiegawczo dostalam luteine. Teraz co wizyte kaze mierzyc szyjke zebym byla spokojniejsza. Staram sie tez odpoczywac w kazdej wolnej chwili

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer, mam 37 mm, internet mówi, że ok, ale moja doktor twierdzi, że prawidłowe wymiary są od 40 mm. Ale powiedziała mi też, że nie byłoby powodów do niepokoju, bo być może taka moja uroda, gdyby nie fakt tego silnego napięcia mięśni macicy, bo może mi mocniej skrócić szyjkę. A poniżej 20 mm robi się już mało zabawnie. Myślę, że u Ciebie jest w porządku, jeśli nie masz bólów napięciowych brzucha. Kiedy masz kolejną wizytę?

  • Jadranka Autorytet
    Postów: 692 946

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi, gratuluję! :)

    Ja byłam na nfz raz. Lekarz (swoją drogą kawał gbura) miał taki sprzęt usg że w 12 tygodniu był w stanie powiedzieć mi że dziecko żyje, nic wiecej.... Więcej tam nie poszłam. Także wszystko zależy od sprzętu.

    mi88 lubi tę wiadomość

    3jvzcwa1t1jbpiaq.png
    8.04.2018 3160 g Emilka
    13.08 || <3 8 cs
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniśka... wrote:
    Teraz w 15 tyg zaczal mi się napinac brzuch ale szyjka prawie 5cm, ale zapobiegawczo dostalam luteine. Teraz co wizyte kaze mierzyc szyjke zebym byla spokojniejsza. Staram sie tez odpoczywac w kazdej wolnej chwili

    Luteina pomaga na napięcie? Mnie doktor mówiła o odpoczywaniu, magnezie i ewentualnej nospie. Luteiny już nie biorę, może to jest błąd? Podobno na krótką szyjkę zakładają pessar albo szew, trzymam się tej myśli, że w razie czego to jeszcze istnieją jakieś rozwiązania.

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malka wrote:
    Mi88 cudownie! To tamten lekarz nie widział nawet zarodka a tu już serduszko?! Tyle bezsensownego stresu! Cieszę się bardzo, że jednak wszytsko ok :)
    Nawet nie marzyłam o serduszku po tym wszystkim. Pani doktor w parę sekund po włożeniu sondy zobaczyła zarodek. Myślałam, że będzie próbowała się doszukiwać, i że może zobaczy jakąś kropeczkę, a tu był od razu! I pokazała mi miejsce, w którym pikało serduszko. 140/min :)
    Wiek ciąży z usg 6t4d, więc dokładnie ten, który mam na podstawie okresu.
    Maluszek ma 6,6mm :)
    Może to była kwestia tego, że usg było naprawdę dobre i nowe (trafiłam na klinikę otwartą pół roku temu, z muzyką w toalecie i milionem bajerów - w cenniku są głównie operacje plastyczne ;) )
    Właśnie jadę z mężem zakopać się do łóżka po tym ciężkim dniu. Mam dziś wigilię firmową, ale nie dam rady, muszę odpocząć :)

    Anna Stesia, Lusesita, malka, Jadranka, Flowwer, Justya85, ANkaG lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi cudownie :) piękna wiadomość <3

    mi88 lubi tę wiadomość

  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi luteina pomogla, chociaz z tego co pamietam z pierwszej ciazy to bardziej na napinania mialam duphaston, chociaz wtedy luteine tez bralam.
    Teraz dostałam na wszelki wypadek luteine, jak zaczelam odpoczywac to napinania minely, magnez tez biore jeszcze dodatkowo

  • Jadranka Autorytet
    Postów: 692 946

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze co do sprzętu to tak sobie myślę że te historie że miała być dziewczynka a urodził się chłopiec, i odwrotnie, to się tylko przy chooooyowym sprzecie i na nfz zdarzają...
    Jakoś nie mogę sobie wyobrazić ze z mojej dziewczynki zrobi się chłopiec bo widziałam już co trzeba dwa razy. A oczywiście wszystkie babcie i ciotki się dopytuja czy to na pewno, że to do końca nie wiadomo itd.... :P

    mi88 lubi tę wiadomość

    3jvzcwa1t1jbpiaq.png
    8.04.2018 3160 g Emilka
    13.08 || <3 8 cs
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę a mi jeszcze żaden lekarz chyba nie mierzył długości szyjki... to robią podczas usg?

    Mi88 odpoczywaj, po tylu emocjach na pewno jesteś padnięta!

    Anna na twardnienie brzuch chyba luteiny nie przepisują, ale właśnie na skręcająca się szyjkę. Pamietam, ze aksamitna o tym tez pisała i jakaś dziewczyna na czerwcowkach, ze odstawiła luteinę ale musiała do niej zaraz wrócić bo się okazało, ze ma krótka szyjkę.

    Ja się cały dzień próbuje zabrać za ćwiczenia. Ale jakoś nie potrafię się zmobilizować. Jakiś słaby dzień mam :/

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiecie co u Jacqueline ? We wtorek miała mieć CC

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malka wrote:
    Kurczę a mi jeszcze żaden lekarz chyba nie mierzył długości szyjki... to robią podczas usg?

    Mi88 odpoczywaj, po tylu emocjach na pewno jesteś padnięta!

    Anna na twardnienie brzuch chyba luteiny nie przepisują, ale właśnie na skręcająca się szyjkę. Pamietam, ze aksamitna o tym tez pisała i jakaś dziewczyna na czerwcowkach, ze odstawiła luteinę ale musiała do niej zaraz wrócić bo się okazało, ze ma krótka szyjkę.

    Ja się cały dzień próbuje zabrać za ćwiczenia. Ale jakoś nie potrafię się zmobilizować. Jakiś słaby dzień mam :/
    A ja czekam na tego kuriera do tej pory..zdążyłam zaliczyć basen..jak nie przyjedzie dziś to się wściekne..


    Lusesita 10latek..może malomowny, ale riposte ciętą potrafi zarzucić niezła, za to ośmiolatka pyskata po mamie :-P

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadranka masz racje! Chociaż wielu prywatnych lekarzy też ma słaby sprzęt... moja mi wczoraj powiedziała że dziewczynka i to dość pewnie! A rodzina mowi że to raczej nie możliwe, zeby tak szybko było wiadomo! Hehe. Zobaczymy kto ma racje ;) niby przy dziewczynkach częstsze błędy się zdarzają...
    Małka mi też bie mierzyła... albo mierzyła i nic nie mówiła bo jest ok? Tak zakładam...
    oby Jacq odpoczywała po prostu po cesarce <3

    Ja dzisiaj jestem płaczliwa jak... baba w ciąży, hehe

    malka lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Jadranka masz racje! Chociaż wielu prywatnych lekarzy też ma słaby sprzęt... moja mi wczoraj powiedziała że dziewczynka i to dość pewnie! A rodzina mowi że to raczej nie możliwe, zeby tak szybko było wiadomo! Hehe. Zobaczymy kto ma racje ;) niby przy dziewczynkach częstsze błędy się zdarzają...
    Małka mi też bie mierzyła... albo mierzyła i nic nie mówiła bo jest ok? Tak zakładam...
    oby Jacq odpoczywała po prostu po cesarce <3

    Ja dzisiaj jestem płaczliwa jak... baba w ciąży, hehe

    Pilik ja tez na prenatalnym w 12tc usłyszałam ze dziewczynka i nic sie nie zmieniło :-)

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny co polecicie na straszny bol głowy? spałam juz 2h i nadal bez zmian..

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oglądam nat geo wild bo mam dzień niemocy, leżę i jem suszone mleko ;)
    Brzuch daje czadu

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    No i czekam. Jeśli potrzebny Ci kompan w cierpliwym (haha, akurat...) czekaniu, to oferuję się na towarzyszkę niedoli
    Rozpłakałam się, jak to przeczytałam. Wierzę, że Twój zarodkuś ślicznie się rozwija.
    Nie myślałaś, żeby pójść jeszcze w przyszłym tygodniu go podejrzeć? Czy dajesz mu grzecznie odpocząć te dwa tygodnie?
    Nie chcę Cię na siłę nakłaniać, bo widzisz, że ja z tych, co USG robią co cztery godziny :)
    Flowwer wrote:
    Nie wiecie co u Jacqueline ? We wtorek miała mieć CC
    Gdzieś mi chyba mignęło, jak ktoś pisał, że u niej w porządku. Spróbuję potem odkopać.

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    :-)
    Żałuję tylko, że są detektory tętna, a nie ma sprzętu do domowego badania długości szyjki. Do następnej wizyty oszaleję. Ty masz teraz wizytę dopiero po świętach? Najtrudniejsze jest czekanie...
    Tak, kazał przyjść po świętach i pewnie całkiem do tdgo czasu osiwieję. Cały czas kombinuję, czy nie iść do innego jakoś w przyszłym tyg. ale boję się, że jeśli jeśli jednak to beta a nie usg mówi prawdę, to chyba nie wytrzymam tych świąt, a już napewno nie dam rady przekonać mamy, że jest ok i żeby się nie martwiła. Tak to będę mieć na świeta chociaż odrobinę nadziei

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2017, 18:59

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ