X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik, zależy, jaki jest powód tego bolu. Jesli migrena to zjedz coś z glukozą, napij się dużo wody, a jesli nic to nie da to weź tabletkę apapu (paracetamol można brać w ciąży, sama jestem migrenowcem i juz kilka razy brałam). Jeśli od zatok to można przyłożyć coś ciepłego do głowy, zrobić inhalację i przepłukać nos solą fizjologiczną.

    Malka, mi pierwszy raz dopiero wczoraj badano długość szyjki, a jestem już pod koniec 17 tygodnia (mój suwaczek pokazuje z OM, a usg skorygowało wiek dziecka na tydzień starszy). Myśle, że u Ciebie też ją zmierzą na następnej wizycie.

    U mnie wczoraj doktor pokazywała klejnoty rodowe naszego potomka, więc w sumie potwierdziła hipotezę z prenatalnych, ale ja twierdzę, że najlepszym sprawdzeniem płci jest dopiero poród. Zbyt dużo znam historii o pomyłkach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2017, 19:08

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia dziękuję za odpowiedz.. powodem są mdłości, przed ciązą też tak miałam, że jak mi się chciało wymiotować to bolała mnie strasznie głowa..
    wysłałam M po imbir bo akurat mi się skończył, a jak piłam codziennie z 4 napoje z imbirem to było ok

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Tak, kazał przyjść po świętach i pewnie całkiem do tdgo czasu osiwieję. Cały czas kombinuję, czy nie iść do innego jakoś w przyszłym tyg. ale boję się, że jeśli jeśli jednak to beta a nie usg mówi prawdę, to chyba nie wytrzymam tych świąt, a już napewno nie dam rady przekonać mamy, że jest ok i żeby się nie martwiła. Tak to będę mieć na świeta chociaż odrobinę nadziei

    Ja bym na bank poleciała na inne usg, ale jestem złym przykładem, bo od 5 do 7 tc miałam chyba ze 4 usg robione. Teraz też jakbym mogła tobym co tydzien sprawdzała, co u maluszka. Wolałam usg niż betę, więc na dobrą sprawę nie wiem, jakie u mnie były późniejsze przyrosty i czy nie były słabe. Ostatnio myślałam, czy u Ciebie nie jest tak, że może coś przkłamuje te wartości bety, może jakiś czynnik, mutacja, leki czy jeszcze coś innego. Bo jesli na usg widać serdusio to ono tam jest!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2017, 19:15

    mi88 lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Anna Stesia dziękuję za odpowiedz.. powodem są mdłości, przed ciązą też tak miałam, że jak mi się chciało wymiotować to bolała mnie strasznie głowa..
    wysłałam M po imbir bo akurat mi się skończył, a jak piłam codziennie z 4 napoje z imbirem to było ok

    Możesz spróbować pół tabletki apapu, ale niewykluczone, że ją zwrócisz. Więc chyba najlepiej poczekać na najlepszego przyjaciela ciężarnej, czyli imbir. Tez mnie często ratuje z opresji:-D

    olik321 lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja oglądam nat geo wild bo mam dzień niemocy, leżę i jem suszone mleko ;)
    Brzuch daje czadu

    Ooo, mleko w proszku! Na początku ciąży miałam na niego fazę, a potem dostałam takiej blokady, że zieleniałam na myśl o nim. Ból jest okresowy czy ciągnący? Rozumiem, że bierzesz jakąś nospę?

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88, gratuluję, jest pięknie! Na Twoim miejscu juz bym nie szła do tej pierwszej gin, bo to nez sensu, skoro ma taki sprzęt j nawet nie chce tego przyznać.

    A ja się staram nie nakręcać, że się uda. Widzisz, 6tyg.0 dni a pęcherzyk 8,8 mm, zarodek 1,7 mm - wygląda na o 8 dni młodszy, beta z przyrostami 16% i coraz gorsza - poprostu źle to wygląda. Z całej siły staram się trzymać iskierki nadziei, ale chyba tak naprawdę sama nie wierzę, że się poprawi. Staram się o tym nie myśleć i jakoś wmawiać, że da radę, żeby nie beczeć i nie dokuczać mu spazmami.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Mi88, gratuluję, jest pięknie! Na Twoim miejscu juz bym nie szła do tej pierwszej gin, bo to nez sensu, skoro ma taki sprzęt j nawet nie chce tego przyznać.

    A ja się staram nie nakręcać, że się uda. Widzisz, 6tyg.0 dni a pęcherzyk 8,8 mm, zarodek 1,7 mm - wygląda na o 8 dni młodszy, beta z przyrostami 16% i coraz gorsza - poprostu źle to wygląda. Z całej siły staram się trzymać iskierki nadziei, ale chyba tak naprawdę sama nie wierzę, że się poprawi. Staram się o tym nie myśleć i jakoś wmawiać, że da radę, żeby nie beczeć i nie dokuczać mu spazmami.
    Nikuś musisz wierzyć

    Czytałaś kiedyś książkę Potęga podświadomości?
    Nie wiem.. ja jakoś wierze, że to co myślimy się stanie..
    Chociaż rozumiem tez strach przed "nakręcaniem się"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2017, 19:32

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikusia, rozumiem. Sama nie jestem przykładem osoby, która rzadko wierzy w dobre zakończenia - wolę się źle nastawiać zawsze, żeby rozczarowanie mnie nie zabiło. Ale cuda się zdarzają i to wcale nie tak rzadko.
    U Ciebie coś się przełamało, powstał Dzidziuś i ma nawet serduszko :) To znaczy, że organizm zaczyna walczyć o Twojego maluszka :) Jeszcze się doczekasz gromadki, bo to wszystko idzie w dobrym kierunku.

    Oczywiście, że nie pójdę do tej pierwszej gin. Ona była z przypadku, bo akurat miała dobry termin na USG w Luxmedzie.
    Jeszcze się jej po badaniu pytałam, czy nie powinnam znaleźć jeszcze jakiegoś USG z lepszym aparatem, żeby to powtórzyć, a ona powiedziała, że to jest bardzo dobry aparat i nic innego tam nie zobaczę. Aha.

    I dziś przypadkiem (kiedy szukałam USG) dowiedziałam się, gdzie pracuje lekarka, którą bardzo ciepło wspominam z czasów mojej biochemicznej, a która odeszła z Luxmedu i bałam się, że jej już nie zlokalizuję :)

    A Wam tu dla porównania pokażę oba moje dzisiejsze USG - absolutnie nie chcę się chwalić moim Zarodeczkiem, ale chcę, żebyście zobaczyły różnicę i powiedziały mi, co myślicie o tym pierwszym. Bo ja tam coś widzę, ale ona twierdziła, że to ciałko żółte.
    Skadrowałam je tak, żeby nie trzeba się było przypatrywać :)
    USG 13:20 wrote:
    W jamie macicy pęcherzyk ciążowy 13mm z prawidłowym pęcherzykiem żółtkowym.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3ff1c2165b1e.jpg
    USG 16:40 wrote:
    W jamie macicy widoczny jeden pęcherzyk ciążowy o regularnym obrysie i okrągłym kształcie z widocznym echem zarodka o wymiarach CRL=6,6mm, co odpowiada 6w4d. Akcja serca zarodka obecna, ok. 138/min.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3622fdcc0111.jpg

    I jeszcze raz Wam wszystkim strasznie dziękuję za tyle wsparcia i dobrych słów! Bardzo mi pomogły :) Przez te głupie cztery godziny cały czas tylko czytałam Wasze posty raz po raz, żeby nabrać nadziei.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2017, 19:39

    Anna Stesia, olik321, ANkaG, JuicyB, pilik, emi2016 lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Sarna84 Autorytet
    Postów: 817 1646

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Luteina pomaga na napięcie? Mnie doktor mówiła o odpoczywaniu, magnezie i ewentualnej nospie. Luteiny już nie biorę, może to jest błąd? Podobno na krótką szyjkę zakładają pessar albo szew, trzymam się tej myśli, że w razie czego to jeszcze istnieją jakieś rozwiązania.

    Anna lutka jest w takim przypadku profilaktyką dla szyjki, żeby trzymać ja w ryzach, tzn żeby skurcze nie prowadziły do skracania.
    W pierwszej ciąży brzuch spinal się od ok. 22-24 tygodnia, skurcze nie były dokoczkiwe, kompletnie bezbolesne, po prostu książkowy trening macicy. Obecnie mam je od 16 tyg, niezależnie od wysilku, zmian pozycji itp, całkiem często, kiedy pewnego dnia w stanie spoczynku z wyciągniętymi nogami w ciągu 60 min macica się postawiła 5 razy, do tego czułam delikatne @- bóle, zadzwoniłam do gina, kazał przyjechać, zaczął od badania szyjki, prawie 4 cm wiec ok. Dostałam luteine 3x100, mam brać no spe, a przede wszystkim mam zwolnić, wyluzować, odpuścić prace, lezec ile wlezie, tym bardziej ze po pracy mam energicznego i absorbujacego 3 latka. Będę pracować do świąt i koniec, mój organizm ewidentnie wola o odpoczynek.

    Yru0p1.png
    yusqp1.png
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flower na jednym wątku Hope napisała że tuli swoją córeczkę także napewno jest dobrze ;)
    Nika trzeba wierzyć kurcze, trzeba i koniec. I powiem szczerze, że też zastanawiałam się czy nie pójść jeszcze przed świętami na usg ale chce mieć święta świętami choć niby wszystko dobrze ale to jeszcze ten pierdyknięty pierwszy trymestr.
    nie wiem czy czytałaś moją historię, nie chce na siłe pocieszać bo wiadomo że będzie albo dobrze albo źle, ale ja z córką miałam też niezłe przeboje. Beta 8-9tydz nie dość że źle przyrastała to jeszcze była dobry tydzień (no niecałe dwa tyg) do tyłu, mam w 7tyg wpisany 4 tydz. a ja mam wykres i wiem kiedy były przytulańce i owu więc nie wiem czy ona tyle krążyła czy się w pewnym momencie zatrzymała, pojęcia nie mam. W 9 tyg z tą ciulową betą i plamieniami jechałam jak na skazanie a tam serduszko (dopiero je widziałam wtedy) i maluch z 7 tyg. nikt nie skazywał ciąży na niepowodzenie no i się urodziła.
    Także są dobre zakończenia ale wiadomo że są i te złe. W poprzedniej ciąży straconej w 6tyg5dzień miałam zarodek na 6tydz (niecałe 6mm) i biło serduszko ale za dwa tygodnie już go nie widziałam:(
    w każdym razie życzę każdej cudownej ciąży i zdrowego dzieciaczka bo każda z nas na to zasługuje bo tego pragniemy i nie mam wątpliwości że obdarzy dziecko wielką miłością...
    Ja dzisiaj troche świrze bo lepiej jem i mdłości prawie nie mam:(Boże kiedy ten stres się skończy:(
    Mi super że zobaczyłaś kropusia, ale musiałaś stresu przeżyć, pier.... nfz, u nas też taki ciulowy sprzęt zaraz odkopie Wam zdjęcie dzidka to same zobaczycie, ja nie wiem jak on go zmierzył wogóle chyba na maca

    mi88 lubi tę wiadomość

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • Sarna84 Autorytet
    Postów: 817 1646

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 fantastyczna wiadomość! Śliczny Kropuś <3

    mi88 lubi tę wiadomość

    Yru0p1.png
    yusqp1.png
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi no faktycznie tamta się nie postarała, nie mogła przybliżyć?ja tam się aż tak nie znam ale to nie za duże na ciałko żółte?a i tak wogóle jak jest ciałko żółte i to tak dużo to znak że zaraz będzie zarodek! faktycznie dziwna ta lekarka...

    mi88 lubi tę wiadomość

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi 88 super ze zdecydowałaś się na drugie USG! :)
    piękny fasolek

    P.S wracam do żywych imbir dostarczony

    mi88, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi, wedlug mnie spokojnie lekarka na tym pierwszym usg powinna dostrzec ze to zarodek, ja bylam na pierwszwj wizycie w 6t1d i lekarz musial duze przybliżenie zrobic zeby bylo dobrze widac zarodek a dopiero po chwili zobaczyl ze serduszlo pomalu zaczyna bic. Dlatego ja nie lubie usg na nfz bo w 99% maja beznadziejny sprzet

    mi88 lubi tę wiadomość

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer, też dziś się wlasnie zastanawiałam co i Jacquline.. mam nadzieję, że wszystko ok!

    AnnaStesia, wizyta za tydzień, zapytam o tą szyjkę, bo przyznam, że mnie to wszystko wystraszyło :( wolałabym, żeby lekarz mi mówil gdy widzi jakieś zagrożenie a nie po prostu wpisywał do KC :(

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i gratuluje serduszka

    mi88 lubi tę wiadomość

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia - 37mm to całkiem spoko szyjka :) u mnie na tym etapie miała 33mm. Skróciła się z 45mm. Lekarz kazał się oszczędzać, bo tak się skróciła a ja jeszcze dwa wesela zaliczyłam ;) w 31tc skróciła mi się do 25mm i tak pociągnęłam do 37tc.
    Będzie dobrze, tylko bierz magnez i doraźnie no-spe.

    Mi88 - gratuluję serduszka!

    Anna Stesia, mi88 lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka wrote:
    Anna Stesia - 37mm to całkiem spoko szyjka :) u mnie na tym etapie miała 33mm. Skróciła się z 45mm. Lekarz kazał się oszczędzać, bo tak się skróciła a ja jeszcze dwa wesela zaliczyłam ;) w 31tc skróciła mi się do 25mm i tak pociągnęłam do 37tc.
    Będzie dobrze, tylko bierz magnez i doraźnie no-spe.

    Mi88 - gratuluję serduszka!

    Tak, sama szyjka jest u mnie minimalnie poniżej prawidłowej, więc tylko tym bym sie nie martwiła, ale bardziej jestem przestraszona tym napięciem mięśniowym, bo może wpłynąć na jej skrócenie. Znam zresztą takie historie, Moniśka też dzisiaj opowiadała o swoich problemach. U mnie to napięcie jest silne, więc musze robić wszystko, by je rozluźnić. Też miałaś twardnienie brzucha w IV miesiącu? Bo może dodasz mi otuchy :-)

    Summer, samą szyjką na razie chyba nie musisz się bardzo martwić, ale jeśli do tego dojdzie Ci twardnienie brzucha to warto trzymać rękę na pulsie.

    Sarna, po pierwsze - masz prześliczny awatar! <3 Po drugie - jesteś już w trzecim trymestrze, więc nie dziwię się, że chcesz odpocząć. Ale długość szyjki masz super :-)

    Mi88, fajnie, że umieściłaś takie porównanie. Dobrze pokazuje, że nie tylko sprzęt, ale i umiejętności są ważne. Przecież Twój maluszek nie jest takim pierscioneczkiem, tylko zaczyna mieć kształt ludzika!

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, ostatnio pytałaś o sposoby na zajęcie czymś głowy. I pisałaś, że nie sprawisz sobie psa, bo jest już kot, który Cię nie kocha :D
    I tak sobie teraz o tym myślałam. Nie myślałaś o jakimś małym, drugim kociaku dla towarzystwa?
    Koty z zasady lepiej się czują we dwójkę - podobno czasem tego nie widać kiedy przychodzisz do domu, ale kiedy zostają same w domu, lubią się ze sobą bawić. Ktoś polecał zostawić kamerę włączoną i obserwować :)
    Więc myślę, że Twojemu obecnemu kociakowi wyszłoby to na zdrowie, ale przede wszystkim i Ty mogłabyś zająć myśli takim małym puszkiem :)
    moniśka... wrote:
    Dlatego ja nie lubie usg na nfz bo w 99% maja beznadziejny sprzet
    To akurat nie był NFZ, a Luxmed - i to gabinet, w którym mają takie USG, na którym robią USG transwaginalne ciąży. Są jeszcze gabinety z gorszym sprzętem i tam można tylko zwykłe transwaginalne, bo na ciążę są za słabe.
    Dlatego myślałam, że wystarczy.
    Ale tu chyba akurat większy minus należy się lekarce, a nie sprzętowi. Całe badanie trwało kilkadziesiąt sekund. Czytałam tu o dziewczynach, u których lekarz długo szukał zarodka, musiał jakoś specjalnie przystawiać sondę. A tu ot tak i już. Pomyślałam, że może dlatego, że pęcherzyk jest mały, nie trzeba szukać i dlatego widzi, że tam nic nie ma.
    Ech, nieważne.
    Drugie USG to najlepiej wydane 180zł w życiu :)

    Anna Stesia, olik321, Jadranka, Flowwer, Sarna84, Jeżowa lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 jak nas życie uczy musimy same dochodzić do wszystkiego inaczej nas olewaja. Ja też wolę wydać kasę na dobrego gina niż iść na NFZ lub zwykłego który szuka szansy na urlop na nartach ;)

    mi88, summer86, olik321, pilik lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ