X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jak sobie radzicie z rozczarowaniem
Odpowiedz

Jak sobie radzicie z rozczarowaniem

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana, zaplanowaną mam biopsję endometrium. Też mnie to trochę zdziwiło, ale doczytałam sobie, że wykonuje się ją w poszukiwaniu przyczyn problemów z zajściem w ciążę. Więc jeśli taki jest na tym oddziale plan badań, to trzeba się zgodzić i wszystko zrobić.
    A współżyć nie można żeby przypadkiem nie zajść w ciążę, cóż za ironia, bo biopsja może doprowadzić do poronienia.

  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 13 września 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu tak cicho?
    Maciejowa na wakacjach i wątek zamarł:(
    Wracam właśnie z badania progesteronu i już się denerwuje jaki będzie wynik. Cykl bez clo, endometrium było ładne ale czy byla owu oto jest pytanie.
    Buko okropnie to brzmi, biopsja endometrium..mam nadzieję że dają chociaż jakieś znieczulenie?:(

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 13 września 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Was cały czas podgladam :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 13 września 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój M właśnie wrócił od urologa ze skierowaniem do szpitala na zabieg usunięcia żylaków. Ma podobno 50% szans na poprawę. A jak nic to nie da to lekarz powiedział, że musimy iść do kliniki leczenia niepłodności, bo on nic tu nie poradzi więcej. I zasugerował, że zostaje tylko in vitro, bo nie ma jak mu pomóc by parametry się polepszyły z uwagi, że resztę wyników ma w normie. Ehh....

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 13 września 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojoj Zieziulka:( to niedobre wieści..
    A zabieg laparoskopowy czy embolizacja?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka, 50% to dużo (to tak jak szklanka jest do połowy pełna, albo pusta).
    Little, a kiedy masz wyniki?
    A co do biopsji, to pewnie jakieś dają, ale ponoć bolesne jest i wiele kobiet się nie zgadza. Chociaż jw uważam, że to bez sensu, bo skoro jest taka możliwość to trzeba zrobić wszystko, a nie zastanawiać się później że może coś by biopsja pokazała. Tak więc nie ma że boli tylko ja sie decyduje i szukam przyczyny :)
    Maciejowa a ty jak sie czujesz? Jak wakacje? Oh jak ja ci zazdroszczę :)

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 13 września 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Maciejowa a ty jak sie czujesz? Jak wakacje? Oh jak ja ci zazdroszczę :)
    Miewam lepsze i gorsze dni, ale generalnie dobrze. Wymiotowałam tylko raz więc luzik. Najbardziej problematyczne było to, że robiłam się strasznie głodna w jednym momencie i musiałam coś zjeść tu i teraz a jak już "nawaliłam" na ten talerz to nie mogłam zjeść i tak w kółko. Można by to przyrównać do zapalenia pęcherza: chodzisz co chwilę siku a nic z tego nie ma hehe. Połowę wakacji przespalam :-D

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 13 września 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiemy jeszcze. Jest też druga strona medalu...bardziej mroczna. Może się okazać, że jądro trzeba będzie usunąć, a najgorsze jest to, że drugie nie ma żylaków ale jest za małe i pełne zwapnień i nie działa wcale lub bardzo słabo :/ Na wszelki wypadek kazał M oddać nasienie do banku spermy w razie niepowodzenia...

    U nas babek kicha jak coś nie tak, tyle badań nieprzyjemnych, ale u tych chłopów to też straszna lipa.
    Musimy być silne. Trzymam za Was kciuki dziewczyny oby to cierpienie przy badaniach dało chociaż jakiś efekt.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 13 września 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa czyli klasyka ciąży :)

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka, może aż tak drastycznie zeby całe jądro usuwać to nie będzie. Lekarz musi przedstawić wszystkie możliwe scenariusze niestety.
    Maciejowa, ale chyba jeszcze tydzien wakacji ci został?

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 13 września 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Maciejowa, ale chyba jeszcze tydzien wakacji ci został?
    Niecały tydzień urlopu, ale do Polski wracamy w czwartek. W poniedziałek mam wizytę i bardzo się na nią cieszę, bo jeszcze nie słyszałam mojego drugiego serduszka:)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 13 września 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa to masz chyba wakacje zycia:D jakbym ja się dowiedziała o ciąży przed urlopem to chyba na każdym zdjęciu z wakacji byłoby widać mojego banana na twarzy na pierwszym planie:D
    Zieziulka okropny scenariusz przedstawil ten lekarz:( tylko ze nie bardzo rozumiem.usuwać jądro z powodu zylakow?? To chyba dość ekstremalne działanie.. A ten lekarz jest sprawdzony?
    Buko nie wiem czy mój wynik już jest, szczerze to boję się sprawdzić. Czuję że będzie niski a nie chce sobie psuć wieczoru. Dopóki nie widzę wyniku jest nadzieja ze owu byla;)
    Gdybym miała wyższy progesteron to bym miała zgage i pewnie krostki na dekolcie a nie mam ani jednego ani drugiego. W dodatku uwiera mnie jajnik tak jak zazwyczaj kiedy mam torbiel po niepeknietym pecherzyku. Reasumując nie mam ochoty sprawdzać wyniku:P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2016, 21:26

  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 13 września 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie. Weszłam sobie na wp a tam news "w Zgierzu pijana kobieta urodziła martwe dziecko", do jasnej cholery!!!!!!!!!
    Taka to może zajść w ciążę..:( a my nie możemy. To takie niesprawiedliwe ze aż chce się wyc:/
    Biedny Dzieciaczek...

  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 14 września 2016, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron znowu 8 :( czemu ja mam takie badziewne owulacje albo nie mam wcale:(((

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2016, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Little :( a jak cykl jest z clo? moja owulacja też gdzieś zniknęła, a była jeszcze niedawno taka idealna :( a teraz już kolejne opisy usg sugerujące pco. Powiedzcie mi, może wiecie :), czy pco może pojawić się nagle, ot tak?

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 14 września 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Przykro mi Little :( a jak cykl jest z clo? moja owulacja też gdzieś zniknęła, a była jeszcze niedawno taka idealna :( a teraz już kolejne opisy usg sugerujące pco. Powiedzcie mi, może wiecie :), czy pco może pojawić się nagle, ot tak?
    Tak Buko może. Spotkałam dwie kobiety u których PCOS pojawiło sie po pierwszych ciazach

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 14 września 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LittleGirlBlue wrote:
    Progesteron znowu 8 :( czemu ja mam takie badziewne owulacje albo nie mam wcale:(((
    Sprawdzałaś już może fsh i lh? Bo jeżeli to niedomoga fazy lutealnej jak u mnie to koniecznie w 2 fazie cyklu lekarz powinien Ci włączyć dupka.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To kiepsko. Ja miałam usg w grudniu i lutym i wtedy był piękny, książkowy pęcherzyk tuż przed owulacją, nic tylko zachodzić w ciążę. W kolejnym usg w kwietniu już widoczne pęcherzyki na obwodzie i brak dominującego, w sierpniu to samo, a teraz na początku września już mam w opisie liczne pęcherzyki i brak dominującego.

  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 14 września 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę dupka co cykl. ale z tego co wiem niski progesteron =slaba owu:( po clo mialam wynik 13 ale co z tego skoro endometrium beznadziejne...
    I tak źle i tak niedobrze:(lh w normie ale fsh przy górnej granicy. Może mam słabą rezerwę i stąd słabe owu. Ehhhhhh:(((

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To żeby sprawdzić rezerwę to chyba bada się AMH, robiłaś to badanie?
    to prawda, że nie ma ludzi zdrowych, są tylko niedokładnie przebadani, bo ja mam wrażenie, że im więcej robię badań tym więcej rzeczy mi wychodzi, a przecież ogólnie czuję się zdrowa i nic mi nie dolega.

‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ