X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jak sobie radzicie z rozczarowaniem
Odpowiedz

Jak sobie radzicie z rozczarowaniem

Oceń ten wątek:
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 4 listopada 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    jak tam nasza mamusia Maciejowa?
    Cały czas Was podczytuję dziewczyny i trzymam kciuki - dla Any za owocne pęcherzyki, dla Buko za trafną diagnozę, za nowe dziewczyny żeby znalazły w sobie dość siły do walki i - oczywiście - KAŻDEJ z Was życzę sukcesu w staraniach.
    U mnie wszystko w porządku, zaczęłam drugi trymestr, chodzę na fitness dla kobiet w ciąży, nie wracam do pracy. Pozdrawiam Was serdecznie! :-)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • MavisDracula Ekspertka
    Postów: 225 98

    Wysłany: 4 listopada 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Oczywiście, że masz rację, Buko, co nie zmienia faktu, że ludzie są podli i trzeba być po prostu suką, by komentować w podobny sposób, który opisuje Magoffi. Zakładam oczywiście, że ta koleżanka z pracy nie jest na tyle bezczelna i perfidna i nie wie o staraniach, niemniej jednak, ludzie mają zero pomyślunku i nie potrafią się ugryźć w język.


    Poza tym, mnie osobiście, straaaaasznie wkurzają takie mamuśki z kijem w d*upie, u których zdarzało mi się bywać w gościach: kawy nie wypijesz, bo ją dalej po ciąży drażni zapach - ok, jej dom; tv nie można włączyć, bo dziecko śpi i żeby się nie obudziło - ok, jej dom; szeptem trzeba rozmawiać - bo dziecko śpi i żeby się nie obudziło - ok, jej dom; prezent kupiłaś zły, bo ona tylko chce uderzyć w eko-drewniane zabawki - dobra, nie wiedziałam; o pracy nie porozmawiasz, bo ona ma małe dziecko; o ubraniach i kosmetykach też nie - bo małe dziecko; o polityce tym bardziej nie - haaalooo, ona ma małe dziecko! Można rozmawiać tylko o dzieciach, połogu, porodzie, hemoroidach itp. Serio? Serio, ja, która nie mogę zajść w ciążę, mam rozmawiać właśnie na takie tematy? Jak sugeruję, że może by coś innego, zmienić watek, cokolwiek, to obraza, bo "jak będziesz mieć sama dzieci, to zrozumiesz", "dziecko to cud Boży" itp. A mnie po prostu krewa zalewa, bo chciałabym, a nie mogę.

    Czytając ten wpis przypomniały mi się czasy gdy wśród moich najbliższych przyjaciółek tylko ja i druga koleżanka nie byłyśmy nawet zaręczone, koleżanka po rozstaniu, a reszta towarzystwa już po ślubie lub ślub planowało. O czym była gadka przez całe spotkanie? O weselu właśnie. Jaka sala, jaki fotograf, a ile wplacilyscie zaliczki, a mi tylu gości odmówiło... Ja się nic nie odzywałam bo i temat mnie nie dotyczył, nie miałam o czym z nimi gadać.
    I tak samo jest z gadką o dziecku. Ja już dziecko mam i przyznaję bez bicia, że gdy w towarzystwie jest chociaż jedna mamusia to siła rzeczy temat schodzi na dzieci... Ale gdy jestem sama w towarzystwie osoby która sie stara, a taką jest moja szwagierka (ktora swoją drogą skutecznie mnie dolowala i nie pozwalala sie cieszyc okresem ciazy) to trzymam dziób na kłódkę, chyba że sama mnie zapyta.

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    Piotr 29.08.2015r.
    Dominika 31.08.2017r.

    Mam Was- mam wszystko.

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 4 listopada 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MavisDracula, i ja to wszystko rozumiem! Naprawdę!
    Rozumiem to, że z chwilą pojawienia się dziecka zmieniają się priorytety, że chcemy epatować radością, chwalić się, być szczęśliwym - podobnie zresztą jak w przypadku ślubu i wesela, kupna psa, zamiany mieszkania i innych ważnych dla danej osoby sytuacji.
    Czy nie można jednak tego wypośrodkować? Ja do pewnego czasu z przyjemnością słuchałam relacji o pierwszych zębach, o kopniakach w brzuchu, o trudach porodu, ale do czasu. Do czasu, kiedy moje zainteresowania i poglądy stały się "niczym" w porównaniu z potrzebami innych.
    Ehh, długo by zresztą gadać ;-)


    Swoją drogą, właśnie wróciłam od gina z receptą na CLO - od jutra zaczynam stymulację. Mam nadzieję, że psychika mojego Męża to wytrzyma ;-)

    Magoffi lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Cały czas Was podczytuję dziewczyny i trzymam kciuki - dla Any za owocne pęcherzyki, dla Buko za trafną diagnozę, za nowe dziewczyny żeby znalazły w sobie dość siły do walki i - oczywiście - KAŻDEJ z Was życzę sukcesu w staraniach.
    U mnie wszystko w porządku, zaczęłam drugi trymestr, chodzę na fitness dla kobiet w ciąży, nie wracam do pracy. Pozdrawiam Was serdecznie! :-)
    Maciejowa, jak ten czas leci, dopiero co pisałas nam o wizycie w klinice a tu już drugi trymestr. trzymaj teraz kciuki za nas zebi inasze dzieci były z tego samego roku ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś odebraliśmy kolejne wyniki, tym razem fragmentacje dna nasienia i znowu pod górkę :( biorąc pod uwagę że morfologię mamy 2% i nie zmienia sie pod wpływem leków, to mogłam się spodziewać tego :( macie jakieś doświadczenia z tym badaniem i wynikami?

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 7 listopada 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki potrzebuje wasze wsparcia trzymajcie kciuki W środę punkcja!
    Buko o co chodzi Z tymi badaniami? zauważyłam że im głębiej się leczymy tym więcej nieprawidłowości się pojawia ...

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana, trzymam kciuki, dziś myslałam o Tobie :)
    prawdą są słowa powtarzane przez lekarzy: nie ma ludzi zdrowych, są tylko niedokładnie przebadani. Z fragmentacją dna chodzi o to, że określa w jakim stopniu plemniki są uszkodzone "od środka", jeżeli wynik jest <15% (lub <20% zależy od źródła) to wtedy jest najlepiej, bo plemniki mają duży potencjał do zapłodnienia i nie powinno być problemu z zajściem w ciążę naturalnie, jeżeli jest między 20 a 30% to mogą być trudności, a >30% mówi się, że szans na naturalną ciążę nie ma, a u nas jest 28%...ale przy morfologii 2% mogliśmy się s;podziewać tego. Można to próbować poprawić, u nas póki co mąż ma zrobić hormony i posiewy nasienia na wszystko co się da, a jak tu nie znajdziemy przyczyny to już nie wiem co wtedy będziemy robić.

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 7 listopada 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Ana, trzymam kciuki, dziś myslałam o Tobie :)
    prawdą są słowa powtarzane przez lekarzy: nie ma ludzi zdrowych, są tylko niedokładnie przebadani. Z fragmentacją dna chodzi o to, że określa w jakim stopniu plemniki są uszkodzone "od środka", jeżeli wynik jest <15% (lub <20% zależy od źródła) to wtedy jest najlepiej, bo plemniki mają duży potencjał do zapłodnienia i nie powinno być problemu z zajściem w ciążę naturalnie, jeżeli jest między 20 a 30% to mogą być trudności, a >30% mówi się, że szans na naturalną ciążę nie ma, a u nas jest 28%...ale przy morfologii 2% mogliśmy się s;podziewać tego. Można to próbować poprawić, u nas póki co mąż ma zrobić hormony i posiewy nasienia na wszystko co się da, a jak tu nie znajdziemy przyczyny to już nie wiem co wtedy będziemy robić.
    Ale my też mamy 2%
    Oj tam za dużo myślisz. Z gorszymi się udaje! I tobie się uda.

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 9 listopada 2016, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana trzymam mocno kciuki!!!!!!
    Tez mysle Buko ze jakby zbadac nawet tych co maja dzieci to by wyszły różne rzeczy. Po prostu jeśli nakładają się problemy kobiece i męskie to jest najgorzej..my też tak mamy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana, pewnie masz rację :)
    z drugiej strony czytając wszystko w internecie zawsze na końcu można wyczytać, że to mogą być objawy raka.
    Do mnie póki co wróciło pozytywne nastawienie, bo zmieniliśmy androloga i
    mam nadzieję, że coś się teraz ruszy, póki co mamy listę badań do zrobienia :)

  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 9 listopada 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, cały czas was czytam, nie miałam siły się udzielać ale muszę podzielić się moim wczorajszym dniem, który był jedną wielką parodia. Na grudzień mam wyznaczony termin laparo. Wczoraj jako że wypadal termin @ stwierdziłam że a co machne sobie test. Jakie było moje zaskoczenie gdy ujrzałam 2 kreski. Szybko polecialam na betę i kupiłam kolejne 2 testy. Jeden tej samej firmy i drugi inny. Test tej samej firmy pokazał znowu 2ga kreskę inny bialutki (ta sama czułość). Wieczorem przychodzili do nas znajomi. Ja czekam sobie mimo wszystko z radosnym niedowierzaniem na wyniki bety online i popijam herbatkę gdy inni piją alkohol. Przyszła beta. Negatywna. :) takie cuda to tylko u mnie. Najpierw mi się chciało płakać a potem otworzyłam wino i śmiałam się już sama do siebie. Znajomi byli oczywiście z dwójką maluchów a ich ojciec pytał się mnie czemu sobie też takiego dzieciaczka nie zrobię. Cóż. Naprawdę kocham moje życie :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka, kurcze szkoda, ale niestety tak się zdarza, na forum co jakiś czas dziewczyny to piszą (pomjjam oczywiście te, które mimo śnieżnej bieli twierdzą że testy sa pozytywne). A co u Ciebie? Jakie plany po laparo?
    Ja w tym miesiącu też opijam się winem, fakt że dopiero zaczynam teraz druga połowę cyklu, ale to chyba nic nie zmienia i mogę do końca cyklu pić spokojnie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LittleGirlBlue wrote:
    Ana trzymam mocno kciuki!!!!!!
    Tez mysle Buko ze jakby zbadac nawet tych co maja dzieci to by wyszły różne rzeczy. Po prostu jeśli nakładają się problemy kobiece i męskie to jest najgorzej..my też tak mamy
    Little, nowy dr powiedział, że rzadko spotyka morfologie powyżej 5%, a na moje stwierdzenie że pewnie dlatego że przychodzą do niego dopiero faceci gdy mają pobem,stwierdzil,ze niby tak, ale niestety takie czasy przyszły, że takie problemy stały się powszechne. Ps. Zalecił nam jak najszybciej wyprowadzić się z Warszawy... :)

  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 10 listopada 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie plany po laparo wyklaruja się po tym co zabieg pokaże. Ale oswajam się z myślą o ivf. Po zabiegu zamierzam na pewno zgłosić się do kliniki niepłodności. Pieniądze na ivf się znajdą, dylematów moralnych z tym też nie mamy, a ja nie mam już powoli sił na naturalne starania, z których i tak nic nie wychodzi. I jak wyprowadzacie się? Ja to najchętniej przeprowadzilabym się w Tatry, ale do emerytury to nierealne :p

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Zalecił nam jak najszybciej wyprowadzić się z Warszawy... :)
    Nie ma to jak dobra rada :-D

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka - w Zakopanem jest prawie najgorsze powietrze w Polsce!

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe. tak, ale pewnie na emeryturze :)

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 12 listopada 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduję że jestem już po:-) W brzuszku Z mam 2 kropki. Także trzymajcie kciuki bo te 2 tygodnie będa się dlużyc

    Buko, Maciejowa lubią tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • MavisDracula Ekspertka
    Postów: 225 98

    Wysłany: 12 listopada 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka wrote:
    Cześć dziewczyny, cały czas was czytam, nie miałam siły się udzielać ale muszę podzielić się moim wczorajszym dniem, który był jedną wielką parodia. Na grudzień mam wyznaczony termin laparo. Wczoraj jako że wypadal termin @ stwierdziłam że a co machne sobie test. Jakie było moje zaskoczenie gdy ujrzałam 2 kreski. Szybko polecialam na betę i kupiłam kolejne 2 testy. Jeden tej samej firmy i drugi inny. Test tej samej firmy pokazał znowu 2ga kreskę inny bialutki (ta sama czułość). Wieczorem przychodzili do nas znajomi. Ja czekam sobie mimo wszystko z radosnym niedowierzaniem na wyniki bety online i popijam herbatkę gdy inni piją alkohol. Przyszła beta. Negatywna. :) takie cuda to tylko u mnie. Najpierw mi się chciało płakać a potem otworzyłam wino i śmiałam się już sama do siebie. Znajomi byli oczywiście z dwójką maluchów a ich ojciec pytał się mnie czemu sobie też takiego dzieciaczka nie zrobię. Cóż. Naprawdę kocham moje życie :/

    U mnie była taka sytyacja w poprzednim cyklu. Beta negatywna a testy Amil pokazały ciążę której nie było. To już nie pierwszy raz co się zawiodłam na testach tej firmy.

    Piotr 29.08.2015r.
    Dominika 31.08.2017r.

    Mam Was- mam wszystko.

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 13 listopada 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Dziewczyny melduję że jestem już po:-) W brzuszku Z mam 2 kropki. Także trzymajcie kciuki bo te 2 tygodnie będa się dlużyc
    Trzymamy mocno!!!

    ana1122 lubi tę wiadomość

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ