X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jak sobie radzicie z rozczarowaniem
Odpowiedz

Jak sobie radzicie z rozczarowaniem

Oceń ten wątek:
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 13 marca 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltrona wrote:
    jak przeczytalam słowo "wina" to aż mnie ciarki przeszły. tak jak myslimy piszemy mowimy tak to przezywamy. dziewczyny to nie jest niczyja wina. spotkalo nas cos bardzo trudnego ale na pewno nie zawinionego. przecież każda z nas na ile sił starcza leczy sie robi wszystko by począć dziecko. nie poddałyśmy się - jesteśmy wyjątkowe działamy. nie dowalajmy sobie braniem czegos na siebie.
    ana1122 trzymam kciuki za twój cud.
    u mnie też emocje siadają. dzisiaj trochę łez poszło. a najdziwniejsze w tym jest to ze w sumie nigdy nie byłyśmy w ciąży wiec w sumie nie wiemy co tracimy a jednak cierpimy. Myślałyście kiedyś o tym? bo mi to mocno chodzi po głowie
    Nigdy nie bylysmy w ciąży racja. Ale każda kobieta jest stworzona do macierzyństwa I czujemy taka potrzebę. dziecko daje tyle szczęścia. Są obawy że będzie ciężko że będą błędy Ale trzeba się uczyć być dobrym rodzicem

    atagata lubi tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 13 marca 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stąd cudzysłów-nigdy osobiście nie pomyślałam o tym że ten problem może być czyjąś winą. Może źle to ujęlam-sorry

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 20:12

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 13 marca 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana trzymam kciuki!

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 13:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja byłam w ciąży. Straciłam ją :'( ból nie jest do opisania. Kiedy ja poroniłam to inne osoby w tym samym czasie co ja w niej byly-urodziły i to bylo trudne, choć cieszyłam się ich szczęściemn to rozpaczałam. Czasem myślę że bardzo żałuję że w niej byłam. Teraz staramy się znowu, tyle miesięcy a nawet lat minęło byśmy mogli pomyśleć o ciąży. I teraz nie chce się udać :'( mój związek wisi na włosku. Oboje jesteśmy zmęczeni. Taki efekt starań. I ja muszę chyba wrzucić na luz. Bo wykoncze siebie i go.

  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 13 marca 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też sobie wyobrażam, że jak zajdę w ciaże to nie będzie takiej czystej radości tylko ogromny niepokój. mylse ze po takim czasie to bede przerażona zeby jej nie stracic i bede uważać na kazdy najmniejszy sygnał czy wszystko ok. i to wyobrażenie jest dla mnie smutne. bo kazda normalna kobieta nie zastanawia sie nad takimi rzeczami tylko cieszy sie po prostu macierzyństwem.

    atagata przepraszam nie chciałam się czepiać. to tak bardziej miała byc troska chyba nie tak to napisalam jak chciałam wyrazic

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 13 marca 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wiem i dlatego mi glupio ten temat przy tobie ruszac. ale bardzo mi to chodzi po głowie ostatnio jak to jest byc w ciazy. nie wyobrazam sobie tego co przezyłas. bardzo sie tez boje ze moze sie tak stac ze po tych długich staraniach moglabym zajsc w ciaze i ja stracic. a przeciez takie rzeczy sie dzieja ze nie kazda kobieta donosi ciaze. po tylu przezyciach byloby to nie do udzwigniecia
    tez mam to wrazenie ze wykanczam nas oboje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 20:39

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • olciabos Autorytet
    Postów: 504 533

    Wysłany: 13 marca 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali tak jak mówisz musisz dać mu czas. U mnie nie było problemu żeby pójść do specjalisty i z zazywaniem leków, ale ciezjo z rzuceniem palenia..jeszcze trudniej gdy mój ginekolog mówi że trzeba a jego urolog/androlog że nie koniecznie ma to wpływ, nie wiadomo kogo słychać, choć wiem że to szkodzi, ale ciężko mu to przetłumaczyć. U nas chęć posiadania dziecka jest ogromna i dlatego też te niepowodzenia tak bolą. Przed staraniami mój mąż był baaardzo pewny, że 'pierwszy strzal" i na rocznicę ślubu będziemy razem, jednak los i ktoś na górze coś innego dla nas zaplanowal

    3i49roeqvtlfpy4s.png
    Mala gwiazka 02/2019 *
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 13 marca 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Dziewczyny, a ja byłam w ciąży. Straciłam ją :'( ból nie jest do opisania. Kiedy ja poroniłam to inne osoby w tym samym czasie co ja w niej byly-urodziły i to bylo trudne, choć cieszyłam się ich szczęściemn to rozpaczałam. Czasem myślę że bardzo żałuję że w niej byłam. Teraz staramy się znowu, tyle miesięcy a nawet lat minęło byśmy mogli pomyśleć o ciąży. I teraz nie chce się udać :'( mój związek wisi na włosku. Oboje jesteśmy zmęczeni. Taki efekt starań. I ja muszę chyba wrzucić na luz. Bo wykoncze siebie i go.
    A Może U was obawa przed kolejna strata blokuje następna ciążę?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 13 marca 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jejku jakbym zobaczyła 2 kreski to. . . bym była mega szczęśliwa. Kurde jak to jest mieć 2 kreski? ciekawe czy kiedyś to zobacze? Smutne Ale prawdziwe. Ten cykl jest inny niż zawsze mam nadzieję że może będzie wyjątkowy.

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltrona wrote:
    ninkali wiem i dlatego mi glupio ten temat przy tobie ruszac. ale bardzo mi to chodzi po głowie ostatnio jak to jest byc w ciazy. nie wyobrazam sobie tego co przezyłas. bardzo sie tez boje ze moze sie tak stac ze po tych długich staraniach moglabym zajsc w ciaze i ja stracic. a przeciez takie rzeczy sie dzieja ze nie kazda kobieta donosi ciaze. po tylu przezyciach byloby to nie do udzwigniecia
    tez mam to wrazenie ze wykanczam nas oboje
    Tu na forum to sobie z tym radze :) ale ten brak ciąży to takie dziwne uczucie że coś tak niby naturalnego i nie ma! Ja też będę fiksować czy wszystko dobrze. Ja wiem tylko że warto jest mię wsparcie. Ja byłam wtedy bardzo samotna z tym wszystkim. Dziś wiem że tu mogę się wygadać! To mi pomaga. Choć też są łzy. Teraz święta i nowa owu. Jak pomyśle że w tym cyklu nic się nie uda, bo bardzo źle między nami. A nie można nikogo zmusić. Teraz cierpliwość i opanowanie. Ech. Milej nocy :-*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 13:48

  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 13 marca 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłaś z tym sama to tym bardziej cię podziwiam ze sie z tego dzwignelas. ale masz racje nie ma potrzeby bysmy byly z tym same. choc ja tam nie mam ani ochoty byc cierpliwa ani opanowana - jak mi sie bedzie chcialo to i wrzeszczec w powietrze sobie bede. byle nawzwjem się nie ranic.
    wam tez dobrej nocy i dobrego tygodnia. jutro do pracy trzeba spac

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 13 marca 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    My jak zaczęliśmy starania we wrześniu, to mój M. też był pewny, ze "jeden strzał" i jedyny jego problem to będzie czy aby nie blizniaki i oczywiście, że urodzą się w maju najlepiej w jego urodziny. Potem może, że urodzi się w lipcu na rocznicę, a tu jeszcze chwila i będziemy mieć nadzieje, że w rocznicę to zajdę w ciążę.
    Ninkali, to może faktycznie odpuść na cykl lub dwa (wiem, wiem, że łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić), ale może lepiej zawalczyć o związek, niż za wszelką cenę dążyć do ciąży.
    Ana trzymam kciuki, żeby ten cykl był inny niż wszystkie :) a potem żeby nie było już żadnego cyklu przez długi miesiące :)
    Nie dzięki Buko.
    Moja siostra wie O naszym problemie i że namawiają nas do in vitro. A Dziś mi powiedziała że za mocno O tym myślimy. Wkurzyla mnie bo odezwała się ta co 1 cykl się starała

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 13 marca 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wkurza nas to jak nam tak mowią. ale ana prawda jest taka ze sie wkrecamy stresujemy myslimy tylko o tym i to tak jest ze za mocno o tym myslimy. tylko od tego ze ktos nam to powie sie to nie zmieni- taka presja zeby wyluzowac wywoluje odwrotny skutek. jak juz sie z tym wszystkim uporamy to chyba razem napiszemy książke instrukcja obslugi kobiety nieplodnej - podrecznik dla otoczenia - jak do niej mowic by nie zabila kijem :)

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 13 marca 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltrona wrote:
    wkurza nas to jak nam tak mowią. ale ana prawda jest taka ze sie wkrecamy stresujemy myslimy tylko o tym i to tak jest ze za mocno o tym myslimy. tylko od tego ze ktos nam to powie sie to nie zmieni- taka presja zeby wyluzowac wywoluje odwrotny skutek. jak juz sie z tym wszystkim uporamy to chyba razem napiszemy książke instrukcja obslugi kobiety nieplodnej - podrecznik dla otoczenia - jak do niej mowic by nie zabila kijem :)
    Powiem ci że my jakoś tak bardzo O tym nie myślimy. żyjemy normalnie. Kochamy się kiedy chcemy plus okolice owu. Nie robię testów bety tylko czekam na @. Zawsze przychodzi. Zmieniliśmy trochę tryb życia zdrowe jedzenie sport I zero alkoholu ale to tylko dlatego że nam lekarza kazał A nie że mamy fioła. Lekarze nam każą robią in vitro. A my na spokojnie mamy jeszcze czas do mojej 30.

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 13:48

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 13 marca 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    A i tak jak ktoś przeczyta taki przewodnik, to po pierwszym zdaniu mu się dostanie, bo zrobił nie tak jak trzeba :)
    Ana a rozważałaś w ogóle in vitro?
    A co z inseminacją? bo my staramy się cały czas, ale przygotowujemy zestaw badań żeby podejść do IUI (chyba moja gin nie chciała mi tego powiedzieć wprost, tylko tak okrężną drogą chciała mnie przyzwyczaić do myśli, że musimy się liczyć z tym, że tak się skończy).
    U nas lekarz odradzal nam iui bo to tylko 10 % powodzenia tylko in vitro przynosi szansę na dziecko jego słowa ale to pewnie też dlatego że kolejna para I kolejna duża kasa. Myślałam żeby podejść ale po pierwsze strasznie to drogie I tylko 40% szans. my chcemy dac sobie jeszcze szansę. Próbujemy tego zdrowego życia I zobaczmy

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 13:48

  • Natalek Przyjaciółka
    Postów: 122 35

    Wysłany: 13 marca 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. A ja mam inna "taktykę".
    Generalnie staramy się 2miesiac ale oczekiwanie na "nie okres" to już może z 8 razy (niby bezplanowo ale w dni płodne się działo).
    Jesteśmy małżeństwem już 3 lata i jestem już po 30-tce wiec ciągle słyszę pytania kiedy my. Wystarczy ze mam niestrawność, nie chce wypić alkoholu albo cos mi nie smakuje to od razu słyszę - a może jesteś w ciąży? Fajnie by było :)
    Staram się nie nakręcać i nikomu nie mówię że zaczęliśmy się starać i póki się nie oswoję z tym ze kolejna koleżanka jest w ciąży to unikam jej jak ognia. Przez to jestem postrzegana jako osoba która nie chce dzieci, bo szybko zmieniam temat na nie dzieciowy.
    Martwię się tylko że za chwile mój optymizm mnie opuści, bo swój wiek już mam i obawiam się ze może okazać się ze cos jest nie tak i na leczenie będzie za późno...

‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ