X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogły się mocno przytulić. Dobranoc!

  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wisienka94 wrote:
    Sanka mój małżonek też jest niższy niż ja :) wcale mi to nie przeszkadza ale na początku naszej znajomości mieliśmy kilka nieprzyjemnych sytuacji ze strony znajomych. No ale miłość nie wybiera i nie ważny jest wygląd czy wzrost :)
    Co do mieszkania to my mamy malutkie dwupokojowe mieszkanko nie całe 40m2 ale ja się tak bardzo cieszę, że jest nasze. Bo niektórzy muszą np wynajmować. Dlatego doceniam właśnie takie rzeczy bardzo :)
    StaraczkaNika mam takie pytanko, czy poziom tkanki tłuszczowej wpływa na estrogeny? Bo widziałam, że o tym wcześniej pisałaś. Ja właśnie mam niski estradiol i się zastanawiam czy niski poziom tkanki tłuszczowej może być tego powodem? Bo ja mam fizia na punkcie sportu troszkę i zdrowego odżywiania
    Noo mój to jest niższy jakieś 8cm więc różnica widoczna, ale też mi to już nie przeszkadza. Choć kiedyś nie do pomyślenia było dla mnie to by się związać z chłopakiem 1-2cm niższym ;) ja to sobie jeszcze wmawiałam że taka normalnego wzrostu dziewczyna to może wziąć niższego i nikt nie pomyśli że to dlatego że nie było nikogo od niej wyższego tylko tego akurat pokochała. A że ode mnie to mało kto wyższy no to wiadomo...
    Nie jestem Nika ale odpowiem - tak, tkanka tłuszczowa produkuje również estrogeny. Więc zbyt niski % tkanki tłuszczowej i zbyt intensywne ćwiczenia fizyczne mogą niekorzystnie wpływać na poczęcie. Nasze ciała nie nadążają za postępem cywilizacji i dalej są w epoce kamienia łupanego i uważają że w takiej sytuacji są zbyt niekorzystne warunki na rozmnażanie i mogą hamować owulacje.

    KateHawke lubi tę wiadomość

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania34 wrote:
    Nigdzie nie napisałam, że nie zasługuje nenusia masz problem ze zrozumieniem i interpretacją. Nie jestem
    Veles co mówiłam nie raz. Sytuacja pokazuje jak wiele osób wam nie pasuje a niby nie oceniacie i tolerancyjne jesteście. I bez obaw nie wróce są inne fora na których jestem i tam dziewczyny odbierają moje posty zgodnie z tym co chcę przekazać.
    Ja nie mam problemu z interpretacja, nosz ku***. Z tego co piszesz to masz pretensje do wszystkich i o wszystko. Ze ktoś ma już drugie dziecko, że ta je byle co i ma dzieci, że syn nie ma rodzeństwa, że badania tyle kosztują, że do lekarza daleko. Kurde nie da się twoich postów czytać bo masz wielki żal do całego świata. Może zacznij od terapi jakiejś u psychologa i zaczniesz wtedy doceniać to co masz, a nie obwiniac cały świat i wszystkich dookoła o swoje niepowodzenie. Tak to wygląda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2018, 21:30

  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    A ogólnie wiecie co jest najlepsze? Ona waży 98kg, a ja miesiąc temu 53 a teraz nie wiem, bo nie mam wagi w domu. Ale ja nigdy jej nie zwracałam uwagi na jej wygląd, bo co mnie to czemu jest taka a nie inna, ale ni hu hu nie czaję czego ona ode mnie chce, że tak mnie się czepia.
    Myślę że chce się podbudować Twoim kosztem. Odwrócić uwagę innych od siebie i skupić ją na Tobie na zasadzie „o patrzcie, nie tylko ja przytyłam po ciąży, Frezyjciada też!”

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanka wrote:
    Noo mój to jest niższy jakieś 8cm więc różnica widoczna, ale też mi to już nie przeszkadza. Choć kiedyś nie do pomyślenia było dla mnie to by się związać z chłopakiem 1-2cm niższym ;) ja to sobie jeszcze wmawiałam że taka normalnego wzrostu dziewczyna to może wziąć niższego i nikt nie pomyśli że to dlatego że nie było nikogo od niej wyższego tylko tego akurat pokochała. A że ode mnie to mało kto wyższy no to wiadomo...
    Nie jestem Nika ale odpowiem - tak, tkanka tłuszczowa produkuje również estrogeny. Więc zbyt niski % tkanki tłuszczowej i zbyt intensywne ćwiczenia fizyczne mogą niekorzystnie wpływać na poczęcie. Nasze ciała nie nadążają za postępem cywilizacji i dalej są w epoce kamienia łupanego i uważają że w takiej sytuacji są zbyt niekorzystne warunki na rozmnażanie i mogą hamować owulacje.

    U nas róznica podobna też około 8cm! A ile masz wzrostu jak mogę zapytać?
    No to spróbuje trochę przystopować z ćwiczeniami :)

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik ona zawsze uważała się za piękną kobietę, fajnie mieć tak wysoką samoocenę. Jednakże jakby tak się głębiej temu przyjrzeć, to może takie wysokie mniemanie o sobie jest jakąś jej specyficzną terapią... Choć ona zawsze ma żal do wszystkich o wszystko, natomiast mam wrażenie, że ja to działam na nią jak płachta na byka. Gdyby nie to, że ich najstarsza córka to moja chrześniaczka i kocham ją jak swoją własną córeczkę, to zwyczajnie ograniczyła bym znimi kontakt do widzenia na takich imprezach typu chrzciny, wesela plus święta dwa razy w roku. Bo po co ona ma się pieklić i mi działać na nerwa

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

  • Hania34 Przyjaciółka
    Postów: 269 24

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest moja bliska znajoma i nie uważam się za lepszą. Chodziło o przekaz osoba nie dbająca o to co je , kompletnie nie dbająca o wagę zaszła bez problemu! Ja też mam troche kg za dużo ale ja mówiłam o sporej nadawdze,otyłości, gdzie ja mam problemy z Cholesterolem i cukrem ona nie.Tylko tyle.neonusia mylisz mnie z tą cała veles więc większość co piszesz to bzdury

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2018, 21:49

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina polubiłam za to, że się pojawiłaś.

    Też miałam etap, że każda wiadomość o ciąży w otoczeniu w jakiś sposób mnie dotykała i pojawiała się myśl "co ze mną jest nie tak", ale jednocześnie życzyłam wszystkim szczerze jak najlepiej. To takie dziwne i sprzeczne uczucia..

    Rucola lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wisienka94 wrote:
    U nas róznica podobna też około 8cm! A ile masz wzrostu jak mogę zapytać?
    No to spróbuje trochę przystopować z ćwiczeniami :)
    193 :P

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania34 wrote:
    Nie zrozumiałyście.

    Droga Haniu... Zastanów się na chłodno: kilkanaście dziewczyn czyta i rozumie Twój tekst jednoznacznie, więc to nie my mamy problem z odbiorem, a Ty z przekazem. Teraz Ty próbujesz się na koniec wybielić i tłumaczysz z głupoty jaką palnęłaś.

    Poza tym - ja rozumiem, że można mieć gorszy dzień, tydzień czy miesiąc. Można mieć doła, bo ktoś zaciążył ze znajomych, można być złym, bo znów nie wyszło... Ale Ty jesteś notorycznie wściekła! To jest męczące, myślę, że tak dla Ciebie, jak i dla nas. Doceń to, co masz. Masz więcej niż niejedna z nas - zdrowe dziecko, więc poświęć więcej czasu na cieszenie się macierzyństwem niż rozpamiętywanie, że inni mają lepiej. Nie, nie mają.

    A z ciekawostek - cholesterol, cukier czy miażdżyca nie zawsze są skorelowane z wagą. Ba, cukrzyca potrafi się objawiać nagłym chudnięciem! Mój Dziadzek miał za to wysoki cholesterol mimo tego, że mając ponad 180 cm nigdy nie ważył więcej niż 70 kg i do tego zdrowo się odżywiał (taka była jego uroda i tyle). Więc może Twoja 'gruba baba' ma akurat szczęście i te wyniki w normie. Nie bój się, może dopadnie ją inna choroba i wtedy poczujesz tą "sprawiedliwość".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2018, 21:54

    KateHawke lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Olik ona zawsze uważała się za piękną kobietę, fajnie mieć tak wysoką samoocenę. Jednakże jakby tak się głębiej temu przyjrzeć, to może takie wysokie mniemanie o sobie jest jakąś jej specyficzną terapią... Choć ona zawsze ma żal do wszystkich o wszystko, natomiast mam wrażenie, że ja to działam na nią jak płachta na byka. Gdyby nie to, że ich najstarsza córka to moja chrześniaczka i kocham ją jak swoją własną córeczkę, to zwyczajnie ograniczyła bym znimi kontakt do widzenia na takich imprezach typu chrzciny, wesela plus święta dwa razy w roku. Bo po co ona ma się pieklić i mi działać na nerwa
    To kij jej w oko.
    Choć moja bratowa też mnie "kocha" i niby wiem, że jej gadanie jest głupie itd ale tylko ona potrafi mnie tak wpienić, że muszę wyjść z domu.
    Jak nie mam jej w zasięgu ręki to sobie mówię " a niech jej ulży jak chce niech gada" a jak już ją widzę to nie umiem tak trzymać nerwów na wodzy. Jako jedyna z całej rodziny nie powiedziała ani słowa do mnie czy eMka o ciąży :) także tego :)

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina - wiem, jak się czujesz. Ja tak mam co chwila, ostatnio na egzaminie spotkałam koleżankę, która się pochwaliła, że jest w 9 tyg. Ucieszyłam się, ale oczywiście że było mi żal, bo razem planowałyśmy ciążę tuż po ślubie (brała tydzień po mnie). Jej się plany powiodły, mnie nie. Ot, życie.

    A ja rano jadę zrobić AMH i FSH, które zlecił mi nowy gin. Na obu rękach mam zgrubienia w żyłach po piątkowym kłuciu, bo u mnie z tym w ogóle jest wieczny problem. Ale i tak się mega cieszę, że coś się zaczęło dziać!

    Od pojutrza wracam do mierzenia temperatury, mam kupę testów owulacyjnych, żel conceive. Oby cykl był owulacyjny...

    lamka, nowa na dzielni, KateKum, Lunaris, StaraczkaNika, Luna1993 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Resecik kciuki za Ciebie i badania <3

    Lunka, Nika trzymam :-)

    reset, Luna1993 lubią tę wiadomość

  • Hania34 Przyjaciółka
    Postów: 269 24

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylicie mnie z kimś innym . Które moje posty świadczą o notorycznej wściekłości co? Nie życzę jej ani nikomu nic złego żeby było sprawiedliwie, a sobie dobrego. A to jest różnica. Może mam problemy z przekazem, a wy widocznie z szybką oceną. Próbuje wyjaśnić ale wy już wydałyście wyrok i sie wg was tłumaczę szkoda słôw. Tak może cukrzyca nie jest skorelowana z wagą ale otyłość na pewno ze zdrowiem, a zdrowie z ciążą. Ja mam nadwagę ok, a ta osoba jest mega otyła i faktycznie nic mi
    do tego zdziwiłam się tylko,że ja w ciąże zajść nie mogę a ona bez problemu zaszła, a wy robicie ze mnie wściekłą, zazdrosną sfrustrowaną i życzącą innym źle etc itp dziękuje za psychoanalizę dr freud marnujesz się może psychoterpię powinnaś prowadzić jak mnie tak rozszyfrowałaś ? Minęłaś się z powołaniem na psychologię idź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2018, 22:23

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania34 wrote:
    Mylicie mnie z kimś innym ktore moje posty świadczą o notorycznej wściekłości co? Nie życze jej ani
    Nilomu nic złego żeby było sprawiedliwie a sobie dobrego. A
    To jest różnica. Może mam problemy z przekazem a wy widpcznie z szybką oceną. Próbuje wyjaśnić ale wy już wydałyście wyrok i sie wg was tłumaczę szkoda słôw
    No właśnie szkoda.
    także podarujmy sobie współpracę skoro się wszystkie nie rozumiemy, tylko niepotrzebne nerwy

    nenusia lubi tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4706 3471

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer ja pojawiam się codziennie, tylko nic nie pisze. Dlaczego? Sama nie wiem... Jakiś mam dziwny etap w swoim życiu, że potrzebuję detoxu. A co do reagowania na ciążę. Obecnie reaguje już w miarę okej, mianowicie cieszę się okropnie, ale i boję, że są pary na świecie, które nie mają dzieci i że to my będziemy tą parą. Zwłaszcza że ta moja przyjaciółka też mam chociażby PCOS i problemy z tarczycą i udało się od razu... Więc po prostu się zastanawiam ile jeszcze będę niosła ten swój krzyż...

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 12:30

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynka, dzięki. Ja ogólnie nie mam jakichś kompleksów, owszem, zawsze miałam trochę pełne chociażby uda, ale przez 99% czasu mi to jakoś nie przeszkadza ;-) nie ma co się porównywać, każdy jest inny, nie znaczy, że ktoś jest gorszy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2018, 22:35

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamus, siostro w niedoli! ;) Dziś też mężowi jęczałam, że uda i ogólnie nogi zawsze miałam pełne jak kolumny doryckie, nawet wtedy gdy ważyłam poniżej 50 kg! Chudnę wszędzie poza nogami. I co? I nic, po prostu podkreślam talię ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2018, 22:38

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam takie nogi! Serio! Kupuje spodnie za duże w pasie, bo mi się w mniejsze uda nie mieszczą!

    Koteczka82 lubi tę wiadomość

‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ