X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Lipcowe kreseczki ♡
Odpowiedz

Lipcowe kreseczki ♡

Oceń ten wątek:
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 16 lipca 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Talku mnie od kilku tygodni pobolewa juz brzuch jak na nim leze. Przychodzi taki mpment, kiedy on zaczyna rosnac i zaczyna byc niekomfortowo.

    A ja bylam na wakacjach na poczatku ciazy. Zdazylam zrobic bete przed wyjazdem i wrocilam na usg w 8+0. Dziewczyny z forum wizyte mi umawialy :p

    Aha, czyli to kwestia komfortu. Nie mogę się tego doczekać. Pewnie potem będę marudzic ;)

    Oo ale cudownie Ci się złożyło. Szybko i beztrosko minął Ci ten czas oczekiwania.
    Wpadłaś po wakacjach prosto na bijące serducho :):) extra.

    Ja może za 1.5 tygodnia pojadę do mamy do Krakowa żeby trochę z nią poleniuchować i pogadać. Szybciej czas zleci. Bo mój M prawie codziennie pracuje.


    Magduulina, no co Ty, tak jest prawda, nic się nie gniewam. Lekarz powiedział to samo. Już bym krwawiła gdyby to był efekt wypadku. A tak to liczyć że zarodek jest silny i się pięknie u mnie zadomowi :) dziękuję !
    Mój M mówi że on musi przeżyć jak już przeżył wypadek na autostradzie to czemu teraz miałby sobie odpuścić :):) i tego się trzymam.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    relgi09kukfprg92.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 16 lipca 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa93 wrote:
    Talku, dzisiaj mam dokładnie 6t+0d (: Czyli dzisiaj albo kończę 6 tc, albo zaczynam 7 tc - jeszcze nie rozumiem do końca tych obliczeń (;

    Nikodemko, trzymam mocno kciuki za piękny przyrost bety! Jeszcze chwila i będziesz skakać ze szczęścia *;

    A nie zaczynasz 6t?
    Hmm ja też nie rozumiem tych obliczeń.

    Mi mówią, że jestem w 5tygodniu

    relgi09kukfprg92.png
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 16 lipca 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talku, jak byłam u gina i miałam dokładnie 5t2d, to powiedział, że to 6 tydzień (; Bo od ostatniej miesiączki minęło już pełne 5 tygodni i 2 dni kolejnego, czyli 6 tygodnia (: Chyba, że coś źle rozumiem, to może dziewczyny mnie poprawią (;

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niercierpliwa v2.0 wrote:
    Sylwia normalnie jakby nie to, że jesteś w ciąży to bym Ci wysłała takiego soczystego wirtualnego kopniaka !!!

    Przestań czarno widzieć. Bardzo Cię proszę. Wszystkie znaki na niebie mówią, że jest dobrze !
    Kop! Potrzebuję żeby mną ktoś mocno potrzasnal 🙇🏻‍♀️

    Niercierpliwa v2.0 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że mnie uspokoi chociaż nie nastawiam się aż tak że zobaczę zarodek albo serduszko. Wiem że nie powinnam jeszcze iść ze powinnam poczekać ale to czekanie mnie bardziej doluje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa93 wrote:
    Talku, dzisiaj mam dokładnie 6t+0d (: Czyli dzisiaj albo kończę 6 tc, albo zaczynam 7 tc - jeszcze nie rozumiem do końca tych obliczeń (;

    Nikodemko, trzymam mocno kciuki za piękny przyrost bety! Jeszcze chwila i będziesz skakać ze szczęścia *;

    Kochana kończysz 6 tydzień i tym samym zaczynasz siódmy tydzień ciąży. Czyli jesteś w siódmym tygodniu (bo się zaczął i trwa do 6t6d) ale twoje dziecko ma 6 tygodni (skończonych).
    Wiem że to skomplikowane☺️

    Nikodemka nosz kurcze ale lab:/

    Ja nie mam jak bety zrobić dlatego dopiero będą jakies wieści z wizyty za jakieś 2tyg...

    Melissa93 lubi tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Hej. Ja dzis po usg. Mlody wazy 382gr. Idzie zgodnie ze swoim teminem. Bardzo się wiercił i utradnial pomiary. Ale wszystko jest dobrze. Nerki bardzo ladnie pracuja. Pecherz moczowy akurat mial pelny ;-) ma parcie chlopak na szklo. Pieknie pozował. Pokazywal chetnie buzie. Nawet sie usmiechnal. Łapał sie za stopy i siusiaka. Czadowy widok. Maz zachwycony, moj synek bratem tez.
    Tutaj widac lekki usmieszek :-)
    b2d7cb8b151a8f5bmed.jpg
    A tu juz skupiony :-)
    4b833814f7f5.jpg

    Mogłabym chodzic co tydzien go ogladac. Puciowata ma buzie. Wagowo idzie podobnie jak moj 1syn,ale buziak pyza :-D
    Super :D idą równo z moim z wagą, bo u nas było 385g

    Szczesliwa_mamusia lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarLenka wrote:
    Kochana kończysz 6 tydzień i tym samym zaczynasz siódmy tydzień ciąży. Czyli jesteś w siódmym tygodniu (bo się zaczął i trwa do 6t6d) ale twoje dziecko ma 6 tygodni (skończonych).
    Wiem że to skomplikowane☺️

    Nikodemka nosz kurcze ale lab:/

    Ja nie mam jak bety zrobić dlatego dopiero będą jakies wieści z wizyty za jakieś 2tyg...

    Aha. Trochę skomplikowane.
    Pewnie zwłaszcza na początku ciąży.
    Czyli ja kończę zaraz 6 tydzien i zaczynam 7?
    Ale dziecko ma 6tygodni

    relgi09kukfprg92.png
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarLenka wrote:
    Dziękuję wam dziewczyny! Fotka:


    bb49dee40390.jpg
    Gratulacje :)

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Aha. Trochę skomplikowane.
    Pewnie zwłaszcza na początku ciąży.
    Czyli ja kończę zaraz 6 tydzien i zaczynam 7?
    Ale dziecko ma 6tygodni
    Jest 6 pełnych tygodni ciąży i zaczął się siódmy :)

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talku dziecko to ma mniej, bo jeszcze owulacja po drodze, ale ciaze liczy sie roznie. Wiekszosc aplikacji liczy zaczete tygodnie, czyli jestes w 6 tygodniu ciazy, lekarze zazwyczaj (choc jak widac nie wszyscy) licza skonczone i dla 90% bedziesz aktualnie w 5 tygodniu ciazy. Moim zdaniem wlasciwsze jest to pierwsze liczenie, bo ciaza trwa 40 tygodni a termin porodu to 40+0.
    Tak naprawde to nie ma to i tak wirkszego znaczenia. Najwazniejsze badania masz zakres podany kiedy sie robi, czyli ze prenatalne to 11+0 do 13+6 itd. Wiec jak wolisz byc w 6 to badz a jak chcesz byc powsciagliwa to mozesz mowic ze 5 ;)

    No i k beztrosce w moim przypadku raczej bym nie mowila, raczej o nieswiadomosci, ktora doprowadzala mnie, a przez moje biadolenie pewnie pol forum do szalu :p
    Ale pomyslcie, ze w takiej skandynawii to do 12 tygodnia nie wiadomo co i jak.. to dopiero bysmy mialy zycie :/


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Talku dziecko to ma mniej, bo jeszcze owulacja po drodze, ale ciaze liczy sie roznie. Wiekszosc aplikacji liczy zaczete tygodnie, czyli jestes w 6 tygodniu ciazy, lekarze zazwyczaj (choc jak widac nie wszyscy) licza skonczone i dla 90% bedziesz aktualnie w 5 tygodniu ciazy. Moim zdaniem wlasciwsze jest to pierwsze liczenie, bo ciaza trwa 40 tygodni a termin porodu to 40+0.
    Tak naprawde to nie ma to i tak wirkszego znaczenia. Najwazniejsze badania masz zakres podany kiedy sie robi, czyli ze prenatalne to 11+0 do 13+6 itd. Wiec jak wolisz byc w 6 to badz a jak chcesz byc powsciagliwa to mozesz mowic ze 5 ;)

    No i k beztrosce w moim przypadku raczej bym nie mowila, raczej o nieswiadomosci, ktora doprowadzala mnie, a przez moje biadolenie pewnie pol forum do szalu :p
    Ale pomyslcie, ze w takiej skandynawii to do 12 tygodnia nie wiadomo co i jak.. to dopiero bysmy mialy zycie :/

    To teraz już jest jasnej :)
    Najchętniej to ja bym już była w 10 tygodniu :P ale na to muszę miesiąc poczekać :)

    Dopiero w 12 tygodniu już pierwsza wizyta w Skandynawii? A ciekawe czemu tak.
    No wtedy ciąża jest już bezpieczniejsza. Ale znowu nie na jak zareagować gdyby się coś wcześnie działo

    relgi09kukfprg92.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka! ! !
    Właśnie dojrzałam Twoja betę w podpisie!
    Piękne rośnie. Gratulacje ;)

    To co, idziemy za dwa tygodnie oglądać serduszko? :)

    Magduullina lubi tę wiadomość

    relgi09kukfprg92.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko czemu nie chwalisz sie taka piękna beta!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko <3 super!!! kiedy masz wizytę??

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 16 lipca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz jestem :) Tak, mam w koncu ten wynik!!!
    131, wiec przyrost super :)
    Popoludniu dzwonie do lekarza i umawiam sie na wizyte.
    Jestem ciekawa czy zaproponuje przyjsc mi wczesniej czy dopiero na wizyte serduszkowa.
    Bardzo sie ciesze, kamien z serca :)

    Pati96, Linka90, Kittinka83, syllwia91, agge, Ania_85_, Niercierpliwa v2.0, majka91, Szczesliwa_mamusia, moni05, Mama_Zuzia, DzulkaJ, Melissa93, Malgonia, Gosiek1993, MonikA_89!, szona, Malwcia89, Karolina, 5ylwian, SylwiaLu, Sasanka55, Malinaa90, Ochmanka, eemmiilliiaa, moyeu, Magduullina, OO83 lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko, bardzo się cieszę!! Jeszcze raz gratuluję :)

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Aha. Trochę skomplikowane.
    Pewnie zwłaszcza na początku ciąży.
    Czyli ja kończę zaraz 6 tydzien i zaczynam 7?
    Ale dziecko ma 6tygodni
    Zasada jest troche ja z nasyzmi urodzinami. Jak konczymy np 25lat w listopadzie tego roku,ale rocznikiem jestesmy 1994r,to nie mowimy,zw mamy 25lat(bo je dopiero skonczymy),tylko mamy 24. Wiec tak jest i z ciaza. Jak jest np 6t5d,to dla lekarza jestesmy w 6tyg ciazy. Ale wiadomo,ze dla nas brzmi lepiej i mowimy,ze jestemy w 7,bo trwa ten 7. Jak rodzilam w 38t3dn. To na wypisie mialam,ze urodzilam w 38tyg,a nie w 39,ktory trwal. Takze,jak skonczysz 6tydz. To miedzy nami jest 7tydzien,ale jak pojdziesz do lekarza,to bedzie to 6tydz. Mam nadzieje,ze to w miare.jasne. dzidzius w brzuszku jest 2tyg mlodszy. Bo w ciazy od dn @jestesmy umownie :-)

    syllwia91, Magduullina lubią tę wiadomość

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka serdecznie Ci gratuluję ❤️😘

    Kurczę, z tymi ciążami za granica w większości jest tak, że są prowadzone na pół gwizdka. Zazwyczaj 2-3 skany, czyli USG, badania ginekologicznego zero, dopiero pod koniec, bo zarazki, a wizyta tak późno bo wcześniej wychodzą z założenia, że zdrowa ciąża się utrzyma, a niezdrowa...
    Rzadko tez dają jakiekolwiek leki na podtrzymanie. Tam nie robią tak zazwyczaj. Nie wiem, czy to wynika z naszego katolickiego państwa, polityki czy co 🤷🏻‍♀️ Broni się bardziej życia poczętego, zanim się dziecko urodzi. Za to poród i opieka po porodzie za granica to najczęściej niebo w porównaniu do tego, co tutaj. Jak urodzisz to już maja w nosie. Jak rodzisz to tez. Znieczulają leczenie kanałowe zębów u dentysty, a jak masz rodzic to cierp, bo taka natura... to taki #żalpost, ale nigdy tego nie zrozumiem.
    EDIT: wiec najlepiej prowadzić ciąże tutaj, ale rodzic to już za granica... 😋

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 13:27

    Malgonia, Karolina, Nikodemka, 5ylwian, Ania_85_ lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 03:46

‹‹ 90 91 92 93 94 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ