X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)

Oceń ten wątek:
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emi2016 wrote:
    Hej dziewczyny !
    Wpadamy z Małą zostawić Wam wiruski na kolejny miesiąc- łapcie i dobrze je spożytkujcie ! :)

    Niestety nie udało się zrobić lepszego zdjęcia (na ustach i obok buzi leży pępowina), ale Malutka jest zdrowa i wszystko wygląda dobrze - uraczyła nas pięknym ziewaniem oraz wkładaniem kciuka do buzi <3

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c2f63ae298f5.png

    Emi piękna <3 ściskam Was mocno :)

    emi2016 lubi tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • FraniowaMamula Ekspertka
    Postów: 129 89

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Jeśli ciąży nie potwierdzisz (choć tego Ci życzę!), to możesz iść na L4 - nie przedłuży to umowy (bo wypowiedzenie Ci już wręczyli), ale po dniu rozwiązania umowy będziesz mieć dalej wypłacany zasiłek przez ZUS. W takiej sytuacji dobrze iść do lekarza mówiąc, że np. w wyniku stresu masz objawy jakiejś nerwicy i do tego psychosomatyczne (nie śpisz, masz zawroty głowy, depresję, jest Ci słabo, trzęsą Ci się ręce, drętwieją kończyny, boli głowa itp. - poguglaj w necie) i jak Ci lekarz wystawi L4 to masz L4. Jakby się dało, niech Ci przedłuża (tylko bez ani jednego dnia przerwy!) to zasiłek będzie Ci wypłacał ZUS.)

    A jeśli ciążę potwierdzę przed upływem wypowiedzenia? Mogę pisać pismo o cofnięcie wypowiedzenia? Jestem 5 dzień po owulacji... Kiedy może wyjść beta?
    To ja złożyłam wypowiedzenie... Mało to poważne, że w trakcie starań ale nie miałam już wyjścia... za dużo nerwów mnie to wszystko kosztowało.

    w oczekiwaniu na drugiego bąbelka... <3

    h84f2n0a15r1d7q0.png

    9cs...
    1.2018 Ciaza biochemiczna
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro byl poruszony temat chinskiego kalendarza,to ja zapytam czy robilyscie sobie moze kiedys wrozbe z obraczka,ktora niby pokazuje ile i jakiej płci dzieci bedzie sie mialo?:p

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FraniowaMamula wrote:
    A jeśli ciążę potwierdzę przed upływem wypowiedzenia? Mogę pisać pismo o cofnięcie wypowiedzenia? Jestem 5 dzień po owulacji... Kiedy może wyjść beta?
    To ja złożyłam wypowiedzenie... Mało to poważne, że w trakcie starań ale nie miałam już wyjścia... za dużo nerwów mnie to wszystko kosztowało.

    http://kadry.infor.pl/wypowiedzenie/okresy-wypowiedzenia/281075,Co-zrobic-gdy-kobieta-na-wypowiedzeniu-zachodzi-w-ciaze.html
    Tu masz na ten temat. Jeśli ty złożyłaś wypowiedzenie to w związku z ciążą ty musisz je cofnąć i poinformować o ciąży pracodawcę.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FraniowaMamula wrote:
    A jeśli ciążę potwierdzę przed upływem wypowiedzenia? Mogę pisać pismo o cofnięcie wypowiedzenia? Jestem 5 dzień po owulacji... Kiedy może wyjść beta?
    To ja złożyłam wypowiedzenie... Mało to poważne, że w trakcie starań ale nie miałam już wyjścia... za dużo nerwów mnie to wszystko kosztowało.

    Gdy sama złożyłaś wypowiedzenie umowy o pracę możesz je cofnąć, jeśli w chwili składania oświadczenia woli nie wiedziałaś o ciąży lub nie znałaś przysługujących Ci uprawnień związanych z ciążą, czyli działałaś pod wpływem błędu.

    Cofając wypowiedzenie musisz więc oświadczyć, że nie złożyłabyś go, gdybyś wiedziała, że jesteś w ciąży, a pracodawca musi przystać na propozycję i potraktować złożone wypowiedzenie jako niebyłe. Jeżeli umowa uległa już rozwiązaniu (czyli potwierdzisz ciążę np. 19.11), masz prawo domagać się od pracodawcy uznania rozwiązania umowy o pracę za bezskuteczne. Samo cofnięcie powinno zostać złożone w ciągu 7 dni od dnia, w którym dowiedziałaś się, że jest w ciąży.

    Nie znam dokładnie Twojej sytuacji, nie wiem, jaką masz umowę ani kiedy złożyłaś wypowiedzenie (plus jaki masz okres wypowiedzenia) ale za złożenie oświadczenia o wypowiedzeniu pod wpływem błędu nie można uznać sytuacji, gdy zajdzie się w ciążę po wręczeniu pracodawcy wymówienia. W takim wypadku możesz liczyć na cofnięcie wypowiedzenia tylko wtedy, gdy dostarczy pracodawcy zaświadczenie lekarskie, które poświadczy, że byłaś w ciąży w dniu składania oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę.

    summer86 lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny widzę, że Wy się tu świetnie znacie na sprawach prawno-kadrowych. Powiedzcie mi jak jak to jest z macierzyńskim/chorobowym w ciąży. O ile się dobrze orientuje liczone jest z ostatnich 12miesiecy tak? A co jeśli się w tym czasie zmieniło pracę? Będzie liczone tylko z tych miesięcy przepracowanych w nowym miejscu? Jak pracuje tu od września to tylko 1,5 miesiąc byłam normalnie w pracy. Eh.. jak tak to mi się to nic a nic nie opłaca :(

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    http://kadry.infor.pl/wypowiedzenie/okresy-wypowiedzenia/281075,Co-zrobic-gdy-kobieta-na-wypowiedzeniu-zachodzi-w-ciaze.html
    Tu masz na ten temat. Jeśli ty złożyłaś wypowiedzenie to w związku z ciążą ty musisz je cofnąć i poinformować o ciąży pracodawcę.

    KateHawke - tu zależy od tego jaki był okres wypowiedzenia. Jeśli np. 3 miesiące, a ciąża zostanie stwierdzona teraz jako czterotygodniowa to nie ma to znaczenia. Nie było działania pod wpływem błędu 3 miesiące wcześniej... Za to jeśli np. okres wypowiedzenia jest dwutygodniowy, zaś ciąża zostanie stwierdzona teraz i wiadomo, że lekarze liczą od daty ostatniej @ (czyli będzie 4 tygodniowa) to już na błąd można się powołać.

    KateHawke lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi <3 cudowności <3 my produkujemy strony a Wam brzuchy rosną! Rany mam wrazenie, że dopiero pozytywne testy pokazywałyście, dodatnie bety a tu już dzieci widać! Co niektórzy zdążyli już urodzić :P Nawet nie ogarniam jak ten czas sunie...

    emi2016 lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset ale z ciebie znawczyni, prawnik z ciebie?

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malka wrote:
    Dziewczyny widzę, że Wy się tu świetnie znacie na sprawach prawno-kadrowych. Powiedzcie mi jak jak to jest z macierzyńskim/chorobowym w ciąży. O ile się dobrze orientuje liczone jest z ostatnich 12miesiecy tak? A co jeśli się w tym czasie zmieniło pracę? Będzie liczone tylko z tych miesięcy przepracowanych w nowym miejscu? Jak pracuje tu od września to tylko 1,5 miesiąc byłam normalnie w pracy. Eh.. jak tak to mi się to nic a nic nie opłaca :(
    Malka
    Niestety będzie liczone tylko u nowego pracodawcy. Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego ustala się od wynagrodzenia uzyskanego u płatnika składek w okresie nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, w trakcie którego powstała niezdolność do pracy. Uwzględnia się zatem wyłącznie wynagrodzenie ze stosunku pracy osiągane tylko u obecnego płatnika składek. Nie zalicza się do podstawy wymiaru zasiłku wynagrodzenia uzyskiwanego u poprzedniego pracodawcy (art. 36 ust. 4 ustawy zasiłkowej).
    Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego (czyli przed urodzeniem) oraz analogicznie macierzyńskiego dla pracownika stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. W sytuacji, gdy pracownik pracował krócej, niż 12 miesięcy, wówczas bierzemy pod uwagę wszystkie pełne (czyli nie 1,5 miesiąca, a miesiąc!) miesiące kalendarzowe ubezpieczenia. Jeżeli niezdolność powstała w pierwszym miesiącu zatrudnienia i pracownik ma prawo do wynagrodzenia chorobowego podstawę wymiaru chorobowego stanowić będzie wynagrodzenie, które pracownik uzyskałby za cały miesiąc przepracowany (przy zatrudnieniu stałym jest to kwota brutto na umowie).

    Tu masz też wyrok potwierdzający to co wyżej napisałam: http://wieleba.com.pl/blog/wysokosc-zasilku-chorobowego-po-zmianie-pracodawcy.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 12:48

    KateHawke, summer86 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- wrote:
    Reset ale z ciebie znawczyni, prawnik z ciebie?

    Tak, prawnik :) I ostatnio w kancelarii trafia mi się sporo tematów z prawa pracy, stąd taka oblatana jestem.

    Karolina90, malka, Meśka, Agniechaaaa, Bunia86, klaudiaaa93, KateHawke, Jedna_z_Wielu, Lunaris, Anna Stesia, Bocianiątko, pilik, KateKum, Sarna84, blue00, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malka wrote:

    Izape zazwyczaj jest tak, że pobierasz odpowiedni zestaw na wymaz z laboratorium, idziesz do gina, on robi wymaz i to zanosisz do labu. Chyba, że gin ma umowę z jakimś labem to pewnie wszystko na miejscu załatwisz. I nie CRP tylko PCR ;)


    dziękuję, to będę dzwoniła do laboratorium, tam mi wszystko wyjaśnią co i jak, bo jestem bardzo zielona : )

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset dzięki wielkie. Potwierdziłaś tym samym tylko to co przypuszczałam :/ w nowej pracy nie zdążyłam wejść na dyżury więc policzą mi tylko z mojej marnej podstawy :/ w poprzedniej pracy miałam lepsza stawkę więc miałam cichą nadzieję że to się też zaliczy. W ogóle to nie myślałam że tak szybko się uda po poronieniu i liczyłam że wejdę na dyżury jeszcze i podciągnęła wypłatę przynajmniej do tego co było w poprzedniej pracy. No ale trudno. Wolę dziecko niż kasę :) tylko trzeba będzie trochę biedować bo na roczny macierzyński jest 80% tej stawki tak?

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4711 3471

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Tak, prawnik :) I ostatnio w kancelarii trafia mi się sporo tematów z prawa pracy, stąd taka oblatana jestem.

    Jak uda mi się w końcu zaciążyć to też się zgłoszę do Ciebie po poradę :) bo ja mam jednocześnie umowę o pracę i jednoosobową działalność gospodarczą :P

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Malwas - dziękuję za ciepłe słowa :) Nie mam komu z przyjaciółek się wyżalić (albo zachodziły w ciążę od razu albo np. są singielkami i dla nich wszystkich moje problemy są niezrozumiałe). Mężowi opowiadam, ale po pierwsze nie wszystko, żeby nie budować w domu atmosfery pt. żyjemy tylko robieniem dzieci, a po drugie on nie ogarnia podstawowych kwestii (jak powiedziałam, że muszę pić wino na endometrium to powiedział, że on też na pewno musi, bo też na pewno ma za małe :P Jak zapytałam, czy jest pewien, że ma endometrium to mu dopiero wyjaśniłam co to i oznajmiłam, że skoro jego zdaniem ma macicę, to na pewno dzieci się niedoczekamy;))
    Haha, z tymi endometrium to świetne, ciekawe jak on to wykminił :D. Ja mam podobnie, jak opowiadam, to nie za bardzo ktokolwiek ogarnia. Starają się, ale nie mają o niczym pojęcia. Właśnie wróciłam z monitoringu i dzisiaj w lewym jajniku 15mm pęcherzyk i 6mm endometrium, gin powiedział, że i tak mam jak na mnie grube to endometrium ;p, ale optymalnie by było 8mm. No nic, ciekamy do poniedziałku. Mam nadzieję, że owulacja będzie i doczekamy się ostatniej inseminacji.

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi cudowny maluszek <3

    emi2016 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas wrote:
    Haha, z tymi endometrium to świetne, ciekawe jak on to wykminił :D. Ja mam podobnie, jak opowiadam, to nie za bardzo ktokolwiek ogarnia. Starają się, ale nie mają o niczym pojęcia. Właśnie wróciłam z monitoringu i dzisiaj w lewym jajniku 15mm pęcherzyk i 6mm endometrium, gin powiedział, że i tak mam jak na mnie grube to endometrium ;p, ale optymalnie by było 8mm. No nic, ciekamy do poniedziałku. Mam nadzieję, że owulacja będzie i doczekamy się ostatniej inseminacji.

    Czekam z Toba na mały cud !!
    A dlaczego ostatnia IUI? Później IVF?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • FraniowaMamula Ekspertka
    Postów: 129 89

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    KateHawke - tu zależy od tego jaki był okres wypowiedzenia. Jeśli np. 3 miesiące, a ciąża zostanie stwierdzona teraz jako czterotygodniowa to nie ma to znaczenia. Nie było działania pod wpływem błędu 3 miesiące wcześniej... Za to jeśli np. okres wypowiedzenia jest dwutygodniowy, zaś ciąża zostanie stwierdzona teraz i wiadomo, że lekarze liczą od daty ostatniej @ (czyli będzie 4 tygodniowa) to już na błąd można się powołać.

    U mnie okres wypowiedzenia dwa tygodnie. Liczony od soboty czyli od jutra. Musiałabym w takim razie szybko załapać się na wizytę u lekarza, żeby przed 17 potwierdził ciążę i wtedy składać pismo o cofnięcie wypowiedzenia...?

    w oczekiwaniu na drugiego bąbelka... <3

    h84f2n0a15r1d7q0.png

    9cs...
    1.2018 Ciaza biochemiczna
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emi2016 wrote:
    Hej dziewczyny !
    Wpadamy z Małą zostawić Wam wiruski na kolejny miesiąc- łapcie i dobrze je spożytkujcie ! :)

    Niestety nie udało się zrobić lepszego zdjęcia (na ustach i obok buzi leży pępowina), ale Malutka jest zdrowa i wszystko wygląda dobrze - uraczyła nas pięknym ziewaniem oraz wkładaniem kciuka do buzi <3

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c2f63ae298f5.png

    Cudowności !!!!! A ja sie cieszę że żyję w takich a nie innych czasach bo możemy podglądać maleństwa w brzuszkach <3

    emi2016, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Kejt Ko Znajoma
    Postów: 24 33

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja beta 15.88 ... muszę czekać na rozwój wydarzeń. Dziś 29 dc z cykle 25 dniowych ok 13 dni po owulacji

    malka, StaraczkaNika, Agniechaaaa, KateHawke, Flowwer, beatka_c, emi2016, Lunaris, Zielona1911, Anna Stesia, Malwas, Aksamitna, Bocianiątko, blue00, Amy333, Czrna 81, summer86 lubią tę wiadomość

‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ