X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ostatni podmuch wiosny-test czerwiec, lipiec, sierpien.
Odpowiedz

Ostatni podmuch wiosny-test czerwiec, lipiec, sierpien.

Oceń ten wątek:
  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiona88 wrote:
    Ja to wszystko wiem, ale ja mam dupka przepisanego od 16 dc, a owulacja wedlug monitoringu byla pozniej (ledwie tydzien temu, czyli 5 dni po tym jak zaczelam brac dupka) i nie wiem teraz co robic :(
    Moj progesteron byl na tragicznym poziomie zanim zaczelam brac dupka.
    Ja bym brała dupka, niektóre dziewczyny biorę przez 14 dni, a widzę że ty chyba wzięłaś 10 tabletek? czy źle patrzę? :). To są tylko 4 dni, nie zaszkodzi Ci, a może pomóc.
    Ja pisałam wcześniej, że przy poprzedniej ciąży mój progesteron wynosił niecałe 6,0. Teraz jest 37.06 (luteina wychodzi w badaniu więc to jej zasługa), więc mam pewność, że w takich przypadkach lekarze wiedzą co robią. Skoro kazała brać Ci dalej dupka, to bierz w końcu to lekarz i jego opinia ma większe znaczenie niż nasze tutaj wypowiedzi na forum. No chyba, że nie ufasz lekarzowi? Trzymam kciuki :*

    h84fe6ydttjiala2.png
  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiona, zaufaj swojej lekarce, przecież wie że starasz się o dziecko, po to monitoringi itp, więc wierzę że robi wszystko co można, aby pomóc jeżeli to jest ten cykl :). Trzymaj się :)

    h84fe6ydttjiala2.png
  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iriss wrote:
    Fiona, zaufaj swojej lekarce, przecież wie że starasz się o dziecko, po to monitoringi itp, więc wierzę że robi wszystko co można, aby pomóc jeżeli to jest ten cykl :). Trzymaj się :)

    Tylko, ze ona, mimo pozniej owulacj, kazala brac dupka tylko do 26 dc, czyli przez 10 dni tak jak bylo do tej pory. Dalej mialam brac tylko jesli beta bedzie pozytywna, ale czy beta moze wyjsc pozytywna jakies 7 dni po owu? Wznowie branie tabletek jeszcze na kilka dni. Za kilka dni powtorze bete i zobaczymy... Ja jestem za granica i nie wiem do konca czy moge jej zaufac :(

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to raczej nie wyjdzie 7 dni po ovu pozytywna beta. Mowi sie ze zagniezdzenie najczesciej jest miedzy 6-10 czesem 12 dpo. Jesli nawet zagniezdzenie bylo w 6 dpo czyli dzien przed beta to nie wyjdzie bo hcg zaczyna sie wydzielac dopiero po 48-72 godzin od zagniezdzenia wiec nie ma takiej opcji.

  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Dla mnie to raczej nie wyjdzie 7 dni po ovu pozytywna beta. Mowi sie ze zagniezdzenie najczesciej jest miedzy 6-10 czesem 12 dpo. Jesli nawet zagniezdzenie bylo w 6 dpo czyli dzien przed beta to nie wyjdzie bo hcg zaczyna sie wydzielac dopiero po 48-72 godzin od zagniezdzenia wiec nie ma takiej opcji.


    Myslisz, ze jak powtorze bete w piatek, czyli teoretycznie 10 dpo to wystarczy, czy wstrzymac sie do poniedzialku (w weekend tutaj nie robia)?

    Wzielam dupka... Pobiore jeszcze przez kilka dni. Nie zaszkodzi, a moze...?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2015, 08:45

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym sikance te co robila gumisia te pepino robila 10 i w poniedzialek najpewniejsza beta. I wtedy odstawisz albo bedziesz brala nadal. Przynajmniej wiem ze tak gumisia robila ze chyba do 12dpo brala tak mi sie wydaje

  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Ja bym sikance te co robila gumisia te pepino robila 10 i w poniedzialek najpewniejsza beta. I wtedy odstawisz albo bedziesz brala nadal. Przynajmniej wiem ze tak gumisia robila ze chyba do 12dpo brala tak mi sie wydaje

    Ja tutaj tych Pepino nie mam... Testow jest duzo, ale nie wiem jaka maja czulosc.

    Sytuacja z poprzedniego miesiaca - dupka odstawilam tak jak mialam przykazane 26 dc, zrobilam bete i byla tez 0,1. Po dupku @ zawsze przychodzila na 4 dzien od odstawienia, a tym razem czekalam na nia jeszcze chyba 5 dni, a do tego byla ona zupelnie inna nic zwykle, bo trwala jeden dzien w czasie, ktorego mialam bardzo duzo skrzepow. Moze wtedy tez mialam pozna owulke? Nie mialam w tamtym cyklu monitoringu, wiec nie wiem, ale moze wtedy byla analogiczna sytuacja jak teraz?

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogla byc a rownie dobrze mogla byc ciaza biochemiczna i tez o tym nie wisz skoro byly skrzepy.. Ich nie powinno byc. Endometrium tak ale nie skrzepy. Wiec ja bym jeszcze brala. Nie zaszkodzi. ;)

  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzilam na stronie internetowej i chyba jednak moze zdawac krew w weekend. Pomysle kiedy pojsc znowu.

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Mogla byc a rownie dobrze mogla byc ciaza biochemiczna i tez o tym nie wisz skoro byly skrzepy.. Ich nie powinno byc. Endometrium tak ale nie skrzepy. Wiec ja bym jeszcze brala. Nie zaszkodzi. ;)

    Wlasnie jak opisalam gince ten okres to ona o tym dupku, zeby go brac i odstawic przy negatywnej becie, bo niedobor progesteronu moze spowodowac poronienie.
    Przypomnialam sobie, ze jak powiedzialam o tej pozniej owulce, to ona odpowiedziala, zeby powtorzyc bete za kilka dni jesli okres nie przyjdzie, ale o dupku nic nie mowila...

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy masz wyniki? Tego samego dnia czy nastepnego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierz go tobie nie zaszkodzi a dziecku moze pomoc.

  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli faktycznie mozna w weekend to zrobie bete w niedziele, a wynik i tak dopiero bedzie w poniedzialek.

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrob ;)

  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Bierz go tobie nie zaszkodzi a dziecku moze pomoc.

    Wzielam juz i bede brala do niedzieli, czyli do bety kolejnej (to bedzie jakis 12 dpo), a w poniedzialek (wyniki mam dopiero na nastepny dzien) najwyzej odstawie...
    Mam tylko nadzieje, ze ta jednodniowa przerwa nic nie zmieni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2015, 09:17

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie ;) nie martw sie bedzie dobrze. Co mialas zrobic juz zrobilas kochana ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra jesli owulacja u mnie byla to progesteron w poniedzialek moge zrobic?

  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Raczej nie ;) nie martw sie bedzie dobrze. Co mialas zrobic juz zrobilas kochana ;)[/QUOTE

    Dzieki za Twoje rady i poprawienie nastroju. Nawet jesli nastepna beta bedzie negatywna to przynajmniej nie bede miala sobie do zarzucenia, ze cos zaniedbalam...

    Progesteron trzeba chyba robic 7 dni po owulce.

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo tez mi sie tak wydaje a jesli owulacja byla w poniedzialek to w poniedzialek bedzie 8 dzien... Wiec nie wiem... Ale zobaczymy bo jutro temperatura moze spasc...

  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Noo tez mi sie tak wydaje a jesli owulacja byla w poniedzialek to w poniedzialek bedzie 8 dzien... Wiec nie wiem... Ale zobaczymy bo jutro temperatura moze spasc...

    No to do poniedzialku sie poobserwuj, a potem zbadaj ten progesteron :)

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ