X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ostatni podmuch wiosny-test czerwiec, lipiec, sierpien.
Odpowiedz

Ostatni podmuch wiosny-test czerwiec, lipiec, sierpien.

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ja juz z kawka przy przy biureczku :)
    ciri22 wrote:
    Wiecie co? Powaznie sie zastanawiam czy nie zostac dawca jajeczek.... To forum dalo mi takie przeswiadczenie ze warto to zrobic. Jestem juz zarejestrowana jako dawca szpiku, dawca narzadow i oddaje honorowo krew chyba pora na jajeczka.

    Po częsci zgodze sie z AnnaKliwijska
    kwestia dawstwa jajeczek, nasienia, zarodków.. to bardzo powazna decyzja....trzeba ja naparwde dobrze rpzemyslec..
    myjestesmyna etapie szukania dawcy.. i powiem od strony biorcy.. cieszy mnie ze w zagranicznych bankach jest cos takiego jak profil psychologiczny - emocjonalny dawcy oraz kazdy dawca pisze w ankiecie dlaczego nim został.. jest to dla nas biorców kwestia bardzo wazna.. czytajac taki list jest nam łatwiej..zrozumeic dlaczego ktos postanowił .. Nam..innym pomoc.. wbrew pozorom bardzo łatwo mozna doczytac czy ktos odpowiedzialnie do tego podchodzi.niestety dawstwo w Polsce nie jest prawnie uregulowane zarówno od strony dawcy jak i biorcy .. wiec przed podjeciem takiej decyzji najlpeij jest zapoznac sie z kilkoma aspektami.. np na naszym bocianie ..
    dwa jest sporo kryteriów ktore tzreba spełnic przed oddaniem jajeczek..
    ja wiem ze jeslim i sie uda to oddam jakies komóreczki parze .. ale dopeiro gdy juz urodze dziecko..bo kazde pobranie niestety obniza rezerwe jajnikowa :)
    aa co do spotkanie ewentualnego przyszłego brata/siostry.. to ryzyko zawsze jest .. dlatgo my postanowilismy skorzystac z banku zagranicznego zeby to ryzyko ograniczyc do min.. mozna tam spr w w Polsce z danego nasienia jest uzyskana juz ciaza ..
    druga kwestia tot a czy rodzice mowia o tym dziecku czy nie.. ale tot emat rzeka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2015, 09:50

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to wszystko wiem ;) dlatego rowniez wiem ze rozmowa z psychologiem jest naprawde wazna. Bo wiadomo ze jesli ja dzieci nie bede miala to pewnie bede myslec o tych jajeczkach co oddalam czy ktos nie ma "mojego" dziecka. Ale zawsze chcialam jak najwiecej z siebie oddac innym. Wiem ze na dawce narzadow jesli w Polsce mozna by bylo obcym oddac to bym dala.
    Ja walczylam bardzo dlugo o to zeby byc chociaz dawca krwi moja siostra zrezygnowala po 4 odrzutach ja biegalam po lekarzach zeby mi ktorys powiedzial czemu mnie odrzucaja skoro wyniki badan mam bardzo dobre a jedynym przeciwskazaniem byla moja kamica nerkowa. Mam grupe 0Rh-. Klucilam sie bo bez nawrotow choroby nie chcieli wziac ode mnie krwi. Dopiero trafilam na jednego lekarza ktory mi powiedzial ze w polskim prawie jest tak ze jesli mam miec rzut choroby po oddaniu krwi (choc szanse sa bardzo male) to nie moga wziac ode mnie krwi. Ale udalo sie i nawrotu choroby nie bylo i po 5 latach batali zostala dawca. Wiem ze krew to nie to samo ale zawsze ja mialam wiele wspolnego z medycyna i zawsze chcialam jak najwiecej dac... Zobaczymy co powie psycholog.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli bedzieona podjeta pod "opieka" psychologa to super.. :)

    nie pamietam jak z komorkami jajowymi ale np dawca nasienia przechodzi multum badan.. poczawszy od wirusologii skonczywszy na genetyce ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri podziwiam za takie postanowienie. Ja bym chyba nie mogla zyc z mysla, ze gdzies tam na swiecie moga byc "moje" dzieci, ale pewnie mam tak dlatego, ze poki co sama ich nie moge miec :(

    U mnie powolutku zaczyna sie @. Maz dzis kupuje clo i siemie lniane. No i znow trzeba sie w to okropne wino wytrawne zaopatrzyc blee. Witaminki na endo mam z poprzedniego cyklu jeszcze.
    Wlasnie przeczytalam, ze clo jeszcze dodatkowo zaburza wydzielanie sluzu, a tego nikt mi nie powiedzial :/ Licze, wiec, ze to pomoze... Tylko czy ktos moze mi powiedziec jak to sie je/pije?

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiona .. prawdajest taka ze nie kazdy moze byc dawca.. i nie jest to kwestia tego ze ktos jest lepszy ktos "gorszy" pop orstu nie kazdy chce, rozwaza taka mozliwosc i chwala za to ;) bo jakby wszysyc tak na hura zostawali dawcami .. to w dobrym kierunku by to nie szlo :)

    my dzieki dawcy bedziemy miec szanse na to zeby zobaczyc II kreseczki, zobaczyc na usg serduszko, poczuc pierwsze ruchy .. i za to na pewnobede zawsze wdzieczna temu mezczyznie .. tak samo jak i moj maz :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Jesli bedzieona podjeta pod "opieka" psychologa to super.. :)

    nie pamietam jak z komorkami jajowymi ale np dawca nasienia przechodzi multum badan.. poczawszy od wirusologii skonczywszy na genetyce ..

    Tez tak jest. Za dawce nie placa ale wlasnie badania za ponad 3 tysie robia na wszystko i jest opieka psychologiczna dla mnie i partnera.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Tez tak jest. Za dawce nie placa ale wlasnie badania za ponad 3 tysie robia na wszystko i jest opieka psychologiczna dla mnie i partnera.
    My jak dowiadywalismy sie w Novum to bna 100 mezczyzn statystycznie 2 zostaje dawcami :) nasienia

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • anka2712 Przyjaciółka
    Postów: 262 32

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri mega postawa!:-) ja nie wiem czy bym umiala oddac.
    Krew oddaje, mam niebieska karte dawcy narzadow, jestem w dkms,ie. Ale jajeczek chyba bym sie bala oddac. Nie wiem... Tak jak Fiona dziwnie by mi bylo ze gdzies po swiecie chodza moje dzieci.
    Ale trzeba przyznac ze bez takich osob bardzo wiele par nie mialo by "wlasnych" dzieci wiec to sie ceni.


    U mnie dzis dosc spory skok i cos kulawo wyznaczylo mi owu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj malz idze jutro na badanie nasienia. Zlapal sie na te darmowa akcje:)

    Ania_84, ciri22 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    My jak dowiadywalismy sie w Novum to bna 100 mezczyzn statystycznie 2 zostaje dawcami :) nasienia
    Wiesz nie musze zostac dawca ale chce miec poczucie ze zrobilam dla innych to co moglam ;) jest tego rowniez plus taki ze jesli nie zostane dawca ze wzgledow zdrowotnych to sie dowiem co i jak.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morella wrote:
    Moj malz idze jutro na badanie nasienia. Zlapal sie na te darmowa akcje:)
    Wlasnie ja chcialam i swojego zapisac. Ale pewnie juz nie ma szansy... ;(

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Wlasnie ja chcialam i swojego zapisac. Ale pewnie juz nie ma szansy... ;(
    dlaczego nie ma szansy ?? akcja trwa cały czerwiec wystarczy obdzwonic :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo jest mala pula a patrze ze zapisy byly od 1 czerwca to na wawe te 60 darmowych miejsc to malo. 3 placowki po 20 miejsc

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morella wrote:
    Moj malz idze jutro na badanie nasienia. Zlapal sie na te darmowa akcje:)


    O to super :) Mojemu zaraz na poczatku staran robilismy badania i chyba cos ok 150 zl nas to kosztowalo.

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Bo jest mala pula a patrze ze zapisy byly od 1 czerwca to na wawe te 60 darmowych miejsc to malo. 3 placowki po 20 miejsc
    kochana ale malo osob wie tylko te co siedza i obserwuja nabocianie.. to raz a dwa ze niby od 1 ale info wyszlo przed dlugim weekendem :) wiec dzowniac dzis masz i to spore szanse w czesci kilnik jeszcze nie dostali info o tej akcji ;)

    jesli chodzi o wawe- w novum dziewczyny dzwonily to na wtorek zapisaly mezów :) wiec nie ma co zakladac ze nie znajda siemeijsca :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2015, 10:38

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to zadzwonie pozniej bo w robocie nie mam jak pogadac ;) ale wlasnie moj G mnie w pracy odwiedzil ;p

    Ania_84, anka2712 lubią tę wiadomość

  • anka2712 Przyjaciółka
    Postów: 262 32

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze akurat uda Ci sie zalapac:) szkoda ze w mojej miescinie nie ma takich okazji:) nie dosc ze najblizsze badania 100 km ode mnie to jeszcze tyle kasy ze masakra...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze musze zmusic go zeby poszedl ;/ eh a w ogole to chyba znow sie posune do gwaltu. Mysle ze owulacji jeszcze nie mialam.

  • anka2712 Przyjaciółka
    Postów: 262 32

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez sie wydaje ze owu przed Toba... Dzis, jutro? Gwalcccc!!!:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Mysle ze kolo 23 dc znow bedzie. Wiec jeszcze troche. Na razie zadnych objawow owu a ostatnie dwa masakrycznie przechodzilam jak najgorszy okres wiec stawiam ze tym razem tez tak bedzie.

‹‹ 78 79 80 81 82 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ