X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zgagi to bardzo się nią nie sugeruję bo mogłam wczoraj coś zjeść co dziś mogło się objawić zgagą. W pierwszej ciąży mdłości dostałam jakieś 2 tygodnie po terminie miesiączki. Niech już będzie sobota, nie mogę się doczekać, wiem że za bardzo się nakręcam ale to już 2 lata i nadal nic. O pierwsze dziecko staraliśmy się 4 lata, mam nadzieję że tym razem nie będę musiał tak długo czekać. Jeszcze dostałam jakiegoś dziwnego śluzu i jest go sporo, oby to nie na @.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aher wrote:
    Paula gratulacje!! :) Nic nie jest źle, każda z nas ma typowe objawy ale w swoim tempie. Mi np podwyższona temp pojawiła się dopiero w dzień oczekiwanej @, a zgagi jak do tej pory jeszcze nie odczuwam :) U każdej z nas jest inaczej.
    Co do terminu wizyty wszystko zależy od Ciebie - np. jeśli miałaś problemy z zajściem w ciążę, zdarzały Ci się poronienia, chorujesz czy wykonujesz ciężką pracę zagrażającą dziecku idź do lekarza jak najszybciej. Jeśli wszystko jest w porządku nie trzeba się spieszyć aż tak bo pęcherzyka płodowego może jeszcze nie być nawet widać, a lekarz tylko zbada Cię i zleci pozostałe badania do wykonania. Wystarczy, że wybierzesz się w 6-7 tyg dniu ciąży, wówczas jest możliwe, że zobaczysz na USG zarodek i być może bijące serduszko :) Zresztą to sprawa indywidualna - jeśli coś Cię niepokoi nie zwlekaj :)


    to moja pierwsza ciąża, owu pokazuje,że jestem w 5 tygodniu(4tyg i 2dni)
    na razie we wtorek ide na bete i nie ukrywam,ze dlatego,że to moja pierwsza ciąża to panikuje troche... kiedyś jako nastolatce wykryto ze mam macice w tyłozgięciu, starałam sie o ciąże 4 cykle i własnie w tym 4 zaoowocowało;)

    monalisa lubi tę wiadomość

    lprktv73nye615w2.png
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paula22 ja też mam tyłozgięcie macicy i podobno przez to jest troszkę ciężej zajść w ciążę ale po Twoim przypadku widać że wcale tak nie musi być, ja niestety jestem z tych które zachodzą z wielkim trudem niestety.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się własnie bałam tego tylozgiecia...
    teraz nie wiem kiedy isc do lekarza i jak to jest: vjak pójde prywatnie do lekarza to na wizycie sam zrobi mi usg czy musze isc osobno?
    Przepraszam za pytanie moze glupie ale wole wiedziec od bardziej obeznanych w temacie;) Dziekuje;)

    iza776 lubi tę wiadomość

    lprktv73nye615w2.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam tyłozgięcie i w ciąże zachodziłam za każdym razem szybko, max staraliśmy się 4 cykle.

    paula22 to zależy od lekarza, nawet jesli prywatnie. Jak zadzwonisz się umówić, to zapytaj czy też robi usg i czy jest dodatkowo płatne. Bo cena zwykłej wizyty może być inna niż wizyty z usg. A może być tak, że lekarz nie robi usg i trzeba iść oddzielnie - spotkałam się raz z czymś takim.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży chodziłam prywatnie ale usg musiałam robić w innym gabinecie i u innego lekarza, a teraz chodzę na ubezpieczenie i w tym samym gabinecie jak jest taka potrzeba pan doktor robi usg. Tak jak napisała Matylda36 musisz zapytać się jak będziesz się umawiać.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paula22 wrote:
    to moja pierwsza ciąża, owu pokazuje,że jestem w 5 tygodniu(4tyg i 2dni)
    na razie we wtorek ide na bete i nie ukrywam,ze dlatego,że to moja pierwsza ciąża to panikuje troche... kiedyś jako nastolatce wykryto ze mam macice w tyłozgięciu, starałam sie o ciąże 4 cykle i własnie w tym 4 zaoowocowało;)

    Ja też jestem pierwszy raz w ciąży :) na 1 wizytę poszłam już w 5 tyg ciąży dokładnie 4 tyg i 6 dni wówczas było widać na USG już pęcherzyk płodowy ale lekarz był zdziwiony, że widać go tak wcześnie. Wykluczył więc ciążę pozamaciczną, sprawdził jajniki, zrobił mi też cytologię i skierował na badania laboratoryjne. Za dużo więc się nie dowiedziałam :) Poszłam tydzień później, bo potrzebowałam zaświadczenie i wtedy już było widać minimalne zarodek i bijące serduszko :) Obecnie jestem w 12 tyg ale wg USG dzieciaczek jest starszy o niecały tydzień, dość szybko rośnie :)

    Ja chodzę prywatnie i lekarz za każdym razem robi mi USG. Lekarza miałam poleconego - prowadził dwie ciąże mojej siostry i była zadowolona. Myślę, że najlepiej wybrać kogoś sprawdzonego, zaufanego i takiego który poprowadzi ciążę kompleksowo bez dodatkowego biegania po innych gabinetach :)

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aher wrote:
    Ja też jestem pierwszy raz w ciąży :) na 1 wizytę poszłam już w 5 tyg ciąży dokładnie 4 tyg i 6 dni wówczas było widać na USG już pęcherzyk płodowy ale lekarz był zdziwiony, że widać go tak wcześnie. Wykluczył więc ciążę pozamaciczną, sprawdził jajniki, zrobił mi też cytologię i skierował na badania laboratoryjne. Za dużo więc się nie dowiedziałam :) Poszłam tydzień później, bo potrzebowałam zaświadczenie i wtedy już było widać minimalne zarodek i bijące serduszko :) Obecnie jestem w 12 tyg ale wg USG dzieciaczek jest starszy o niecały tydzień, dość szybko rośnie :)

    Ja chodzę prywatnie i lekarz za każdym razem robi mi USG. Lekarza miałam poleconego - prowadził dwie ciąże mojej siostry i była zadowolona. Myślę, że najlepiej wybrać kogoś sprawdzonego, zaufanego i takiego który poprowadzi ciążę kompleksowo bez dodatkowego biegania po innych gabinetach :)


    ja tutaj gdzie mieszkam to nie bardzo mam kogoś sprawdzonego bo mieszkam od kilku miesiecy z narzeczonym w innej miejscowosci ale pojde prywatnie jak sie zorientuje...planuje isc po niedzieli aby wiedziec czy jest ok wszystko;)

    lprktv73nye615w2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2013, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiewioreczka58 wrote:
    ja dzis poszłam na kontrolne usg bo miałam takie objawy jak w począkowej ciąży ale to co usłyszałam od lekarza jeszcze bardziej mnie dobiło. okazało się że zrobiła mi sie kolejna torbiel na jajniku i że miałam cykl bezowulacyjny. nie wiem co teraz zrobić. w zeszłym miesiącu była jedna torbiel a teraz są dwie. czy któraś z was miała coś podobnego a mimo to udało się zajść w ciąże??


    wiewióreczka - ja także miałam torbiel i ejdna lekarka powiedziała mi, żeby poczeka, że może
    sama zniknie i żebym przyszła za 3 miesiące na kontrolną wizytę, nic mi przy tym nie przepisała.
    Ja jestem taka, że nie potrwafię czekać i poszłam do drugiego lekarza, który stwierdził, że
    ta torbiel się nie wchłonie sama i nie ma na co czekać, od razu przepisał mi leki na zahamowanie
    wzrostu torbieli i ustalił termin laparoskopii. Po laparoskopii 2 miesiące leków i tak już jestem pół roku
    od diagnozy torbieli. Zdrowa i wyleczona i spokojnie mogę się teraz starac o dzidzię.
    Gdybym czekała 3 miesiące jak powiedziała mi pierwsza lekarka to nie wiem gdzie bym
    dziś była, pewnie nawet nie mogłabym myśleć o dziecku. W takich przypadkachj trzeba działać
    a nie czekać. Idź do innego lekarza, bardziej zaangazowanego w swoją pracę.

  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 29 czerwca 2013, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc nie testowałam dziś, rano tempka trochę spadła więc pewnie dziś przyjdzie @,ale jeszcze maleńką nadzieję mam.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • kookana1987 Autorytet
    Postów: 305 339

    Wysłany: 1 lipca 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jeszcze nie testuje ( mimo ze juz tydz spozniona @)...czekam na nia wiem ze przyjdzie...nigdy mnie nie zostawi :) heheh

    ale nadzieje wciaz mam...

    (20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
    (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
    (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
    (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
    (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
    (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
    (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 2 lipca 2013, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dziś zrobiłam test z krwi i HCG wygląda tak: 635,17 mU/ml

    @ która miala byc w niedziele nie ma;)

    Beata, basiulkaa_89, monalisa, Anka13 lubią tę wiadomość

    lprktv73nye615w2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2013, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paula22 wrote:
    Dziewczyny ja dziś zrobiłam test z krwi i HCG wygląda tak: 635,17 mU/ml

    @ która miala byc w niedziele nie ma;)


    Gratulacje Paula :)

    Aha, powiedz mi jeszcze Kochana czy w Twoim przypadku, czyli jeśli masz tyłozgięcie macicy to próbowaliście pozycji od tyłu? bo niby to jest istotne, chociaż co osoba to inne zdanie, więc pytam na konkretnym przypadku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2013, 14:54

    paula22 lubi tę wiadomość

  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 2 lipca 2013, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia wrote:
    Gratulacje Paula :)

    Aha, powiedz mi jeszcze Kochana czy w Twoim przypadku, czyli jeśli masz tyłozgięcie macicy to próbowaliście pozycji od tyłu? bo niby to jest istotne, chociaż co osoba to inne zdanie, więc pytam na konkretnym przypadku :)

    Tak próbowaliśmy tez tej pozycji ale nie wiem czy to jest dużym znaczeniem bo w czwartym cyklu zaszłam w ciąże kiedy chyba najbardziej odpuściliśmy:)

    Elena26 lubi tę wiadomość

    lprktv73nye615w2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2013, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak to zrobiliście? hehe
    nie no żartuję, ja też staram się odpuszczać, ale nadal myślę...

    paula22 lubi tę wiadomość

  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 2 lipca 2013, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia wrote:
    a jak to zrobiliście? hehe
    nie no żartuję, ja też staram się odpuszczać, ale nadal myślę...
    ja doskonale wiem jak to jest... dla mnie i narzeczonego motywacją było to,że za rok mamy swoje wesele i stwierdziliśmy ,że teraz sie nie uda to stop bo potem na samo wesele to było by trudne bardzo...i już tez nie wariowaliśmy tak ze współzyciem,że dzien w dzień nawet nie raz po dwa razy...tylko tak jak mielismy ochote no i wychodziło to różnie bardzo ale z obliczeń kalkulatorów wyszło,że zaszłam w ciążę jak jeden jedyny raz kochaliśmy się w cyklu rano..;) ale to tylko natura wie kiedy jak itd...;)

    Nusia lubi tę wiadomość

    lprktv73nye615w2.png
  • H30 Autorytet
    Postów: 349 123

    Wysłany: 3 lipca 2013, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie kochane już tak czekam na testowanie cierpliwości brak, taką mam nadzieje, ze to teraz ... i oby tak było, trzymajcie kciuki

    Gossa lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3c83qeku9.png
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 3 lipca 2013, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    H30 wrote:
    witajcie kochane już tak czekam na testowanie cierpliwości brak, taką mam nadzieje, ze to teraz ... i oby tak było, trzymajcie kciuki
    trzymamy kciuki;)

    H30 lubi tę wiadomość

    lprktv73nye615w2.png
  • Merlinka Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 3 lipca 2013, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi dzieczyny jak to jest z tą temperaturą, w fazie drugiej zawsze jest podwyższona i spada a dziń przed okresem, a jeśli nie spada i utrzymuje się przez 16 dni to może wróżyć ciążę? Dobrze to rozumiem, bo przyznam że zagmatwane to wszystko jest dla mnie jeszcze (jstem nowa - pierwszy cykl z Ovu)

    bfd5994f3ec9968adfc577a88c45e8be.png
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 3 lipca 2013, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To taki dosyć prosty schemat w pierwszej fazie temperatury są niskie ,(chyba że coś jest nie tak ,infekcja czy coś) potem następuje skok ,zwiastujący owulację i od niego temperatura powinna utrzymywać sie na wyższym poziomie, jeśli tych wyższych temperatur jest 18 to ciąża jest pewna na 99.9%. W międzyczasie może się pojawić mały spadek temp. związany z implantacją ok 7 dni po owulacji. Jeśli niestety nie uda sie zafasolkować to na dzień przed @ temp. spadnie , kilka cykli z mierzeniem i zauważysz że to powtarzalne zmiany :)

    Agnes81, kofeinka, Ewaewa lubią tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ