X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 30 listopada 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Bo sobie wkręcasz, że ma cię mdlić. Mdłości ciążowe zaczynają się od około 8 tygodnia, wówczas faktycznie macica jest tyci rozciągnięta, że jelita i żołądek mogą poczuć, że coś je wypycha. Teraz jest na to stanowczo za wcześnie. Więc to jest objaw psychosomatyczny.

    Hehe, śmiesznie. Bo każda ciąża niby przebiega książkowo co do tygodnia, dnia i godziny ;) Koleżanka z innego wątku właśnie urodziła swoje Cudo po 8 miesiącach wymiotów dzień w dzień. Daaaamn, trzeba było jej napisać, że te wymioty od praktycznie 4 tygodnia ciąży to matrix i jedynie wytwór jej wyobraźni :D

    Btw. wymioty to w znacznej mierze wynik rosnącej bety, która po 1 trymestrze zwalnia - a co za tym idzie, mdłości również łagodnieją ;) Nic niczego nigdzie nie wypycha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2019, 20:03

    Agape91, golonat, Lena_drugie podejście lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy ktoras z was miala biegunke w bardzo wczesnej ciazy? od ok 8 dnia po owulacji meczy mnie biegunka na poczatku slaba z przerwami , termin miesiaczki na jutro a ja codziennie od rana do popoludnia mam biegunkę, to nie zatrucie. nie boli mbie brzuch nie mam mdłości, kłucie jajnika bylo, teraz tylko wrażliwe piersi no i ta biegunka plus lekko podwyzszona temp w okolicach 37 st

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2019, 12:52

    Larissa83 lubi tę wiadomość

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Larissa83 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati88 wrote:
    dziewczyny czy ktoras z was miala biegunke w bardzo wczesnej ciazy? od ok 8 dnia po owulacji meczy mnie biegunka na poczatku slaba z przerwami , termin miesiaczki na jutro a ja codziennie od rana do popoludnia mam biegunkę, to nie zatrucie. nie boli mbie brzuch nie mam mdłości, kłucie jajnika bylo, teraz tylko wrażliwe piersi no i ta biegunka plus lekko podwyzszona temp w okolicach 37 st

  • Larissa83 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati88 wrote:
    dziewczyny czy ktoras z was miala biegunke w bardzo wczesnej ciazy? od ok 8 dnia po owulacji meczy mnie biegunka na poczatku slaba z przerwami , termin miesiaczki na jutro a ja codziennie od rana do popoludnia mam biegunkę, to nie zatrucie. nie boli mbie brzuch nie mam mdłości, kłucie jajnika bylo, teraz tylko wrażliwe piersi no i ta biegunka plus lekko podwyzszona temp w okolicach 37 st


    Ja tak miałam w drugiej ciąży dosłownie po 5-8dniach zaczęły mnie męczyć lekkie biegunki 2/3xdziennie ,piersi szybko nabrzmiały no i nudności...

  • Larissa83 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati88 wrote:
    dziewczyny czy ktoras z was miala biegunke w bardzo wczesnej ciazy? od ok 8 dnia po owulacji meczy mnie biegunka na poczatku slaba z przerwami , termin miesiaczki na jutro a ja codziennie od rana do popoludnia mam biegunkę, to nie zatrucie. nie boli mbie brzuch nie mam mdłości, kłucie jajnika bylo, teraz tylko wrażliwe piersi no i ta biegunka plus lekko podwyzszona temp w okolicach 37 st

    Tylko u mnie druga ciąża skończyła się w 11tygodniu a teraz po odczekaniu 4mies.zaczelam znów starania ,dziś jestem 7dni po owulacji ...na razie mam silne bóle głowy nie wiem mam nadzieję że się udało .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Bo sobie wkręcasz, że ma cię mdlić. Mdłości ciążowe zaczynają się od około 8 tygodnia, wówczas faktycznie macica jest tyci rozciągnięta, że jelita i żołądek mogą poczuć, że coś je wypycha. Teraz jest na to stanowczo za wcześnie. Więc to jest objaw psychosomatyczny.
    Trochę tu mijasz się z prawdą , mdłości i wymioty są spowodowane podwyższonym progesteronem i rosnącą beta. Miałam mdłości i wymioty od 4 tygodnia ciazy codziennie. Nic żołądka i jelit nie wypycha w tym czasie. Jest to działanie hormonów i jest jak najbardziej naturalne i każda kobieta przezywa to bardziej lub mniej.

    golonat lubi tę wiadomość

  • Gosiaq Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziwny teraz cykl. Mam 30 dniowe cykle. 30-31 dc (18-19.12) powinnam dostać okres. Natomiast 29 dc dostałam plamienia czystą jasną krwią ale tylko raz w toalecie, następnego dnia to samo. Teraz cisza czasem zdarzy się lekkie brudzenie na brązowo w toalecie ale takie tyci tyci. A test wczoraj negatywny ... Nic mnie nie boli, ani brzuch, ani piersi. Jedyny ból jaki poczułam kłucia w dole brzucha to w 27 dc.

    I nie wiem co robić czy uznać że to był okres, czy robić znowu test?

  • Gosiaq Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

  • moiko Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób znowu test.

  • Gosiaq Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu negatyw... 😪

  • moiko Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuję zrobić bhcg. Ja przy in vitro po 14 dniach zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Beta pond 100. Także może taki test ciążowy.

  • Eja89 Koleżanka
    Postów: 60 9

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, powiedzcie mi proszę czy we wczesnej ciąży można mieć bóle, skurcze jak te przed okresem?
    Mam takie od tygodnia i nie wiem czy to normalne?

    Nowastaraczka lubi tę wiadomość

  • Mango66 Nowa
    Postów: 1 4

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 😙
    Ponieważ często odwiedzalam ten wątek, a okazało się, że udało mi się zajsc w ciążę, postanowiłam dopisać swoje spostrzeżenia 😊
    1. Pojawiło się dużo śluzu. Nie było go tyle, że musiałam używać wkładek, ale przy podcieraniu na papierze był widoczny. Był typowo niepłodny, grudkowaty, biały albo żółty. Do tego czułam cały czas wilgoć (uczucie u mnie jak przed @), a ok. 8/9dpo po seksie mój mąż uznał, że jestem w ciąży to cyt."w środku mokro jak w trakcie owulacji" 😁
    2. Zaczęły wypadac mi włosy 😨 wierzcie mi, że ja nigdy nie miałam z tym problemu. Nie wpływa na to stres, zmiana pogody ani nic. Zawsze mam mocne włosy. Nagle, kilka dni po owulacji, zaczęły leciec. Nie byla tego przerażająca ilość, ale zauważalna. Teraz mam wrażenie, że się trochę uspokoiło :) przeczytałam, że może być to od wariacji hormonów.
    3. Totalnie bzdurny objaw, ale miałam mniejszy brzuch 😂 między owulacją a okresem zawsze miałam trochę większy brzuch, najprawdopodobniej od tego, że woda mi się zatrzymywala. Z 1 dniem @ automatycznie robił się płaski. Ok. 7dpo podczas wieczornej kąpieli zauważyłam, że jest on właśnie taki jak po @, tak jakby woda w organizmie mi się nie zatrzymała. Wtedy też pierwszy raz przeszło mi przez myśl, że coś może być na rzeczy 😊
    4. Ciągnięcia, klucia w podbuszu tak, ale pojawiły się również przed @, więc nie odroznilabym tego. Może trochę dłużej trwają, ale są takie same.
    5. Ból piersi taki sam jak przed @, dopiero od 10dpo/11dpo zaczął się inny - czuję takie ciągniecia pod pachami, dokładnie przypominam sobie ten ból z 1 ciąży 😊 nie bolą caly dzień, tylko raz na kilka minut 1 pierś pociągnie i puści, potem druga pierś pociągnie i puści 😂 w nocy nie bolą wogole, ale zauważyłam, że jak tylko wstanę to się budzą do życia 😁
    6. W środku szyjka mega spuchnieta, prawie nie mogę wlozyc palca ani termometru 😉 od tej pory nie badam szyjki :)
    Czuję się delikatnie zmęczona w ciągu dnia od 3 dni, ale też od 3 dni siedzę w domu z chorym dzieckiem zamiast chodzić do pracy, więc raczej to od tego. Nie zaliczam tego do objawów :)

    I tyle :)

    Powodzenia dla Was wszystkich 😙

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2020, 07:24

    Ola👄, MonM, MałaMi90, Magdalena92 lubią tę wiadomość

  • Majana Koleżanka
    Postów: 58 7

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy też tak macie...dodam, że pcos. Od kilku dni po domniemanej owulacji boli mnie jajnik i moja temperatura jest w granicach 37 stopni a czasem trochę wyższa.
    Czytałam, że to może być torbiel, ciąża czy zapalenie przysadek?
    Do okresu zostało mi jeszcze 4 dni :(

  • Amka1000 Debiutantka
    Postów: 12 14

    Wysłany: 4 lutego 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z wielką chęcią czytałam ten wątek za każdym razem po owulacji więc tym razem dodam coś od siebie. Samej ciężko mi w to uwierzyć ale bardzo szybko zaczęłam czuć pierwsze objawy (może to zwykły zbieg okoliczności) :

    4/5 dpo w nocy atak głodu (nie miałam tak nigdy w życiu) utrzymują się do dzisiaj, na szczęście nie muszę zjeść dużo żeby zaspokoić ten głód.

    7 dpo napięcie w dole brzucha, delikatne skurcze. klucie jajnika z którego była owulacja i kłucia w pochwie (sądzę że była to implantacja)

    8dpo uczucie gorąca
    9dpo dziwny posmak w ustach, bardzo blada kreska na teście
    10dpo beta 9,97, progesteron 20,90ng.

    Dziś mam 11 dpo, kreska ciemnieje, trzymajcie kciuki żeby tym razem się udało!!

    Powodzenia dla wszystkich staraczek :))

    MonM, MałaMi90 lubią tę wiadomość

    7.02 beta 127, prog 29ng (14dpo)
    12.02 beta 1348
    17. 02 beta 6580
    26.02 6t4d 7mm, jest ❤️
  • dolores12 Koleżanka
    Postów: 32 148

    Wysłany: 4 lutego 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jestem nowa i zielona! :) Nie wiem czy to możliwe.. ale jestem 6 dni po owulacji według Ovu od 3 dni mam nudności przez caly dzień nasilone rano i wieczorem.. dziś doszła do tego biegunka i lekkie pobolewanie jajników i calej dolnej partii brzucha.

    Czy można tak wcześnie odczuwać jakiekolwiek objawy?

    Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkie ❤️

  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 5 lutego 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie objawy pojawiły się dopiero koło miesiączki. Wcześniej to ciężko stwierdzić, bo objawy są podobne do zbliżającej się miesiączki. Sądzę, że najbardziej sugerujące są pobolewające piersi. Bardzo charakterystyczne uczucie.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 8 lutego 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem w 26 DC. Według ovu owulacja była w 18 DC potwierdzają to temperatura i śluz i test owulacyjny. W 5 DC miałam spadek temperatury a teraz jestem 8 dpo i czuję ból jak na @. Strasznie bolą mnie plecy i brzuch. Dodatkowo czuję ciągnięcie piersi pod pachami. Czasami zakluje jajnik. Czy to mogą być pierwsze objawy ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 21:07

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • olga_nts Koleżanka
    Postów: 33 21

    Wysłany: 9 lutego 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    może któraś podpowie jak się czuła tuż przed spodziewaną miesiączką, która już nie przyszła?

    moje cykle są regularne 28/29 dni
    1dc - 12.01 (5 dniowy okres)
    14/15 dc- owulacja i stosunek bez zabezpieczenia
    7 dpo - senność, bóle jak na okres tylko dużo lżejsze i nie stałe a co chwile tłumione plus kłucie jajnika, wyostrzenie zapachów, mdłości, częste wizyty na sikaniu
    dziś 29 dc - brak okresu, brak bólu który normalnie od rana przy okresie nie daje mi żyć - za to od wczoraj cały dzień ciągłe sikanie i ból podbrzusza ale taki delikatny w ogóle nie uciążliwy plus bulgotanie na środku podbrzusza, ból głowy, wczoraj i dziś temp. 37,2 - wszystko mi się zgadzało ale dzisiejszy poranny test negatywny

    jutro pójdę na bete jeśli nie pojawi się @ ale oczywiście już dziś jestem totalnie rozbita i nie wiem co mysleć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olga_nts wrote:
    Witam,
    może któraś podpowie jak się czuła tuż przed spodziewaną miesiączką, która już nie przyszła?

    moje cykle są regularne 28/29 dni
    1dc - 12.01 (5 dniowy okres)
    14/15 dc- owulacja i stosunek bez zabezpieczenia
    7 dpo - senność, bóle jak na okres tylko dużo lżejsze i nie stałe a co chwile tłumione plus kłucie jajnika, wyostrzenie zapachów, mdłości, częste wizyty na sikaniu
    dziś 29 dc - brak okresu, brak bólu który normalnie od rana przy okresie nie daje mi żyć - za to od wczoraj cały dzień ciągłe sikanie i ból podbrzusza ale taki delikatny w ogóle nie uciążliwy plus bulgotanie na środku podbrzusza, ból głowy, wczoraj i dziś temp. 37,2 - wszystko mi się zgadzało ale dzisiejszy poranny test negatywny

    jutro pójdę na bete jeśli nie pojawi się @ ale oczywiście już dziś jestem totalnie rozbita i nie wiem co mysleć

    Z perspektywy czasu i długich starań w moim przypadku trudno powiedzieć, by ten szczęśliwy cykl różnił się istotnie od wcześniejszych. Ja akurat o ciazy dowiedziałam się u lekarza na USG (cykl stymulowany) i jedyne co bym wskazała jako zauważalny objaw to zmęczenie, osłabienie, niechęć do jedzenia.

    Chyba faktycznie jest tak, że każdy cykl może być tym szczęśliwym, czy masz charakterystyczne objawy, czy czujesz się totalnie zwyczajnie :)
    Powodzenia, trzymam kciuki, by dla Ciebue to był ten szczęśliwy moment 😊

‹‹ 837 838 839 840 841 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ